Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #44630784

    törölt tag

    Aki a tv-t a képminőség helyett a beépitett médialejátszó és egyéb parasztvakitó smart funkciók alapján itéli meg, annak tényleg jobb a tesco-s orion.
    A Samsung, LG és tsai által eltorzitott fogyasztói elvárások miatt ma már csak kevés tradicionális tv gyártó engedheti meg magának, hogy az alsó (értsd: megfizethető) szegmensben is korrekt képminőséget adjon, a Sony még szerencsére ilyen.

    Ami viszont engem érdekelne a tesztelt tipussal kapcsolatban: van-e benne 24p via 60Hz funkció.
    Ez ugye azt jelenti, hogy a külső médialejátszónak nem kell 23.97Hz-es jelet küldenie a tv-be, hanem maradhat a szokásos 60Hz és a TV magától "eldobálja" a 60Hz-es jelből az exra képkockákat és igy képes a filmet valós 24p-ben lejátszani.
    Én egy régebbi Sony TV-vel belefutottam a csőbe, mert a specifikációiban ott szerepelt a TrueCinema24p mód, ami elméletileg pont ez a funkció. Később azonban kideült, hogy a specifikációk többsége nettó hazugság, mert a tv konkrétan nem tudja a 24p via 60Hz-et, a TrueCinema24p beállitás pedig sehol sincs a tv-ben.
    Volt is belőle szép kis botrány, többen (USA-ban) pereltek is, a Sony meg elintézte annyival, hogy ennél a típusnál a TrueCinema elnevezés mást jelent és automatikusan aktiválódik (ezért nincs a menük között), mint a többi tv-nél. A gond csak az, hogy amikor az ember hivatalos Sony dokumentációkban utána néz a TrueCinema jelentésének, akkor sehol sem jelzik, hogy bizonyos tipusoknál ez annyit jelent, hogy nincs ilyen.
    Összességében a Sony termékei nagyon jók, de nagyon vigyázni kell, hogy mit hisz el az ember a marketing anyagokból, mert a Sony marketingesei gátlástalanul hazudoznak, a terméktámogatásuk botrányos és ha hibáznak, akkor visszahivás, kárpótlás, stb. helyett további hazudozással intézik el a kérdést.

Új hozzászólás Aktív témák