Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

(#1) Kuter

Kuter
(fanatikus tag)

Ezután lehet majd új sebeség teszteket nézni hogy mennyit lassultak a pocik?

Mindhalálig Nvidia!

(#2) ->Raizen<- válasza Kuter (#1) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Már fel is pattintottam az updatet a skylake i5 procihoz végre biztonságban,.

(#3) sanchezsa válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére

sanchezsa
(PH! kedvence)

Kik elől akarsz biztonságba lenni?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#4) Maelephant

Ez praktikusan azt jelenti, hogy ha a g**i alaplapgyártó b***ik kiadni BIOS-frissítést a "régi" alaplapokhoz, akkor is (remélhetőleg, illetve jelenlegi tudásunk szerint) védve lesz a gép a Spectre ellen? Az MSI official fórumán botrányos jelenettel zárult a régi laptulajok (Z87, Z97) updatelt BIOS-t kérő kiemelt fórumtémája; egy ember beírta, hogy ő mailben kért a lapjához updatelt BIOS-t magától az MSI-től és kapott is, erre a moderátor posztolta, hogy mindenki befoghatja a pofáját, lehet javított BIOS-t szerezni, téma le és bezárva, takarodjanak, nincs itt semmi látnivaló. Persze nulla bizonyíték volt rá, hogy igazat állított, működött-e a BIOS stb.

(#5) nbg

nbg
(őstag)

Sandy, Ivy? Ne álmodozzak?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#6) ledgeri

ledgeri
(PH! kedvence)

a média gyakorlatilag napi szinten foglalkozik a témával
Muhahha... ja, hogy az érintettek kb 5%-a tisztában van a helyzettel, talán... OK nem szóltam.

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#7) ->Raizen<- válasza sanchezsa (#3) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az anyahomorító bankárttyarabló pattanásos önjelölt hackerek elől. ;]

(#8) ->Raizen<- válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

200 helyett 208 gflops a linx 0.6.5-ös terhelő programmal kapott eredményem. 4 ghz-en a 6600k-t járatva.

(#9) IntelliSense

IntelliSense
(tag)

Kaby Lake?

(#10) IntelliSense

IntelliSense
(tag)

(#11) wwenigma

wwenigma
(Jómunkásember)

AMD FX-ek random fagynak a csodalatos januari update óta nyomi intel miatt, igazan javithatnák eloszor azt...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#12) ->Raizen<- válasza wwenigma (#11) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Igazan lecserelhetned mar azt a nyomi fx-et 😀

(#13) Fryskitt válasza Maelephant (#4) üzenetére

Fryskitt
(PH! addikt)

Nagyjából itt kellene bukni nekik. Vsz egy kollektív per Amerikában meg is oldaná.

->Raizen<-: anyahomorító ... :)) Stifler rulez! De amúgy egyetértek.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#14) Viktor77 válasza ->Raizen<- (#7) üzenetére

Viktor77
(PH! félisten)

Azok, ha meg akarják szerezni az adataidat, megszerzik.

Samsung Galaxy S7

(#15) Trailblazer

Trailblazer
(őstag)

Nájsz. A biosra aztán várhattam volna...

Ellentétben a manapság ragályként terjedő pongyola igénytelenséggel, a magyar nyelv szabályai szerint az igekötős szavakat egybe KELL írni!

(#16) Dhampir válasza Viktor77 (#14) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Script Kitty nem alszik amikor ébren van. :D

[ Szerkesztve ]

A bánya nem póninak való hely.

(#17) Tamás88 válasza Maelephant (#4) üzenetére

Tamás88
(őstag)

Egyszer volt MSI alaplapom, soha többet. Még az Asrock is jobb termékeket gyárt.

(#18) tecsu válasza Viktor77 (#14) üzenetére

tecsu
(PH! addikt)

Dehogy is. Ők automatizált adatgyűjtést használnak. A titkosszolgálatok, nyomozások, ipari kémkedés lehet konkrét személy elleni. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) wwenigma válasza ->Raizen<- (#12) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Igazan abbahagyhatnad a flamet mindenhol. De ha szerinted ez a megoldas amikor nyomi intel miatt elrontanak valamit, ahhoz csak gratulalni tudok. Tapsolj csak nekik mert a sebesseg miatt evtizedek ota biztonsagi szempontbol hibas architekturat nyomnak. Igencsak le lennének maradva e nelkul...

Egyszer ugy is ki leszel tiltva, mert tultolod....várós.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#20) ->Raizen<- válasza wwenigma (#19) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Azt várhatod. ;) Tudom hogy szeretnéd de nem fogod tudni elintézni. :D Ha neked lehet nyomi intelezni akkor nekem lehet nyomi fx-ezni ez rangtól független dolog. ;) A flame-t nagyon sokszor te indítod. Amd-s tulajként nem is értem mit keresel itt az intel egyik fórumában. Ja de.. be kell szólni hogy ilyen intel olyan intel. Mint ahogy most is. Nekem a mikrokód javítás még a forza 7 játékon is segített, nem dobál ki egyfolytában az asztalra. Ki érti ezt. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) Fryskitt válasza wwenigma (#19) üzenetére

Fryskitt
(PH! addikt)

Ez egy régi szerelem kettőtök között Raizennel? :))

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#22) ->Raizen<- válasza Fryskitt (#21) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

A legjobb haverom ugyan már. ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#23) Fryskitt válasza ->Raizen<- (#22) üzenetére

Fryskitt
(PH! addikt)

:) :C :R

(#24) 8zabi

8zabi
(őstag)

ezért köszönet jár az MS-nek :R én is ki tudja meddig várhattam volna az Asrock B150-es frissítésre... most már biztos nem adják ki :U

(#25) Fryskitt

Fryskitt
(PH! addikt)

Amúgy úgy látom, a MS egyre érettebb. Bill Gates is egyre szimpatikusabb nekem. Felnőttek a feladathoz (nyilván már korábban és nem nekem kell itt megítélni őket), de igazából le a kalappal ezért és másért is. :R

(#26) MasterMark válasza Trailblazer (#15) üzenetére

MasterMark
(Jómunkásember)

Ez az:

Írja be az email címét és jelszavát, hogy azonnal megtudhassa, hogy az ön címe is benne van-e a kikerült listában:

Köszönjük, nincs!

;]

[ Szerkesztve ]

You may fire when ready.

(#27) hibavissza

hibavissza
(PH! addikt)

Aki meg Conroe procikkal hasít XP-n az már le is van tojva?! Szemét multik.

a helyes úton célhoz érsz

(#28) Watchdog válasza hibavissza (#27) üzenetére

Watchdog
(tag)

... és a mocsok ABIT se nagyon kapkod frissíteni az AB9 laphoz a biost... :DDD

(#29) Tesla93 válasza Fryskitt (#25) üzenetére

Tesla93
(őstag)

Hogy kerül ide Bill Gates? Semmi köze lassan az MS-hez.

(#30) sati válasza Tesla93 (#29) üzenetére

sati
(PH! addikt)

;]

NCASE M1ni-itx

(#31) ddekany

ddekany
(PH! kedvence)

Kíváncsi vagyok, ez lesz-e Windows 7-re is, vagy egyben felhasználja ezt arra is az MS, hogy Windows 10 felé terelje az embereket.

(#32) Kékes525

Kékes525
(PH! félisten)

Mennyire lassítja a Spectre patch a rendszert?

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#33) ->Raizen<- válasza Kékes525 (#32) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem tapasztaltam lassulast gaming alatt es rendszer is reszponziv maradt

(#34) Kékes525 válasza ->Raizen<- (#33) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Ez jó hír. Objektív teszt is jól jönne. Az InSpectre-vel ki lehet időlegesen kapcsolni a védelmet.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő és egyértelmű hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#35) ricsi99 válasza Trailblazer (#15) üzenetére

ricsi99
(senior tag)

Nálad muxik a ki bekapcsolási opcio?

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#36) Kékes525 válasza ricsi99 (#35) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Mindenütt működik, csak a beállítás után újra kell indítani a rendszert. Sajnos erre nem figyelmeztet a program.

(#37) ricsi99 válasza Kékes525 (#36) üzenetére

ricsi99
(senior tag)

Köszi. Tényleg müxik :D

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#38) sutyi^ válasza ricsi99 (#37) üzenetére

sutyi^
(senior tag)

A védelem netovábbja... egy 3rd Party utillal kikapcsolható egy restarttal. :U

[ Szerkesztve ]

I've started out with nothing and I still got most of it left...

(#39) Kékes525 válasza sutyi^ (#38) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Mivel operációs rendszer szintű a védelem. A regisztrybe írja be magát, ami átírható, ezért is kell újraindítani. Az operációs rendszer könnyen hackelhető. Ha BIOS szinten lesz, akkor már nehezebb illetéktelenül kikapcsolni. Legjobb, ha a processzort úgy fejlesztik, hogy ezt alapból tudja.

[ Szerkesztve ]

(#40) Chaser válasza ->Raizen<- (#8) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

lassan ott tartunk, h sw-esen upgradelhetők az intel cpu-k, csak azért nem röhögök mert épp a fejem tömöm ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#41) ->Raizen<- válasza Chaser (#40) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem tudom.. vicces az biztos.😁

(#42) janeszgol válasza ricsi99 (#37) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Freeware by Steve Gibson / @ seggarc?

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#43) Tidus válasza Kékes525 (#39) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Nekem jött új Bios Januárban Skylake-X-re. Processr mikrocode név alatt, amit hivatalos oldalon is olvastam hogy a Spectre védelemre jött. Most itt van ez a Windows frissítés is. Akkor?

HEDT i9, maximum edition...

(#44) ricsi99 válasza Kékes525 (#39) üzenetére

ricsi99
(senior tag)

Van a gépemen ,viruskergetö ,trójai vadász ,tűzfal ,frissitett böngészó,miegyébb... ha ezeken átjut bármi akkor már édesmind1... +azon kivül a józan ész, ha épp az online accomra vagy ilyesmire vagyok kiváncsi akkor épp másik ablakban nem a megb&szom any&d pont com oldalon keresem a lofehérke 56. részét :D
Szerver fronton oké védekezzenek...a jelszavakat meg álltalában valami kerulö útön szerzik be (99% emberi hanyagság).. de asztali fronton szerintem 1-1 ben az az alma húzását ismétlik.

[ Szerkesztve ]

(#45) Tidus válasza ricsi99 (#44) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Amúgy eddig sem olvashattunk sehol a vírus írókról, hogy hogyan reagálnak, tudnának reagálni ezekre a processzor jellegű problémákra.

(#46) Kékes525 válasza Tidus (#43) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

A BIOS szintű frissítés feleslegesé teszi az operációs rendszer frissítést az adott, megfelelő processzor bugra. Persze az nem biztos, hogy kapcsolható. Viszont szélesebb hatókörű. Mindkettő hibára megjött?

(#44) ricsi99

Jó védelem és biztonságtudatos böngészés esetén szerintem is (még) feleslegesek a bugok foltozása. Meglehet várni azokat a kódokat, amik már kevésbé lassítják a gépet. Még nem ismernek olyan kártevőt, ami ezt a rést használná ki.

(#45) Tidus

Még nagyon friss és nehéz a probléma, ezért nem hallottál róla, de vizsgálják a problémát. A HitmanPro.alert-et megkérdeztem és vizsgálják a védekezés lehetőségeit.
Ha megjelenek az első malware-ok akkor kód felismerés alapján biztos fel fogják ismerni, de lehet, hogy az exploit védelmük és a viselkedés elemzőjük is elfogja fogni az ismeretlen, ezeket a hibákat kihasználó kártevőket is.

[ Szerkesztve ]

(#47) ->Raizen<- válasza Chaser (#40) üzenetére

->Raizen<-
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Aktivalni rejtett magokat szoftveresen jo is lenne, vagy tobb letiltott cache ot is a tobb mag melle aktivalni, 😂 De ilyet eddig csak az amd adott.

[ Szerkesztve ]

(#48) Tidus válasza Kékes525 (#46) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Ez a Malware védekezési lehetőség jól hangzik, így elsőre.
Nem kellenének lassulást okozó kódok, és Ms.frissítések. Ha már felsőkategóriába fektetett az user a gyorsaság miatt.

(#49) Kékes525 válasza Tidus (#48) üzenetére

Kékes525
(PH! félisten)

Jó, de a foltozás hatékonyabb. Persze ára van, minthogy a védelmi rendszereknek is. Mindkettő lassítja a gépet. Persze, ha már amúgy is használjuk az irtókat...
Most még biztos, hogy nem védenek ezek ellen. Viszont az nem biztos hogy még nincs ilyen kártevő.

[ Szerkesztve ]

(#50) Tidus válasza ->Raizen<- (#47) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Ők így adták el a hibás processzorokat, azóta sem volt a piacon páratlan számú maggal rendelkező CPU.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.