Hirdetés

2019. július 20., szombat

(#151) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Ez ugye egy közbenső valami, amit csak azért kellett létrehozni hogy valamit lehessen felmutatni az AMD-vel szemben mint újdonságot, de még mindig leragad a 620/630-as IGP-nél?

Xbox One X - PS4 - Dell 5491 - i9-9900K, G.Skill Trident Z 32GB 3200/CL14, MSI 2080Ti Lightning Z, ASUS Maximus XI Extreme, Samsung 970Pro 1TB, Corsair K95 RGB Platinum, Logitech GPro, Benq PD3200U, Phanteks Enthoo Elite

(#152) syberia válasza Geri Bátyó (#134) üzenetére

syberia
(PH! kedvence)

Nekem van egy tippem, hogy miért fognak megint új alaplapot vetetni a bepalizott vásárlóikkal. Cserébe lesz 125W TDP-s processzor. :F Gondolom a valós fogyasztás akár ennek a duplája is lehet (a 9900K 95 wattjából kiindulva), ami az alaplapoknak is érdekes kihívást fog jelenteni.

"A hazug embert hamarabb utólérik, mint a sánta robotot."

(#153) Prof

Prof
(PH! addikt)

Szerintem ez a jövő, kamuhíreket gyártani trendi témákban és gyűjteni a pénzt :C

"Yesterday is gone, tomorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#154) hajbel válasza Prof (#153) üzenetére

hajbel
(őstag)

Szerintem meg a jelen :D

The Verge professional PC building guide: "You'll need a Swiss Army knife that hopefully has a phillips head screwdriver."

(#155) carl18 válasza devast (#148) üzenetére

carl18
(őstag)

Nem mindenki akar madár lenni akinek az újracsomagolt fos adják el. De egy Fanboy hiába magyarázom el, mindig el adják a sebezhető super forró cpu-t. Valahogy az agy nem akarja felfogni, amúgy valamiben jobb az amd, pár dologban az intel. De ár-érték arányba most sokkal jobb az AMD a tényeken kár vitatkozni.

Néhány fanboy irt már olyan hülyeségeket hogyha sebezhető a cpu 2 gépet kell tartani. Egyiket játszani, másikat internetezni. Szóval néha könnyen folyik olyan marhaságokat irnak itt.

Hasíts bele! :D

(#156) Synthwave válasza Geri Bátyó (#147) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Az eSATA és a FireWire mitől lenne zsákutca?

Hasznos pluszok.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#157) DraXoN válasza Synthwave (#156) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

USB 3.0 megölte őket, 3.1 meg is gyalázta ...
legalábbis újabban mindenki 3.0/3.1 vagy Type-C felületes eszközöket keres csak...

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#158) DudeHUN válasza [CS]Blade2 (#141) üzenetére

DudeHUN
(senior tag)

Jelenleg a PCiE 4.0-án kívül nem látok olyan dolgot, amit egy bővítőkártyával ne lehetne megoldani a pár éves lapoknál.

Gamer for Life

(#159) DraXoN válasza DudeHUN (#158) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

esetleg bootolható M2 eszköz lehet még a probléma jó pár régebbi alaplapnál (hiába rak bele PCIE M2 kártyát, azt maximum oprendszer alatt látja már)...

De igen, ott a sok port az alaplapokon, eléggé üresek manapság mivel erősen integrált az összes alaplap..

The human head cannot turn 360 degrees... || Siemens A35 -> Siemens C55 -> Alcatel OT556 -> Flying F996 -> Nokia 5230 -> Sony Xperia P -> Sony Xperia Z1 Compact -> Lenovo K3 Note -> LG v20 || FX8320; Rx470; 16GB; 240GB; 2x1TB

(#160) schawo válasza DraXoN (#157) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

1999-től 2010-ig 11 éven át messze legjobb volt, aztán még 4 éven keresztül csak kicsit volt jobb, tehát 15 éven át ez volt a legjobb külső adatátviteli csatorna. Nem hívnám zsákutcának.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#161) Duracellm... válasza carl18 (#155) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Nehéz is lehet megérteni a dolgot, ha nem voltak még olyan, egymásnak teljesen ellentmondó igényeid, amiket lehetetlen maradéktalanul kielégíteni 1db PC-vel. ;)

Simán lehet hogy pont én írtam ilyet, de sajnos pont nem vagyok egyik oldalnak sem fanboy-a. :U

[ Szerkesztve ]

(#162) Synthwave válasza DraXoN (#157) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Nem csak a legmodernebb dolgok léteznek; az soha nem baj, ha extra csatlakozók vannak egy lapon - bármikor jól jöhetnek. Egy eSATA-t pl. most kifejezetten tudnék díjzani a back I/O-n..

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#163) carl18 válasza Duracellm... (#161) üzenetére

carl18
(őstag)

Nem te voltál :D De mindegy vegye mindenki azt amit jónak lát! :D

(#164) janeszgol válasza bacsis (#28) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Tényleg érezhető a különbség? Anno (2015) 130 ezres CPU a (2019) 300+ ezres ellen? Micsoda megállapítás. Ezért bizony kell védeni az Intelt. Ez már szakmaizás?

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#165) apatyas

apatyas
(Korrektor)

#Adored2, majd itt is lehet nyáladzani, hogy demérnemjöttkiannyivalamennyilevoltírva.

Még azt is el tudom képzelni, hogy ilyen sz@r cpu felhozatalt az AMD terjeszt rémhírként, megfejelve az "újalaplapkellaZintelhez" rémhírrel.
Hajrá AMD, amíg lehet.

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#166) andy19770128 válasza [CS]Blade2 (#137) üzenetére

andy19770128
(fanatikus tag)

azért túlzol. bár azt azért be lehet ismerni hogy az utóbbi 4-5 generáció inkább modernizálásról szólt mint fejlesztésről , és mégis kelett ujabb lap hozzájuk. ez azért szemét dolog volt. egy máig működő kedves kivétel a Core i7-5775C, Core i5-5675C cpu kombó

(#167) K0vasz

K0vasz
(fanatikus tag)

új alaplap? MUHAHA

pont a napokban néztem, hogy jött BIOS update a B350-es lapomra, úgyhogy a zen2 is bele fog még menni ;]

(#168) fishi válasza apatyas (#165) üzenetére

fishi
(tag)

""újalaplapkellaZintelhez" rémhírrel"

Felfoghatatlan számomra, hogy sikerült ezt leírni. Hogy lenne ez már rémhír? Tényleg nem tűnt fel, hogy az Intelnél mindig is az volt az alap, hogy új alaplap kell? A fordítottja volt a nagyon jó hír kategória, amikor esetleg nem kellett...

Az elmúlt évek alapján pont akkor húzta volna fel a szemöldökét gyanakodva az álhír olvasója, ha azt írják, hogy nem kell új alaplap. :)

[ Szerkesztve ]

Dare2Live (DVD lemezekről): ''elképzelhető, hogy 100 év múlva is megtudom nézni amit ma kiírok?'' - perempe: ''Te valószínűleg már nem. Bár ahogy manapság az orvostudomány fejlődik...''

(#169) M@cika válasza Mans20 (#145) üzenetére

M@cika
(őstag)

Vegyél, ha neked az a szived vágya. Én addig biztosan nem veszek Intelt, amíg nem ad 30k-ért 8/16-os procit legalább gtx1050 szintű integrált grafikával. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#170) Lambos válasza [CS]Blade2 (#146) üzenetére

Lambos
(kvázi-tag)

Azért amit az intel csinál a socketekkel az alsó hangon is nevetséges.
1366>1156>1366>1155>2011>1155>2011>1150>2011-3>2066>1151.

-Was that a lightning? -No, they are taking pictures for google earth! >.>

(#171) Bale_E válasza Lambos (#170) üzenetére

Bale_E
(őstag)

Miért mosod össze a HEDT-el a hagyományos vonalat? :U

https://www.twitch.tv/m0h0senator // Cyberpunk 2077 - 2020/04/16

(#172) Lambos válasza Bale_E (#171) üzenetére

Lambos
(kvázi-tag)

Csak random megnéztem a socketeket amiket kiokádtak magukból az elmúlt 10 évben.
Amúgy meg minek is kell külön socket a kettőnek?

+10mhz bruh, that will cost you extra.

[ Szerkesztve ]

(#173) Geri Bátyó válasza Synthwave (#156) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Akkor is kevés (és éppen ezért drága) eszköz készült ilyen csatolókkal, amikor még az USB (2.0) nem volt ellenfél. Ráadásul a FireWirw PC-n nem is igazán terjedt el, főként az Apple használta. Az USB 3 jóval olcsóbban hozott hasonló sebességet és sokkal nagyobb kompatibilitást.
Persze én is örültem, hogy van mindkettő a lapomon, mert akkor még azt gondoltam, hogy jobban el fognak terjedni ezek a cuccok (főleg az eSATA), de igazából pár év múlva teljesen kihaltak.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#174) Geri Bátyó válasza Lambos (#172) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Azért kell a HEDT vonalra más foglalat, mert több memóriacsatornát támogat, mint a desktop vonal és legtöbbször magasabb a procik TDP-je is.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#175) Bale_E válasza Lambos (#172) üzenetére

Bale_E
(őstag)

+ anno a több kártyás rendszereket is ezek a procik támogatták 100%ig a 40 PCIE lanne-el...

Szóval olvass utána mielőtt neki állsz irogatni fogalmatlanul... :R

[ Szerkesztve ]

(#176) schawo válasza Lambos (#172) üzenetére

schawo
(Jómunkásember)

Az AMD-nek is jelenleg egyszerre 2 foglalata van párhuzamosan. AM4, TR4

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#177) M@cika válasza schawo (#176) üzenetére

M@cika
(őstag)

Valóban. És a nagy kéknek hány van? :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#178) Geri Bátyó válasza M@cika (#177) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Desktop és HEDT vonalon egy sem. A nagy kék még mindig az IBM! :P

(#179) devast válasza carl18 (#155) üzenetére

devast
(PH! addikt)

Na látod, pont az ilyenek miatt nem válaszolok... :P

[ Szerkesztve ]

(#180) Lambos válasza Bale_E (#175) üzenetére

Lambos
(kvázi-tag)

Látod, mindig tanul valamit az ember.
Azért hozzátenném.
Ha az intel törekedett volna a kompatibilitásra, biztosan meg tudták volna oldani.
Hiszen ha jól látom, az amd-nek is sikerült.

@schawo
Nem tudom, sosem foglalkoztam igazán az amd oldallal.
Mindig is azt terveztem hogy a 920-at egy másik intel fogja váltani.
Így inkább azokért csorgattam mindig is a nyálam.
Aztán az első ryzeneknél már kételkedtem, a refresh-nél pedig már majdnem biztos voltam benne.
Az új generációval pedig már 100% hogy amd vonalon megyek tovább.

(#181) Kvg

Kvg
(senior tag)

A kép hamis, az Intel viszzfelé fejleszt át állnak 22nm re. :))

(#182) Petykemano válasza syberia (#152) üzenetére

Petykemano
(PH! addikt)

Igen, a P2, P4 power state-ek azok ilyen 200-260W-osak

(#183) Pug válasza Pug (#150) üzenetére

Pug
(PH! kedvence)

Hmm, "meglepo" modon nem jott valasz..

(#184) Freddy S

Freddy S
(lelkes újonc)

Ez Sunny cove os már?

(#185) gV válasza Freddy S (#184) üzenetére

gV
(őstag)

nem

(#186) Freddy S válasza gV (#185) üzenetére

Freddy S
(lelkes újonc)

Pff, és 2020, akkor mit akarnak ezzel? Remélem mobil fronton előbb jön

(#187) carl18 válasza devast (#179) üzenetére

carl18
(őstag)

Nem is tudnál mit mert nincsenek az intel mellet észérvek? az hogy 115 helyet 120 fps-t tud? :D Micsoda érv.
Bocs elöbb lehet kicsit nyersen fogalmaztan, de a teljes igazság volt benne. Skylake van újra kiadva más néven csiszolva magasabb órajelen. Persze még lesz 14 nanométer+++ de inkább csiszolgatás van a piacon, mint sem valódi fejlőds.

Intelt akkor fogom ajánlani, mikor piacon lesz egy olyan cpu teljes lesz a hardveres védelme sebezhetőségek ellen.+ Ha végre jön a piacra IPC emelkedés is, és ha végre meglépik elépnek a 14 nanométeres gyártásról.
2021-ig ott ragadtak rajta minden ütem terv szerint jön 2020 Comat lake, 2021 Rocket Lake, 2022 Ice lake mainstream 10 nm++... Jövőre a Zen 2+/Zen 3 7NM EUV-ot fog alkalmazni ami +20% javithat a gyártáson.

Intel mire lemegy 10 nanométerre az AMD 5 nanométeren fog gyártani, de 5nm Euv lesz, ami szerintem valahol az intel 7 nanométerével lehet egyenlő. Már most is látszik a 14 nanométer kevés, a 3700X/9900K példája is mutatja. Fogyasztás terén nagyon elszált az intel, a 10 magos comet lake még ezt is túl fogja szárnyalni.

(#188) bteebi

bteebi
(PH! addikt)

Egy oldal szerkeszt egy kamuképet, aminek talán 0-hoz konvergál az igazságtartalma, de kb. mindenki készpénznek veszi az egészet. Most komolyan, mi ez itt, a laposföldhívők és az oltásellenesek közös, zárt FB-csoportja?

Majd én csinálok egy 6ch nevű oldalt (az eggyel több ch, szóval tutira jobb), feltöltöm ezt a képet kicsit moddolva, plusz 2 mag és plusz 1 GHz mindenhová, hogy jobban fessen... :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#189) Bale_E válasza Lambos (#180) üzenetére

Bale_E
(őstag)

Nem nem látod jól. A TR4 az AMD HEDT platformja szintén 4 csatornás memória vezérlővel ami komolyabb alaplap felépítést is kíván, teljesen más tokozással. És sarkítva nekik is van mezei AM4-es foglalatuk a vásárlók nagy részének akiknek nem kell a 4 csatornás memória vezérlő, nvme raid vezérlő akár 66 PCIE lane a multi gpu-nak... Ugyanez volt/van az Intelnél. Azzal a különbséggel, hogy a "hagyományosnak" tekinthető vonalon több socket van.

(#190) devast válasza carl18 (#187) üzenetére

devast
(PH! addikt)

Micsoda érv, hogy az emberek játékra vesznek cpu-t, és az erősebbet veszik... és nem 5fps a különbség. 1200 eurós 2080ti mellé be fog férni egy 9900k. Ugyanígy én azt látom, hogy a 3600 fölötti sku-k játékban szinte semmit hoznak, következő lépés 9700k, ami bőven mérhető fejlődést jelent, főleg húzva. Tény, hogy egy 8/8-assal nem fogsz 10 évet kihúzni, de a következő 2-3 évben még játékokban erősebb lesz, ahogy telik az idő ez az előny majd elolvad. Természetesen a cpu csak akkor számít, ha 1080p/1440p-ben játszol 144Hz kijelzővel, 4k-nak kb mindegy. Ez a sebezhetőség dolog meg engem nem mozgat, szoftveres javítások vannak, azokkal voltak tesztelve a játékok, ezen hülyeség lovagolni, nem adatközpont üzemeltető vagy.
Ajánlom gamersnexus és hardwareunboxed ryzen tesztjeit, azok konklúziójával értek egyet.
Az meg, hogy jövőre meg 2021-ben mi lesz majd kapható és legfőképp mennyiért, egyrészt nem tudod, másrészt teljesen irreleváns ha most akarsz gépet venni.
3600 nekem is be van rendelve, de ettől még nem szállok el a valóságtól.

(#191) SZKEBE75 válasza carl18 (#187) üzenetére

SZKEBE75
(senior tag)

Nagyon csúnyán elvesztél a számháborúban.

(#192) carl18 válasza devast (#190) üzenetére

carl18
(őstag)

Igen aki maximalista és van keret lehet valóban bezsebel egy 9900K/2080Ti-t játékra. De ez egyáltalán nem jelemző. R5/I5 amit a legtöbben vesznek, szóval Zen 3600 a következő középkategóriás ami jó vétel.
Igen ha 144hz kell és az ember az utolsó fps-t is ki akarja préselni valóban tud az intel kicsivel több fps-t néhány cim alatt. 9700K/9900K, de a Zen 2 még elégé friss. Kis idő elteltével ha néhány játék optimalizálva lesz rá elég szép eredményeket fog produkálni.

Azért hogy a jövőben mi kapható és az alaplap mit fog támogatni nem teljesen tárgytalan. Sokan Z170/Z270 lapoknál is fel volták háborodva miért nem tudnak bele rakni 8700K-t mikor az alaplap elbirta volna. + Jöttek is rajongói biosok ami mellet befogadták a 8. generációt a régebbi lapok.

AM4 ilyen téren jó mert még a 4000 szériát elviszi bios update mellet, alaplap váráslásnál van akinek folyton mire tud a jövőben fejleszteni. Szóval sok érv nem szól az intel mellet sajnos, maximum fps jobb.

(#193) lacus83 válasza carl18 (#192) üzenetére

lacus83
(senior tag)

A 80 és 90 ezer közötti Ryzen 3600 mióta közép kategória. A következő Zen3 is megy majd a mostani lapokban? Hol élsz? Szerinted ha valami versenyképes és jó azt majd olcsón adják? Szerinted ha valamin lehet keresni majd nem is akarnak mert a piros oldalt nem érdekli a haszon? Az eddigi infók alapján az Amd feléért az Intel mellé szerinted majd feléért adja? A rengeteg befektetést a befektetők majd nem akarják vissza kapni? Az alaplap gyártók nem akarnak majd keresni?
Persze amd majd ad jót olcsón feléért sőt még ajándék 5700 vgat is kapsz a Cpud mellé.
Ismét kérdezem miért jó napról napra a baromságokat igeként hirdetned?Az X570 árakra is vessél már egy pillantást. Közép fapad lapot kapsz 62 ért.
Aki pedig fejleszt így is úgyis vesz új lapot. Szerinted amikor azt hajtottátok hogy Intel I7 mellé hülye az aki olcsó lapot vesz, mert ha telik drága cpura teljen jó alaplapra is, ez msot Ryzenre nem igaz? Vagy a 80 ezres Cpud akarod 20ks lapban hajtani? Ryzenre nem vonatkozik a jó Vrm, a jó hűtés stb? Persze ezeket a jó szamatiárius Amd partnerek majd feléért adják ;]

[ Szerkesztve ]

(#194) DraXoN válasza lacus83 (#193) üzenetére

DraXoN
(őstag)
LOGOUT blog

soha ne a csúcskategóriák teljesítményét nézd, ott mindenki túláraz (bár a konkurens termékekhez képest jó árban van az AMD 12magosa és a 16magosa is abban jön).

de összességében is ár-érték arányban rendben van a 3000-res ryzen széria.. jah, hogy a 2000-res széria jobb ár/értékben? igen, de régebbi és gyengébb termék (összességében), de ha jó ár/érték kell, még mindig lehet venni 2000-reseket, sőt, akár 1000-res sorozatot is (bár az már meggondolandó megéri-e, de 82$ újonnan alin a Ryzen 5 1600-as "free post"-al... ami elgondolkodtató ár (használtan kb. lehetetten jelenleg venni, ha nem elég gyors az ember, nagyon hamar "megveszi más").. bár ár/teljesítményben talán jobb a 2000-res sorozat az 1000-reseknél, kicsit drágább, de hoz annyival többet, hogy megérje azt a minimális felárat ... majd a 3000-res széria is lejut egyszer ebbe az ársávba ... úgy fél év múlva... bár függ a készletektől és a termék "fogyásától", ha nagyon jók az eladások a mostani árakon is (úgy néz ki azok lesznek, egy jelentősebb intel árkorrekcióig), akkor nem nagyon lesz "olcsó" ryzen 3000 a cometlake vagy ryzen 4000 széria előtt...

De anno amikor AMD az Athlon 64 és X2-ek idején jobb volt az intelnél, drága volt a csúcs, igen, drágább (időnként) mint az intelé, de az alatta levő pár modell jobban megérte ár/értékben mint az aktuális "csúcs" Pentium4 vagy PentiumD (főleg ha a Pentium 4 extreme edition -t nézzük a Athlon FX-el szemben).

a kategóriák árképzése elcsúszott... a 80-90 ezres CPU sajnos egyre inkább középkategória ... mint ahogy középkategóriás VGA is kezd 120-150K-t közé beszorulni ...
persze, a forintunk is szar, sokkal szarabb mint 10 éve, de... általánosan drágábbak a kategóriák..
szeretném ha nem így lenne, de ez van most, de mindig lehet venni pár éves akár új alkatrészeket sokkal olcsóbbért, de virágzik a használt piac is...
A ryzen 4000 lesz az utolsó ami a mostani AM4 foglalatba megy... még nem megerősített, hogy zen3 EUV chipet megkapja, vagy marad finomított zen2 DUV+ on, javítva a "kihozatalt" (ezáltal a gyártási mennyiséget, ha nagyon-nagy a piac "felvevőképessége" akár lehet ez egy belsős forgatókönyv amiből pletyka keletkezett most, a 2 technika kb hasonló órajel növekedést/fogyasztás javulást hozhat), ha mondjuk SMT4-et, vagy SMT3mat nem kapna a 4. ryzen, nem is lenne sok értelme a zen3-nak bele (vélhetőleg SMT4 lesz a "fő újítása" a zen3-nak, de asztalra talán végkép overkill a 48 esetleg 64 száll ... ).

(#195) MeszesKPT válasza lacus83 (#193) üzenetére

MeszesKPT
(fanatikus tag)

Bizonyos munkán kívülre minek kellene X570-et venni? Mindjárt nem 62e a lap és ugyanazt a teljesítményt megkapod.

(#196) carl18 válasza lacus83 (#193) üzenetére

carl18
(őstag)

Ha fele annyi lenne az IQ mint az ego már bőven jó volna barátom :DDD.... :D Jót nevettem köszönöm.

Zen 3600 ajánlott fogyasztoi ára 200 dollár az igen is középkategória, arról nem tehetek hogy a nyitó árakan nálunk idehaza ennyire feltolták. Ez is azt jelenti közelebb álunk a balkánhoz .....
Tényeket irtam le nem a saját véleményem, AM 4 Zen 4000 szériát még be fogja fogadni.

Érdekes amazon.de 209 euro a Zen 3600. Szóval csak a magyar túlárazás/átbaxos árazás miatt ekkorák az árak.

[ Szerkesztve ]

(#197) lacus83 válasza carl18 (#196) üzenetére

lacus83
(senior tag)

Köszönöm az Iq rendben van és az egó is.Ahoz amit leirtam semmi köze egyikhez sem,ami igaz az igaz.
De lehet neked igazad.
Az AMD fanatizmus ami már sok,de nekem mindegy.Én elvagyok a jelenlegi konfigommal,neked meg úgy látom pont jól jön a Ryzen, de akkor hajrá.Várom a valós saját otthon tesztelt beszámolóidat.Tanits mester :R
Én majd legalább tudok olcsón gyenge ryzen vert I7 8700et venni ;]

[ Szerkesztve ]

(#198) Petykemano válasza lacus83 (#193) üzenetére

Petykemano
(PH! addikt)

Az alzán a kiadás napján 68e volt az R5 3600. Ehhez képest az R5 3600X 85e volt, de a GN mérései szerint a 3%-os különbség nem éri meg. (Könnyen lehet, hogy ha jobb hűtőt használsz, mint a dobozban mellékelt, akkor még 3% sem nagyon van.)

Az X570 pedig a kurrens gen top alaplapi chipsetje. Ez csak ahhoz kell, ha nem tudsz élni PCIe4 nélkül. De hát aki ár-érték arány szerint vásárol, valószínűleg semmilyen olyan eszköze vagy szoftvere nincs, ami ezt ki tudná használni. Egyébként a felszereltsége ezeknek az alaplapoknak tényleg jó. Tehát a legolcsóbb 62e-es X570 alaplap nem AMD középkategóriás "közép fapad", vagy belépőszintű lap, hanem a csúcskategóriás alaplapok alja. Még a legolcsóbb X570-es lapoknak is jobb, de legalább olyan jó a VRM-je, mint az előző csúcskategóriának számító - és egyébként a maga korában nem olcsóbb - X470.

De igazán jó VRM-re annak van szüksége, aki 12-16magos procit akar, vagy OC-zni. Tehát egy 65W-os proci alá tökéletes az előző B450 is, ilyet meg lehet kapni mittomén talán 20-25-ért is. Később lesz B550 is.

Szerintem a 60-70e-es 65W-os CPU-hoz nem dukál és nem szükséges 25e-nél drágább lap, de mivel az alaplapok árával együtt változik a felszereltség is, ezért egyénileg felmerülhet igény jobban felszerelt alaplapra.
A hűtésre pedig az érvényes, hogy ha egy Ryzen R5 3600 mellett költeni akarnál a hűtésre, akkor lehet, hogy érdemesebb az R5 3600X-en elgondolkodni és ahhoz Wraith stealth helyett Wraith Spire hűtőt adnak.

Ugyanezek lehet, hogy egy 9400, vagy 9600K-ra is érvényes megállapítások.

(#199) Synthwave válasza lacus83 (#197) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

El kell keserítselek, de a Ryzen 5(/Core) i5 középkategória (melyeknek régebbi modellei fokozatosan csúsznak le a középkategória aljára - vagy még lejjebb), függetlenül attól, hogy mennyibe kerül.

Ne aggódj, az eddigiek alapján nem fog egyhamar az a veszély fenyegetni, hogy olyan olcsón vegyél 8700K-t, hogy ne érje meg helyette inkább egy 3600-as undorítóályemdé™. ;]

[ Szerkesztve ]

(#200) lacus83 válasza Synthwave (#199) üzenetére

lacus83
(senior tag)

Szerencsére vannak páran így akik pont így gondolják, mert a piros köd ellepte a szemüket, azoktól lesz még bőven garanciás használt I7 8700.Már most is van, kevesebbért is mint az ájemdéé 3600
Szóval én ez miatt örülök a hozzád hasonló véleménnyel bíró usereknek :R
Az alig 1 éves cuccomat (alaplap,CPU, memória) pedig nem dobom el a komplett váltásért és a piros cinebenchben über gyorsabb Ryzen ért.
Ha neked egy 6 magos I5 közép kategoria alja,akkor mi az alap? A 4 magos I3 és a legkisebb Ryzen.?
Egyébként a beáll az Amd 3xxx ára dolgot pedig ne kapkodjuk el, a második gen ára most esett be, de mint már itt sokan írták a mostani Zen már versenyképes, annak miért is lenne kevesebb az ára? A gyártó által megszabott közép ár pedig itt sosem lesz annyi. De ez megint csak egy másik story

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.