Hirdetés

2018. december 14., péntek

(#1) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

legalább lesz 3 féle teljesítmény szint
MLC-t viszik majd a profik drágábban
TLC jó lesz kb. mindenkinek otthonra
QLC meg olcsón sok tárhellyel szintén kb. mindenre elég lesz
2,5" HDD-nek meg kakukk lassan mert ha egy QLC SSD 1-2-4TB méretben megfizethető lesz
akkor kutyának se kell majd 2,5" HDD már

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#2) Balika911 válasza TeeJay (#1) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Végén tényleg még a NAS-ba is ilyesmiket fogok tenni. Nem holnap, nem is jövőre, de a jövő évtizedben már erősen valószínű ha én is megérem. :)

Logitech G PRO Wireless egér eladó

(#3) Kendek válasza TeeJay (#1) üzenetére

Kendek
(PH! nagyúr)

Elnézve az értékeléseket, ma is már csak jobbára a játékkonzolokhoz veszik a legtöbben a modern 2,5"-es vinyókat: link, link, link
2 TB kb. harmincezerbe kerül, szóval az SSD-k ára egy olyan százezret csökkenhetne még ebben a méretben.

<-ƘƘ->

(#4) sheratan válasza Kendek (#3) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Én most asztali gépbe is 2,5"-ost tettem, mert a 3,5-es annyira hangosan nyekergett, hogy rossz volt hallgatni. De valami ilyesmi jó lenne majd idővel utódnak :K

[ Szerkesztve ]

(#5) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

És mennyire lesznek újraírhatók ezek? Ahogy megyünk le az SLC >> MLC >> TLC vonalon, úgy lettek egyre szarabbak. Ez ki fog bírni legalább 3 újraírást is? :D

(#6) Dr. Akula válasza TeeJay (#1) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

A sok TB már a tárolás kategória, ott az olcsó vinyókkal kell versenyeznie. Gyanítom nem azért fejlesztik hogy annál is kevesebb luxusprofitot realizáljanak rajta.

(#7) Kendek válasza Dr. Akula (#6) üzenetére

Kendek
(PH! nagyúr)

Ha a sok TB már tárolási kategória, akkor nem akkora probléma, hogy kevesebb újraírást bírnak ki. A hosszútávú adatokat majd mindig a gyengébb cellákra mozgatják.

<-ƘƘ->

(#8) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Ha jól emlékszem az első TLC megoldásoknál 300 újraírást írtak még. Az első szériából van egy samsung 840 120GB-os megoldásom 10TB írással és 726 nap működési idővel, de még semmi baja, a kondíciója is 88% még. Ezek a QLC megoldások meg már v-nandot használnak így nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint a hagyományos megoldású 840 újraírások szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#9) Dr. Akula válasza Kendek (#7) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Arra alapvetően nem, csak bírja is megtartani, hogy 20 év múlva is visszaolvasható legyen. És persze árban legalább olyan olcsó legyen mint egy vinyó, azonos kapacitással. Már 1 éve is bejelntettek 20 terás SSD-t, "vállalati"nak (= sok nulla van még a reális ára mögött), de érthető okokból nem rohantak érte az emberek a boltba. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) TeeJay válasza Dr. Akula (#9) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

20 évig?
20 éve 3,2GB-os HDD-vel kaptam az első PC-met, hol van az már ma?
Amúgy ha 1000 újraírást bír de 4-8 TB-os lesz az bőven túl sok is otthoni használatra, nem kell betojni elég komoly piaca van az SSD-nek h valami trágya cuccot hozzanak be amivel be lehet szívni mert akkor kutya se venne és buknák a sok pénzt

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#11) Dr. Akula válasza TeeJay (#10) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

20 évig. Tárolni nem 5 percre kell.

(#12) Tidus válasza TeeJay (#10) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Hát a Samsung nem szokott "trágya" memóriát, és SSD-t gyártani.
Ráadásul SSD szinten minden porcikája házon belül készül.
És még piacvezető is ezen a téren már.

HEDT i9, maximum edition...

(#13) sheratan válasza Dr. Akula (#11) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Neked milyen adathordozód van 20 évvel ezelőttről, ami biztonsággal működik még ma is? Mert nekem szerintem semmilyen, se vinyó, se CD, se semmi más.

(#14) Dr. Akula válasza sheratan (#13) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Csak azért nincs 20 éves, mert akkor még a korong volt a menő, ma meg már minden át van mentve vinyóra.

(#15) Balika911 válasza Dr. Akula (#14) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

20 év múlva éppolyan őskövületnek fognak tűnni a jelenlegi sokterás SSD-k, mint most az írható DVD korongok. (De lehet, inkább CD-t kellett volna említenem, mert Európában 20 éve épp, hogy csak megjelent a DVD formátum.)

[ Szerkesztve ]

(#16) Dr. Akula válasza Balika911 (#15) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Lehet,d e a mentés lényege épp az hogy kibírja. Nem mindenki fog azért átmásolni mindent új médiára, mert épp az a menő. Főleg ha sokat kell. DVD-ről természetes volt a váltás, mert az annyira szar, hogy sokszor írás után se lehetett visszaolvasni, nemhogy 20 év múlva. Vinyónál nem kell ennyire parázni, nincs akkora nyomás a váltásra.

(#17) TeeJay válasza Dr. Akula (#16) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

pedig HDD megmarad az SSD mellett is és néhány évente majd egyre nagyobb HDD-re lehet menteni a fontos cuccainkat
forint/GB árban még mindig az a legolcsóbb és mindenre jó kb.

20éve 3-4GB-os HDD-m volt most meg 10-14TB-os is kapható igaz inkább 1TB-os példányt vettem 6ért újonnan és a fotóim őrzésére 2HDD bőven elég egyidőben :R
SSD sem arra lesz hogy fontos cuccot őrizzünk rajta max úgy ha már 2darab 2-4TB-os SSD-re lesz pénz mert megfizethető lesz :D

(#18) Balika911 válasza TeeJay (#17) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Vagy esetleg nem is helyi tárolás lesz a domináns, hanem felhő.

(#19) TeeJay válasza Balika911 (#18) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

azt ha lerohad az internet jön a pislogás
én drive-on csak olyat tárolok amit máshol is el akarok érni
de fontos cuccot 2HDD-n amiből az egyik külső így csak akkor üzemel ha mentek rá valamit

(#20) Balika911 válasza TeeJay (#19) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Igazából már ma is jön a pislogás, ha nincs internet. Majdnem olyan, számítógépeknél legalábbis, mintha a villany menne el. :)

A felhőt egy lehetőségként írtam be. Lehet, más út lesz, nem tudni előre. Ami borítékolható, hogy a mai eszközök sehol nem lesznek ennyi idő múlva.

[ Szerkesztve ]

(#21) pusszycat válasza Balika911 (#20) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Nincs már olyan,h nincs internet. Ha a vezetékes behal átugrok mobilnetre (4G-50 GB). :)

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#22) Dr. Akula válasza pusszycat (#21) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Arra a pár percre amíg le nem merül a kereted.

(#23) pusszycat válasza Dr. Akula (#22) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Nem tud mert korlátlan, de csak 50 GB -ig megy maximumon, majd ha az elfogy,visszavesz a tempóból.

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#24) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#22) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Ma már van opció a korlátlan mobilnetre is, ami bőven a megfizethető árban mozog.

(#25) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#24) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Kinek mi a megfizethető. Főleg 2. netként, mert ugye a vezetékes azért az első. Aztán a torrent pl. alapból tiltott az ilyesmin, másra meg minek sávszél. És feltéve hogy van térerő, és még 4G is van ott, nemcsak Edge vagy hasonlók.

(#26) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#25) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Telenornak ott van 5250ért a korlátlan net, fórumon olvashatsz róla sokan használják otthoni netnek, mert nincs alternatíva kábelszolgáltatónál és torrent minden megy rajta, egy feltétel van havi 1 telefonhívás kezdeményezés. Akárhogy nézem sok helyen egy fos netért kell fizetni 10e-ret itt meg feléért kapsz 4G esetén 150/20Mbit/s-t és nincs hűségidő. Majd én is befizetek rá, mert hiába a gigás digi, azt nem tudom magammal vinni és sokszor kellene az internet, akkor is, ha nem vagyok otthon.

(#27) Tidus válasza Dr. Akula (#5) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Egyelőre azt sem.
De adatvesztésnél még egy "A" betűt sem tudsz visszanyerni.
Én egész jól elvagyok 2TB SSHD-vel Optane Raid-ban. De a rendszer NVMe-n van.

HEDT i9, maximum edition...

(#28) Dr. Akula válasza Dragon3000 (#26) üzenetére

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Minek kell havi 1 telefon? Tornáztatják az embereket hogy havonta rakják át a kártyát a telefonba 1 pingelés erejéig, aztán vissza a modembe?

Épp ma volt egész napos leállás a T-nél, ennyire lehet arra számítani hogy mindig van net amikor csak kell.

(#29) Dragon3000 válasza Dr. Akula (#28) üzenetére

Dragon3000
(tag)

Akinek nincs más lehetősége nem fog belehalni, főleg, hogy a csomag tartalmaz 50 perc beszélgetést is bármelyik hálózatba. Amúgy sok csomagnál van ez a kitétel, így nem is értem mi a bajod vele. Ha azt nézem, hogy nekem digi1000-rem van pár száz méterre tesómnak meg vidanet ami tud 50/5Mbitet, másik tesómnak T-home van de ott is max 50Mbitet tudnak szolgáltatni és drágábban, mint az említett mobilnet, és belváros mindhárom. T alatt a telenort vagy a telekomot érted, mert nem hallottam ismerősi körből erről a kimaradásról?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.