Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #29 üzenetére

    Én is jeleztem hogy nem minden alkatrésznél járható út a használt piac. De a tápoknál ha nem nyúlkált bele a gazda akkor azért meglehetősen kicsi a kockázat. Persze vannak csodabogarak(aggregátor? most komoly?), de nem lehet mindig a legrosszabb eshetőségből kiindulni. Bőven kellő biztossággal kijelenthető hogy azért aki minőségi tápot vesz azok nagyon nagy része az előzetesen tervezett korlátokon belül fogja használni.
    Na persze lehet mondani hogy bort iszom és vizet prédikálok, miután EVGA platinum tápot használok, de ehhez hozzátartozik hogy 50%-os akció volt belőle, tehát ezen termék esetében a használt piaci áron tudtam saját névre szóló garival venni terméket. Amúgy nem vettem volna 80k-ért tápot.
    De a kulcs az hogy mindig tájékozódni kell, mert meg lehet találni át-értékben a jó ajánlatokat, nem kell mindig az "új mindig jobb" Barney Stinson féle villogásnak bedőlni. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #31 üzenetére

    Pontosan az összehasonlításoddal van a gond. Ha mind a két alkatrész azonos minőségű az adott kategóriában, akkor igazad lenne, de itt fentebb is arról értekeztek jó páran hogy hiába ad a gyártó pénzbeli garanciát, nincs mögötte hitelesség arra hogy a gépedet megvédi, így a "másfajta problémákra cseréljük" gondolat meneted hamis, mert a totális kár az nem "másfajta probléma".
    Pláne ha épp valaki homeofficeozik és az egyetlen pénzkereseti eszköze kiesik az időből, na olyankor nem mind1 hogy a használt piacon vett minőségi táp előző tulaja gondatlan volt és tönkrement a táp, vagy a vacsiúj, de nem megfelelő védelmekkel ellátott táp bekakukkolása miatt a teljes gépet cserélni kell.
    Míg a használt piacon ugyanazért az összegért kapott, de minőségi tápnál, jóval kisebb az esély, még úgy is hogy nem tudod az előéletet, mert alapvetően az előélet során elenyészően ritkák az általad vizionált esetek.
    Tehát nem valós dilemma ezt kockázatként szembe állítani a biztonsági kérdésekkel.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #38 üzenetére

    A statisztika alapján az olcsóbb tápok esetében nem csak a név miatt olcsóbb, hanem mert kihagyják belőlük a megfelelő védelmeket. Nem csak a csomagoló dobozon nem szerepelnek, hanem tényleg nem olyan az anyagösszetétel. Ahogy a cikkben is írták, pontosabban írták hogy nem szerepel a specifikációban.
    Valóban, az 1kW-os teljesítményű tápok esetében ELISMEREM hogy a 40 és 80 ezres árcédula között már csak a márka és a hozzátartozó kapcsolt szolgáltatások a különbség, de a 25 és 40 közötti termékek között a minimumra méretezés, a silányabb anyaghasználat ütközik ki.
    Ugyanez van az alacsonyabb teljesítmények esetén, csak ott nyílván nem 25 és 40 között indul a szórás...
    Egyszerűen van egy minimális szint aminél olcsóbban nem lehet rentábilisan, felelősséggel, megfelelő szerviz szolgáltatás fenntartásával árulni ezeket az alkatrészeket. Villamosmérnök gyakornokként nap mint nap látom a szakterületemen hogy alig 10-20%nyi extra befektetés hosszabb távon megbízhatóságban mennyi különbséget jelent. Vannak minimális keresztmetszetek amiknél ha alább adunk, ugyan kétségtelen hogy el fog indulni, el fog ketyegni x óráig, még az is lehet hogy ha nem használjuk ki a rákötött teljesítményt és nem jön hálózat irányából galiba nem vesszük észre a dolgot. De amint jön egy olyan kiugrás ami átlagos felhasználásnál is megjelenhet bármikor jöhet galiba.

    Az hogy csak én álltam le veled vitatkozni, azt meg arra vezetem vissza hogy a többiek már megunták hogy mindig, mindig, mindig jön valaki a tápos témákban akinek újra és újra el kell ezeket magyarázni. Meg mert az én hszemre reagáltál annak ellenére hogy fentebb többen is hasonlóan vélekedtek.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák