Hirdetés

2019. április 21., vasárnap

(#1) Yodafon

Yodafon
(fanatikus tag)

Van bármi előnye az RT-nek játékban? Szebb a képminőség? Van valami összehasonlító kép/videó?

It's time to kick ass and chew bubble gum. And I'm all out of gum.

(#2) PuMbA válasza Yodafon (#1) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Igen, vannak pontos fény és árnyék effektek :) Másik összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

(#3) kikikirly válasza Yodafon (#1) üzenetére

kikikirly
(fanatikus tag)

Előnye van.Értelme nincs. ;]

(#4) PuMbA válasza PuMbA (#2) üzenetére

PuMbA
(PH! félisten)

Azt kihagytam, hogy a másodikban látszik igazán, hogy mekkora a különbség. Elég nagy, de ugye ehhez jól meg is kell csinálni Eddig itt sikerült kihozni a legtöbbet belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#5) GreatL

GreatL
(fanatikus tag)

Igazából nem feltétlenül szebb... de más. Mondjuk a BFV nekem nem nagyon tetszett nélküle, a talaj valami undorító, RTX-szel valamivel szebb. De nem szoktam nagyítóval nézegetni, ON aztán kész.

[ Szerkesztve ]

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#6) Televan válasza GreatL (#5) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Tudjuk, RTX nélkül minden sz@r! ;] :P

May 27

(#7) Isobutane válasza Televan (#6) üzenetére

Isobutane
(lelkes újonc)

Most ezt miért?

"B***eg ember ez egy nonprofit weboldal mit vársz?" /Random PH!-s aranyköpés/

(#8) Televan válasza Isobutane (#7) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Mert neki már csak RTX -el szép az élet!Ez számomra nem baj,csak amolyan csipkelődés volt,nem a technológia miatt trollkodtam.Azzal nincs semmi probléma.Inkább csak savanyú a szöllő. Ha nem érted a szarkasztikus humorom akkor ne szólj hozzám. :DDD

May 27

(#9) Isobutane válasza Televan (#8) üzenetére

Isobutane
(lelkes újonc)

Ennyire azért ne szívd föl magad rajta, csak nem értem hogy miért baj egy alapvetően RT-s hírnél az RT mellett érvelni. :)

[ Szerkesztve ]

(#10) b. válasza Televan (#8) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Mert a kollega AMD párti és na... nehogy már legyen értelme :D
De nem értem miért jó ez bárkinek...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#11) Bandit79 válasza Isobutane (#7) üzenetére

Bandit79
(tag)

Gondolom azért ,mert nem AMD csinálja. Csak a sok sűltagyu mobdja,hogy semmu értelme. Előbb utóbb mindenki ezt fogja használni,vagy hasonló megvalósítást ,ha élethű közeli fény-árnyék hatást szeretne.

(#10) b. válasza. most látom te is érzékelted a dolgot.. :)
Mikor kijön az Amd valami ficsörrel( pl" fontos " treessFx) naa az igeeen , főleg hogy mégsem nagyon használják ,mert zabál ahhoz képest mit ad..

[ Szerkesztve ]

(#12) Predatorr válasza kikikirly (#3) üzenetére

Predatorr
(lelkes újonc)

Hogy ne lenne értelme? Lehet, hogy valakinek jobbak a hamisan bevilágított árnyékos helyek, de a valós fényviszonyok sokkal nagyobb játékélményt jelentenek. Majd' beszartam Metro Exodusban néha (ráadásul HDR1000+ monitoron toltam), pedig lenyomtam már pár tucat játékot, de akkor sem kapcsoltam ki. Szóval én látom értelmét, ha valósághű grafikát akarunk. Nem bántam meg, hogy 2080-at vettem. Nem panaszkodni kell és szidni úgy, hogy sosem próbáltuk, hanem spórolni rá, aztán c'est la vie, és lehet mulatni azok vitáin, akik soha nem látták testközelből.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#13) b. válasza Bandit79 (#11) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

eh nem akarok ebbe belemenni, de a Raytracingnak mind globális megvilágításként mind real time effektként nagyon is van értelme. Persze hogy most még kezdeti lépéseket teszi, de egy nagyon szuper dolog lesz, hogy egy egy jelenetben nem előre letárolt világítást és tükröződéseket fog az ember látni hanema cselekvéseinek megfelelőt akár a füst , por, fényforrások eltávolítása általi befolyással, különböző anyagok eltérő módon való viselkedésével. nagyon jó dolog lesz ez akár AMD akár NV vagy Intel kártyán. :)
De Amúgy BF5- ben/ Metro-ban tényleg szebb vele a játék, még YT videók alapján is. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) PSN: Wijberto: Xbox Live : Tiboa

(#14) HELLAFLUSH

HELLAFLUSH
(senior tag)

lehet hülye kérdés...GTX 1070-en is teljesítmény vesztést okoz mint az rtx magos kártyákon , ha bekapcsolom a funkciót?

Origin/PSN: hellaflush0818

(#15) Bandit79 válasza b. (#13) üzenetére

Bandit79
(tag)

Ezt nekem mondod? Erről beszélek én is...:)

(#16) b. válasza Bandit79 (#15) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

:R :R

(#17) b. válasza HELLAFLUSH (#14) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

igen,totál,, én is azon teszteltem. Most épp egy GTX 1060 gépre telepítem, egyenlőre csak az Atomic demot, aztán megnézem mit tud a legkisebb kártyán. Fiam elnyúlta a gépemet :D

Itt egy összehasonlítás:

Még a 2060 is közel dupla sebességet tud, mint az 1080 TI.

[ Szerkesztve ]

(#18) Bandit79 válasza HELLAFLUSH (#14) üzenetére

Bandit79
(tag)

Valószínűleg igen, mivel több melója van a vga-nak és nincsenek külön erre trensor magok, valöszínű jobban izzad..

(#19) awexco válasza b. (#17) üzenetére

awexco
(senior tag)

Azonos felbontáson nem lehet ezeket a kártyákat tesztelni rayt mellett ?

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#20) b. válasza awexco (#19) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Azonos felbontáson vannak a mérések,csak egy felbontást enged Atomic demóban, FHD-t. természetesen RT melletti mérések, csak az van benne,nem választható opció.
DLSS bekapcsolható az RTX karikon, de az látszik a charton sötétzölddel.

Kíváncsiságból lefuttattam ezen a gépen ( i54460/ 12 GB RAM / GTX 1060 6 GB ) 6 FPS volt a minimum és 22 a max( kb 3 másodpercig). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21) Abu85 válasza b. (#20) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Szerintem ne az UE4-ben hasonlítsátok ezt össze. Ott még egy Early Access feature a DXR. [link] - Az NV szerint egyáltalán nincs még rajta performance optimalizálás. Bele van rakva kb. működőre, de lényegesen lassabb mindegyik DXR effekt a már megjelent játékokhoz viszonyítva. A legnagyobb gondot az jelenti, hogy az UE4-ben a DX12 nem élvez kiemelt támogatást. A DX11 és a Vulkan a kiemelten támogatott API.
Nézd meg inkább a megjelent játékokban, ott sokkal jobb ám a sebesség.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#22) b. válasza Abu85 (#21) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Írja is a demó alatt, hogy pre-alfa. Holnap raprobalok Metrora.
Szerinted véletlen lehet, hogy gepujrainditas után engedi bepipalni a DLSS fulecsket ebben a demóban mindkét Pascal kártyán? Előtte ki volt szurkulve a kis négyzet, hogy nem támogatott GPU,restart óta viszont bele tudom rakni a pipát. Gondolom nem működik, vagy passz. :F

[ Szerkesztve ]

(#23) Abu85 válasza b. (#22) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Mondjuk az pont nem szerencsés. :DDD Úgy értettem a már megjelent címeket, hogy a Metrót kizárva. :D

Valószínűleg a telepítő bugja miatt felkúszott a szükséges modul a driver telepítésénél. A check nem igazán a hardvert ellenőrzi, hanem az ehhez való NN modul meglétét. Az, hogy működik-e... nem valószínű, de a modul ott lehet, és azt látja a program.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#24) b. válasza b. (#22) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Más nincs meg nekem sajnos.Lehet holnap megveszem BF-t.

(#25) hajbel válasza Abu85 (#23) üzenetére

hajbel
(őstag)

Mi a baj a Metroval?

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#26) awexco válasza b. (#24) üzenetére

awexco
(senior tag)

nCore boltban ? :)

[ Szerkesztve ]

I5-6600K@4700Mhz + Rx470 + LG 24GM77

(#27) koko52 válasza GreatL (#5) üzenetére

koko52
(őstag)

A 4790K hagy a 2080 ti kártyádban bőven :U

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#28) b. válasza awexco (#26) üzenetére

b.
(PH! nagyúr)

Játékot nem szoktam. :DDD Nem nagy összeg szerencsére még talán az új Tomb raider is belefer.

(#29) -=RelakS=- válasza b. (#17) üzenetére

-=RelakS=-
(PH! addikt)

1920*1080-ban GTX1070-en 14 fps. Szóval megint 640*480-ban fogunk játszani, de legalább a fények szépek lesznek? :D

Igen, persze, tudom, vegyek legújabb videókártyát...

A felhasználói felület olyan, mint egy vicc. Ha el kell magyarázni, akkor rossz!

(#30) GreatL válasza -=RelakS=- (#29) üzenetére

GreatL
(fanatikus tag)

Nem kell legújabb. RTX 2070-nel már 1080p-ben is jól futnak a játékok.

i7-4790K | Giga RTX 2080 Ti WF OC | Xiaomi Redmi Note 3 Pro

(#31) pandras83

pandras83
(kvázi-tag)

GTX 1070 / rtx on BFV multiban nézett már valaki fps-t? Felejtős vagy játszható?

[ Szerkesztve ]

" Zárlatot csak úgy érdemes okozni, hogy a látvány kárpótoljon a következményekért."

(#32) morgyi válasza Abu85 (#21) üzenetére

morgyi
(PH! kedvence)

Abu a DX12 beépített RT-je használja az RT magokat, vagy sima compute effekt? Vagy az NV driver oldja meg hogy a 2000-es szérián a dedikált magokon fusson? Ha az 1000-es szériára behozta az NV, és ott gondolom sima compute effekt akkor az AMD mire vár az implementációval?

A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait

(#33) snecy20 válasza koko52 (#27) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

1080p-n. 1440@ultra, vagy afelett nem hiszem hogy gondja lenne a 2080Ti kihajtásával.

Az átlag vásárló azt sem tudja, hogy a processzornak van úgynevezett hőmérséklete.

(#34) adamssss válasza pandras83 (#31) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)

Min grafikan talan meglesz a 30 fps de akkor meg minek. Szoval felejtos. Ha kell az rt csereld le egy 2060-ra az 1070-et!

(#35) HELLAFLUSH válasza pandras83 (#31) üzenetére

HELLAFLUSH
(senior tag)

mindjárt kipróbálom neked :)

Origin/PSN: hellaflush0818

(#36) pandras83 válasza adamssss (#34) üzenetére

pandras83
(kvázi-tag)

Talán tesztelted, vagy talán csak tippelgetsz? Hogy mi kell nekem és mit vegyek, azt bízd ide nyugodtan 🧡

" Zárlatot csak úgy érdemes okozni, hogy a látvány kárpótoljon a következményekért."

(#37) fanti

fanti
(őstag)

Na persze.....majd biztos hogy egy ilyen hülyeségért fogom lecserélni a 1070Ti kártyámat egy 2070-re....amiatt a kb. 2 játék miatt amik használják ezt a sz@art...ráadásul én azokkal nem is játszom mert nem jönnek be....

Amúgy meg ha az nVidia jól beszopta a hülye effektjével, és nem fogynak a "nagy szuperkártyái", akkor legalább a fos driverét csinálja meg úgy, hogy egy 8/16-os processzor ne csak malmozzon játék alatt, hanem a szabad kapacitását használják föl effektszámításhoz besegíteni.....ja hogy ehhez már ész is kéne....meg bocsánat, de ez nem is lenne üzlet így ugye?!

Anabolikus szteroidok - szemesnek áll a világ!

(#38) koko52 válasza pandras83 (#36) üzenetére

koko52
(őstag)

Jútyubon van róla videó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Ezért van a fórum, hogy más is lássa!

(#39) koko52 válasza fanti (#37) üzenetére

koko52
(őstag)

+1, jelenleg az RTX 2060 mellett a Ryzen 5 2600 (6/12) 30%-on nézelődik.

(#40) hokuszpk válasza hajbel (#25) üzenetére

hokuszpk
(PH! addikt)

nemtom, most adtak at a felujitott szakaszt.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#41) snecy20 válasza fanti (#37) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Milyen játék alatt, milyen felbontáson, és hány Hz-es monitoron?
A két utolsó Far Cry, vagy Pro Evolution Soccer 2019 1080p/1440p-n, nem lekorlátozott FPS szám mellett azért dolgoztatja a CPU-t keményen.

Az átlag vásárló azt sem tudja, hogy a processzornak van úgynevezett hőmérséklete.

(#42) koko52 válasza snecy20 (#41) üzenetére

koko52
(őstag)

Én konkrétan a New Dawn-al nyomom 1440p-n és 30% a cpu használat. Minden ultrán/maxon van.

(#43) Isobutane válasza fanti (#37) üzenetére

Isobutane
(lelkes újonc)

Alapvetően nem így működik a dolog hogy besegít "oszt' csá", de arról nem az nV tehet hogy még mindig kevesen írnak normálisan skálázódó motorokat.

Egyébként van egy olyan érzésem ha ez teljesülne akkor meg azon menne a nyekergés hogy mi az hogy 100%-ra hajtja a 8/16-es ryzent, semmi nem indokolja.. :U

@koko:
GPU limited van azért "malmozik" 30%-on.

[ Szerkesztve ]

(#44) M.T. válasza koko52 (#39) üzenetére

M.T.
(senior tag)

Szerintem ez jatekfüggő, a ryzen 1600 asom 50-80% ban kihasznált a division 2 ben, és a bf5 multiban a 64 emberes pályán is képes erre. Rtx 2060 asom van de a vega 64el is megvolt ez.

[ Szerkesztve ]

(#45) snecy20 válasza koko52 (#42) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

RTX 2070 mellett lényegesen magasabb a kihasználtság, 45-65% körüli.

(#46) koko52 válasza Isobutane (#43) üzenetére

koko52
(őstag)

Tudom, ezért is helyeseltem, hogy adhatnának a cpu-nak is munkát. R5 2600 RTX 2080-ig jó.

(#47) adamssss válasza pandras83 (#36) üzenetére

adamssss
(PH! kedvence)

Ha ennyire tudod hogy mi kell neked akkor meg minek kerdezel?
Btw le van irva hogy a Pascal-on negyedelodik kb a teljesitmeny az rt hasznalataval igy aki nem teljesen kettyos kiszamithatja hogy butitott grafikaval talan ki lehet csikarni egy 1070-bol 30+ fps-t de tobbet ne varjon az ember.
(Egyebkent 1070-em van...)

(#48) GodGamer5

GodGamer5
(őstag)

Gondolom a pascalokon értékelhetetlen lesz tőle a framerate, de a későbbi játékokban elvileg lehetnek butítottabb effektek amik már elfogadhatóan futnak 1060-1080-as szinten is.

"Az emberek azt hiszik, hogy az optimalizacio egy olyan dolog, hogy a kocka felkel, haromszor raver a monitorra fallosszal, es bumm, egy mosogepen is 120fps-el fut realtime a reszecskeszimulacio szepen animalva, ezek a barmok meg inkabb szuperszámitogepekkel szopnak..."

(#49) adamssss

adamssss
(PH! kedvence)

Akit erdekel itt vannak a meresek: [link]Egyedul az 1080ti tud “ertekelheto” eredmenyt produkalni a tobbi pascal gyakorlatilag diavetitesbe megy at rt-vel.

Szoval akinek kell az rt az vegyen RTX-et. Ez van.

(#50) jaffa 2843 válasza adamssss (#49) üzenetére

jaffa 2843
(Ármester)

A 30-40 FPS még bőven a játszható szint alatt van, hacsak nem kártyajátékról van szó. :DDD

[ Szerkesztve ]

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.