Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DaveJr

    őstag

    válasz Jack@l #13 üzenetére

    Mérnök vagy hogy kijelentsd, hogy hülyeség?

    Ha szigetel a levegő vékony rétegben akkor szerintem nyugodtan rakd a kezed 1mm távolságra egy bekapcsolt kerámia lapos tűzhely fölé. Biztos nem fogod érezni, hogy meleg:)

    pilóta: Írják hogy mikron méretű a hézag, szóval nem ér hozzá. Viszont olyan vékony az a réteg, hogy minimális a levegő hőátadó képességéből származó veszteség.
    Azt is vedd figyelembe, hogy annak a levegő rétegnek a felülete "x" amin keresztül átadja a bordának, a bordáé pedig 100 "x".

    [ Szerkesztve ]

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • ukornel

    aktív tag

    válasz Jack@l #13 üzenetére

    "Ha nem ér hozzá, akkor meg levegő van közte, ami még hőszigetelő is vékony rétegben"

    A hőszigetelés mértéke (kis méretekben) egyenesen arányos azzal a távolsággal, amin átadódik a hő. Ez a hagyományos hűtőbordás kialakításnál mm-es, itt meg mikrométeres nagyságrendbe esik, tehát a hagyományosnak mindössze 1/1000-ed része. Ez elhanyagolható ellenállást jelent a hővezetésben.

    "Dicséretes a nagy lapát, biztos sok levegőt elvisz, csak felület nincs amire ráfújja."

    Nincs, mert nem kell. Fel kéne fogni, hogy ez a forgórész itt hűtőborda és ventillátor 2in1.

    ribi #20
    "Mikor kitalálták a "tömör fém" hűtők után a hőcsövet, nyilvánvaló volt, hogy az jobb. Most ezek megint egy tömör fém cuccal akarnak versenyre kelni?"

    A hőcső nagyon jó, de az is csak a hűtőbordának adja át a hőt, hogy a ventillátor lefújja róla, tehát a hőcső után van a szűk keresztmetszet a hővezetésben. Különben meg elvileg ezt a Coolchip-et is lehet kombinálni hőcsövekkel, csak minek.

    pilóta #7
    "Én csak azt nem értem, hogy hol adja át a hőt a ventinek a borda"

    A forgórész teljes alsó felületén, a mikronos légrétegen keresztül.

Új hozzászólás Aktív témák