2019. augusztus 18., vasárnap

(#1) Dany007

Dany007
(veterán)

Csak azt tudnám mért sajnálnak belőle még egy GB memóriát... :W

(#2) Móci válasza Dany007 (#1) üzenetére

Móci
(addikt)

Hogy ne legyen pont jó. :)
Kinézetre nekem tetszik, bár egy ionos verzióval talán jobban járna a user.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) shadeofme válasza Móci (#2) üzenetére

shadeofme
(tag)

Amire kell, arra sztem elég, akinek meg nem, az vesz bele szépen még egy GB RAM-ot (jó pénzért :D ).

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#4) Geönczy válasza Móci (#2) üzenetére

Geönczy
(aktív tag)

Az lehet, de az Intel nem :DDD

CSS (Hun)Bloodkiller

(#5) wolruf

wolruf
(őstag)

Nekem ez így ahogy van tetszik :)
Csak jó lenne, ha olcsó lenne. De nem lesz az, mint mostanában a netbookok sem :S

Még mindig 50-60 körül van a legolcsóbb. Ez is drága egy ilyenért (szerintem).

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#6) M107

M107
(addikt)

Igen sajnos a +1 gb jó lenne hogy a 32 bit-es w7 jól érezze magát
Bár nálam az Lg = a hulladék kategóriával.
Inkább felvágnám az ereim minthogy lg-ből bármit (magán vélemény nem moderátoroknak szólt)

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! ( (PH! addikt) YEAH vissza az őstag címet :) )

(#7) Surfym@n

Surfym@n
(senior tag)

GMA500 - Poulsbo "Chipset" - Z szériás atom ? Remélem, nem az 1,33-ast teszik bele :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese... !

(#8) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Gondolom a tömegnek bármilyen sz@rt el lehet adni. Legyen vékony, divatos és veszik mint a cukrot, még jó drágán is. Ezért is elkérnek majd úgy 140 ezret. Hulladék a belseje? De szép vékony!

Mennyivel lett volna vastagabb, ha beleraknak egy normális GPU-t saját rammal?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) kretenallat

kretenallat
(senior tag)

en azt nem ertem h minek ez a felbontas egy rakas kis szar kijelzore... de tenyleg. 1280x800(720) miert nem lehet pl? egy ilyen monitor, plusz 1gb ram, 6 cella es ion. yum.

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#10) Straw

Straw
(senior tag)

A win7 elfutkorászik 1Giga Rammal? Mert szerintem ha el is indul bitang lassú lesz.

42

(#11) .mf válasza Móci (#2) üzenetére

.mf
(veterán)

Z-szériás Atom, evvel nem kompatibilis az Ion, csak az FSB-buszt használó (N-es laptop és előtag nélküli asztali) processzorokkal.

Nem rossz, de már megint ez a funkcionalitás rovására menő vékonyság... inkább legyen 2mm-rel vastagabb, s akkor az oldalán is elférne USB- és HDMI-port, meg egy nagyobb akku.

(#12) upszilon válasza .mf (#11) üzenetére

upszilon
(őstag)

Miért pont 1GB-al jön ki. Ez szerintem már-már ostobaság.

(#8) Tigerclaw: Egyértelmű, hogy ez már egy divat-gép. Ha megnézel egy divatos kosztümöt az is méregrága az anyagához és a varrásához képest...

[ Szerkesztve ]

(#13) Bluegene válasza Straw (#10) üzenetére

Bluegene
(addikt)

én a vistát futtattam 1 gigán, 0,6 gigát foglalt ilyenkor és nem volt lassú, mikor 2 gigára bővítettem ugyanolyan volt

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#14) ^Clown válasza Bluegene (#13) üzenetére

^Clown
(veterán)

Furcsa, nekem Vista és Win7 alatt is kevés volt az 1 giga ram. Vista alatt főleg, időnként iszonyatosan lelassult a rendszer. Win7 alatt nem volt annyira gáz, de érezhetően gyorsult a rendszer +1 giga ram hatására.

(#15) upszilon válasza ^Clown (#14) üzenetére

upszilon
(őstag)

Kell a 2 GB RAM, ez nem is lehet vita tárgya. Inkább az, hogyha a felhasználó bővít és ez miatt adódnak problémák, sokan akkor is a netbookot fogják hibáztatni. Végsősoron a gyártócég a saját renoméját rontja vele. Mindezt filléres gyártási költségnövekedésért cserébe felvállalni szerintem ostobaság.

[ Szerkesztve ]

(#16) Morden24 válasza Straw (#10) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Simán és gond nélkül.
Webezésre, ilyesmire bőven elég is.
Nem valószínű, hogy egy ilyenen akarsz memóriaigényes appokat futtatni.

Sectumsempra - For Enemies

(#17) Bluegene válasza upszilon (#15) üzenetére

Bluegene
(addikt)

nem kell 2 giga, ez tévhit

vista rendszerkövetelménye: 512MB(min), 1GB (ajánlott)

én is kipróbáltam 1 giga rammal a vistát, átlagos felhasználáshoz elég

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#18) upszilon válasza Bluegene (#17) üzenetére

upszilon
(őstag)

Mit nevezel átlagos felhasználásnak? Mert én például kikapcsolgatom a feleslegesen nyitvalévő programok ablakait. Mások talán nem. Pár programablak még, egy nagyobb kép megynitása szerkesztésre és máris nyekk az 1GB-os RAM-nak. Olyankor a winyót kezdi használni swappolásra a rendszer. Mivel a winyó 3 nagyságrenddel lassabb mint a RAM, erősen lelassul a gép. A RAM egyébként eredetileg sem 1GB, hiszen például a videókártya is levesz belőle.

Namost, ha valaki olyan feneokos-hogy aztán neki bizony elég az 1GB-is, az tegyen egy próbát. Ki kell kapcsolni a swappolást. Újraindíít-használ. Például egy nagyobbacska képet elforgat a Photoshoppban 5 fokot. Előre megsúgom, nagyon hamar bejelentkezik a rendszere, hogy kevés a memória. Bizpny, ez ilyen egyszerű és ennyire objektív próba. :K

Egyébként nem vitatkozom. Értelmetlen. Az én álláspontom az hogy kell a legalább 2GB, de a 4 sem sok. De persze nem kötelező elfogadni az én véleményemet.

(#19) Morden24 válasza upszilon (#18) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Egy netbookon, amin a többség csak netezni fog, nem képet szerkeszteni, jó az 1Gb. Nem azt mondom, hogy mindenre elég, de ami a gép funkcióját körbeírja, arra igen.

(#20) upszilon válasza Morden24 (#19) üzenetére

upszilon
(őstag)

Nem vitatkozom. Legyen úgy ahogy Te mondod.

(#21) Morden24 válasza upszilon (#20) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Nem kell besértődni, de magyarázd meg, hogy netezésre meg iwiwezésre, esetleg emailre vagy egy dokumentum szerkesztésére, ne'adj ég pasziánszra meg egy film lejátszására miért nem elég 1Gb ram?

Ja, hogy néha swappol majd? Az előfordulhat. És, kit érdekel? Akit zavar, belevesz még egy gigát.

(#22) Ste

Ste
(addikt)

Némá! Egy vékony Pc-Alma már megint :)

(#23) upszilon válasza Morden24 (#21) üzenetére

upszilon
(őstag)

"Ja, hogy néha swappol majd? Az előfordulhat. És, kit érdekel?"

Rájössz azért magad is mint látom. Csak nincs hová hátrálnod. nekem van. Mondtam, legyen akkor neked igazad. persze látom zavar ha valamit rádhagynak. Na-igen, de akkor miért nem revideálod a véleményedet. okosabb dolog lenne... :K

(#24) Morden24 válasza upszilon (#23) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Inkább te magyarázd meg, hogy egy netbookon mi olyan dolgot szeretnél használni, ami miatt maximum esetleges és minimális kényelmetlenség kivételével bármi bajod lenne?

Mert feldobtad a fotószerkesztést. Hát igen, aztán az valóban okos gondolat volt.

(#25) upszilon válasza Morden24 (#24) üzenetére

upszilon
(őstag)

Szóval kötöd a karóhoz az ebet ahelyett, hogy megvizsgálnád a dolgot? Pedig nem több az mint 5 perc. Letiltod a swappot, újraindítod a géped és elkezdesz programokat használni és nem csukod be az ablakaikat. Megnyitsz pár levelet, pár DOC-filet, megnyitsz pár internetlapot ahol sok a kép, elindítasz egy falsh-filmet az internetről, stb. és máris bejelentkezik a rendszered, hogy nincsen tovább. Ez normál használat. A normál emberek ugyanis nem csukogatják be az ablakokat. ...és egyszercsak nyekk....

Egyébként miért fontos neked ez a téma annyira, hogy mégis folytatod? Nem érdekel az engem, hogy ki bővít és ki nem. Mindenki azt csinál amit kar. Még Te is. :K

(#26) Morden24 válasza upszilon (#25) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Használtam ssd miatt letiltott swappal a gépet.

A normál emberek ugyanis nem csukogatják be az ablakokat.

Akkor majd feldob a rendszer nekik egy ablakot, hogy ez vagy az az app ráfutott a memóriára, és akkor majd jól becsukja.

Egyébként miért fontos neked ez a téma annyira, hogy mégis folytatod?

Te akarod itt mindenkinek megmagyarázni, hogy mi a normál használat.

[ Szerkesztve ]

(#27) upszilon válasza Morden24 (#26) üzenetére

upszilon
(őstag)

"Te akarod itt mindenkinek megmagyarázni, hogy mi a normál használat."

Én már az elején be akartam fejezni. Elmondtam a véleményem és kész. Te viszont kötekedsz. Olvass vissza, rádhagytam kétszer is, de tovább folytattad. És most is rádhagyom. Legyen neked igazad! Szevasz!

(#28) Billu válasza upszilon (#18) üzenetére

Billu
(aktív tag)

Például egy nagyobbacska képet elforgat a Photoshoppban 5 fokot. :W :O

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#29) Tigerclaw

Tigerclaw
(veterán)

Szerintem is kevés az 1GB, DE a normál használatban nincs az a hülye aki letiltaná a swappot 1GB ram mellett, sőt normál használatban semennyi memóriánál nem javasolják a swap letiltását.
A swap a normál működéshez hozzátartozik, vagyis nem lehet kijelenteni, hogy a vista vagy a win7, vagy akármilyen op. rendszerhez kevés XGB memória, mert letiltott swappal leáll, ha dolgoznak rajta.

Az én gépemben 4GB ram van, de nincs letiltva a swap, mert ez is leáll egy idő után, mert olyan programot futtatok rajta, ami zabálja a memóriát. Ettől függetlenül nem mondom azt, hogy 4GB memória kevés a win 7-hez.

Az 1GB memória elég a netbookon futtatott programokhoz. (Netezés, word, excel, e-mail, stb.)
Viszont nem ideális. Ha csak a firefox-ra gondolok, a sima netezés is zabálja a memóriát és nem túl ideális, ha elfogy a fizikai memória.

Maga az LG noti nekem bejön külsőleg, csak ne korlátozná a teljesítményét a gyenge integrált gpu.

Az asus N10 jól megmutatta, hogy az atom proci akár játékra is megfelel. Ott van az ion platform és alig használják ki. Ráadásul az N10-ben át lehet kapcsolni az integráltra, ha nem az erő kell, hanem nagyobb üzemidő.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#30) Polllen válasza wolruf (#5) üzenetére

Polllen
(nagyúr)

Annyiért sztem okos telefont se kapsz... ;]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#31) Polllen válasza Tigerclaw (#29) üzenetére

Polllen
(nagyúr)

Nekem is 1GB memó van a dell mini-mben win7 ultimate-tel használom, semmi gond vele...milyen alkalmazást szeretnél tekertetni szegény atom procin, aminek mindenestül nem elég 1GB? :)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) beef

beef
(aktív tag)

Elég az 1GB, akit meg zavar, hogy néha swappel az úgy sem Atom procis netbookot akar venni.
Nekem már 3 éve letiltva a swap, a temp is ramdrive-ra irányítva, akkor én már sikeres ember nem lehetek? ;)

(#33) Morden24 válasza Polllen (#31) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Nem olvastad fentebb? Fotosopot :DD

(#34) DopeBob

DopeBob
(addikt)

Eléggé MacBook-ra hajaz

MZ/X

(#35) Tigerclaw válasza DopeBob (#34) üzenetére

Tigerclaw
(veterán)

Ja, és a macbook egész bejövős, legalábbis nekem. Külalak ok, beltartalom nem ok (nekem).
Nincs gondom a netbookokkal, de az árazásban erősen belemásznak a notebookok ársávjába, akkor többet is várok el. Egyébként a macbook ion-ra épít, ha jól tudom.

(#36) upszilon válasza Morden24 (#33) üzenetére

upszilon
(őstag)

Ez-az, ha úgy érzed legyőztél, gúnyolj is ki! Szánalmas...

(#37) Morden24 válasza upszilon (#36) üzenetére

Morden24
(nagyúr)

Még továbbra sem érzed, hogy egy netbook esetén egyszerűen nem voltak jók a példáid? Nem lehülyézlek, kigúnyolni is csak mértékkel, de be kéne látnod, hogy amit "normális felhasználás" címszóval aposztrofáltál, az nonszensz. Már a fotosop használat sem normális felhasználás, de az meg végképp abszurd számomra (és ahogy látom, nem csak nekem), hogy valaki háromszázezerbe, vagy mennyibe kerülő professzionális fotószerkesztőjét egy netbookon akarja használni.

Mi lesz a következő, szar a gép, mert nem lehet rajta Crysis-ozni, vagy mi? Ez a gép nem arra való, amit te problémaként leírtál. Ha nem arra használod, amire kitalálták, akkor persze relatíve könnyű hibát találni benne.

[ Szerkesztve ]

(#38) Strezi

Strezi
(senior tag)

Nekem tetszik, és kérem azokat akik még nem dolgoztak ilyen méretű géppel, fogadják el azok véleményét akik igen. A méret igenis számít :D

Ja, és csatakozom az 1GB swappless csapathoz egy CULV + Win7 HP kombóval :))

HD filmnézés, Open Office és GoogelSketchUp, amivel éppen dolgozom: Sima csiga :D

Vagyél Teslát az ajánlásommal (1500km ingyenes töltéssel) - https://ts.la/tams42681

(#39) Jaffafa

Jaffafa
(aktív tag)

Egyetértek Morden 24-gyel. A netbook az pont nem arra való, hogy Photoshoppoljunk vele meg videót tömörítsünk. Az 1GB lehet, hogy picit kevés lesz, de a célközönség nem fog vele foglalkozni. Netezésre, chat-re, e-mail-re meg ilyenekre böven jó. Pláne, ha az ára is jó lesz. A multkor végre láttam élöben is egy Apple gépet, a legolcsóbbat. Hát vazze, az olcsó kínai szutykok is jobban voltak összerakva, mint azok. A macbook pro az fasza volt, de annyiért már van Dell/Sony vagy egyéb is pont ugyanolyan jó minöségben.

[ Szerkesztve ]

"Most már ideje lefeküdni. De előtte elolvasom a NENYI-t, hogy merjek nagyokat álmodni." by Szözö

(#40) upszilon válasza Jaffafa (#39) üzenetére

upszilon
(őstag)

Vannak netbookok amiket miszkibe kell szedni a RAM-bővítéshez. Íme egy elkatáns példa. Ilyenkor én sem javaslom a bővítést. Minden más esetben értelme van a csekély, csupán néhányezer forintos kiadásnak. Inkább, mint kényelmetlenkedni. Szerintem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.