Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #400 üzenetére

    Ok, tehát egy emberről állíthatjuk, hogy adózik (Az is igaz, hogy bárki bármit leírhat ide, szóval abszolút irreleváns. Nyilván én is idehazudnám, hogy adózok utána, mert ezzel alátámasztom az érvemet)

    Nyilván logikus, hogy a világon végezhető összes "munka" közül a kriptóban a legkönnyebb eltüntetni a pénzed. Pont ez a lényege, az egyik oka, hogy feltalálták. Egy állami kontroll és ellenőrzés nélküli pénz, ami felett nincs SENKINEK hatalma. Erre jönnek még a full anonim coinok, amik aztán teljes lehetőséget biztosítanak a csalásra... de igazság szerint a walleteket sem lehet 1:1 névhez kötni, tehát a legjobb pénzmosó eszköz VGA-ba tenni a drogpénzt mondjuk. A Jóisten sem nyomozza le, hogy kié az a wallet...

    Ezért feltételezem, hogy igazat mondasz, és tényleg tisztességesen leadóztad a megfelelő forintmennyiséget... viszont a fentebb említett okokból kifolyólag biztosan állítható, hogy az elnyomó többség egy forintot nem adózik a teljesen ellenőrizhetetlen kriptopiac után. Ahogy ezt több kollégád vigyorogva kijelentette (hozzátéve "ti sem adóztok, akkor én hülye leszek"..., rengeteg ilyen kommentet tudnék idemásolni....

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #400 üzenetére

    Egyébként kíváncsi vagyok, hogyan adózik egy bányász. Utánaolvastam, nincs még nagyon teljes törvényi szabályozás erre...

    https://fintechzone.hu/hogyan-adozz-a-bitcoin-utan-nav/

    Hogyan adózzon a bányász?
    Amennyiben a magánszemély bányászat révén a bitcoinhoz szoftver felhasználásával jut, az e tevékenység a személyi jövedelemadó rendszerében önálló tevékenységnek minősül. E tevékenység révén a szerzett bevételből a jövedelmet az Szja. tv.-nek az önálló tevékenységre irányadó rendelkezései szerint kell megállapítani a tételes költségelszámolás vagy a 10%-os költséghányad alkalmazásával. Bevételnek minősül a kibányászott bitcoin megszerzése időpontjára megállapított szokásos piaci értéke. Szokásos piaci érték lehet a megszerzés időpontjában érvényes, törvényes fizetőeszközben megállapított átváltási árfolyam.

    Tényleg csak kíváncsiságból, ha én NiceHash bányászok, ami 1 percenként újrakonfigolja árfolyamfüggően, hogy mit bányásszon... ilyenkor a NAV-nak benyújtok egy 1000 oldalas adóbevallást, hiszen percenként más coint bányásztam, totál más árfolyamokkal? Vagy csak azután adózol amit átváltottál dollárba/forintba? Azért nagyon nem mindegy...

    [link]
    "Tekintettel arra, hogy nemcsak általános jogi, de adójogi szabályozatlanság is övezi a kriptovalutákat, számos kérdés nyitott."

    [ Szerkesztve ]

  • LámaZ

    addikt

    válasz szazbolha #400 üzenetére

    Ha adóztál, akkor nyereséges volt. De akkor miért hagytad abba?

    Legyen minden jó!

  • LámaZ

    addikt

    válasz Ren Hoek #401 üzenetére

    Világéletemben adóztam, mint a hülye, de most a kisördög azt mondatja velem, hogy nehogy már a kriptópénz-bányászat után is adózni kellejen. Ha megveszitek azokat a drága kártyákat ÁFA-s áron, tán még a szoftvert is, beleöltök rengeteg munkát a konfigolásba stb. és még ti fizessetek az államnak adót? Mi ennek a tevékenységnek a TEÁOR-száma, SZJ-száma?

    butch3r
    Köszi! Tényleg ez van a wikiben: „Ether is a cryptocurrency whose blockchain is generated by the Ethereum platform. Ether can be transferred between accounts and used to compensate participant mining nodes for computations performed”

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ren Hoek #401 üzenetére

    "Az is igaz, hogy bárki bármit leírhat ide, szóval abszolút irreleváns."

    Itt magadra gondoltál?
    Mert jelenleg az a helyzet, hogy te csak feltételezed hogy a bányászok nem adóznak, én meg konkrétan tudom magamról és még jó párakról, hogy adóznak.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ren Hoek #402 üzenetére

    Járj utána.
    A valóságtól nagyon messze jársz.
    Úgy fikázod és rágalmazod a bányászokat, hogy láthatóan fogalmad sincs miként zajlik a gyakorlatban.

  • szazbolha

    addikt

    válasz LámaZ #403 üzenetére

    Azért mert kb 2 hónapja az áram díja elérte a bevétel 50%-át. Az én elképzelésem szerint itt kell abbahagyni.
    Volt más egyéb ok is, mivel ez egy elég komplex tevékenység, de a fő indok a jövedelmezőség drasztikus csökkenése volt.
    .
    Egyébként akkor is kell adózni a legtöbb esetben a bányászat után, ha a tevékenység nem nyereséges.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #406 üzenetére

    Nem voltál elég gátlástalan :) sokan lopott árammal nyomják, úgy megéri. Ne aggódj, el akartam kezdeni bányászni kis tételben én is, hogy a bányászat miatt feltüzelt VGA árakat kicsit enyhítsem.

    Viszont én legalább elismertem volna, hogy minden szempontból kártékony, parazita "tevékenység" lett volna amit csinálok. (Nekem nem volt gyomrom hozzá, így az 1070 ott árválkodott üresen egy évig. Be se kapcsoltam a gépet.)

    Egyes egyedül a profit a lényeg, az nem gond hogy hány emberen és elven kell áttaposni. Persze mindenki azt csinál amit akar, de attól még az esőerdő irtással, és pandabőr alsónadrág készítéssel analóg.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Ren Hoek #408 üzenetére

    "Viszont én legalább elismertem volna, hogy minden szempontból kártékony, parazita "tevékenység" lett volna amit csinálok. (Nekem nem volt gyomrom hozzá, így az 1070 ott árválkodott üresen egy évig. Be se kapcsoltam a gépet.)"

    A parazita élősködőt jelent. Most aki vett 1 vagy több VGA-t, felrakott egy miner programot, az pontosan kin vagy kiken élősködik?

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • dabadab

    titán

    válasz Apollyon #409 üzenetére

    "Most aki vett 1 vagy több VGA-t, felrakott egy miner programot, az pontosan kin vagy kiken élősködik?"

    Pl. azokon, akik az enerigatermelés nem externáliáit fizetik, hogy ontopik maradjak.

    DRM is theft

  • Polllen

    nagyúr

    válasz dabadab #410 üzenetére

    Ettől ez még nem lesz parazita.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ren Hoek #408 üzenetére

    "sokan lopott árammal nyomják, úgy megéri."
    .
    Már megint gátlástalanul vádaskodsz és általánosítasz (mondod sokan lopnak). Áramot lopni bűncselekmény. Légyszíves mondj egy konkrét esetet amikor bányász áramot lopott. Ha nem tudsz ilyet egyet sem, akkor ne általánosíts és ne hazudd azt, hogy sok bányász lopja az áramot.
    .
    Azt viszont konkrétan tudjuk, hogy Lagzi Lajcsi szakmányban lopta az áramot, amiért börtönt kapott, de ő nem volt bányász.

  • LámaZ

    addikt

    Ezt sem értem.
    A „Required margin” mi a fészkes rézfán fütyülő nyavalya?
    Remélem, hogy nem ilyen sok a jutaléka a cégnek...

    A Súgójukban amúgy ez a magyarázat:
    „What are the Margin requirements?
    One of the major benefits of trading CFDs is that customers can trade on margin using leverage. CFD trading means customers can trade a portfolio of shares, indices or commodities without having to tie up large amounts of capital. In order to open and maintain a position, initial and maintenance margin levels must be met. Both the initial and maintenance margin level requirements are specific to each financial instrument.

    Remember that CFDs are a leveraged product and can result in the loss of your entire capital. Trading CFDs may not be suitable for you. Please ensure you fully understand the risks involved.”
    Ezt a bikfanyelvet!

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • butch3r

    senior tag

    válasz LámaZ #413 üzenetére

    erre szeritnem a kripto trade (vagy bármelyik trade topikban tudnak neked válaszolni). de amennyire ott olvastam az emberek hozzászólásait senki nem kereskedik plus 500on (cryptot).

    amúgy leverage trading:
    [link]

    margin trading
    [link]

    valamint te nem ethereum-al kereskedsz hanem annak cfd-jével.

    "A CFD (Contract for Difference) egy kereskedési instrumentum nyitó és záró értéke közötti különbséggel való kereskedésre vonatkozó kontraktus szorozva a kontraktusban levő CFD-k számával. A kontraktus mögöttes terméke lehet konkrét részvény, részvényindex, kötvény, kamat, árucikk vagy deviza."
    [link]

    nem tudom ez tudatos döntés e vagy sem. de így nem rendelekezel valóban cryptoval, ergo ha úgy döntenél, hogy magát a crpytot veszed ki egy tárcára akkor azt plus500-ról nem fogod tudni megtenni

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Ren Hoek #402 üzenetére

    Ó én ezt egyszerűen megoldanám. Én annak nevezném ami. Azt mondanám, hogy ez márpedig zseton és ez bizony szerencsejáték és amit kiveszel, az természeténél fogva nyeremény. Tehát 16%-al adózik. Ilyen egyszerűen.
    Azt mondanám, hogy nekem teljesen mindegy hogy te mennyit kockáztatsz, azaz neked mennyibe van mire kiszámolod, vagy megvásárolod a zsetont. Amit kiveszel az nyeremény. Tehát ha vásárolsz pl. 100-ért tartod majd eladod és 110-et kapsz érte, akkor a 110 a nyeremény és a 110-nek a 16%-az adó, mert csak nyereményt vehetsz ki a szerencsejátékból. Kééééééész. Ezzel akarsz fizetni a neten? Melyik kaszinó zsetonját fogadják el a TESCO-ban? Ne vegyük egymást hülyére gyerekek, ott a PayPal meg a többi, amivel fizethetsz a neten. Nincs de. 16% srácok.

  • butch3r

    senior tag

    válasz bot1978 #415 üzenetére

    de van de.
    ez nem szerencsejáték. ha az akkor gondolom a te szemedben a tőzsde is az ugye?
    az meg külön zseniális hogy 100ért veszel, 110ért eladod majd 110 a profitod :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz butch3r #416 üzenetére

    De az, mert ez nem pénz, hanem zseton. Zsetont bárki csinálhat és tudod mit? Ha egy kaszinó ad neked egy üdcsit a bárban a saját zsetonjáért attól az még mindig zseton.

    Lehet fogadni zsetonnal, semmi gondom vele. Lehet nyerni, semmi gondom vele. Tessék adózni!

  • szazbolha

    addikt

    válasz bot1978 #417 üzenetére

    Közel jársz az igazsághoz, szerintem is szerencsejáték + piramisjáték, de adózás szempontjából nem az.
    A crypto coin csak egy ígérvény (akár te vagy én is csinálhatnék hasonlót egy papírfecniből), akkor válik adókötelessé, amikor azt valós pénzre váltod.

  • szazbolha

    addikt

    válasz bot1978 #415 üzenetére

    Magyar boltban - például 220volt - vehetsz BTC-ért videókártyát, amivel elkezdheted a bányászkodást.
    Nyilván nem minősül fizetőeszköznek a magyar jogszabályok szerint (ahogy kaszinó zsetonja sem) , ezért előtte történik egy ígérvény beváltás forintra (ez adóköteles), majd a br. vételár 21%-át is megkapja az állam adó formájában.

  • bot1978

    senior tag

    válasz butch3r #416 üzenetére

    Profit? Milyen profit? Ingyen akarsz lottószelvényt, csak mert a múlt héten veszítettél és nincs profitod? :DDD Ó gyerekek, ezek úgy pattannak le rólam….
    Neeem, semmi ilyesmi srácok. Szépen eldöntöd játszol, nem játszol. A nyeremény az meg adóköteles. Aki 20 évig lottózik, és egyszer sem nyer? Profit :DDD Jó vicc. Meg akar hatni. :) Bocsi, de nem vizsgáljuk, hogy nyerő vagy e. Senkit nem érdekel. Játszottál, nyertél, adózol. Ez van srácok.

    (#418) szazbolha

    Ó én ezt rendezném, söralátét. Nem bonyolítom. pekidzs juno :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #412 üzenetére

    Számomra áramlopás, hogyha fix bérleti díjat/rezsit fizetsz valamiért, (kollégium, intézet,stb), vagy csak valahol van bent géped (cég) és a pincében fullon járatod a rigeket "ingyen áramon".

    Nem tudom lopásnak számít-e, hogyha mások fizetik helyetted a villanyszámlát, úgy hogy nem tudnak róla.
    Ha nem is lopás, de baromi etikátlan :B

    Persze a kollégiumi, intézeti, egyetemi áram az ingyen van? Maximum nem tűnik fel +5-10K villanyszámla amit generál a rig. Olyan is van, hogy osztott áramköltségnél egyszerűen csak nem mondod el a többieknek, hogy bányászol. Már is megtakarítható az áramkiadás, mert ők is adnak bele tudtuk nélkül.

    Hidd el rengeteg ilyen embert ismerek...

    [ Szerkesztve ]

  • butch3r

    senior tag

    válasz bot1978 #420 üzenetére

    aha és ha bukok akkor negatív adózom? hagyjuk már. azért mert neked nem tetszik, mély zöld lettél vagy nem jutott vga a világban sehol nem tiltják (a kereskeést vele van ahol igen, a bányászat is szürke zóna itt ott de a protokollt sehol nem tiltják még a legvadabb diktatúrában sem (minusz észak korea).

    ahogy írtad is, lehet rúgkapálózni de pandóra szelencéje kinyílt és a cryptok nem mennek sehova. ez van srácok.

    amúgy meg a tőzsdés kérdést szépen ignoráltad, amiből levonom a következtetést hogy számodra az is szerencsejáték...

    + senki nem mondta hogy a profitból nem kéne adózni, bár teszem hozzá hogy a szomszádos (haldokló nyugat európai no go zona) ausztriában ha 1 évig birtkolsz (vásárolt! nem bányászott) crpytot és ezt igazolni is tudod akkor adómentesen veheted ki amit abból €-ra váltasz.
    de valószínűleg mi itt a forumon jobban tudjuk. mi amúgyis sokkal inkább európa gazdasági motorja vagyunk :C

    [ Szerkesztve ]

  • maajsz

    senior tag

    válasz szazbolha #419 üzenetére

    Tehát ha BTC-vel fizetsz kiskernek ő azt köteles akkor rögtön valutába váltani? Mert hogy gondolom a bevételi oldalon meg kell jelenni az ellenértéknek. Különben szép kerülő lenne ha csak tartogatná a coint, aztán adó sem menne utána..

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz LámaZ #413 üzenetére

    Ha úgy vágsz bele kereskedésbe, hogy az alapfogalmakat sem tudod akkor nagyon-nagyon sokat fogsz veszíteni és nem amiatt mert egy trade nem hozta a várt eredményt vagy mert egy cápa jött és jól kilendítette a mérleg nyelvét. Alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Azt tanácsolnám neked olvass és nézz utána a kereskedés alapjainak, a tőzsdei alapfogalmaknak mielőtt bármit tennél. Aztán jöhetnek Kallos Péter youtube videói, itt a ph-s crypto trade topik ahol érdemes sok hsz-t visszaolvasni, nézz meg más tőzsdéket (poloniex, bittrex, kraken stb) mert általában nem csak 1 tőzsdén érdemes kereskedni ha az ember komolyan gondolja, végig lehet próbálni többet is mire megtalálod a neked valót.
    Ha ezeket az elemi dolgokat nem teszed meg sokat fogsz veszteni és a végén átkozni fogod a kripto pénzeket pedig senki nem kényszerített arra, hogy kereskedj velük.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • bot1978

    senior tag

    válasz Ren Hoek #421 üzenetére

    Az egyetemisták, gyenge kezdők. Egyszerű raktáros targoncás gyerek csinált helyet aztán behajtott céges furgonnal minden éjjel a hűtőházba. Még az se az övé volt. Na, ez mekkora? Nem elég, hogy lopta az áramot még fűtött is a hűtőházban. Ja és nem párásodott le a rig. Megoldotta. Na, ez milyen? Már a targoncások se a tojást árulják, miután két raklap „összetört”. Más világ van. Olyan kárt csinálnak, ha nem vagy résen… Nem csoda, ha sokan úgy várják a pakoló robotokat, mint a messiást.

  • szazbolha

    addikt

    válasz maajsz #423 üzenetére

    Nem, senki sem köteles átváltani a BTC-t. A BTC nem fizetőeszköz Magyarországon.
    Sőt ha USA dollárral akarsz fizetni, azt sem köteles átváltani egy kiskereskedelmi bolt sem, nincs is rá jogosultsága.

    De a 220v példánál maradva: a vásárló szempontjából mindegy, hogy a kisker bolt amely elfogadja a BTC-t mint ígérvényt, hogy kezeli azt és miként adózik utána. Viszont a vásárlónak mindenképp keletkezik adókötelezettsége, akkor is ha az ígérvényt (BTC) nem közvetlenül forintra váltja át, azt kézhez nem kapja, meg sem jelenik az ügyletben, hanem valamilyen valós értékkel bíró tárgyat/szolgáltatást kap érte cserébe. Bolti vásárlásnál ez az érték a forintban feltüntetett eladási ár (hacsaknem ettől szerződésben eltérnek). Ezután kell adóznia a vásárlónak.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ren Hoek #421 üzenetére

    "Hidd el rengeteg ilyen embert ismerek..."
    .
    Ja.... a K+F-ből azt hitem már nem a kollégiumi közegben mozogsz.
    Az én köreimben valamiért nincsenek tolvajok. Senki nem lopja az áramot sem mást.

    Természetesen az általad felsorolt példák egy része áramlopás, és aki áramot lop, az mást is lopni fog.
    Szóval arra kérlek a jövőben majd azt írd, hogy a te ismeretségi körödben lopják az áramot, ne azt hogy a bányászok lopják az áramot.
    Kösz!

  • maajsz

    senior tag

    válasz szazbolha #426 üzenetére

    Nem csináltam/láttam még ilyen tranzakciót. Tehát ha a bolttól veszek egy alkatrészt 100k hufért, én olyan értekben utalok neki coint vagy a nettojában? A vásárló az áfát ebben az esetben milyen módon fizeti meg?

  • bot1978

    senior tag

    válasz szazbolha #426 üzenetére

    Én tartanám magam a zsetonhoz, szimplisziti. Ha valaki BTC-t fogad el, akkor szerencsejátékot szervez. Kész. Innen marad a meglévő szabályozás.
    Ha a nyertes egy 100.000 forintos laptopot kap, akkor az adóalap: 100.000 * 1,18 = 118.000 forint, a személyi jövedelemadó pedig 118.000 * 0,15 = 17.700 Ft. Egészségügyi hozzájárulás nincs.
    Ajándéksorsolás után a magánszemélynek nincs adókötelezettsége (pénznyereménynél van).

  • bot1978

    senior tag

    válasz maajsz #428 üzenetére

    Á mindek bonyolítani? Ha valaki játszani akar vagy játékot akar szervezni hagy játszon. Fogadjon el amit akar, de ha átváltja pénzre az nyeremény akkor megint megadóztatom. :DDD
    A fél világ ezen vakarózik, aztán sehogy se jó. Én ezt megoldanám. Tudod kivel szórakozzanak. :))

  • szazbolha

    addikt

    válasz maajsz #428 üzenetére

    A vásárló az eladón keresztül fizeti meg az ÁFA-t (kivéve fordított ÁFA-s ügyletek cégek között), azaz amit fizetsz az mindig tartalmazza az ÁFA-t. Ha cégként vásárolsz akkor is, de van lehetőség visszaigényelni.
    Ha BTC-t használunk egy termék megvásárlásához kisker boltban akkor is azt a forintos árat fizetjük, ami az AFA-t tartalmazza. A forint/BTC árfolyama viszont kérdéses, a bolt olyat alkalmaz, ami neki tetszik.

  • szazbolha

    addikt

    válasz bot1978 #429 üzenetére

    Nem jó.
    A szerencsejáték szervezése engedély köteles, sőt monopolizált, de a BTC-vel , illetve a crypto valutákkal (mint ígérvényekkel) való kereskedés nincs szabályozva, azaz nem is engedély köteles.
    Bárki kereskedhet vele, a bányászat sincs szabályozva, bárki bányászhat crypto coint .

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #429 üzenetére

    Pár apróságról elfeledkezel:
    Mikor valamilyen sorsjegyet veszel nincs garantált nyeremény, igen nagy valószínűséggel a sorsjegyed nem fog nyerni azaz 0Ft lesz az értéke, ezt előre kellett tudnod.
    Ezzel szemben a BTC, részvény, deviza, ingatlan, ingóság esetén miután megvetted az értéke igen nagy valószínűséggel nem 0Ft lesz. Azt likviditástól függően bármikor vissza tudod váltani forintra. Az eladáskori ár, lehet felette, vagy alatta a vásárláskori árnak, ennek megfelelően lehet nyereséged vagy veszteséged.

    Ha kimész külföldre váltasz eurót, visszajössz, s az eurót visszaváltod forintra, most se rohansz adózni, hogy kérem nekem az eurónak nevezett sorsjegyemért fizettek 317Ft-ot, amit szeretnék 16%-al leadózni, azaz itt van 50Ft. Ha nagyon be akarod vallani, akkor is max annyit fogsz tenni, mint ami a törvényben le van írva, megvetted 312Ft-ért, visszaváltottad 317-ért, nyereség 5Ft, adó 80 fillér.
    Ezért a BTC-nél is csak a megvásárlási ár és az eladási ár különbözetéért, a nyereség után kell adóznod. Éves szinten összesítve, ha voltak veszteségeid, azt a nyereségből levonhatod. Sőt, ha tavaly volt veszteséged, és azt feltüntetted, azzal csökkentheted az idei nyereséged.

    Bár te gondolom arra gondolsz, hogy valaki bányászott, lett BTC-je, azt átváltja Ft-ra, s az aktuális árfolyam alapján adózzon. Nos nem tudom mi vonatkozik rá, ki hogy adózik. De ugye itt az történt, hogy a BTC átváltásából volt bevételed, viszont ezt csökkenti, hogy
    - neked volt egy befektetésed (videokártyák) azoknak van amortizációja ami csökkenti a bevételt
    - költségeid vannak (áram, hűtés, helységbérlés)
    - esetlegesen hitelből vetted rig-et, aminek kamatköltségei vannak
    - egyéb költségek merültek fel (könyvelő díjazása stb.)
    Ezek után lesz valamekkora nyereséged, és az után adózol. Mert teljesen mindegy, hogy azért van bevételed, mert BTC-t számoltál, vagy a vason big data számításokat végeztél egy megbízó számára, és abból van bevételed. Adó szempontjából a nyereség számít.

    [ Szerkesztve ]

  • butch3r

    senior tag

    válasz borg25 #433 üzenetére

    "Ha kimész külföldre váltasz eurót, visszajössz, s az eurót visszaváltod forintra, most se rohansz adózni, hogy kérem nekem az eurónak nevezett sorsjegyemért fizettek 317Ft-ot, amit szeretnék 16%-al leadózni, azaz itt van 50Ft. Ha nagyon be akarod vallani, akkor is max annyit fogsz tenni, mint ami a törvényben le van írva, megvetted 312Ft-ért, visszaváltottad 317-ért, nyereség 5Ft, adó 80 fillér."

    magánszemélyként, hogy ha nem üzletszerűleg váltasz pénzt (mint a te példádban szerepel külföldi utazás után megmaradt pénzt váltanád vissza forintra) akkor az szja törvény értelmében adómentes a dolog. valuta váltásból akkor kell adóznod ha azt üzletszerűleg teszed.

    magyarországon a pech, hogy ebben sem sikerül harmonizálni a törvényeinket az EU-val, mert ott valutának minősül a bitcoin így ha régen vettél 1 keveset magadnak majd azt most eladod (azaz nem kereskedtél vele aktívan, nem foyltattad üzletszerűleg) akkor nem kell adóznod utána.
    [link]

    (értelemszerűen ha kereskedtél vagy bányászatból származik a bitcoinod akkor a fentiek nem vonatkoznak rá)

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz LámaZ #413 üzenetére

    Annyit még (#414) butch3r válaszához, hogy a CFD az már az emelt szintű kereskedés, mert tőkeáttételes, e fölött már csak a devizakereskedés van, ami még erősebb tőkeáttételes, fölötte pedig a 500x tőkeáttételű devizakereskedés, ami inkább a harakiri kategória.

    Mondok egy példát miért veszélyes a tőkeáttétel:
    Legyen a termék neve alfa, a cfd pedig alfacfd, a tőkeáttétel pedig szabvány 10x, neked pedig van 200Ft-od.

    Vásárláskor ezek az árak
    alfa: 100Ft
    alfacfd 100Ft (Tekintsünk el a cfd és kamatköltségétől)

    Veszel egy cfd-t 100Ft értékben. Ez a tőkeáttétel miatt annyit tesz, hogy te valójában 10 alfa részvényt vettél, csak neked az ár 1/10-ét kellett leszurkolnod. (A maradék 9/10-re hitelt kaptál aminek van költsége amivel most nem számolunk)

    Mikor mázlid van ezek az árak:
    alfa: 110Ft
    alfacfd 110Ft
    tőke: 100Ft
    Eladod, a nyereséged nem 10Ft, hanem mivel a cfd 10x annyi alfa részvényt jelentett 100Ft. Nagyon fogsz vigyorogni, a tőkéd felugrott 300Ft-ra.

    Mikor peched van ezek az árak:
    alfa: 90Ft
    alfacfd 90Ft
    tőke100Ft
    Mikor ezt a szintet eléred egyből megkeres a kereskedőház, hogy gond van, pénzt kéne betolni, vagy zárni a pozíciót. Az a gond, hogy a cfd miatt, itt 10 részvényed van, ezért nem 10Ft a veszteséged, hanem 100Ft! Ezt eddig a kereskedőháznál parkoltatott kp-d ellensúlyozta, de mostmár nem, kénytelen vagy zárni a pozíciót, így végül 100Ft veszteséggel zársz, a tőkéd pedig 100Ft-ra csökkent.

    Könnyű belátni, hogy mi a gond, ha esetleg a részvényár 80Ft-ra csökkent volna, akkor az összes tőkédet elveszed, és ez még a jobbik eset.
    A probléma ott van, hogy nem teljesen a vásárlási és eladási ár számít. Ott van a stop lost, és a kényszer zárás. Tehát igazság szerint az a lényeg, hogy a vásárlás és eladási időszak alatt sosem csökkenjen a részvény értéke egy adott színt alá, mert akkor zárják a pozíciódat, és neked azon az áron keletkezik veszteséged amin zárták. Ha mondjuk az árfolyamban van egy hirtelen kilengés, egy tüske, ilyen volt tavaly az Etheneumban, de az euró-svájci frank árfolyamában is volt ilyen, mikor a svájci nemzeti bank minden szó nélkül azt mondta, hogy megszünteti a svájci frank euróhoz való kötését. LÉNYEGTELEN LESZ, HOGY A KILENGÉS CSAK PÁR PERCIG TARTOTT, S UTÁNA VISSZATÉRT AZ EREDETI ÁRRA. Te a tüskében valamilyen áron zárod a pozíciódat, és csengetned kell!!!! Valószínűleg sokat! Többet, mint amennyi pénzed volt! A gondot tovább fokozza, hogy a tüskében a stop lostok aktiválódtak, akkor hirtelen mindenki zárni akarja a pozícióját, ezért átmenetileg a kereslet/kínálat oldal felborul, ezért is keletkezik a tüske, mert te hiába akarnád eladni a részvényedet 90Ft-ért, ha kényszerített eladás van (Márpedig itt olyan stop lost lesz) akkor ha csak 75Ft-os vásárlási ajánlat lesz, akkor te 75Ft-ért adod el a részvényedet. S buksz, hiába lesz 5 perc múlva újra 98Ft az árfolyam.

    Miért van mégis CFD és tőkeáttétel? Mert végül is használható, ha jól csinálja az ember. Ha tudja mi van mögötte, s annak megfelelően kezeli a kockázatot. Például, hogy részvénynél az összes pénzedet elköltheted rá, max lemész nullára, de míg a 100Ft-os részvény 1Ft-ot ér, és nem vezetik ki, te reménykedhetsz, hogy újra lesz 100Ft. Deha az összes pénzedért cfd-t veszel, akkor amint lefelé indult el az árfolyam, kényszer zárásod lesz, és vesztettél.
    Röviden ennyi. Olvass utána a te érdekedben!

  • LámaZ

    addikt

    válasz borg25 #435 üzenetére

    Nagyon köszi neked is, meg butch3r -nek is a figyelmeztetést. Amúgy, igen, kezdő vagyok, de nem hülye, és főleg nem Darwin-díjra önjelölt. :-)
    Van bennem naszcens túlélési ösztön, és paraszti rafinéria, így nem valószínű, hogy bárki át tudna verni. :-D

    Legyen minden jó!

  • butch3r

    senior tag

    válasz borg25 #435 üzenetére

    "Ezt eddig a kereskedőháznál parkoltatott kp-d ellensúlyozta, de mostmár nem, kénytelen vagy zárni a pozíciót, így végül 100Ft veszteséggel zársz, a tőkéd pedig 100Ft-ra csökkent"

    már itt kinuláztad magad nem?
    100ft votl a tőke, -10ft-ot zuhant, 10x10=100. 80-nál már nem is fedezi a tőkéd a bukód :F

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz butch3r #437 üzenetére

    Én is ezen gondolkodtam, de szerintem 90Ft-nál még nem nullázod ki magad, mert itt még el tudod adni a cfd-s, azért kapsz 90Ft-ot. 80Ft-nál, viszont már 200Ft a veszteséged, és csak 80Ft-ot kapsz vissza, tehát ott már -20Ft-ban leszel.

    (#436) LámaZ:
    Ez nem arról szól, hogy valaki átver, tényleg olvass utána, mert csúnya dolgok történhetnek. Amit említettem euró-svájci frank az például nagyon csúnya dolog volt. Mindenki beállt a nemzeti bank ellen kereskedni, hogy beálltak a 0,8 euró szint alá, s a bank ellen kereskedtek, mondván, hogy 0,8ról a nemzeti bank miatt úgy is vissza fog pattani az ár (Előtte kijelentették, hogy 0,8al kötik a frank árfolyamát az euróhoz), tehát az egy fix pont, akkor miért ne nyerjenek tőkeáttétellel a 0,8-0,7x szakaszon? Csak aztán egyszer nem pattant vissza 0,8 után, 0,9-nél se, nem tudom pontosan, de valami 2eurós árig szaladt fel arra a pár percre, amire senki se nagyon gondolt, s nagyon sokan buktak rajta, de úgy, hogy a kereskedési házaknak is gondot okozott. Mert ő elkönyvelte a kereskedést, és amíg a vesztes el nem adta az óráját, házát, veséjét, addig nagyon sok ember veszteségét kellett hitelezniük.
    Szóval sokkal inkább arról van szó, hogy nem át leszel verve, hanem alulinformált lehetsz.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #426 üzenetére

    Nem, senki sem köteles átváltani a BTC-t. A BTC nem fizetőeszköz Magyarországon.

    Tehát ha én bányászgatok, de nem váltom át... mert én kriptoban szeretném tartani a pénzemet... Akkor hogyan adózzak utána? A linkelt cikkben a hozzámjutáskor érvényes valódi pénzbeli érték után kéne adózni. Szerintem is így lenne logikus és jogszerű. Még sem így van, bár a NAV-nak bizonytalan az álláspontja. Ezen okból kifolyólag, te sem adóztál minden kriptobevételed után minden bizonnyal, hiszen nem rohantál egyből beváltani, hanem a walleten tartottad... Onnantól pedig a kutya sem ellenőrzi, nem is lehetséges a NAV számára, hogy nyilvántartsa a te anonim számláton lévő kriptót. Ugye ezt elismered?

    Nem kell ezt szégyellni, csak legyünk már őszinték, hogy a valós vállalkozásból származó bevételnek teljesen más az ellenőrizhetősége és a valós adóterhei. Ez a rohadt nagy igazságtalanság a valódi munkával és vállalkozással szemben.

    Akárhol is olvasom, 2017-es 2018-as cikkekben mindenhol csak az átváltás után kellene adózni. Így viszont nagy hazugság az egész, mert hülye leszek átváltani ha keresek a rigemmel havi 100-200K HUF-nyi kriptót, fejlett ML algoritmusokkal szépen váltogatnám a különböző coinok között, hol melyik éri meg. Az egész "munka" után egy büdös petákot sem kell adózni.

    Pont ezért szép, ellenőrizhetetlen az egész. Persze papíron nem minősül adócsalásnak, mert egyszerűen lehetetlen azonosítani az anonim számlákat. Csak akkor ne mondjuk már azt, hogy etikusan adózol a kriptobevételek után. Maximum a forintra váltáskor... Egészen más a dolog felütése így.

    [ Szerkesztve ]

  • moha21

    addikt

    válasz Ren Hoek #421 üzenetére

    "Számomra áramlopás, hogyha fix bérleti díjat/rezsit fizetsz valamiért, (kollégium, intézet,stb), vagy csak valahol van bent géped (cég) és a pincében fullon járatod a rigeket "ingyen áramon"."

    Szerencsére a szabálytalan vételezés nem szubjektív dolog, hanem vannak rá vonatkozók törvények, előírások.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ren Hoek #439 üzenetére

    "Tehát ha én bányászgatok, de nem váltom át... mert én kriptoban szeretném tartani a pénzemet... Akkor hogyan adózzak utána? "
    .
    Ez esetben nem kell adóznod utána. Amíg nem váltod valós fizetőeszközre vagy valamilyen konkrét termékre/szolgáltatásra addig csak ígérvényeid vannak amiről az emberek egy része azt hiszi, hogy értékkel bír.

    "Akárhol is olvasom, 2017-es 2018-as cikkekben mindenhol csak az átváltás után kellene adózni."
    Ez a helyzet, ez a gyakorlat.
    Ne szégyelld, hogy eddig nem tudtad, és úgy próbálgattál itt vitázgatni okoskodni, hogy lááthatóan fogalmad sem volt a bányászat fontosabb elemeiről. Meg azt sem, hogy fogalmad nincs arról sem, hogy én miként kezeltem a bányászott coinjaimat, csak megint képzelegsz erről és rágalmazol.

    [ Szerkesztve ]

  • szazbolha

    addikt

    válasz Ren Hoek #439 üzenetére

    " Így viszont nagy hazugság az egész, mert hülye leszek átváltani ha keresek a rigemmel havi 100-200K HUF-nyi kriptót, fejlett ML algoritmusokkal szépen váltogatnám a különböző coinok között, hol melyik éri meg. Az egész "munka" után egy büdös petákot sem kell adózni."

    Jól gondolod, ez után a tevékenység után nem kellett adóznod, hiszen nincs valós bevételed vagy jövedelmed. Csak egy halom ígérvényed van, amiről te meg még pár millió ember azt hiszi értéke van,
    Nincs ebben semmi hazugság, csak valós jövedelem után kell adózni. A hit nem adóügyi fogalom.

    "Csak akkor ne mondjuk már azt, hogy etikusan adózol a kriptobevételek után."

    De.. mondjuk azt. Etikusan adózok, mert a hatályos jogszabályok szerint teszem illetve tettem azt. Az hogy erről neked mi a szubjektív és K+F-en csiszolódott okoska véleményed az indiferens.
    Nyilván nem te fogod megmondani nekem, hogy a törvényes adózásom nem etikus, miközben te állami pénzen vásárolsz VGA-kat az én általam befizetett adóból.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz borg25 #433 üzenetére

    Nana, óvatosan. Kezdesz beleesni a leggyakoribb hibába. Ha valamit sok ember birtokol attól még nem lesz likviditása. Lehet, hogy most szőrszálhasogatásnak tűnik, de ezeken a vackokon a spekulációs tőke olyan, mint hagymán a héja.
    Érted ez nem egy részvény, ami mögött ott egy nyereséges cég, ami osztalékot fizet meg számolható értéke van. Ez egy lufi.
    Likvid lufi? Az milyen? Nincs olyan. Ez egy zseton. Itt nincs veszteség, meg nyereség.
    Itt egy játék van és kétféle játékos. Nyertes és vesztes.
    Ha egy egységért adod el, akkor annyit nyertél a játékban. Amikor zsetont váltasz át, akkor a nyereményed adják ki.
    Csak nyereményt tudsz kivenni. Nyereménynek hívják akkor is, ha többet vittél be, mint amennyit kiviszel. Ez zérós buli, itt a vesztes mindent bukik. Számára eladhatatlan. Nulla. (Oké, lehet hogy kap érte 100Ft-ot, mert mindig lesz pár hülye, aki majd reménykedni kezd, hogy újra lesz poén.)

    Egy tombolán tudod, hogy a kisorsolásra kerülő pénzösszeg a kibocsátott sorsjegyek összes értékének 80%-át meghaladja. Itt mit tudsz? Tudod mekkora pénz van vételi oldalon? Itt csak a vételi oldalon lehet a nyereményed, mert valakinek lóvét kell adni a zsetonodért, az meg a vevő, nem a bányász. A bányásznak nincs lóvéja, csak zsetonja van. Egyáltalán mennyit lehet eladni a mindenkori árfolyamon? Tudod? Meddig tart a játék?
    Likviditás de mégis hogy becsülnél likviditást? Mi alapján lehet egy lufit pénzzé tenni? Meddig lehet pénzzé tenni? Mennyit lehet pénzzé tenni?

    Adózzatok inkább egy kicsit. Ne agyaljatok annyit. :DDD

  • Reggie0

    félisten

    válasz LámaZ #374 üzenetére

    A problema ott kezdodik, hogy mi az az SG?

    Sajnalom, hogy ilyen pufajkasok is itt kommentelhetnek, mint te, de vedd eszre magad, a te rendszered osszeomlott akkora szar volt.

    Es moderalodj kicsit.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #442 üzenetére

    Még mindig nem értem, hogy egy szakmai bizottság által elbírált, 100M HUF machine learning rákkutatási és idegrendszeri betegségekkel foglalkozó állami pályázat, amin vesz pár VGA-t a kutatóintézet, és közvetett hasznot termel az emberiségnek...milyen minőségben vethető össze azzal, hogy akárki 100M HUF kriptot kibányászik, és ha úgy dönt, hogy nem adózik után, akkor megteheti?

    Nyilván ez a 100M Ft egy zéró összegű rendszerben, brutális elégetett árammenyiségen, mások elnyert pénzét jelképező ígéret. Tehát ennyit ér a kripto, csak akkor pénz ha valós eszközre váltod, addig egy anonim, ellenőrizhetetlen ígéret... cserébe a dark weben gyönyörűen elkölthető, kalasnyikovtól kezdve fóliás thai kurvákig. Akkor aztán végképp nem realizálódik bevételként :B

    Szerintem az etikusságról nekem más fogalmaim vannak...

    [ Szerkesztve ]

  • LámaZ

    addikt

    válasz Reggie0 #444 üzenetére

    Jó reggelt, Vietnám és Kambodzsa! :DD

    [ Szerkesztve ]

    Legyen minden jó!

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz szazbolha #442 üzenetére

    Egyébként csak azért törvényes, éz azért tartod etikusnak... mert gyakorlatilag nincs rá szabályozás és nem is lehet törvényileg rendesen a NAV-nak kontrollálnia. Ezt az összes cikk leírta. Ezt leírhattad volna 10 hsz-el korábban is...

    Tudod, nemrég még lehetett fürdősót, meg herbált venni amit aztán szórtál a fiatalok mefedron és herbó néven kis tasakokban gyilkolhatták vele szét az agyukat... (és teszik falun most is). Csak mert a hatóság drogkémiában fényévekre le volt maradva a kínai laboroktól. Mire törvényhozás elé került az ügy, százak haltak meg teljesen legális, etikusan eladott kémiai anyagokba.

    [ Szerkesztve ]

  • LámaZ

    addikt

    válasz Dyingsoul #424 üzenetére

    Re: „nézz meg más tőzsdéket (poloniex, bittrex, kraken stb)”

    Most látom, hogy erre a Krakenre már regisztráltam régebben, sőt le is vagyok ellenőrizve náluk. Jó áron adnak kriptópénzeket, de egy lehetetlen feltöltési módszerük van: csak banki átutalást fogadnak el, amivel kinek van ideje sz.rakodni, ráadásul más díja van egy Magyarországról Németországba menő banki átutalásnak, és más a bankkártyás fizetésnek (ez utóbbi ingyenes).

    Legyen minden jó!

  • borg25

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz bot1978 #443 üzenetére

    A likviditás az tényleg fontos dolog, de szerintem a BTC-nek nagyságrenddel nagyobb a likviditása, mint kis hazánkban tőzsdén hivatalosan jegyzett B kategóriás részvénynek.
    BTC-nél van nagyobb hülyeségnek látszó részvény amivel lehet kereskedni és van értelme. Gondolj bele, te vennél napsütéses napok száma részvényt? Nem tűnik hülyeségnek? Tiszta lenyúlásnak hangzik nem? Arra fogadni, hogy ebben az évben Kaliforniában mennyi napsütéses nap lesz. De nézzük, hogy mire való: Ott a mezei narancsültetvényes, aki év elején nem tudja milyen lesz a termés, ha sok lesz a napos idő, akkor jó, ha nem, akkor az összes narancs ott rohad a földeken és bukik egy csomót. Mit lehet tenni? Kockázat kezelés. A pénze felén vesz napsütés részvényt, a másik felét az ültetvényére fordítja. Ha sok lesz a napsütéses napok száma, akkor a részvénye semmit se fog érni, de az ültetvény busásan fog tejelni, ha kevés lesz a napsütés, akkor az ültetvényből semmi pénz nem fog befolyni, ellenben a részvények sokat fognak érni. Oké, nem fog annyit keresni, mintha csak az ültetvénybe fektetne és bejön neki, viszont cserébe nem kell azon aggódnia, hogy mi lesz jövőre.

    Lehet, hogy a BTC egy zseton, de sokan használják, jelenleg van értéke. Számomra hasonlít egy műtárgyra, egy Picasso kép is addig ér valamit, amíg felkapott, és a többség azt mondja, hogy hú, Picasso, milyen értékes. Ha egyik napról a másikra kiderülne, hogy Picasso 5 éves migráncs kisfiúkkal mit művelt, egyből azt mondanák, hogy Picasso már nem trendi, inkább Van Gogh, és a Picassokat szép lassan elkezdenének leértékelődni, majd legvégül kidobnák őket. Szerintem a BTC-re is legrosszabb esetben ez várna.
    De mivel nagyon sok embernek van benne a pénze ezért inkább fel fogja váltani egy energia-hatékonyabb kriptovaluta. Tuti nem nullázzák az értékét, hanem a BTC közösség majd azt mondja, hogy itt a biztonságos, energiahatékony eBTC, amihez nem kell annyi energia. Hó elején mindenkinek átváltják a BTC-jét eBTC-re, és mindenki boldog lehet. Mikor már majd kibányászták az összes BTC-t, vagy közel az összeset, akkor már úgyis csak a tranzakciók hozzák a pénzt, arra meg mondhatják, hogy azt tegyük hatékonnyá, mert úgy sincs bányászat, akkor miért legyen energiapazarló? Egyszerűen algoritmust váltanak.
    Persze a LehmannBrothers is csődbe ment, tehát minden megtörténhet, mégis az a legvalószínűbb amit említettem.
    Azért marad a BTC, mert sokan használják, sokaknak érdeke, s sokmindent meg lehet vele tenni, bár a darkweben mással is lehetne fizetni. Nézd meg az USD-t. Az USA sokáig azon volt, hogy az legyen a tartalékvaluta, az olajpiacokon dollárban jegyezzék az olajat stb. Mert akkor nem csak az USA-nak, hanem mindenkinek érdeke, hogy megőrizze az értékét. Kínának is. Be tudná dönteni Amerikát, hogy lejártak a hitelek, de akkor a készpénztartaléka egy részét dobhatná a szemétbe. A rossz nyelvek szerint Kadhafinak is az tett be, hogy euró alapú olajtőzsdét akart létrehozni...

  • dabadab

    titán

    válasz borg25 #449 üzenetére

    "szerintem a BTC-nek nagyságrenddel nagyobb a likviditása, mint kis hazánkban tőzsdén hivatalosan jegyzett B kategóriás részvénynek."

    A BÉT az vicc (most néztem, fél tízkor még a részvények harmadánál egyáltalán nem volt ma kötés, a másik harmadánál meg egymillió alatti összeg volt a napi forgalom), csak a GDAX-on kb. háromszor akkora most a napi forgalom csak BTC-ben, mint a BÉT egy erős napi összforgalma.

    "Mikor már majd kibányászták az összes BTC-t, vagy közel az összeset, akkor már úgyis csak a tranzakciók hozzák a pénzt, arra meg mondhatják, hogy azt tegyük hatékonnyá, mert úgy sincs bányászat, akkor miért legyen energiapazarló?"

    Mert a tranzakciók biztonságát a számítási kapacitás szavatolja, a számítási kapacitáshoz meg energia kell.

    DRM is theft

Új hozzászólás Aktív témák