Hirdetés

2019. augusztus 25., vasárnap

(#1) Patice

Patice
(nagyúr)

Jól hangzanak ezek a speckók.

Már csak az árukra leszek kíváncsi. :)

Szerintem.

(#2) tomistarkapi

tomistarkapi
(tag)

ígéretes

Aki fél az nem egész. Blackberry Q10 + playbook

(#3) Badman 4ever

Badman 4ever
(őstag)

Atom D2700? Azt meg hogy?
A fentiek mellett nem meglepő, hogy az Intel kivonja a forgalomból az Atom D2700-at, mely a Cedar Trail legerősebb megoldásának számított.
...
Az Intel az Atom D2700-ra június 29-éig veszi fel a rendeléseket, és az igényelt csomagokat szeptember 28-áig le is szállítják.
2012.05.03 - Máris harangoztak az Atom D2700-nak

(#4) Peet válasza Patice (#1) üzenetére

Peet
(senior tag)

Az oldal szerint a 4 lemezes 1000 dollár, a 6 lemezes 1300. :U

[ Szerkesztve ]

''gyertyafényes kernelfordítás'' by SZTAKI

(#5) Patice válasza Badman 4ever (#3) üzenetére

Patice
(nagyúr)

Ettől még gyártóknak lehet hogy gyártanak, mert NAS-ba pl. jó az Atom, de asztali gépnek annál kevésbé, de csak a grafikus rész miatt. NAS-ban ez nem túl fontos, ill. kiegészíthető más, dedikált grafikus egységgel.

(#4) Peet:

Köszi!

Akkor ez az amerikai nettó ár. :)) EU-ban akkor a négy lemezes 1000 € + Mo.-on 27% ÁFA = "nagyon sok" helyi pénz. :))

[ Szerkesztve ]

Szerintem.

(#6) Integra

Integra
(titán)

végre, a házimozisok imái meghallgattattak.. tökéletes :R
ezt a sorozatot teljesen egyértelmű, hogy otthoni média szervereknek tervezték, az xbmc név sem véletlen szerepel a cikkben, szuper :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) Sefter válasza Integra (#6) üzenetére

Sefter
(addikt)

Háááát ha ennyit elkérnek egy "multimédia szerverért" legalább lehetett volna valami "hifi kinézete"...
mert egy ilyen vasat, szebb design-al (ha már a nappaliban a helye) megveszel a feléből..

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#8) ALBY

ALBY
(senior tag)

2,5" wincsik :W
Mégha a nagywinyó gömb alakú lenne és a kicsi halkakat sehogy sem lehetne bebarkácsolni a helyére, akkor még érteném, hogy legyen ilyen altermék is a perverzeknek, nade így meg meg lehet venni bele a drága kis wincsiket.
Aki halkat akar vegyen halk winyót, vagy keretet a 2,5" köré, ventiket meg szabályozni kell.
Ezt így felesleges mexorításnak érzem. Vagy olyan drága a műanyag a nagyobb háznak?

Kicsit erőltetett talán, de media lejátszó XBMC nagyok derék! :R
Telefonról, tabletről szépen lehet irányítani, válogatni, (akár zenét a tv nélkül).
Örül a szívem ;] mikor egy tök más termék, másodlagos funkciójával (és szinte ingyen) bealázza az oly modern és dicső "smart" tévéket :DD :))

Kicsit szolidabb, két lemezen NAS-on már elgondolkodtam, hogy csak kéne már,
XBMC is egy nyomós érv lehet.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#9) nvyktor

nvyktor
(aktív tag)

Tetszik! :C
XBMC-ért külön grat a gyártónak.

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#10) YceBear

YceBear
(tag)

Vajon lesz olyan NAS ami az uj AMD procikra epul....?

(#11) Cypresss válasza Patice (#5) üzenetére

Cypresss
(senior tag)

Ennél olcsóbban olyan 8-lemezest kapsz a Synologytól, ami - szinte - minden paraméterében jobb. :U

[link]

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#12) Patice válasza Cypresss (#11) üzenetére

Patice
(nagyúr)

DS213 tulajként tisztában vagyok az áraikkal. :))

Szerintem.

(#13) Integra válasza Cypresss (#11) üzenetére

Integra
(titán)

nagyon baba, jöjjenek csak :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#14) zenix válasza Cypresss (#11) üzenetére

zenix
(csendes tag)

Jó a Synology, csak annak Atom procija van, míg a Qnap TS-x70-nek i3. Emellett, ahogy a cikk írja, van benne HDMI, XBMC és bővítőkártyának is hely. A Synology nem kezeli a SATAIII vinyókat, és nincs kis LCD, ami a sokszor megkönnyíti a munkát. Ezt leszámítva tényleg szinte minden paraméterében jobb, feltéve, ha ezzel a szériával hasonlítottad össze. A négylemezes 2,5-es vinyós modell tuti nem kerül majd annyiba, a 3,5-es tesója olyan 230 körül van az árgépen.

„Csak a Puffin lekvár adhat erőt és mindent legyűrő akaratot”

(#15) Patice válasza zenix (#14) üzenetére

Patice
(nagyúr)

"A Synology nem kezeli a SATAIII vinyókat..."

Ezt szerintem gondold át még egyszer. :))

Szerintem.

(#16) zenix válasza Patice (#15) üzenetére

zenix
(csendes tag)

Csekkold le, ha nekem nem hiszel: http://www.synology.com/products/spec.php?product_name=DS1813%2B&lang=us#p_submenu

"Internal HDD/SSD : 3.5" or 2.5" SATA(II) X 8 (Hard drive not included)"

(#17) z123456789

z123456789
(addikt)

Ùgy látom itt nem csak egy bizonyos márkáról van szó.
Ebben az esetben ha lehet szót ejteni általánosságban a NAS-okról, akkor bemásolnám a másik általános NAS topic-ba írt hsz-emet ha nem haragudtok.

Egy kicsit tágabb a kérdezési köröm mint hogy milyet vegyek, de talán nem probléma ha ide írok.
-Miért jobb egy NAS mint hogyha PC-röl menne a le/feltöltés?
-Kevesebt fogyaszt mint ha a PC menne egész nap?
-Ritkább fejparkolások révén hosszabb merevlemez idötartam?
-Ha valaki NAS-ról tölt fel/le mennyire kell folyamatosnak lenni a bekapcsolt állapotnak?
(megsínyli a NAS ha mondjuk naponta ki/be kapcsolom és mondjuk csak munkaidö alatt megy?)
-Megéri befektetni, ha mondjuk heti minimum 3, maximum 5 alkalommal megy kb 10órát?(természetesen a fenti kérdések tekintetében)
-Javarészt az ember azért bele-belecsúszik illegális torrent oldalakba, származhat bajom abból ha mondjuk megnö ezen adatok által generált adatforgalmam?(Bocs ha ez warez! )

Elöre is kösz, és bocs ha nagyon eltévesztettema topicot

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/oxford_pilot_leather_gloves_black_m_teli_motoros_k/hsz_1-50.html

(#18) Patice válasza zenix (#16) üzenetére

Patice
(nagyúr)

Ez csak azt jelenti, hogy legalább ilyen csatlakozóval szerelt HDD-t vagy SSD-t rkahatsz bele.

SATAIII visszafelé kompatibilis azaz a Synology-ba tehetsz SATAIII-as csatlakozóval szerelt vinyókat is.

A kompatibilis vinyók listáját nézted? :)

Ilyenem van. SATAIII-as vinyók vannak benne, pedig ennek is SATAII-es vinyók vannak írva a specifikációiban.

Szerintem.

(#19) zenix válasza z123456789 (#17) üzenetére

zenix
(csendes tag)

A fogyasztásban nem állnak rosszul a NAS-ok a PC-vel szemben:

Synology DS213: 18,5W - 8,3W http://www.synology.com/products/spec.php?product_name=DS213&lang=enu#p_submenu

D-Link ShareCenter: 15,7W - 8,2W http://sharecenter.dlink.com/products/DNS-320

QNAP TS-212: 13W - 6W http://www.qnap.com/en/index.php?lang=en&sn=822&c=351&sc=514&t=523&n=3372&g=1

Persze azon is múlik, milyen NAS-t szeretnél. Amiket felsoroltam azok ARM procikkal mennek, szóval a fogyasztásuk elég diszkont.

A napi szintű ki-és bekapcsolás elvileg csak a vinyókra van jótékony hatással, mivel a gyártók a konzumer kategóriában a napi nyolcórás futással számolnak.

(#20) z123456789 válasza zenix (#19) üzenetére

z123456789
(addikt)

A napi 8 órás futás az mondjuk meglenne, de a másik fórumban meg pont azt mondták, hogy ezek 7/24-re vannak kitalálva. :F

https://hardverapro.hu/apro/oxford_pilot_leather_gloves_black_m_teli_motoros_k/hsz_1-50.html

(#21) zenix válasza Patice (#18) üzenetére

zenix
(csendes tag)

Abban igazad van, hogy kezeli a SATAIII-at (ezt én írtam rosszul), de nem használja ki. A különbség nem olyan nagy, de ott van.

(#22) Patice válasza z123456789 (#20) üzenetére

Patice
(nagyúr)

A NAS-ok "arra is fel vannak készítve", hogy 24/7-ben menjenek.

A vinyók közül nem mindegyik szereti ezt. De ma már vannak direkt NAS-okba szánt vinyók is. Azok jól viselik a 24/7-et is. Igaz drágábbak is kicsit a sima desktop vinyóknál.

Szerintem.

(#23) zenix válasza z123456789 (#20) üzenetére

zenix
(csendes tag)

A NAS-ok igen, azokkal nincs gond. A vinyó az érdekes ebben a sztoriban.

(#24) Patice válasza zenix (#21) üzenetére

Patice
(nagyúr)

Persze, hogy nem használják ki a SATAIII-as csati sávszélességét. A NAS-ok sem, a vinyók sem.

De gondolom így egyszerűbb gyártani, hogy mindenre ugyan azt szerelik.

Szerintem.

(#25) z123456789 válasza Patice (#22) üzenetére

z123456789
(addikt)

Akkor agyalok még rajta.Köszi!

(#26) Cypresss válasza Patice (#12) üzenetére

Cypresss
(senior tag)

Nem kioktatásnak szántam, csak tájékoztatónak a többiek számára, hogy szélesebb spektrumban lássák a kérdést.

#14) zenix:: A Synology nem kezeli a SATAIII vinyókat, és nincs kis LCD, ami a sokszor megkönnyíti a munkát. ... 3,5-es tesója olyan 230 körül van az árgépen.

A SATAIII témát már kitrágyaltátok, a kis LCD-re szerintem az okostelefonok világában semmi szükség, valamennyi fontos alkalmazáshoz elérhető dedikált program a Playen (iPhoneról nem tudok nyilatkozni). Így bárhonnan tudod menedzselni a NAS-t.

(#17) z123456789

Miért jobb egy NAS mint hogyha PC-röl menne a le/feltöltés?

Már maga a megközelítés is rossz. A NAS ugyanis nem PC, inkább úgy gondolj rá, mint egy privát szerverre, ami kismillió szolgáltatást képes nyújtani. Fontos még a vállalati környezetben történő felhsználás is: virtualizáció, mailszerver, fájlmegosztás (nem torrent), titkosított könyvtár elérés, printszerver, cloud, minden részletre kiterjedő forgalomnaplózás, IP-alapján történő szürés, stb, stb.

Kevesebt fogyaszt mint ha a PC menne egész nap?

Igen.

Ritkább fejparkolások révén hosszabb merevlemez idötartam?

Erre nem lehet egyértelmű választ adni, használatfüggő.

Ha valaki NAS-ról tölt fel/le mennyire kell folyamatosnak lenni a bekapcsolt állapotnak?

Kikapcsolt állapotban nehezen tudom elképzelni a használatot. :DDD

(megsínyli a NAS ha mondjuk naponta ki/be kapcsolom és mondjuk csak munkaidö alatt megy?)

Nem.

Megéri befektetni, ha mondjuk heti minimum 3, maximum 5 alkalommal megy kb 10órát?(természetesen a fenti kérdések tekintetében)

Olcsóba mindenképpen, drágába kérdéses.

Javarészt az ember azért bele-belecsúszik illegális torrent oldalakba, származhat bajom abból ha mondjuk megnö ezen adatok által generált adatforgalmam?(Bocs ha ez warez!)

Kérdezd a szolgáltatód! :K

[ Szerkesztve ]

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#27) zenix válasza Cypresss (#26) üzenetére

zenix
(csendes tag)

Nagyon jók az okosteló appok, vannak gyártók, akiknek már a WP-re is megvan minden app, nemhogy iOS-re. Az LCD nem egy hatalmas előny, de nagyon sokszor megkönnyíti a munkát. Pl új NAS-nál, csak berakod a vinyókat, beállítod, hogy milyen RAID-et akarsz, és léphetsz is le a szerverszobából. Ezt nem tudod appokkal elintézni, amíg a NAS nicns konfiogurálva.
Ha több NAS-od van, és te pont azzal akarsz valamit csinálni, ami az orrod előtt van, akkor egyszerűen megnézed az IP-t, a RAID kötetet, vagy az LCD szól, hogy a volume1 mindjárt teli van stb. Marginális terület, és abszolút nem egy olyan dolog, ami megváltoztatja a világot, csak a munkádat tudja adott esetben megkönnyíteni és időt nyersz egy kávéra, vagy 5 perc csetre valamelyik kolléga csajjal.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.