Hirdetés

2019. augusztus 22., csütörtök

(#1) Antibazsi

Antibazsi
(aktív tag)

Remek, de inkább összerakom én.
Arra azért kiváncsi lennék hogy milyen a szellőzése a háznak, pl egy 5970 v egy 480 esetén jó kis meleg lehet bent.

Üdv, Balázs

(#2) mmdms válasza Antibazsi (#1) üzenetére

mmdms
(őstag)

Nem feltétlenül van benne meleg. Egy ilyen kicsi háznak nem kell sok venti a jó szellőzéshez. Viszont egy képet megnéztem volna az összeszerelt gép belsejéről.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#3) Kobaljov válasza Antibazsi (#1) üzenetére

Kobaljov
(senior tag)

Elöl elvileg egy 14 centis, fent pedig egy 12 centi házventije van + még lehet benne a procihűtő / a videokártya hűtő / a tápegység ventije is, így szerintem megbírkózik a dologgal.

Nekem tetszik, távlatilag gondolkodom egy kisebb méretű kocka (csak középkategóriás) játékgépben, a mATX volt eddig az irány, de lehet elcsábít egy ehez hasonló mITX is. Mondjuk a H55-ös chipset felesleges a külső videokártya miatt, de nem tudom gyárt-e valaki P55-öst mITX méretben (vagy hasonlót AMD-ben)

(#4) HookR válasza Kobaljov (#3) üzenetére

HookR
(őstag)

<DFI P55 MI-T36>. De amúgy miért zavar a H55? Nem abban van a GPU.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#5) szucsjanek

szucsjanek
(csendes tag)

kicsit zsúfolt lehet a belseje :D

pláne i7-tel meg 5970el :D

(#6) total90

total90
(veterán)

Szinte már trend lett, hogy kis házba erőművet raknak... :U

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#7) Sicilian

Sicilian
(addikt)

Jó drága kocka, de cuki.. :B

nothing is true everything is permitted..

(#8) ^Clown

^Clown
(veterán)

Jó kis izomkocka :) Nekem mindig is tetszett ez a koncepció.

(#9) Kobaljov válasza HookR (#4) üzenetére

Kobaljov
(senior tag)

Köszi, közben sajnos egyből eszembe jutott, hogy mi szokta a mATX oldalára dönteni a mérleg nyelvét a mITX-el szemben: az ár (meg az AMD-s chipsetek hiánya), bár a gép legalább 2-3 évig meglenne, erre elosztva a felárat talán vállalható lesz.

(Egyébként a házból van piros színű, az biztos gyorsabb is :) )

A grafikus funkciókhoz kapcsolódó dolgokat feleslegesnek érzem a H55-ben ha külső VGA-val akarom használni, bár ez csak kisebb szempont (pl. a fix VGA/DVI/HDMI kimenetek miatt kevesebb más típusú csatlakozó lehet a hátlapon)

(#10) Kobaljov

Kobaljov
(senior tag)

Közben rájöttem, hogy mi a probléma ezzel a konfiggal (a feleslegesen nagy teljesítményű tápon kívül): a ház előlapi kivezetései más USB 3.0-asak, de az alaplapon viszont csak 2.0 van, így ez a plusz kihasználatlan marad.

(#11) Tidus

Tidus
(őstag)

Végül is azt tesznek bele amit a vásárló akar, éppen ezért inkább összepakolom én, ha pedig komplett gépről van szó ez van ezt vedd meg címszó alatt, ilyenkor egy gyenge láncszemet mindig be szoktak iktatni, a hardver részbe.

(#12) Kobaljov

Kobaljov
(senior tag)

Meg közben találtam olcsóbb mITX H55-ös deszkát is: ECS H55H-I

(#13) aram01

aram01
(nagyúr)

hát nemtudom,engem nem győztek meg

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#14) Pista0001 válasza Kobaljov (#12) üzenetére

Pista0001
(addikt)

Van egy szempont aminek az általam eddig látott LGA1156-os mITX lapok közül csak a DFI felel meg. Az összes többinek a PCI-E csatoló mellé tették a procifoglalatát, egyedül a DFI lapon van a másik oldalon, és a "chipset" a hagyományos helyén a procifoglalat és a PCI-E slot között. Nagyobb procihűtőnél ez alapfeltétel.

http://pc-style.hu/pista0001/

(#15) TomiLi

TomiLi
(addikt)

Nekem tetszenek ezek a miniatürizált gépek, de kételyeim vannak a teljesítményét illetően. Azért egy mini ITX alaplap eléggé vissza tudja fogni a rendszert tuning esetén.

Egy ilyen kis kuckóban egy netezős, filmezős gépnek való konfig illik.
PL: SFX táp, H55, i3 530, (még vga sem kell)

De ez csak az én véleményem... :B

(#16) Puma K

Puma K
(veterán)

Na ez kellene nekem (i7-930, 6Gb/1600Mhz, GTX470, 500Gb+2Tb, Corsair 650W) meg egy 127cm-es LCD tévé és helló szia.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) PhoenixK

PhoenixK
(őstag)

Aranyos kis masina! Határozottan tetszik, de inkább magamnak raknám össze ennyiből...

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#18) Antibazsi válasza Puma K (#16) üzenetére

Antibazsi
(aktív tag)

i7-930 nem fog menni (max 860,870), vagyis én még nem találtam x58-as mITX lapot.

Kobaljov:
az usb3 most lehet felesleges,de ha később fejleszted a gépet örülni fogsz neki.

A szellőzéssel kapcsolatban én még mindíg szkeptikus vagyok, megnéznék azért egy tesztet teletömve. A sok tyúkbelet nem tudom hogyan lehet benne rendesen eligazgatni,hogy ne zavajon be a légáramlásba.

Üdv, Balázs

(#19) Kobaljov válasza Antibazsi (#18) üzenetére

Kobaljov
(senior tag)

Igen, ezért volna jó ha már a deszka is tudná, pl. a Gigabyte mITX H55-ösén már van

(#20) Pista0001 válasza Antibazsi (#18) üzenetére

Pista0001
(addikt)

Annyira sok tyúkbél nem kell egy mai gépbe, Ami meg muszáj az meg szerintem jól elvezethető ebben a házban.

A nagyobb gond a táp elhelyezése. Alaplap felé fújó procihűtő kizárható miatta, alaplappal párhuzamos meg nem biztos hogy elfér úgy hogy felfelé fújjon (ha már arra van a házventi ami segíthet neki).

[ Szerkesztve ]

http://pc-style.hu/pista0001/

(#21) D1Rect

D1Rect
(félisten)

Erős kiskocka a nagykockáknak. :DDD

"Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük. " - 2011

(#22) Komcsi

Komcsi
(tag)

Hálópartikra tökéletes lehet :K

C:\Privátot előbb észreveszem!...

(#23) Silentfrog

Silentfrog
(veterán)

Ha még füle is lenne a háznak akkor lehetne hurcolászni is bárhova,takaros kis ház
Nekem nagyon bejön! :C

(#24) Quan-Chi

Quan-Chi
(őstag)

egy CFX 5970 biztos betud fűteni , X58 is lángol és akkor még kérnék bele egy I7 975 EE procit ;] , de szerintem a LianLi gondolt erre is , kicsi ház de biztos jó huzatot lehet csinálni !

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#25) EarL 007 válasza Quan-Chi (#24) üzenetére

EarL 007
(veterán)

Pláne, hogy 1 db 5970 fér bele, és nem LGA1366. ;]

[ Szerkesztve ]

(#26) Puma K válasza Antibazsi (#18) üzenetére

Puma K
(veterán)

Hm valóban. Akkor jó lesz egy 860 is bőven ;)

(#27) Atos23

Atos23
(senior tag)

Fáin cucc. A szellőzést szerintem nem nehéz kis helyen megoldani.

Ott a nagy venti az elején, plusz a tápventi. És ha még a VGA is kifelé fúj a hátlapon, akkor minden meg van oldva :)

(#28) atti_2010

atti_2010
(nagyúr)

Idióta egy cucc, ha tuningolni akarsz és nem megsütni valamit, messziről kerüld.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) Isee válasza atti_2010 (#28) üzenetére

Isee
(senior tag)

Nem lenne rossz comó, de egy komolyabb konfigot biztos nem egy ilyen házba raknék :N

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#30) atti_2010 válasza Isee (#29) üzenetére

atti_2010
(nagyúr)

Képzeld el ha azon az egy ventin nyomod neki a levegőt 3 nap alatt tele megy porral, ha meg szűrőt használsz naponta lehet takarítani, mi úgy oldjuk meg a dolgot hogy 3X120 ventin nyomjuk be a levegőt amik 75% mennek porszűrővel és 2x120 szívja ki 50%, így egy fél évet is működik takarítás nélkül, és bármilyen tuningos cucc beszerelhető.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) Isee válasza atti_2010 (#30) üzenetére

Isee
(senior tag)

Ezért is mondtam, hogy nem egy ilyen kecóba raknék egy olyan konfigot, ami termelni a hőt...

De aki meg csendet akar, pormentes belsőt és hideget, az használjon komplett vízhűtést ;]

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#32) Kobaljov

Kobaljov
(senior tag)

Nem hiszem, hogy a tuningolók épp mITX-re vágynának..

(#33) Devid_81

Devid_81
(veterán)

Uhh, vagesz kis cucc, mini-rezsó :)

RoboKaland, Természettudományos Robotika szakkör és tábor -- https://robokaland.eu/ --

(#34) Ijk válasza Kobaljov (#32) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

A gamer nem egyenlő a tuningossal. Ebbe a kis házba remekül elfér egy erős vga és a kiszolgáló alaplap+proci. A hűtés pedig elég korrektnek tűnik, persze a tapasztalat az igazi. Az ember felkapja ezt a kis gépet, és mehet is lanpartyra, illetve szépen elfér az asztalon a monitor mellett.
Egy biztos, csakis moduláris tápot szabad belerakni, hogy a felesleges kábelek ne akadályozzák a légáramlást.
Az pedig tévhit, hogy egy erősebb konfig ebben nagyon melegszik. Ha jól működik a szellőzés ugyanúgy melegszik, mint egy nagytoronyban (amiben szintén jó a szellőzés).

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#35) Kobaljov válasza atti_2010 (#30) üzenetére

Kobaljov
(senior tag)

Azt is vedd számításba, hogy ez valószínűleg asztalon lenne elhelyezve, nagyobb házak pedig a földön vannak, ahol talán jobban kapnak a porból

(#36) Puma K válasza Kobaljov (#35) üzenetére

Puma K
(veterán)

Meg aki ilyen gépet vesz ennyi pénzért, oda takarító nő is jár aki meg felnyalja még a gép alól is a retket.

(#37) Titan44

Titan44
(tag)

Ehhe, brutálkocka.. :DD

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#38) SQX_Barto válasza Kobaljov (#3) üzenetére

SQX_Barto
(őstag)

Van AMD-s mITX is ha más nem is, de ez igen [Zotac 8200 ITX] viszont ebben van vga (támogatja azt hiszem a Hybrid VGA-t kiváncsi lennék hogy muzsikálna egy 470nel :D ).
DFI Lanparty lapban (MI P55) nincs VGA kimenet, viszont van Soundblaster hangkari, de az Inteles :)
Nekem speciel DFI lapja lenne a legjobb, mert azzal össze lehet dobni a jelenlegi legkisebb játékos gépet, amúgy azon csodálkoztam, hogy ebbe a házba elfér az 5890-es?
Azt hittem csak a nemsokára megjelenő új Silverstone házban[SG07] fér el.
Mint pár más fórumozó is írta komplett gépet sose vennék, majd én összerakom, túl egyéniskedő vagyok a komplett gépekhez (na meg magamtól nem kérek felárat :DD)

Szerk.: a Zotac link csak a főoldalra megy bocs, de megtalálod a lapot ott ;)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#39) Psychonaut

Psychonaut
(addikt)

Miért rendelhető ez XP-vel....komolyan nem értem, minek kell egy kb. 10 éves oprendszert még mindig "erőltetni".

(#40) bwoay válasza Psychonaut (#39) üzenetére

bwoay
(nagyúr)

nem erőlteti senki, ez egy opció.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#41) SQX_Barto válasza Psychonaut (#39) üzenetére

SQX_Barto
(őstag)

Kövvezetek meg, de én akkor is imádom még mindig az XP-t függetletül attól, hogy 7et használok épp :)
Erőltetés jobban van XP ellen mint mellette, mert nagyon sokmindenhez nincs már XP support, néha olyan notikhoz sem, amikhez előtte volt...

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#42) Kobaljov válasza SQX_Barto (#38) üzenetére

Kobaljov
(senior tag)

Igen van azért mutatóban AMD-s mITX -is, a linkelten kívül gyártott valaki 780G-set is, viszont ezek csak a régebbi (AM2(+)) proci foglalatokkal futnak illetve ATI videokártyával használnám így IGP nélküli AMD chipset lenne ideális, de ilyen nem nagyon van. Inteles vonalon ez a DFI lap ígéretes

(#43) Quan-Chi válasza EarL 007 (#25) üzenetére

Quan-Chi
(őstag)

hm tényleg P/H55 -ös lap van benne szóval 1156-os procik mehetnek csak. pedig egy Maximus II GENE -vel impozánsabb lenne ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#44) SQX_Barto válasza Quan-Chi (#43) üzenetére

SQX_Barto
(őstag)

Az is belefér (darabokban ;] ) :D
Egy Asus RoG mITX lapnak nagyon örülnék...

(#45) Psychonaut válasza bwoay (#40) üzenetére

Psychonaut
(addikt)

Teljesen felesleges szvsz.
Indoklás: ez egy játékra kitalált gép, ergo nem létszükséges sokszor 8-10 éves, XP-re (vagy még régebbi OS-re) optimalizált program futtatása.

Akkor meg minek? Azt ne mndja nekem akárki is, hogy akinek van pénze ilyen gépre, az az OS-en spórol.

(#46) bwoay válasza Psychonaut (#45) üzenetére

bwoay
(nagyúr)

sokan ragaszkodnak az XP-hez, ennyi. nem erőlteti senki, az meg, hogy te feleslegesnek tartod, nem jelent semmit azoknak, akik szeretik, és ezzel választanák. de lehet, hogy senki nem kéri XP-vel, akkor sincs semmi, ez egy lehetőség, max nem élnek majd vele. nem tragédia.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#47) #13260800

(törölt tag)

Nagyon prima! Egy bajom van az ITX rendszerekkel. Az, hogy egy kártyával bővíthetők általában. Én pedig ragaszkodom a külső hangkeltőkhöz. Ha ezen változtatnák valamiképp az nagyon jó lenne. Mert ez a méret ezt leszámítva nagyon okés.

(#48) Ijk válasza #13260800 (#47) üzenetére

Ijk
(nagyúr)

Teszel rá egy külső optikai DAC-ot és kész. Még jobb is lesz, mint egy hangkártya.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#49) darkarthur

darkarthur
(senior tag)

Na, ez tetszik! :) Legközelebb biztos, hogy ilyesmi gépet építek! :K

(#50) LonGleY válasza Psychonaut (#39) üzenetére

LonGleY
(veterán)

Azt aláírom, hogy a hivatalos XP telepítő ultragáz... viszont egy picit kell hozzá csak érteni:

Minden driverfüggő, ha azok passzolnak, akkor nincs semmi gond. A legtöbb notira is felrakható, egyszerűen csak integrálni kell bele a megfelelő meghajtókat, de vannak erre fullosabb gyűjtemények is (driverpacks.net). A mai négymagos gépeknél is, ha nem kell a csilli átlátszóság, akkor egy jóféle XP kerül fel egy egyedi MS témával, szépen feleslegektől letisztogatva (a DX10-11 meg le van szarva). Gyors (nem röccennek be az ablakok, mint a 7-en), a mai napig frissítgetik, jönnek hozzá az updatek, amit szintén integrálni lehet. Nem készül olyan wines program, amit nem tesztelnének XP-n.

Az újdonságok híve vagyok, de nincs értelme váltani, ha csak egyhelyben toporog az ember a Vista váladékos Win7-el. Ubuntu a cél, csak fixálgassák még a legújabbat... :] Az már lépés a jövő felé.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.