Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vaakuum

    addikt

    válasz #06658560 #25 üzenetére

    Így van, a karos írógépen az angol nyelvben statisztikailag legtöbbet használt karakterek ne ugyan arra az ujjra essenek, és a karok lehetőleg ne akadjanak össze. Illetve amit mindenki elfelejt, hogy gépíróNŐK-re optimalizálták a gépet.

    De a kiosztás akár maradhatna is, ha végre figyelembe vennék az az anatómiai alapot, hogy míg a gépírónőknek a gyűrűs ujja a rövidebb, és a mutató ujja a hosszabb, addig a férfiaknál ez a két ujj hosszúság pont fordítva van.
    Én pl. ha rárakom a kezem a WAD-ra, akkor a gyűrűsujjam görcsösen be van hajlítva már, miközben a középső és mutató ujjam ki van nyújtva. Ha viszont a gyűrűsujjamat is a q-ra teszem (és minden játékon alapból átrakom az A gombot a Q-ra) akkor meg a kisujjammal nem érem el kényelmesen a shift-et, mert azt kell rettenetesen görcsösen tartani.
    De ha a gépírást nézem, akkor meg az ASDF kényelmes, de a rövidebb mutató ujjal lépkedni ismét csak nem élmény, mert a T, G, X, B elérése nem megoldható anélkül, hogy a többi ujjam ne mozduljon el az ASD-ről.

    Szóval a normál billentyűzet szerintem férfiaknak sem gépírásra, sem játékra sem optimális.

    Ha lenne mondjuk jobb és balkezes orbweaver egy kicsivel több billentyűvel, simán megpróbálnám teljesen kiváltani vele a normál billentyűzetet. A kettő közé meg beraknék egy klülönálló numpadot.

    "Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

Új hozzászólás Aktív témák