Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Emilió #34 üzenetére

    "Hát azért a te hozzászólásod sem piskóta e téren, kezdve az intel lefizetéses témával."
    Főleg, hogy nem ennél az esetnél beszéltem lefizetésről, hanem arról, amikor köztudottan fizetett az Intel azért, hogy a sebezhetőség megtalálói ne hozzák nyilvánosságra a hibát rögtön a kötelező türelmi idő lejárta után, csak később. Ez egy ismert, és tényként kezelt dolog, szóval ilyen téren hiába keresel nálam elfogultságot. :)

    "Nem látom leírva hogy összesen ennyi cpu-t vett volna a PowerGpu."
    Sztem elég nyilvánvaló, hogy ha már annyira puffogni akarnak, hogy Twitter bejegyzésben fikázzák az AMD-t, kiemelve, hogy "működésük során Intel prociból csak 1 hibásat találtak", akkor nem 2-3-4-100 csomag megérkezése után írják azt a bejegyzést, hanem az első után. Szóval magyarázhatod, ahogy akarod, de ennyi a minta.

    "A tapasztalataikat még ketten tették szóvá, ebben a hozzászólásban megtalálod..."
    Ja, értem. Szóval két Twitter hozzászóló azt mondta, hogy ők is találkoztak hasonló problémákkal, és ebből azt lehet leszűrni, hogy máshol is hatalmas selejtarány van. Oké, ez már a komolyság netovábbja. ;]

    "Az AMD azért foglalkozik a dologgal, mert hatalmas nyilvánosságot kapott az ügy."
    Hát, nem tudom. Azon kívül, hogy mindenki arról cikkezik, hogy a PowerGpu állított valamit, amit nem bizonyítottak, majd több más szereplő megszólalt, hogy ők nem ezt tapasztalták, nem tudom, mi az a nagy nyilvánosság, amiről beszélsz. :N

    "Vagyis ha probléma van, megoldják mikrokód frissítéssel. Vagyis beharangozták."
    Ha én leszek a világ leggazdagabb embere, mindenkinek fizetek egy sört. Tehát akkor az érvelésed szerint én most beharangoztam, hogy mindenkinek fizetek egy sört? ;] Inkább ismernéd be, hogy tévedtél, mielőtt mélyebbre ásod magad.

    "Problémakezelés oldalról valóban pacsi az AMD-nek. Akkor is nagy pacsit kapott tőled, mikor az intel sebezhetősgek kiderültek, majd gyorsan közölték őket nem érinti. Aztán az őket nem érintő sebezhetőségekre kiadták a frissítést."
    Ügyes probálkozás, csak van vele néhány probléma:
    1.: Senki nem állította akkor (én sem), hogy egyetlen sebezhetőség sem érinti az AMD procikat, csak azt, hogy a legtöbb nem érinti. Ők is egy konkrét akkor kiderült sebezhetőségre mondták, hogy őket nem érinti, nem az összere. Ami igaz.
    2.: Nyilván ami nem érinti őket, arra nem adtak ki frissítést, arra adtak ki, ami érintette őket.
    3.: Már eleve az nagy szó, hogy gyorsan adtak ki rájuk frissítést (gyakorlatilag miután bebizonyosodott, hogy valamelyik érinti őket, heteken belül jött a frissítés), míg Intel mennyit is ült rajta? Volt, amivel generációkon át szenvedtek, mert szoftverfrissítéssel nem is volt orvosolható. Közben meg mindenki tudta, hogy a potenciális sebezhetőségek lehetőségével az Intel már régen tisztában volt, mégsem dolgozták át a procikat, mert bukták volna a sebességelőnyt.

    "Az intel lefizetéses sztorija megint csak a te fejedben él, gondolom bizonyítékod nincs rá."
    Gondolom, nem olvasol el minden cikket, csak aminél fikázni tudsz, mert akkor ilyet nem írtál volna le.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák