Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balage76

    senior tag

    válasz dchard #5 üzenetére

    Ez a Samu 840 250GB hasonló ábrája. A 120-asról nem találtam hirtelen, de az olvasás mindegyik kapacitásnál azonos.

    Az írhatósággal kapcsolatban biztos igazad van, de ha a gyártó ezt írja a specifikációban, akkor ez van. :)

  • Balage76

    senior tag

    válasz dchard #34 üzenetére

    Az első ábrát azért linkeltem mert annyit írtál hogy nem láttál még hasonló egyenes vonalat más gyártótól...

    Azt a 20-40-60MB/sec különbséget a felhasználás elenyészően kis százalékában tudod kimutatni, ebben már párszor egyezségre jutottunk máshol is. Nehezen tudom elképzelni az átlagpolgárt ahogy 4 WM-et teker maxon, egyszerre. Egyéb esetben meg úgyis Te mint user vagy a leglassabb láncszem a gépezetben.

    Nyilvánvalóan okkal írták azt amit írtak, ilyen szinten nyílvánvaló hülyeséget nem ír egyetlen gyártó sem, ennél azért profibbak ők... :U Egyébként meg valamilyen szinten érthető lenne, mert a HyperX-től vennék/veszik el a vevőket, ha a V300-at túl jónak pozícionálják.

  • Balage76

    senior tag

    válasz dchard #36 üzenetére

    Idéznék a hozzászólásodból: Ebben az árkategóriában ilyet még nem találtam, az ugyanezzel a vezérlővel szerelt Kingston V+200, de a samsung 840 vagy az Intel 330 sem tudja ezt. :)

    Az a gond, hogy nem tudjuk, sem Te sem én, hogy pontosan milyen modulokat használnak ennél a tipusnál. Ennél fogva nem ismerjük a minőségüket sem. A gyártás során igenis van különbség két legyártott darab között, amit a tesztelés folyamán válogatnak/minősítenek. Egyszerű példaként ugyanígy lesz a memóriakártyáknál is ugyanabból a gyártásból, ugyanarról gyártósorról egyszer Class 10-es egyszer meg Class 4-es változat. Márpedig a sebesség és a minőség hatással van az árra is. Ezért tartom elképzelhetőnek hogy bár igazad van és ugyanonnan jön és csak a csíkszélességben különbözik más hasonló változatoktól, végeredményben igenis más a chip/termék.

    Mindketten feltételezünk és következtetünk konkrét tények nélkül, ezzel szemben a gyártótól valami le van írva. Hogy a mi feltételezéseink közül melyik helyes, nem tudhatjuk. A gyártói tájékoztatás viszont tény. Hogy okkal vagy ok nélkül annyi az már más kérdés (például a garanciális feltételek miatt).

    A skálázódásról szóló részt értem és elfogadom, de ennek pont a 840-es mond ellent azzal hogy többszörösét tudja annak amit papíron bírnia kellene.

    Bármelyiket is nézzük, élettartamban többet tudnak mint vérpistike igénye, azt gondolom hogy ebben is megegyezhetünk.

    Szerintem fejezzük be ezt a vitát azzal, hogy a sok, piacon elérhető SSD közül egyszerűen nincs legjobb. Árkategóriák vannak, ezeken belül 1-2-több egymáshoz képest azonos tudású és teljesítményű termék. Ezek közül egyéni szimpátia alapján érdemes választani, mert a különbségek, ha kimutathatóak is, olyan minimálisak, hogy a napi használatban vérpistikék 99,99%-nak fel sem tűnik. Te és én kilógunk ebből a 99,99%-ból ezért tudunk ezen vitatkozni.

Új hozzászólás Aktív témák