Hi​r​det​és​

2017. december 15., péntek

(#1) bobalazs

bobalazs
(PH! addikt)

Szerintem magas a fogyasztása, alacsony a felbontása.
Az ár a konkurenciához mérten szerintem alacsony, de ennyit is kapunk a pénzünkért.

(#2) HXY

HXY
(PH! addikt)

Pont most, Black Friday-kor vettem ennek a TV-nek a 24" FullHD-s kistestvérét 30.000Ft-ért az eMag-tól.
[link]

Korábban 5 évig egy IPS paneles 22"-os LG TV-m volt, és ennek a Horizon-nak sokkal szebb a képe TV-ként és USB-s lejátszóként.

Az lenne a kérdésem, hogy monitorként HDMI-vel használva hogy kell beállítani a színeket?
Mert valami borzalmasak, hiába választom ki a TV menüjében, hogy PC.

Nagyon szeretném monitornak is használni, de jelenleg használhatatlan. Kb. úgy néz ki, mintha csak pár ezer színt jelenítene meg HDMI-n keresztül.

Több laptopot is próbáltam (2014-estől egészen 2017-esig), mindbe integrált Intel videokártya van.
Oprendszerek Win 7, Win 10, Ubuntu 16.04.

[ Szerkesztve ]

Ha valaki kapott dec.8-án az Extreme Digital-tól vagy dec.13-án a Jófogástól BónuszBrigád-os kupont, és nincs rá szüksége, akkor annak én nagyon örülnék ha elküldené privátban, köszönöm!

(#3) jeni

jeni
(PH! nagyúr)

Egy közel 15000Ft-s médialejátszóval párosítva jó alternatíva lehet.
Gondolom egy ilyen 50000Ft kategóriás TV-ben nem elsődleges a FULL HD és a médialejátszás és az okos smart funkció.
A távirányító elég pofásra sikeredett.
Az viszont előnyös,hogy szinte minden hátlapi csatlakozással felszerelték.

Samsung SM-G850F Alpha tartozékok eladóak! Prívátban keres!

(#4) Csupingo válasza HXY (#2) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Intel driverben nincs olyan, mint nvidia-nál, hogy a kimeneti dinamika tartományt kell teljesre rakni, mert alapból nem azon van? Talán itt.

[ Szerkesztve ]

Napi akció! Egyet beszólsz, kettőt kapsz. Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Shakespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (Markos-Nádas)

(#5) albgab

albgab
(fanatikus tag)

Arra amire szánták szerintem teljesen megfelelő.

Én még olcsóbb tv-vel szemezek (Ilike 32" Tescoban).
Erről van valakinek infója? Semmit se találok róla a neten.

Legyen benne media lejátszó és 32"-os legyen. Ennyi a követelmény.

(#6) troller

troller
(senior tag)

Én egy hasonló tudású és árú Technika TV-t használok 2 éve, nekem teljesen elég.

Asus P5QL-E; Q9505 @3,4GHz 6M; 4×2G DDR2 800 Kingston; Gigabyte GV-N950OC-2GD

(#7) hyperspace

hyperspace
(őstag)

Milyen kár, hogy legnagyobb százalékban a szélsőségek vannak letesztelve PH!-n (TV-k esetében). Csúcs OLED-ek, meg ez a szinte ipari hulladék. :(

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#8) HXY válasza Csupingo (#4) üzenetére

HXY
(PH! addikt)

Nem találtam ilyet. Minden alapértelmezetten van.

Ha valaki kapott dec.8-án az Extreme Digital-tól vagy dec.13-án a Jófogástól BónuszBrigád-os kupont, és nincs rá szüksége, akkor annak én nagyon örülnék ha elküldené privátban, köszönöm!

(#9) nonsen5e válasza HXY (#2) üzenetére

nonsen5e
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

A képi beállításokon megérheti egyesével végigzongorázni, alapból valami nevetséges, amiket a gyártók beállítanak. Standard, default kulcsszavakat keresnék a képi stílus opcióinál, továbbá ha be van kapcsolva, élesítést mindenképpen állítsd 0-ra. Magas kontraszt vagy dinamika tartomány is torz színeket eredményezhet.
Nem ilyen TV-m van, de egy Philips modellel is harcoltam 1-2 órát, mire minden képrontó algoritmust sikerült kikapcsolni.

---

Cikkhez hozzászólva, én külön örülök, hogy még vannak olyan TV-k, amikben nincs okos funkció. Kell a hóhérnak TV-be is plusz egy réteg (lásd Intel ME), ami mindig aktív, futtatja az összes 3 betűs szervezet botnetjét, és egy-egy kártékony program még tönkre is teheti az egészet.
Inkább veszek egy (i) sokméteres HDMI kábelt, (ii) miracastot, (iii) raspberryt, vagy egyéb okosítót.

[ Szerkesztve ]

(#10) shteer

shteer
(Jómunkásember)

Ennyi analóg bemenetet látni 2017-ben szinte nosztalgia :)

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k

(#11) elefant válasza hyperspace (#7) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

akkor elmondom még egyszer: nem rajtunk múlik.

(#12) antikomcsi

antikomcsi
(PH! kedvence)

Smart része a dolognak nem érdekel, de egy TV-nél azért fontos a kép és a hang.

Erről a tesztről viszont csak az jut eszembe, hogy olcsó húsnak híg a leve.

(#13) ace05

ace05
(fanatikus tag)

Gondolom a vestel gyárthatja a technika tv-t, mert annak a menüje dettó ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

(#14) opr

opr
(őstag)

A hanghoz (3.oldal):
"Lapos(?)"
Ez gondolom a "Flat" forditasa lenne, gyakoralilag az EQ off mod, ha jol tevedek.

Egyebkent nem szoktam TV-s cikkeket olvasni, de ez most kivancsisagbol erdekelt, szerintem ez a TV, ennyiert teljesen jo ajanlat. :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D

(#15) ReFleXx

ReFleXx
(őstag)

megcsúszott az "ön"

adjanak kölcsönön ilyen tévét

(#16) atike

atike
(PH! nagyúr)

Ennyi pénzért nincsenek csodák... :) Ha az ember tudja, hogy mit kap ezért az árért akkor szerintem ez rendben van.

Ellenben szívesen megnéznék egy eggyel komolyabbat akár ettől a gyártótól is - egy olyat ami már FullHD és van rajta (és kezeli is :DDD ) RJ45 - kis okosfunkciókkal (Net, Youtube, hálózati megosztások). :U

[ Szerkesztve ]

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#17) 8th

8th
(őstag)
LOGOUT blog

Kis pénz kis foci. Amire való arra tökéletesen megfelel. Gyerekszobába vagy idősebb korosztálynak illetve annak aki a tévéjét tévénézésre használja és nem az egyébként sosem használt beépített ficsőrőkre izgul rá annak ez tökéletesen megfelel. És azt se feledjük, hogy egy alig ötvenezer forintos készülékről beszélünk. Most komolyan mit akartok még ennyi pénzért?

„Optimistán bele a reménytelenségbe.”

(#18) elefant válasza atike (#16) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

Továbbítom az eMAG-nak mindenképpen ezt !

(#19) ReFleXx

ReFleXx
(őstag)

Nem ez a 32-es TV volt BF-ben 39990 emagnal? Annyit meg is erhet, most amugy 49990.

Egyebkent TVzere a HD ready felbontast is elegnek latom 32"-on.

[ Szerkesztve ]

(#20) shteer válasza ReFleXx (#19) üzenetére

shteer
(Jómunkásember)

az nem az LG 32LJ500U volt? tele van vele az apró :))

Eladó Kalor 3 öntöttvas radiátor, 130+ tag | Alessio Polar 17" 4x alufelni szett 55k

(#21) b.

b.
(PH! addikt)

"Marad tehát a hagyományos távvezérlő, ami egy átlagos darab, hasonlót már számtalanszor láttunk. Háttérvilágítás nincs rajta, viszont a funkciógombok nem hiányoznak, így minden szolgáltatás egyszerűen és gyorsan elérhető a segítségével."

Bárcsak a nagy gyártók is ilyen logikusan felépített távrángatót adnának. Néha nagyon mellélőnek.

A Tv árához képest tökéletes, anyáméknak vettem hasonlót 60 K ért , konyhába vacsi közben nézik. tökéletesen megfelel és 3 év garit dobtak ahhoz.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso)

(#22) Z_A_P

Z_A_P
(őstag)

Az extrákat, tehát a netes tartalmakat, a böngészőt, az online streamet, a kislexikont, a beépített játékokat vagy épp a Miracastot el lehet felejteni

Hala istennek!

OK

(#23) ReFleXx válasza shteer (#20) üzenetére

ReFleXx
(őstag)

nem, az telekom akcio volt.

(#24) bencze

bencze
(senior tag)

Tudom, hogy már volt, de engem a belépőtől az alsó-középen át a középkategóriáig szoktak érdemben érdekelni termékek, az anyagi helyzetemnek megfelelően, fölötte inkább a legritkább esetben. Ez a tv az a kategória ami a szüleimnek pont jó szóval jó a budget szintről olvasni magyar oldalakon is, még ha nagyon mérsékeltnek tűnik is az író lelkesedése. Túl jóhoz szoktatok :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue =-

(#25) GIJoe

GIJoe
(PH! addikt)

Amikor nem volt blekk frájdéj, volt hogy 62E Ft ért meg lehetett kapni a 100 cm,es okosított verziósat,
na az megérte, Vestel belső, hopp 1 új fw rá, és megállíthatatlan pörög..

(#26) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Felesleges 53k kidobva az ablakon, aki ezt megveszi.

❤️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!" ▶️ Vasak: pici.tk/e

(#27) Williamgrant válasza GIJoe (#25) üzenetére

Williamgrant
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Dobnál egy linket a feldobandó FW-ről?

Ingyen elvihető ________, valamint 15 db ______ és _________ugyanitt eladó!

(#28) Dark Archon válasza hyperspace (#7) üzenetére

Dark Archon
(PH! addikt)

Nem ők döntenek, meg aztán az ILYEN tévéken már nincs mit tesztelni, működik és kész.

Falura, nagymamának meg pont jó egy ilyen TV, ha a 30 kilós CRT megadja magát.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-2500K - GTX 970 - 8Gb - Windows 10 x64 | BF4: DarkArchonHUN

(#29) hyperspace válasza elefant (#11) üzenetére

hyperspace
(őstag)

Nem kell, mert tudom. Nem is hibáztatlak. Ettől függetlenül, nagy kár.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#30) elefant válasza Dark Archon (#28) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

idén is volt kedvező árú Sony tévés tesztünk

(#31) elefant válasza hyperspace (#29) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hát szerintem is...

(#32) sagem válasza hemaka (#26) üzenetére

sagem
(PH! addikt)

Öö, miért, milyen hasonló méretű tévét veszel 50K-ért, ami sokkal jobb? Most nem a BF-es akciókat nézve, hanem a rendes lista árukat?:) Nem mindenki akar/tud 80-100-200 ezret a tévére költeni, szóval az nem opció, hogy de inkább költsön még rá 40 ezret..:)

"Nem ezeket a droidokat keressük"

(#33) GIJoe válasza Williamgrant (#27) üzenetére

GIJoe
(PH! addikt)

innen, de óvatosan, szétszeded megnézed mi van ráírva, egyezzen a hw ver. különben kuka...

(#34) -AD4M- válasza sagem (#32) üzenetére

-AD4M-
(tag)

Mondjuk egy fullhádés Hunyadit csak 7 Mátyással többér? :DDD

Allons-y!

(#35) Dark Archon válasza elefant (#30) üzenetére

Dark Archon
(PH! addikt)

A HDR-es? Én azt mondjuk személy szerint nem igényelem, ill. az ára sem annyira kedvező. De egyébként bőven elég 1 évben 1 középkategóriás Sony / LG / Samsung, stb. teszt, felesleges is lenne minden egyes verzióváltásnál tesztelni.

Mondjuk, ha már így szóba került, fullHD Sony tesztet nem látok idén.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-2500K - GTX 970 - 8Gb - Windows 10 x64 | BF4: DarkArchonHUN

(#36) mcs

mcs
(PH! addikt)

Számtalan Technika, JVC, Navon és Orion létezik ugyanezzel a dizájnnal, és valószínű, hogy elektronikával is. Mindegyiken ugyanez az osd menürendszer is fut.
Sokat eladogattam már és továbbra is adok el belőlük, főként idősebbeknek. Nem sokat hoznak vissza javításra, és akkor is többnyire a tápegység fingik ki. :)

(#37) atike válasza elefant (#18) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

:R

(#38) elefant válasza mcs (#36) üzenetére

elefant
(HÁZIGAZDA)

hol tolod?

(#39) jeni válasza mcs (#36) üzenetére

jeni
(PH! nagyúr)

ha a tápja a gyenge pontja, ezt nem kéne a gyártó felé jelenteni,hogy azt turbózzák fel? esetleg ha valaki beviszi bontatlanul akkor ennek a szervizben való feljavítását kéri?

Samsung SM-G850F Alpha tartozékok eladóak! Prívátban keres!

(#40) sagem válasza -AD4M- (#34) üzenetére

sagem
(PH! addikt)

öö link?:)

"Nem ezeket a droidokat keressük"

(#41) makoj20 válasza GIJoe (#33) üzenetére

makoj20
(őstag)

Nekem egy Panasonic TX32A300E (Vestel LCD van benne) TV van. Van rá újabb FW az oldalon?

[ Szerkesztve ]

HP Pro 3500 PC (I3-3220,16GB-DDR3 RAM 1600MHZ,NVIDIA Geforce GTX 1050 Ti 4GB-GDDR5-Inno3D...Xiaomi Redmi 4X with MIUI9 (v9.12.14 Global Dev)

(#42) mcs válasza elefant (#38) üzenetére

mcs
(PH! addikt)

Egykor legkisebb, most pedig szárnyas vagyok. :)

Jeni: valószínű, hogy részben a gyengébb táp miatt is olcsó. Ha jobbat raknak bele, akkor biztosan megdrágul valamennyire. Saccperkábé 40 eladott darab után jön vissza néhány a 2 éves garancia ideje alatt. Az első három nap letelte után mindig felküldjük szervizbe javításra, ahol általában 2 hétig bohóckodnak velük.

(#43) GIJoe válasza makoj20 (#41) üzenetére

GIJoe
(PH! addikt)

keress rá kódot alapján, nekem nincs itt szétszedve most Pana megmondom őszintén... az a tuti amit a szemeddel látsz számsor, lehet ilyen olyan hw rev. itt nem szabad kockáztatni...

[ Szerkesztve ]

(#44) serrin

serrin
(tag)

Máig crt tévét használunk, mert egyszerűen nem romlik el. Egy külső lejátszó kellett csak, hogy usb-ről tudjunk filmeket nézni. Ez utóbbi került 8-9e forintba.

Ha hirtelen tönkremenne, akkor viszont egy ilyen tudásút vennénk, mert az okostévé egy túlárazott, felesleges dolog és ha most megfelel az 51 centis tévé, akkor nem is kell nagyobb. Full HD meg csak átok, mert nem minden csatorna jön abban és a DVD sem az (igen, az is van).

iPhone SE & Lumia 735 || "Privát üzenetnél gyorsabb az e-mail, e-mail-nél gyorsabb az sms, sms-nél a telefonhívás."

(#45) atike válasza serrin (#44) üzenetére

atike
(PH! nagyúr)

Egy 51 cm-es CRT tévét használsz és közben meg iPhone SE? :) Nem semmi párosítás. Mármint nem gondoltam volna, hogy ha valaki almát használ az CRT tévét néz otthon. Nem támadásként írom, csak meglepődtem. :R

(#46) Peter13

Peter13
(senior tag)

Köszi a tesztet, tényleg jó volt látni egy full alap modellt is. Smart funkciók hiányáért külön pirospont :) A képe ezek szerint nem tökéletes (minő meglepetés), de vállalható, ami szerintem az ár tekintetében teljesen rendben van.

Remélem lesznek még hasonló tesztjeitek (tudom, nem rajtatok múlik), ha másért nem hát a változatosság kedvéért :)

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#47) daa-raa válasza hemaka (#26) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Felesleges 1-2-300k-t (vagy többet) dob ki az ablakon, aki a TV funkcióinak 99%-át nem használja ki. Akinek csak TV-zni kell, annak ez tökéletes.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#48) -AD4M- válasza sagem (#40) üzenetére

-AD4M-
(tag)

[link]

[ Szerkesztve ]

Allons-y!

(#49) serrin válasza atike (#45) üzenetére

serrin
(tag)

Igen, még az éjjeli NFL-t is VHS-re veszem föl. :)

Amíg ez az összeállítás nem romlik el, addig marad. Ha meg igen, akkor keresek egy HD ready, kisméretű, nem okostévét, ha még egyáltalán lesz ilyen.

iPhone SE & Lumia 735 || "Privát üzenetnél gyorsabb az e-mail, e-mail-nél gyorsabb az sms, sms-nél a telefonhívás."

(#50) SunMount3r

SunMount3r
(PH! addikt)

Na ez most tényleg egy "hiánypótló" cikk volt és még csak nem is ironizálok. :D Ilyen árban néznék majd én is anyukámnak, de ezekről a belépő kategóriásokról tényleg kevés infót/tesztet találni a neten, az itteni TV-s Topic-okban is ritka, hogy valakinek közvetlen tapasztalata legyen velük.

75K környékén nekem az LG 32LH530V ajánlottak nemrég (pedig 50-60-ról indultam), meg, hogy már 32"-on is jobban járok egy FHD-val, mint a HD Ready-vel, de ebben annyira azért nem vagyok biztos (pl. ha egy ugyan olyan árú HD-sben jobb elektronika/panel van, mint a FHD-sban). Meg 75K-ig már csak tényleg akkor mennénk fel, ha ez alatt tényleg nincs használható, normális képminőségű alternatíva.

Vajon a tesztbeli TV hogyan viszonyulhat pl. ehhez az LG-hez? Csak a képminőség érdekelne, mert minden egyéb megoldható egy 10K-s TV Box-al is, sokkal jobban.

Amúgy azért elférne már ebben az ársávban is a min. 2db HDMI. Amit mostanában meg gyakran "lefelejtenek" a belépő árú TV-kről, az analóg audio jack kimenet (hogy nehogy már az ember egy normálisabb, párezres PC-s hangfallal gyak. meg tudja sokszorozni a hangzás minőségét házilag:(( :( )...

Na, mit tanultunk ma?! Első észrevételem: A téli-fagyin nincsen gombóc!... A második: Viszont, ennek megvan az az előnye, hogy így össze lehet tapasztani kettőt anélkül, hogy összenyomnánk a gombócokat!... Igaz, vagy nem igaz?!

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.