Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jack Hunter

    csendes tag

    LOGOUT blog

    Vidéken lakom,mégis azt mondanám,hogy szerintem mindkettő.Elvagy 5 munkanap a panelba,meló után ideális,mert ha szerencséd van,akkor közel van a munkahelyedhez,és ahogy fentebb megírták,élhetsz a város minden előnyével.Hétvégén meg le lehet menni a kertes házba.Fűnyírás nem gáz,falun mindig van valaki maszek(én is szoktam vállalni :) )ha van egy kis gyümölcsös,sok munka nincs vele,évi 2x metszés,permetezés.A levágott füvet,összegereblyézett lombot körbe lehet tányérozni a fák töve körül.A kert meg olyan,ha van,nagyon jó.De minél nagyobb,annál több dolog van vele.Van,akinek nyűg,van aki szereti csinálni.Egy bizonyos méret felett már inkább családi foglalkozás.Saját tapasztalat szerint:mi nem locsolunk,holott itt sem dúskálunk esőben.Kút sincs.Természetes víz sincs a közelben.Mulcsolunk.Minden lebomló hulladék ledarálásra kerül,(vékonyabb gallyak,ágak,kiválogatott papír,széna,szalma,levágott fű stb),és végig van terítve a sorok között.Megőrzi a vizet,nehezíti a gyomnövények fejlődését,plusz átalakul tápanyaggá.Hétköznap megpróbálunk csak annyit foglalkozni a kerttel,amennyit feltétlenül muszáj,de leginkább a házimunkát végezzük el,utána szabad foglalkozás.Xbox,tévé,ecetera.Hétvégén meg fordítva van.Ha lenne a város központjában,közvetlenül a panel mellett legalább 2000nm kert,az lenne az igazi. ;]

Új hozzászólás Aktív témák