Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FEDman

    addikt

    válasz Ijk #17 üzenetére

    Úgy látszik ma van valami a levegőben. :DDD

    Nyilván csak az fog ezért ennyi pénzt kiadni aki megteheti. :U
    Nekem ez már nem fér bele, ezért van helyette a remek kis mZuiko 45/1,8.

    És ha már itt tartunk én APS-C DLSR-rel sokat portréztam 50-essel és 85/1,8-cal. Az 50-es is szerethető, de azért hamar kiderült hogy számomra az ekv. 75mm túl rövid portréra. Le is cseréltem egy idő után 85/1,8-ra. Na azzal meg hirtelen nagyon kellemetlen távolságba kerültem a modelltől. Ezt egy idő után még úgy ahogy megszoktam, de ha valahol nem volt elég tér akkor továbbra is zavaró maradt.
    Most az mZuikoval az ekv. 90mm-en teljesen jól érzem magam. Mélységélességre is minimális a különbség a fenti összeállításokhoz képest. Sokkal több múlik rajtam és azon hogy hogy bánok a technikával, a fényekkel, a modellel, mint az hogy egy adott esetben fél mm-rel több vagy kevesebb a mélységélesség. :)

    Amúgy igen, én is jobban örültem volna egy Leica címke nélküli sima Panasonic 50/1,4-esnek ehhez képest féláron, no de ezek dolgok nem így működnek. :)

    De az igazi vicc az, hogy most úgy vitázunk minderről hogy még semmit nem lehet tudni arról ennek a PanaLeica obinak mennyi is lesz a tényleges ára. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák