Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz rudi #7 üzenetére

    Egy kicsit kiegészíteném ismereteim alapján, remélem nem írok hülyeségeket, ha mégis akkor szívesen veszem ha kijavítotok.

    A 15Mbps kicsit sok lesz egy csatornának. Tudomásom szerint egy SDTV csatornának MPEG2 esetében (704x576 PAL, 704x480 NTSC) nagyjából 5-6Mbps jár, ezen osztozik a videó és az audio, ami többnyire MPEG-1 Layer-II (MP2), vagy 5.1 csatorna esetén Dolby-AC3. (Persze ez variálható, vannak olyan csatornák amelyek kisebb képkocka mérettel kisebb bitsűrűségen vannak sugározva) Egy mux ha jól emlékszem nagyjából 25Mbps adatátvitelt jelent, ami azt jelenti hogy egy jelenlegi csatorna helyére nagyjából 5 digitális SDTV adó zsufolható be. MPEG2 tömörítés esetén egy 1080i HDTV csatorna elvinné a teljes 25Mbps sávszélességet, de még 720p esetén is nagyjából 2 adó kerülhetne a mux-ba, ezért van elterjedőben a H.264 sugárzás amellyel MPEG2 SDTV bitsűrűségen lehet 720p H.264 HD tartalmat sugározni. Ezen felül az SDTV tartalmak is sugározhatóak elvileg H.264 kódolással aminek hatására az egy mux-beli SDTV csatornák száma nagyjából megduplázható.

    Egyébként kicsit csodálkozom hogy ennyire dicsértétek a digitális vételnél a kép minőségét. Ehhez szerintem a tunnernek onnantól kezdve hogy átadta a fogott digitális adatot a PC-nek semmi köze szerintem, ugyanúgy a proci dekódolja és jeleníti meg mintha DVDről néznénk az MPEG2 videót. Maximum a TV vevő programban lévő kodek minősége befolyásolhat. A forrás minősége pedig a csatorna tulajdonoson és a streamer eszközön múlik. Pont ezért elvileg ezekkel a tunerekkel szerintem a későbbi H.264/AVC streamek is nézhetőek lesznek, csak a TV vevő progit kell frissíteni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák