Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Dragon3000 #49 üzenetére

    óheeeeeeeeeee'
    egyszerű ok-okozat - > nincs 3100, ami van feltolják az árát
    na és mért nincs és mért tolják fel az árát? mert az amd nyilván nem tudja gyártani - ami érthető, ha nem sokkal többért tud gyártani 3600-ot, vagy annál nem sokkal többért 5600-ot, akkor nyilván magával nem fog kicseszni, hanem azokkal akiknek kis pénzük volt a gépre és 3100-at akartak venni -, a kereskedők pedig ugyanannyi hasznot látnak végeredményben, mivel kisebb drabszámból kell kihozni az addigi marzsot', itt is ahogy szinte mindig, a vevő oboázik a lánc végén legjobban

    nem a okszor kamu ák grafikonját nézem, a valós terméket követtem, és bizony volt az 55e alatt is, és hetekig volt 80-90e-ért, illetve kapni sem lehetett smennyiért

    az 5800x egyértelműen a legrosszabb ár/érték arányú, mért is?
    mert most, "olcsósodva" - ugye 170-180e körül indult, de inkább utóbbi -, is jobb vétel melóra egy 3900x 155e-ért, mint egy 5800x
    gamingre meg annyit nem feltétlen hoz az 5800x az 5600x ellenében, amekkora felára volt - itt ugye 120 vs 180e ft-ról beszélünk, utóbbi pár hétben esett be az ára az 5800x-nek 155e környékére, nyilván, mivel rohadtul nem vitték, ha valamiből sok van és nem viszik - > csökken az ára
    és azt is tegyük már mellé, hogy miközben 180e környékét karistolta az 5800x, az 5900x 225e ft volt, utóbbi az jó ár/érték arányú, előbbi pedig ritka rossz ár/érték arányú nyilván
    csak ugye 5900x-et sem lehetett kapni csak ritkán, és sokszor jóval 225e ft felett, és akkor már ráfanyalodnak az emberek az 5800x-re is ha feltétlen 5xxx-et akarnak, de mondjuk a veséjüket azért még megtartanák - itt ák-n, de kinti reviewkban is épp elég kommentet találsz, azért vett 5800x-et, mert az 5900 nem volt kapható, vagy qrva drágán... -

    ismét magad cáfolod meg, előbb még az volt azért nincs kerelet a series s-re, mert nem lemezes
    most a ps5 nem-lemezes változatára azért van kereslet, mert ugyan nincs benne lemez, de a teljesítménye ps5 - azért ne feledjük el azt sem, hogy az ára sem series s szintű emellé... -
    kérdezlek én téged, mennyibe is kerül a series s? hogy ne keresd, 113-4e ft, annyiért vettem én is kb premier után nem sokkal, most is annyi, hiába romlott a ft
    a ps5/series x 185e - már amikor épp nem 200+ ezrekért tolták a boltok, és épp kaphatóak voltak, jelenleg egyikből sincs sehol, már megint vagy még mindig, nézőpont kérdése -
    nyilván egy sokkal olcsóbb gép teljesítménye nem lesz akkora
    de a non-lemezes ps5 a te elméleted alapján kapható kellene legyen, de nem az, nyilván oka van
    persze lehet, hogy sokaknak feltett szándéka ps5-ökre és series x-ekre mondjuk fél évet-évet várni, nem vitatom, csak mondjuk úgy nem túl életszerű, mert a régi one x-nél is pár körrel jobb, hiába nem 4k, de villámgyors, nem tetű mint a one x a hdd-vel, meg nem kerreg a hdd ha kell ha nem
    mivel volt mindkettő tudom, azt is láttam box topikban hányan vették és azért nem hányták el magukat mert nem 4k és 1tb ssd 113-4e ft-ért ( : - ennyibe kerül ma egy gtx 1650, sallangokkal meg több mint kétszeresébe mire használható pc lesz -
    és akkor erre nincs kereslet?
    azért ezt vitatnám
    az egész gép egy falat, bármilyen monitor mögé befér, hangja nincs, alig eszik, ahhoz képest nagyon jó teljeítménye van, és kompletten egy kontrollerrel megvan lassan a leghitványabb gtx 1650 árából

    no mindegy, valami sz@r van a levesben, de az legyen az amd gondja, majd megoldják, csak lehetőség szerint ne a lánc végén levő vevőik kárára tegyék - előttem már leírták magukat, ugyanolyan mocskok mint az intel, csak más színben -
    ettől független náluk legalább nincs ajándékba spectre/meltdown és társai és nem feláras a tuning, na meg terhelve nem kell paks2 alájuk ( : a kisebbik rossz, de ennyi - nálam legalábbis -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • b2fodist

    tag

    válasz Chaser #47 üzenetére

    Hopp egy foteltudós..

    Annyi kapacitást kötött le az AMD amennyit tudott és nem arról van szó hogy rosszul becsülték a keresletet. Attól még nem tojik a tyúk kettesével mert 2 tojásból szeretnéd a rántottát.

  • Chaser

    titán

    válasz b2fodist #53 üzenetére

    hopp mr. táblázat
    vevőként továbbra sem érdekel, mit bénázott el az amd
    és elhiheted azokat sem, akik felárasan tudtak csak venni 3xxx-eket
    és azokat sem, akik nem tudnak ps5/series x-et venni, illetve felárasan tudtak venni
    őket sem érdekli
    de mondok jobbat, amd integrált vga-s megoldásokból is nagyítóval van ha van, az előző 12nm-es 3xxx apu-ból is - 12nm - , és arany árában, 4xxx apu-k? hát néha-néha mutyizott oem-ekből van pár helyen tényleg
    no mr. táblázat, erre mit mondasz?
    talán nem kellett volna kitolni az 5xxx szériát, ha tudják azok a szakmában rettentően kifényesedett nagyon okosok, hogy nincs kapacitás rá?
    hm, a fene se gondolná
    legjobb tudomásom szerint nem hajtotta őket sem a tatár, sem más, intel végképp nem a folymatos semmittevésével, ha csak nem a kapzsiság hajtotta őket
    úh. mr. táblázat, az én véleményem továbbra is ez:
    rohaggyanak' ők meg ott ahol vannak ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • exedoc

    senior tag

    Szeretem az ilyen win-win szitukat. Így van igazából értelme. :C

  • Molyzsa

    aktív tag

    válasz Chaser #54 üzenetére

    Az sem megoldás, ha a gyártás kapacitás hiány miatt visszatartják a fejlesztéseket... miből gondolod, ha nem tolták volna ki az 5-esres szériát (vagy ha csak a ps5/series x részére teszik elérhetővé) akkor jobb lenne a helyzet? A sok Home Office és Online tanítás miatt felszipkázik mindent a piac. A vevők most sz.póágon vannak és ott is lesznek egy darabig. Lehet szidni mindenkit, hogy "rohaggyanak" meg, de a gyártókat ugyanúgy nem érdekli, hogy te dühöngsz, piacgazdaság van. Nem kötelező senkitől se vásárolni, elég annyit írni, hogy nem szereted őket és KÉSZ.
    Akik a nulláról akarnak építkezni, azok vannak most kizsákmányolva, és egyik nagy hatalom sem tesz az ellen, hogy belátható időn belül rendeződjön a piac. Akinek meg muszáj megvennie a drága holmit megveszi, mert EZ VAN...
    Akinek meg van használt cucca az drágábban adja el, mint amikor megvette (pl. én is így cseréltem VGA-t - a bekerülési költség 150%-os árán adtam el úgy hogy több mint 2 éves volt) és így a különbözet az új hoz képest már nem annyira fájó... de természetesen ennek nem így kellene lennie...
    Minden gyártó kihasználja ezt a helyzetet és nekünk nem marad más csak a dühöngés...

    ..o.O..

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Chaser #51 üzenetére

    Nem látom a hiányt a 3100-ból, már jó ideje kapni elég sok helyen készleten is van még sem változott az ára, egyszerű, ha kell úgyis megveszik a kereskedő csak jól jár, de erről miért is az amd tehet? Érdekes a 3600, amikor hiánytermék lett felment 80-90e-re, ahogy jött az újabb szállítmány vissza is állt 60-70e közé és azóta is itt van (árgrafikonnal rendelkező boltokban is végig lehet követni). Vagyis a 3100 esetében a kereskedők a köcsögök.

    Az 5800x, több hónapja lement már az ára, de nézzük a 180e-res árát, akkoriban az 5600x 130e körül ment, sőt volt, amikor 140 köré is felment az ára, akkor se tartottam jó vételnek és most sem tartom annak, hiába van 120 körül. Az 5900x és felette inkább hagyjuk is, amikor ép kapható volt, akkor is már 300 felett volt, jelenleg már elérhető 250e körül. Ezek is max akkor fogják megérni, ha már kint lesz a következő széria, ami talán már nem 7nm-en lesz gyártva.

    A ps5-tel sehol nem mondtam magamnak ellen. A series s egy butított szar az x-hez képest, míg ps5 esetében ugyanazt kapod csak lemez nélkül, így akinek a lemez nem lényeg, előbb megveszi, mint xbox esetében az s verziót. Ha konzolt vennék én se a butított vackot venném, hanem mindenképp a series x-et, ps5 esetében meg attól függ, hogy mennyire lenne számomra rossz a lemez hiánya.

    persze lehet, hogy sokaknak feltett szándéka ps5-ökre és series x-ekre mondjuk fél évet-évet várni, nem vitatom, csak mondjuk úgy nem túl életszerű, mert a régi one x-nél is pár körrel jobb, hiába nem 4k, de villámgyors, nem tetű mint a one x a hdd-vel, meg nem kerreg a hdd ha kell ha nem

    Én meg nem költenék 100e-ret sem az s-re, ha már eleve van egy one x-em, inkább vennék bele 1TB ssd-t és kicserélném a fos hdd-t. Kíváncsi leszek, hogy az s verzió esetében mikor jön majd egy s+ verzió, mert túl nagy lesz a lemaradása az x verzióhoz képest.

    előttem már leírták magukat, ugyanolyan mocskok mint az intel, csak más színben

    Mivel írták le magukat? Az a gond, hogy sokan azt hiszik, hogy ezek a cégek szeretet szolgálatok. Te gondolkodtál rosszul, ha így láttad. Nekik az a lényeg, hogy meglegyen a megfelelő profit és életben maradjon a cég, ami mellette fejlődik és szépen termeli nekik a pénzt. Ha számodra azért leírja magát egy cég, mert nem várt következmények miatt nem tudják kielégíteni a piacot, akkor így jártál, akkor ott az nvidia válaszd őket, jaj náluk se kapsz értelmes áron vga-t, akkor ott az intel az új szériája bizonyos esetben szarabb, mint az előző......

  • Chaser

    titán

    válasz Molyzsa #56 üzenetére

    hagyjuk
    de érdekes már, hogy egészen őszig minden amd termék elérhető volt, mikor megjött - jött a pH@szt - az 5xxx és rdna2, meg a konzolok, akkor meg semmi
    nyilván pont akkor szippantotta be a home office a dolgokat, nem már jóval előtte, és gyakorlatilag nem tudtak semmiből elegendőt gyártani
    nem bonyolult ám
    ha tudjuk hogy igen véges gyártási kapacitásunk van, akkor nem akarunk régi két termék melllé még odacsapni hármat, mert annak ez lesz a vége
    a konzolokra nyilván megvolt már a deal, azt nyomni, és mostanában valamikor indulhatott volna az 5xxx és rdna2, akkor nem lett volna ez a baromság, és akkor sem lett volna kevesebb pénzük nyilván

    szerk:
    Dragon3000
    én sem látom, nincs hiány
    de várj már, ha ősz végén 35-6e ft-ért kaptál nem mutyizott dobozosat, akkor most mért 50e-ért kapsz mutyizott oem-et?
    jaaaaaaa, mert nincs bazze', alig van, azt meg drágán adják, hatalmas művészet ám a kereskedelem
    te amit ák-n látsz lehet 5 egész db is az országban, belistázzák nagykerből a kiskerek oszt' pont ennyi, és az továbbra is oem, nem box
    3600-nál is kevered a mutyizott oem-et a box verzióval - oem-et elvileg nem is forgalmazhatnának -
    de ez parttalan vita, hagyjuk, nem megy át

    előttem kérlek azzal írták le magukat - és nyugodj meg, nem vagyok ezzel egyedül -, hogy ez egy sunyi, mocskos húzás volt, mivel tisztában voltak vele hogy nem lesz termékük, de hülyítették a népet az 5xxx-ekkel, és az rdna2-vel hóapról hóapra
    nem kell szeretetszolgálatnak lenniük, csak mondjuk korrektnek
    és ez nagyon nem volt az
    nagyobb bohócot csináltak magukból mint az nv, azt elérték, aztán kitörölhetik a negyedéves eredményekkel ha ennyire sügérek
    a konzumer szegmens marketing, csak úgy nem jó reklám, ha a vevők - teljesen jogosan - köpködik őket
    nézz szét ák-n ha belföld, de nézheted bárhol

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • LGG555

    aktív tag

    válasz Chaser #58 üzenetére

    Autógyárak állnak le a csiphiány miatt biztosan azon fog mindenki izgulni hogy a felhasználók drágábban vesznek Ryzent, figyeld meg elkezdték felvásárolni a bányászok az SSD meghajtókat mekkora ara lesz annak is 3-4 hónap múlva, de nem azért mert nem rendeltek eleget hanem azért mert senki sem számított rá hogy SSD -vel is bányászni fognak.

    Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Chaser #58 üzenetére

    én sem látom, nincs hiány
    de várj már, ha ősz végén 35-6e ft-ért kaptál nem mutyizott dobozosat, akkor most mért 50e-ért kapsz mutyizott oem-et?


    Szóval a pofátlan kereskedők miatt az amd a hibás? Akkor miért nincs elszállva a 3600/3700x/3800x/3900x ára? Ha hiány lenne a zen2-ből, akkor ezeknél is jelentkeznie kellene a dolognak, de nem látom az árakon.

    3600-nál is kevered a mutyizott oem-et a box verzióval - oem-et elvileg nem is forgalmazhatnának -


    Ezt a hülyeséget honnan vetted? Dobozos megoldásokat néztem, direkt figyelmen kívül hagytam a tálcás megoldásokat.

    előttem kérlek azzal írták le magukat - és nyugodj meg, nem vagyok ezzel egyedül -, hogy ez egy sunyi, mocskos húzás volt, mivel tisztában voltak vele hogy nem lesz termékük, de hülyítették a népet az 5xxx-ekkel, és az rdna2-vel hóapról hóapra
    nem kell szeretetszolgálatnak lenniük, csak mondjuk korrektnek
    és ez nagyon nem volt az
    nagyobb bohócot csináltak magukból mint az nv, azt elérték, aztán kitörölhetik a negyedéves eredményekkel ha ennyire sügérek
    a konzumer szegmens marketing, csak úgy nem jó reklám, ha a vevők - teljesen jogosan - köpködik őket

    Sehol nem láttam a hülyítést, az 5xxx esetében eleve közölték a drágulást megjelenés előtt, a minimális készlet, meg lassan minden új termék esetében jelen van, az rdna2-vel meg nem tudom milyen hülyítés volt, max ugyanaz, mint minden amd vga esetében, hogy papíron megjelent, aztán hónapokig nem lehetett megvenni, ez mindig is így volt náluk, így nem értem most miért is vártál mást? Mivel csináltak bohócot magukból? Hol volt bármilyen közlemény tőlük, hogy majd most lesz készlet? De amikor lehetett olvasni, hogy az ms és a sony megemelte a rendeléseit, onnan kezdve nem is vártam, hogy lesz készlete az új dolgaiból az amd-nek.
    Nvidia egyelőre sokkal nagyobb viccet csinált magából a limiteres megoldásával és jaj véletlen kikerült a limiter nélküli driver, de végül is lényegtelen, mert amíg volt limiter addig is ugyanennyibe került a 3060, így nem sokat változtatott a dolgon. A következő vicc a limiterrel megtámogatott új kártyák, amik szerintem egy ugyanilyen véletlen folytán majd meg lesz oldva, de amíg nem addig is elszállt árakon kerülnek majd a piacra, így megint csak adnak egy pofont a szarnak.

    nézz szét ák-n ha belföld, de nézheted bárhol
    Nem nagyon érdekel, sokszor olyan hülyeségeket lehet ott olvasni, hogy inkább hagyjuk.

  • Chaser

    titán

    válasz LGG555 #59 üzenetére

    ez a nap jó hre, akkor tartogatom még az ssd-ket :R ;]
    ezek luxus cikkek, én személy szerint meg is oldottam, hogy ne az én hátamon csattanjon az amd baromsága
    de sokan vannak ám akik kuporgatnak egy 3100/3600-ra is, azért pillanatra bele lehet gondolni az ő helyzetükbe is
    és ezt lekerülhették volna, persze ha akarták volna, nyilván szándékukban sem volt semmi ilyen, majd a pH@rasztok rájönnek szépen maguktól
    na ez undorító

    szerk:
    mondom parttalan vita
    volt már saját webshopod? nekem igen - és nem csődölt be, túl sok volt inkább :d -
    talán van némi rálátásom a kereskedelemre
    az oem eleve seftes dolog, próbáld megérteni
    másrészről azt, ha tudja a kereskedés hogy 100db helyett csak 20-at kap, nem fogja olcsón odaadni - kevés kivétel van -
    lásd vga-k
    jó lenne ám nekik is hozni a régi hasznot, és őket sem érdekli rohadtul sem az amd bénázása, sem a bányászok hülyesége, csak úgy szeretnének mondjuk talpon maradni
    másrészt ez oem, ég tudja mennyiért és kitől vették, nem az amd msrp ára erre a mérvadó

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • LGG555

    aktív tag

    válasz Chaser #61 üzenetére

    Ötszörösére nőtt az ADATA SSD-k forgalma a Chia miatt Egyre több jel mutat arra, hogy az adattárolók árának emelkedése Ázsia után egyéb térségekben is megindulhat.

    [link]

    Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

  • Chaser

    titán

    válasz LGG555 #62 üzenetére

    ez már azért lol ( :
    nem baj, menjen fel minden ára, majd jól ealdok mindent, veszek egy m1-et, többit meg eliszom :d elég vicc már ez a pc-s dolog, csak már nem mindig van kedvem röhögni se

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • SindaNarmo

    tag

    válasz Chaser #63 üzenetére

    Ezen jót röhögtem. :))
    Hát igen az Apple-t pont úgy ismerjük hogy nem fog minden pluszt ráterhelni a vevőkre. Bilibe lóg a kezed.

  • LGG555

    aktív tag

    válasz SindaNarmo #64 üzenetére

    Meg amúgy is híresen ócón árulja a portékáit. :D

    Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

  • Sinesol

    veterán

    válasz LGG555 #65 üzenetére

    Azert igencsak mas szintet is kapsz egy Apple csomaggal, premium minöseg, terméktamogatas 4-5 evig, folyamatos optimalizalas. Ott legalabb latod mire fizeted ki a sok penzt.
    Pc-n most meg vehetsz közepkategorias vga-t 2-300k áron, ami 2-3 ev mulva alig jo valamire es akkor még hol van a teljes gep ara. Szvsz az Apple nem tul draga ha a Pc arakat nezem.

    [ Szerkesztve ]

  • elder troll

    senior tag

    válasz Sinesol #66 üzenetére

    Prémium minőség?!?!
    Szándékosan lassították a telefonokat a gyalázatos minőségű akku és elmetrükk miatt, hogy az új tényleg gyorsabb legyen...
    Ma van április 1?
    10x túlárazott fekália az nem prémium és nem minőség (még ha több milliárd légy meg is mássza), ha valláskárosult vagy, akkor tényleg "csak" rosszul fogod a telefont ;]

    #68 Sinesol
    :B
    Azért a 12 mini láttán felcsillant a szemem, hogy létezik zsebben elférős telefon. Ha nem csak 2x5 percet lenne a zsebemben, akkor talán, esetleg, háát izé, majdnem elgondolkodnék rajta :DDD
    De az M1 irány tesztik, mert a többiek is tolni fogják.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz SindaNarmo #64 üzenetére

    rám biztos nem ht-kázott eddig semmit az epöl', mert túlárazott, mindig az volt, erre épül az egész brand
    én meg túlárazott sz@rokat leginkább nem szoktam venni
    kivétel az m1 lehet majd, az tényleg felmutatott érdemit, és arra azt mondom so-so, amit ad annyi pénzért az nem rossz
    és ha tényleg elszáll minden ára akkor eladom a kacatokat és veszek m1-et, annak árát tényleg rám fogják htk-zni ( :

    Sinesol
    prémium minőség 1 év garral, felárasan care pack-kel? ( : mióta kötelező az eu-ban a sávonkénti gar, azóta van 250e+ árú apple cuccra 3 év gar, addig 1 volt, a préimum termékre
    a legótvrabb' dell insporonra is 3 év gart adtak már sok éve is, akkor is ha 100e ft volt
    m1 kapcsán benéztem az apple topikba, volt aki vett airt, valahogy nem az jött le hogy húúúúú de prémium érzés fogta el
    persze mindenki arra költi a pénzét amire akarja
    az még megvan, hogy a prémium vmelyik csodafonjukból random hullottak a gombok, akkoriban volt gsm szervizes haver srác, persze neki is ájfonja' volt, az volt menő ( : van aki azt prémiumnak hívja
    az a tag is megvan még, aki vmelyik milla' körüli pro-t vette pár éve, talán a negyedik gyárilag összekarcoltnál unta meg
    prémium jah, az árazás mindenképp ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • dokanin

    aktív tag

    válasz Chaser #54 üzenetére

    "vevőként továbbra sem érdekel, mit bénázott el az amd"
    Az AMD-t eladóként továbbra sem érdekli, hogy nem tudsz eleget keresni, hogy kifizesd a termékét, mivel bőven van aki megveszi helyetted. :)

  • Chaser

    titán

    válasz dokanin #70 üzenetére

    nagyon rossz nyomon jársz ( :
    ha felnézel az épp eladó sz@rjaimra, talán fussa' sz@r amd-re is ha akarom, de azért köszi', aranyos vagy, tudod, mint az icpici pókban, hát nem aranyos? de ......
    ámbátor egyszer már elkezdted ezt, megkérlek ne, az ilyen nagyon okos gyerekek véleményét személyesen szeretem hallani, amikor nem bújnak monitor mögé :B tudom, úgy nem menne, akkor itt se...

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Reggie0

    félisten

    válasz Sinesol #66 üzenetére

    Jah, evrol evre szarabb billentyuzet, csodas touchbar, amit helybol 50% utal, de kifejlesztik, majd par ev utan dobjak is. Matt kijelzorol meg hirbol sem hallottak. A szervizben meg ugy kigyoznak a sorok, mint uj telefon megjelenesenel. Jo helyre megy a penz :)

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Reggie0 #72 üzenetére

    van egy - saját bevallása szerint - epöl' b_zi ismerősöm, kb ezt modta, de akkor sem vált és akkor is csakazepöl' ( : -
    ettől független az m1 maga nemében egyedi és tényleg nem marketing bullshit, és tényleg kevésbé macerás mint a pc - amire nekem kell pláne -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Bandit79

    aktív tag

    Tegy p@cs vagy, most komolyan bevédsz egy nagycéget, mert olyan "aranyos " hogy
    Miert ne szarná le a normál vevőit . Jó hogy nem mindjárt lecumizod.
    + 1 Chasernek , nem akarod megerteni mit ír , mert versenyló látásod van vazeg.
    Amelyik ceg így gondolkozna, ahogyan te leírtad azoknak nem jó promojuk lesz hosszútávon.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Bandit79 #74 üzenetére

    vannak emberek, akik megtisztelve érzik magukat hogy sorban állhatnak egy gyártó sz@rjáért
    mert a gyártó konkrétan sz@rik a fejükre, de onnantól elmondhatják ők f@sza gyerekek, mert nekik a legújabb van, nem baj hogy esetleg úgy kellett érte sorbaállni mint a birkáknak
    vannak emberek, akiknek elvei vannak, szerencsére nem vagyunk egyformák
    és úgy gondolja ha személyeskedik akkor nagyot mond, lehet futootta volna nekem is 180e-ért 5800x-re, ha nem pár percig lehetett volna kapni azt a sz@rt is, és valahogy nem éreztem magam megtisztelve, hogy nekem kell vadászgatnom azért, hogy a kedves gyártónál hagyjam a pénzem
    most 140e-ért is meggondolom, mert ha tudtam volna hogy ekkora balf@szok, instant vettem volna egy 3800x-et, nem várok eddig...csak ugye "elfelejtették" közölni, de a jópofizás' az nagyon ment lisa nénitől hogy ezt tudja, azt tudja, csak épp kapni nem lehet b@szd meg, az maradt ki:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • LGG555

    aktív tag

    Úgy látszik nem csak az AMD bajlódik a csiphiánnyal:

    Hiány lesz az iPadekből és a Macekből

    Origo2021.05.03. 20:37
    Az Apple arra számít, hogy mindkét termékkategóriában készlethiány jellemzi majd a piacot.
    Bár az Apple a 2021-es második pénzügyi negyedévével kapcsolatosan új rekordot jelentett árbevétel terén, rossz hírek is vannak a márka rajongói számára. A globális chiphiányt a nagy megrendelései miatt jobban vészelheti át az Apple, mint a többi cég, de ezt a vállalatot is érinti a válság.
    Tim Cook, az Apple ügyvezetője maga jelentette ki, hogy a készlethiány főleg az iPadeket és a Maceket érinti majd (nem pedig az iPhone és az Apple Watch készülékeket).

    Konfig:MSI MEG B550 UNIFY-X, Ryzen5 5600x, G.Skill 16GB 4000Mhz, Radeon VII, Seasonic Snow Silent 550w..

  • Armagedown

    őstag

    válasz LGG555 #76 üzenetére

    A követlező félévben már csak 23 milliárd lesz a profitjuk a hiány miatt.

    “If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

  • Darmol

    senior tag

    válasz Armagedown #77 üzenetére

    Vagy 35 mert árat emelnek a hiányra hivatkozva.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Joci10

    őstag

    válasz Sinesol #30 üzenetére

    Direkt írtam, hogy amit Ti (főleg Mr. Troll úr)) AMD hibának fogtok fel, az nem AMD hiba. Ugyanaz fennáll az NVIDIA esetében, ugyanaz ott van a konzoloknál (amiknek köze nincs az AMD-hez azon kívül, hogy ők gyártatják azokat a procikat bele, amiket a Sony és a MS alulbecsülten rendelt tőlük). A Covid meg nem a fő ok, az csak egy mellék-okozat. A fő ok a hirtelen túlzott kereslet növekedés, amire nem volt senki felkészülve, ami után a Covid általi keresletnövekedés is rátett egy lapáttal (notit sem lehet kapni egyáltalán - még Intel procisat sem, amire meg pláne nem lehet mondani, hogy az AMD becsülte alá).

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Joci10 #79 üzenetére

    nv kártyák instant bánya
    nincs közük a konzoloknak az amd-hez, csak annyi, hogy az amd gyártja a gép cpu+vga-ját?
    hinnye' ( :
    az ótónak' sincs köze a kerekekhez, csak annyi, hogy nékülük nem használhatóak
    hatalmas vagy :d
    nem alábecsültek, tavaly nyár elején adtam el a 3600+5600xt-et, bőven covid helyzet volt, előtte pár hétig volt némi hiány
    na mikor eladtam, akkorra már rég megint habzsidőzsi' volt vga-ból, cpu meg ki sem porzott
    és ez tartott egészen ősz végéig, onnantól tűntek el az amd termékek, illetve a bejelentett 5xxx-ek és rdna2-k bejelentése történt meg...papíron
    sokan jöttek a karácsonyos mesével, hogy azért nincs semmi/drágulnak a dolgok, persze, előző években karácsonykor nem volt ilyen, most fél évig tartó karácsony van
    covid ekkora hiányt nem okozott volna
    elszámolta a kedves amd, hogy akkora kapacitással annyi terméket nem fog tudni kiszolgálni - illetve lehet nem is számolták el, hanem pontosan tudtak róla hogy mi fog történni -
    godolom ezt abból, hogy halvány jelét nem mutatta lisa néni a beetetésen kívül annak, hogy bármiből hiány lehet...de sajnos nagyon sokáig csak mutatóba' volt 5xxx és rdna2 - utóbbi maradt is ott a közben beesett bánya miatt -, de eközben legalább a kisebb 3xxx-ek eltűntek/irreálisan megdrágultak/rágultak
    ha a konzol soc-okkal valami nagyobb disznóság van és sok a selejt az megmagyarázna sok mindent, arra valóban nemigen lehet dupla kapacitást venni ha van is, nehogy esetleg óriási trutyiba lépjünk
    nekem csak annyi bajom van ezzel, hogy nem a beetetést kellett volna tolni, hanem közölni, hogy opni' fogtok gyerekek, akkor egy szavam nem lenne
    de ez amit leműveltek legalja, nv-nél is nagyobb bohócot sikerült csinálniuk magukból - és eleinte nekik sem a bányába kerültek a kártyáik, csak enyhén szólva nem voltak a helyzet magaslatán, de ha amd tolni fogja az új gent, nyilván nekik előbb kell kijönni...papíron mindenképp -
    jól összehozták ( :
    azóta jött már ki valami official közlemény, hogy 3100-3600 terén nem lesz nagy karrier a mennyiség, de az már bőven idén volt
    ma mo-n a hivatalosan forgalmazható box 3100 nincs 50e ft alatt, tavaly december elejéig lehetett venni 35-36e ft-ért is
    ezt is nem tudom mért bonyolult felfogni sokaknak hogy az egyértelmű hiány jele, nem a ft romlott annyit, sőt, sok minden msrp csökkentés nélkül is olcsóbb mint december elején volt...más meg drágább, de nem ennyire, de ha alig kap a bolt nem fogja apróért adni, és bárki adja-veszi, az egést a gyártótól indul, aki nem tud eleget gyártani

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Joci10

    őstag

    Kedves Chaser! Mint említettem volt, nem érdekelnek a hozzászólásaid. Nem olvasom el őket, és nem reagálok rájuk. Vagyis hiába írsz nekem valamit, feleslegesen teszed. További jó trollkodást! :)

  • Chaser

    titán

    válasz Joci10 #81 üzenetére

    kedves joci10!
    ha én troll vagyok te felettébb okos
    további jó gondolkozás-mentes életet!
    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Z10N

    veterán

    válasz #68216320 #12 üzenetére

    Azert ezeket meg be is kell "tokozni". De nyilvan kedvezmenyes aron kapjak.

    Cikkhez: "vagyis a leállás nem megengedett. Ezt komoly redundanciával lehet biztosítani"
    Lasd utobbi evek :DDD

    # sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Z10N #83 üzenetére

    Áramszünettel nem tud mit kezdeni a szerver.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #84 üzenetére

    nincs infod a konzol soc-okról?
    gondolom official biztos nincs
    nem létezik, hogy a selejtes soc-kal gyártott series s megjelenése óta végig elérhetp, sxs és ps5 pedig nagyítóval...néha
    itt valaki mondta jövő januárra lehet megint ps5-öt venni, az komoly?:)
    ha kisebb is a kereslet a kis series s-re - legyen, ámbátor 100e+ ft-os 1650 árak mellett azért úgy gondolom igen megnőtt rá a kereslet ...
    az vajh' mitől van szerinted, hogy a selejtes soc-ra épülő konzol megjelenése óta elérhető - és msrp -ron -, a két új másik gen viszont nem elérhető, msrp ár fölött sem, de mikor voltak is sokszőr bőven msrp ár fölött árulták a boltok
    nyilván nem tud az amd 100%-ban csak soc-ot gyártani, de nyilván sony/ms pedig nem fog olyan szerződést aláírni, amikből ők rosszul jönnének ki, tehát az amd-nek tolnia kell a soc-okat gőzerővel ha akarják ha nem, gondolom én
    komolyan érdekel te hogy gondolod :R

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Chaser #85 üzenetére

    Az Xbox Series S és X nem ugyanarra a lapkára épül. Nem befolyásolják egymást. A selejteket az AMD maga használja el 4700S-ként, de letiltják a GPU-t, és csak Kínát célozzák vele.

    Ez az XSX:

    Ez meg az XSS:

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Chaser

    titán

    válasz Abu85 #86 üzenetére

    ez nekem új info :R
    akkor marad a kérdés nyitott része
    mért elérhető a series s indulásától óta msrp áron?
    oké, legyen rá kisebb kereslet, eleinte igaz is lehetett, de mára már más a helyzet - vga-k irreálisan megdrágultak, xsx/ps5 pedig nem is kapható -
    és mért nem elérhető az xsx és ps5? nyilván igen korlátozott az amd kapacitása, de továbbra is ms/sony úgy gondolom nem ír alá olyan szerződést amiből ők rosszul jönnek ki - régi konzolokat gyártják még egyáltalán? -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • zsintai1987

    tag

    válasz Chaser #87 üzenetére

    Gondolom ha eladtak 100 millió ps4et, annak csak a fele akar új ps5öt venni, azt nem 2 hét legyartani.
    Munkehelyen mi 17en rendelkezünk/rendelkeztünk ps4 és vagy proval és ebből 2embernek jött meg a rendelése. És minden 2020 nyáron adtuk le

    3700x, ASUS 570prime, 2X16GbCorsair 3200 cl16 , ház:CM 500P fehér, Seasonic Focus+ 550W 80+ GOLD, rx 5700xt nitro+

  • Chaser

    titán

    válasz zsintai1987 #88 üzenetére

    az a 100m ps4 eladás sok év alatt történt meg - 5,5 év -
    azon tulajok fele nem instant első héten akar venni ps5-öt nagy valószínűséggel, de nem is első évben
    de a kereslet egyértelműen nagy rá - minő meglepő. ki számított volna erre ;] -
    elvileg 5-5m soc rendelést adott le a két gyártó, amit megdupláztak
    és ezeket a konzolokat nem premiertől kezdik el gyártani, hanem jóval előtte - majd abu jól megmondja ha akarja ( :már egyszer megtette másik topikban régebben -
    itt az a hír volt, hogy lassan eléri a 10m eladott példányt a ps5
    jelenleg 2021 májusa van, se xbox, se ps5 nem elérhető, legalábbis mo-n, pedig elvileg elég régóta "megjelentek"
    és mo. azért messze elmarad pénzügyileg sok országtól, de akkor sincs konzol
    de ahogy látom one x sincs, csak ps4 pro
    amazonon ránéztem, ps5 nem elérhető, digi verziója 945$, series x szintén nem elérhető, úh. nyilván nem csak minket érint a hiány - abból sem -
    persze kevés soc-ból sok konzol biztos nem lesz
    továbbra sem értem hogy gondolták azt, hogy behézzák 3xxx és rdna1 mellé az 5xxx és rdna2-t + az új kozol soc-okat...persze ha kaptak volna mellé sokkal több kapacitást oké, de így izé
    persze mindent lehet kapni...csak max várni kell rá esetleg heteket vagy többet, és max nem annyiba kerül amennyiért behazudták
    de tudom...akinek van pénze azt nem érdekli ;] egyenesen megtiszteltetésnek veszi, hogy várakozhat és tbbet fizethet, hogy a kedves gyártó termékét birtokolhassa ((( :
    én azért egy picit szánlmasnak tartom a gyártó részéről, akkor is ha ruppótlan csóró' vagyok...:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • E.Kaufmann

    addikt

    AMD proci gyártja az AMD procit. Ez már nem a Skynet? :D

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • langward

    tag

    válasz Abu85 #34 üzenetére

    Virtuális környezetben nem kell leállni :) Új node-okat beállítani, esetleg clustereket és live migration, valszeg SAN nem változik mögötte.
    Majdnem minden virtualizációs környezetben végrehajtható müvelet, ha konténerizáció akkor még könnyebb a szituáció.
    Valszeg nem kókány infrájuk van ;)

Új hozzászólás Aktív témák