Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz Reggie0 #38 üzenetére

    A statisztika alapján az olcsóbb tápok esetében nem csak a név miatt olcsóbb, hanem mert kihagyják belőlük a megfelelő védelmeket. Nem csak a csomagoló dobozon nem szerepelnek, hanem tényleg nem olyan az anyagösszetétel. Ahogy a cikkben is írták, pontosabban írták hogy nem szerepel a specifikációban.
    Valóban, az 1kW-os teljesítményű tápok esetében ELISMEREM hogy a 40 és 80 ezres árcédula között már csak a márka és a hozzátartozó kapcsolt szolgáltatások a különbség, de a 25 és 40 közötti termékek között a minimumra méretezés, a silányabb anyaghasználat ütközik ki.
    Ugyanez van az alacsonyabb teljesítmények esetén, csak ott nyílván nem 25 és 40 között indul a szórás...
    Egyszerűen van egy minimális szint aminél olcsóbban nem lehet rentábilisan, felelősséggel, megfelelő szerviz szolgáltatás fenntartásával árulni ezeket az alkatrészeket. Villamosmérnök gyakornokként nap mint nap látom a szakterületemen hogy alig 10-20%nyi extra befektetés hosszabb távon megbízhatóságban mennyi különbséget jelent. Vannak minimális keresztmetszetek amiknél ha alább adunk, ugyan kétségtelen hogy el fog indulni, el fog ketyegni x óráig, még az is lehet hogy ha nem használjuk ki a rákötött teljesítményt és nem jön hálózat irányából galiba nem vesszük észre a dolgot. De amint jön egy olyan kiugrás ami átlagos felhasználásnál is megjelenhet bármikor jöhet galiba.

    Az hogy csak én álltam le veled vitatkozni, azt meg arra vezetem vissza hogy a többiek már megunták hogy mindig, mindig, mindig jön valaki a tápos témákban akinek újra és újra el kell ezeket magyarázni. Meg mert az én hszemre reagáltál annak ellenére hogy fentebb többen is hasonlóan vélekedtek.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák