Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MikiLóS

    tag

    válasz alton1978 #47 üzenetére

    Nekem is csak egy olyan erős benyomásom van a kriptonvalutákkal kapcsolatosan, hogy átakarják verni az erre fogékony tudatlan embereket. >elakarják adni a valós pénzért a "játékpénzt"<
    Nincs mögötte semmi, átláthatatlan, videokártyák kipurcanásig tolják(jobb esetben mert akkor nem tudják tovább adni), """fogy az áram""DE ZÖLDEN IS LEHET, termeli a hőt, felesleges foglal helyet. Nézd meg, hogy milyen emberek foglalkoznak vele, full idióták(élettelen emberek) egy kurva hirdetést nem tudnak feltenni(igazságot tálalva) hanem össze - vissza hazudgálnak a bányászkártyáikról, hogy nyereségesen jöjjenek ki abból a szarból amibe önszántukból léptek bele. Másokat is átvernek aztán majd az is átver másokat mert ügye az egyik majom utánozza a másikat,...

    Áhh, Az egész bányás közösség egy gerinctelen munkaképtelen nulla, már maga ez a hozzáállás, hogy nulla munkával semmit nem állítasz elő de tudsz vele kereskedni,(erz még a tőzsdézésnél is gazabb) mert mindig van egy+1+1+1+.... hülye aki elhiszi mert ilyen sötét. Ezért kell az államoknak BETILTANI, kisemberek maguk fejétől ($$$$$$$) nem jönnek rá.

    Szerintem minél hamarabb le kéne lőni az összes ilyen szar e.coint ha nincs valaki birtokában olyan információ ami miatt előnyössé tehetné a további eszetlen bányászatát.




  • tomcat78

    őstag

    válasz Soulles #50 üzenetére

    Na ebben egyet értünk. És ebből adódóan azt gondolom, hogy ugyan ez igaz a nálam hozzászólást generáló kommentelőre is. Azon lehet vitatkozni, hogy érdemes e "felvenni a kesztyüt" ilyen esetben. Nálam a stílus kiverte a biztosítékot. Nem biztos, hogy helyes, de szintén véleményt tükröz. Aki ilyen hangnemet enged meg magának, jellemzően szintén valami frusztrációt próbál betükön levezetni. Ha már emlegetted a dolgot...
    Lehet, hogy hülye kifejezés lesz: komment-kultúra. Nem gond, ha nem értünk egyet, de adjuk meg a tiszteletet egymásnak. Vitázni, érvelni vagy csak véleményt nyílvánítani is lehet normális hangnemben.
    Mint már írtam volt, Te is a védelmére keltél a kollégának, mondván, hogy szerinted igaza van. És ezt közölted is velem. Mégsem éreztem a sértő szándékot a mondataidban. És én ezt az irányt érezném helyesnek.... Amitől- szánom-bánom-, de én is eltértem. Még, ha igyekeztem visszafogott is lenni ;]

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • tomcat78

    őstag

    válasz #49155328 #53 üzenetére

    Tervnek jó. Biztosan jelent is pár száz dollár árfolyam emelkedést egy- egy ilyen hír. De azért én kivárnám, hogy mikorra valósul meg....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • alton1978

    tag

    válasz MikiLóS #51 üzenetére

    Félreértés ne essék, én nem védem a bányászokat. Kifejezetten örömteli, hogy Kínában lekapcsolják és átköltöztetik a bányász farmokat. Végre nem tudják a kínaiak centralizálni egy alapvetően decentralizált technológiát. Nagyon helyes, minél több helyütt legyenek szétszórva a világban.
    Most abba nem megyek bele, hogy a hagyományos, elavult bankrendszer, a kizsákmányoló, tolvaj bakkárokkal és az uraikkal mekkora energetikai pocsékolás végeznek a blokklánc technológiával szemben. Meg sem említve az uralmukat még ideig-óráig fenntartó hadsereg pusztító energetikai lábnyomát.

    Nem bányászkodom, csupán a blokklánc technológia az, ami egészen új megvilágításba helyezi - számomra - a jövőt.
    A Bitcoin hálózat mögött lévő ( nem a bitcion, mint kriptovalutára gondolok ) technológia az ami forradalmi. Az, hogy ezen technológia "melléktermékeként", coinokat adnak ki az egyes erre a technológiára épülő cégek, társulások, az egy dolog.Ezen lehet nyerészkedni. Ugyanúgy, mint az elavult értékpapír tőzsdén a múlt évezredi cégek értéktelen papírjain.

    Számomra a probléma az, hogy az Öcsköshöz hasonló emberek olyan dolgokról (nem) fejtenek ki véleményt, értelmes hozzászólást, aminek még csak az alapjait sem ismerik.
    A tömény rosszindulat és rosszakarás sugárzik sok-sok kommentelőböl a blokklánc technológiával kapcsolatosan, hogy az már-már szánalmas. Konstruktív, érdemi hozzászólásra nem kaphatóak.

    Értem én, hogy a bányászat nem éppen ideális dolog, mert nincs videókártya. Abba bele sem megyek, hogy aki játszani akar, annak miért is kell a legújabb kártya hozzá...Én is tavaly dec. 27.-én vettem egy 3060Ti-t, 210e pénzért, de munkára és nem játékra. Főleg nem bányászkodásra.

    De, azért mielőtt köpködük, érdemes lenne utána nézni, hogy miről is van szó.
    Nem mellesleg, lehet éppen a blokklánc technológia lesz az, ami megreformálja a teljes energetikai ipart.Is. Mert afelől ne legyen kétség, hogy 5-10 év múlva a bitcion és at etherium hálózat olyan szinten fogja megreformálni a mindennapokat ( jó és rossz irányban is sajnos ), mint az internet tette azt napjainkra.

    Az, hogy ez jelenleg mennyit fogyaszt, eltörpül például a bankrendszer, hadiipar, gyógyszeripar, klimatizált helységek vagy a - mily triviális -, de az Amerikában használt ruhaszárító gépek "fogyasztásához" mérten.

    Summa-summárum: nagyszerű hírek vannak a világban a Bitcion és Etherium hálózatával kapcsolatosan a világban, és ideje lenne végre pozitív képet is festeni, nem csak a kicsinyes hozzáállásunkat dicsfénybe emelni. A bitcoin, a Bitcoin és a blokklánc technológia itt van és maradni is fog. Sem betiltani, sem megszüntetni ezekután már nem lehet. Decentralizált és ez a lényeg.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • alton1978

    tag

    válasz tomcat78 #54 üzenetére

    Cicus!

    Miért nem tanulsz és olvasol a technológia hátteréről? Miért mindig a dollár, meg a árfolyam meg az esés és emelkedés érdekel? Nem maradtál le semmiről!
    Ezek a dolgok csupán másodlagos dolgok és közel sem a legfontosabb a technológiával kapcsolatosan. Nem mindenkit a pénz érdekel és mozgat.

    u.i: Hajrá Jerry!

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • Tikakukac

    titán

    Pingelek már egyet ide, úgy látom itt ma még lesznek cifrák :DDD

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • UnA

    Korrektor

    válasz alton1978 #56 üzenetére

    Csak óvatosan kérdezem: te úgy gondolod, hogy a bitcoinos farmokat a technológiai haladás vágya és szeretete hozta létre, és nem érdekli őket a pénz?

  • fatpingvin

    őstag

    válasz alton1978 #55 üzenetére

    örömmel olvasom hogy van még legalább egy darab fórumtárs aki nem ragadt le az anyázás és az istenítés dichotómiáján és képes értelmesen, rendszerben értelmezni a történetet.

    személy szerint rendkívül nevetségesnek tartom azt hogy a kriptónak rendre az energiafogyasztást róják fel (ami valóban probléma de a saját műfajában lényegében elvész a többi között), a szabályozatlanság kapcsán meg valahogy mindenki szemérmesen hallgat arról hogy a fiat money "szabályozottsága" valójában miről is szól.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz UnA #58 üzenetére

    az ipari farmokat nyilvánvalóan nem, egyébként azt se tartom kizártnak hogy kínában nem tiltásról van szó valójában hanem államosításról.

    ezt félretéve, kíváncsi vagyok mi a véleményed a jelenlegi bankrendszer működéséről. az is nyilván az emberek jólétét hivatott szolgálni, nem?

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • s.tamas77

    csendes tag

    válasz fatpingvin #28 üzenetére

    Mint látni lehet, van köze a vga piachoz.
    Kinai shpokban már 2\3 al olcsobb egyes vga árak mint 1 honappal ezelött.
    Az rtx 3060 már 200e körül kaphatók.

  • Soulles

    tag

    válasz s.tamas77 #61 üzenetére

    Persze, hogy van köze. Csak az nem látja aki nem akarta. Ahogy csökken az ETH bányászat ROI-ja (meg az árfolyam) úgy jelennek meg komplett bánya rigek is itt-ott eladásra. Pl. egy csupán 5 kártyás rignél már 5 gamer nem kapott kártyát.

  • alton1978

    tag

    válasz UnA #58 üzenetére

    Biztosan érdekli őket a pénz is. A mai világ erről szól. De azért egy ilyen-olyan farmnak van költsége is. Nem is kicsi.
    Azonban a múltban voltak, akiket a technológiai haladás vágya vezérelt, s ha az nem lett volna, akkor ma nem itt beszélgetnénk.
    Abban azonban biztos vagyok, hogy a blokklánc technológia megalkotása mögött nem a nyerészkedés volt a vezér elv.

    Máskülönben meg, a blokklánc technológia is fejlődik és már nem sokáig lesz szükség bányász farmokra ebben a formában, mint most. De, lehet, hogy tévedek és a hírek is másról szólnak.

    Megjártam a Hadak Útját, miközben a Fiastyúkot kerestem!

  • fatpingvin

    őstag

    válasz s.tamas77 #61 üzenetére

    mint írtam, nagyrészt.

    nyilvánvalóan vannak GPU farmok is de az össz áramffelvétel és hash capacity jelentősebb részét ASIC farmok adják.

    a két állítás remekül megvan egymás mellett, az államosított GPU farmok hardverei nyilván elkerülnek valahova. arra kíváncsi vagyok az ASIC-ekkel mi lesz

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz alton1978 #63 üzenetére

    ez meg a másik fele, örök vesszőparipa ez a történet, a habzó szájú gémerek viszont nem hajlandók tudomásul venni hogy az energiafogyasztás és a "gazdag gazdagabb lesz" problémái ugyanúgy foglalkoztatják a kriptósokat is, ezek valódi problémák amikről tényleg kéne érdemi vitát folytatni és nem csak a szart hajigálni.

    a BTCre mutogatni meg szerintem nettó f*szság ugyanis kb mindenki aki kicsit is épeszűen áll hozzá a kriptóhoz az belátja hogy a BTC az proof of conceptnek jó volt, praktikum szintjén viszont sokrendbelileg használhatatlan és alkalmatlan. kb digitális aranynak jó de azt is csak akkor ha a hálózat folyamatosan megy és nem hagynak teret az 50%+1 attacknak.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Soulles

    tag

    válasz fatpingvin #65 üzenetére

    Ne haragudj, de a "habzó szájú gamer" az aktuális helyzetet tapasztalja. Nincs GPU, ha meg van, akkor irreális áron. Nem fog mélyebbre ásni ennél, miért is tenné? És valljuk be, hogy teljesen jogosan, mikor látja, hogy pont oda nem kerül a kártya ahova eredetileg kitalálták. Abba meg ne is menjünk bele, hogy a pénzéhes cégek és scalperek még mivel járultak hozzá a kialakult helyzethez.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Soulles #66 üzenetére

    engedjük már ez ezt a "nem oda kerül ahova kitalálták" történetet. értem a frusztrációt de ne gondoljuk már azt hogy többről szól ez mint hogy valaki vegye meg és dőljön a lóvé. a számtech ipar egészen idáig fényesre nyalta a gémerek seggét az utolsó baromsággal is, most hogy ez némileg visszaesett ugyanis lett egy fizetőképesebb felvevőpiac hirtelen a négy lovasért kell visítani? ne már, ezt még nézni is kínos.

    azt meg bocs de gondolkodó emberként nem igazán tartom védendő helyzetnek hogy az egyszeri vérpistike találkozik valamilyen helyzettel, konstatál egy jelenséget ami nyilvánvalóan egy sokkal komplexebb történet következménye és ezen áll neki raplizni.

    nem értékítéletet szeretnék mondani és nem akarok igazsáégot tenni a kérdésben csak rávilágítani arra hogy egy lépéssel hátrébbról nézve ez az egész hiszti, mert legyünk őszinték a nagyrésze az, még ha egy valódi probléma köré rendeződik is.

    egy kívülálló (jómagam) számára tényleg teljesen ugyanaz a visszataszító entitlement mint amikor egy elkényeztetett hülyegyerek bevágja a hisztit a teszkóóban mert anyuék nem vették meg neki a legújabb bionicle-t az otthoni tizenöt másik mellé

    Én őszintén hiszem hogy ez a réteg jobb tud lenni ennél, csak egy kicsit felnőtt ember módjára kéne viszonyulni a helyzethez

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • tomcat78

    őstag

    válasz alton1978 #56 üzenetére

    Tündérkém! Ha nem tudsz tovább lépni a homokozóból hozott, óvodás stílusodon, szerintem nem nagyon van miről eszmét cserélnünk! Tudod: A stílus, maga az ember. Próbálj meg eképp viselkedni és véleményt alkotni! Mert így számomra tényleg teljesen komolyan vehetetlen vagy, bármit is próbálsz meg érvként felsorakoztatni a vélt vagy valós igazad mellet. Emlékezz az első kis szösszenetemre: Vicc vagy! De látom nehezen engeded el a betü huszárkodást. Amennyiben ez sikerül, nagyon szívesen-ész érvek mentén- kifejtem neked, hogy szerintem a jelenlegi formában miért is nem jó szarra sem egyik coin sem. A technológiát sehol nem kritizáltam Sem ebben a topicban, sem máshol! De a hozzászólásod alapján, látom ez a részlet elkerülte a figyelmed.
    A tanulást javasolnám én is neked a társadalmi beilleszkedés, szicializáció, és ezek perem témaköreiben. Nem zavar, ha vannak gondjaid, bátran kérj tanácsot akár itt, de talán méginkább szakembertől! Én biztosan nem foglak ezért lenézni vagy esetleg kiközösíteni! Hidd el, ha elég konstruktív vagy, akár még szívesen segítek is. Nem vagy hülye, ebben egészen biztos vagyok! Próbáld ezt erősíteni, ne az ellenkezőjét. De eddig ez az én hozzászólásomra reagálva nem nagyon ment. :R
    u.i.: Sem Tom, sem Jerry nem tudott végérvényesen a másik fölé kerekedni. Lehet drukkolni, de a végkimenetel boritékolható. Bár, ha társadalmi öniróniának szántad, részben elfogadható.
    Szerintem tényleg engedjük el a dolog ezen oldalát. Sehová nem fog vezetni. Felőlem idegesítheted még magad, vagy mulathatsz rajtam. De a stílusodat tekintve nem foglak tudni ember számba venni. Persze, nem várhatom el, hogy ezen változtass. Hisz valószínűleg a saját hierarchikus rendszeredben már rég elhelyeztél valahol. De azért amennyiben mégis sikerül, akár még jót is dumálhatunk. Úgyhogy jelen formában zárszónak: Iszom egy sört az egészségedre! A többi rajtad áll.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • Soulles

    tag

    válasz fatpingvin #67 üzenetére

    Ebben nem tudok egyetérteni veled, de ez gondlom neked és nekem se fog fájni. Ezt tisztelettel mondom, minden fajta rossz indulat nélkül. Igenis a VGA-t nem bányászatra találták ki, ez tény. Amíg ez a fejekben nem áll össze, addig nincs miről vitázni. Másrészt nem csak a gémereknek okozott ez kemény helyzetet hanem azoknak is pl. akik 3D munkát végeznek, vagy NVIDIA GPU-t használnak gépi tanulásra. Volt bányászláz mikor megjelent a az RTX 2000 széria? Hogy alakultak akkoriban a GPU árak?

    Innentől én részemről befejezném, ha megengeded és szép estét kívánok. Köszi, hogy végigolvastad. :K

  • tomcat78

    őstag

    válasz fatpingvin #67 üzenetére

    Mennyivel jobb Stephen Blood raplijánál a profit hajszolása? Írod, hogy komplexebb a történet, meg nézzen mindenki a mélyére. Ok, próbálom. Amit én látok meg tapasztalok a saját környezetembe: Van ismerősöm, aki jelzálogot vett föl a családi házukra a jövőbe vetett hittel. Gyerekek, stb.... Részletezzem hol tart most, hogy zuhantak a coinok? Ésssssss! Tádám! Semmi nem érdekli a technológiából! Csak a nyerészkedés. Szerinted hány olyan ember van aki a technológia oltárán áldozva valutától függetlenül milliókat áldoz a rendszer fejlődésére? Ha százalékosan akarjuk kifejezni, elég nagy valószínűséggel a nullához konvergál, és azt is alulról. ha már mindenáron előnyöket akarunk keresni a blokklánc mellé felhozva, akkor a bányászás pl leginkább a káros mellékhatások oldalon van. Jó esetben legalább a befektetett "munkát" vissza nyered vele. Kevésbé jóban meg csak hazardírozol, esetleg a nem létező pénzedből is.
    Decentralizáltság, rossz a bankrendszer, stb.... Ok, el tudom fogadni! De önmagában egy teljesen szabadon manipulálható coin piac mégis mivel teszi ezt jobbá?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Soulles #69 üzenetére

    ezeket a videoprocesszorokat lényegében koprocesszoroknak találták ki amik viszonylag egyszerű vagy specifikus de fix műveleteket tudnak nagy hatékonysággal végezni. ennél semmivel nem konkrétabb és tökmindegy hogy te vagy bárki más személy szerint hogy vélekedik róla, a hashing is egy ilyen felhasználási terület.

    azt kéne végre felérni ésszel hogy akármennyire is nem tetszik egyeseknek, olyan nincs hogy "nem arra való". alkalmas rá, potenciális felhasználási terület, ergo arra is való. arról lehet vitatkozni és érdemes is szerintem hogy jól van-e ez a helyzet így (amire én is azt gondolom hogy nem feltétlenül) de ezen visítani hogy dehátmieznemszabaaaad, na ez csak nevetségessé teszi ennek az oldalnak az érvelését.

    tomcat78: bár a konklúzióddal nem értek egyet, abban nagyon igazad van hogy valami súlyosan félrement. a coinok eredeti célja az volt hogy egy alternatív fizetőeszköz legyen, nem pedig ilyen kvázi stock-ként működő történet. ez szerintem is probléma. Satoshi Nakamoto nem tudom mit gondol most a dologról de ha tudnánk ki az én nagyon szívesen meginterjúvolnám hogy mit gondol arról hogy ebbe az irányba ment az egész.

    a nyerészkedés részétől nekem is a hajam égnek áll, ugyanaz a gusztustalan posvány mint a stock market. az a része viszont hogy tudsz tranzakciókat bonyolítani anélkül hogy a seggedbe is feldugnának valami szondát az mindenképpen egy pozitív történet.

    "Decentralizáltság, rossz a bankrendszer, stb.... Ok, el tudom fogadni! De önmagában egy teljesen szabadon manipulálható coin piac mégis mivel teszi ezt jobbá?"

    a decentralizáltságot remélem nem kell nagyon magyaráznom, nincs a játékban egy olyan gamemaster akinek lehetősége van találomra azt mondani hogy jó akkor mondjuk ennek a júzernek a tárcáját most nullázom mert megtehetem. ez a rossz bankrendszer margóján is elfér, a jelenlegi kb arról szól hogy a nagyhalak egymás között tologatnak tényleg találomra kitalált számokat és ami ebben a képzeletbeli játékban veszteségként realizálódik azt letolják a kispolgárok szintjére. ennyit amúgy a szabadn manipulálhatóságról is.

    ha ragaszkodunk a coinok és a fiat money közötti átváltási értékek referenciaként vételére, akkor fontos kiemelni hogy a szabadon manipulálható és az erősen fluktuáló az nem ugyanaz. nyilván a jelenlegi formában ez így problémás, viszont egy blokklánc alapú rendszerben nem tudod azt megcsinálni amit egy bank hogy pl befagyasztasz egy számlát, ezzel ellehetetlenítve a tulajdonosát. ez egy fontos különbség. komoly fluktuáció viszont a stock marketen is van, szóval ezen nem kell meglepődni.

    igazából tök jó lenne ezekről a kérdésekről komolyan beszélni, de én már elengedtem hogy ez egy magyar fórumon sikerüljön.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Soulles

    tag

    válasz fatpingvin #71 üzenetére

    Komolyan? Akkor miért nincs hivatalos támogatottsága? Láttál te már olyan drivert ahol a changelogba a következő volt biggyesztve: "X Hashrate has been improved"
    Másrészt miért vonja meg egyre több gyártó a garanciát bánya esetén? Biztos jól bírja a 24 órás üzemet, ugye... :)) És még sorolhatnám... Végül mégiscsak válaszoltam... :N

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Soulles #72 üzenetére

    a hashrate improvement az kb csak az aritmetikai illetve mártixmotorok teljesítményétől függ illetve a vRAM IO-tól. erre nem kell nagyon driver szintű improvementet csinálni. a garancia megvonása pedig egyrészt PR, másrészt jól felfogott anyagi érdek: a bányában kb a ventik szoktak kimúlni, esetleg ha kretén a bányász a vRAM. a gyártónak nem éri meg erre garanciát adni ugyanis nem veszítenek vele piacot ha nem teszik, cserébe lehet belőle jó kis reklámszöveget csinálni hogy mi aztán jól kiállunk a legnagyobb felvevőpiacunk ellen, amit a gémerek butábbik fele persze second thought nélkül benyal és örül.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Soulles

    tag

    válasz fatpingvin #73 üzenetére

    VRAM timing példának okáért. A RAM timing ugye BIOSban állítható, a VRAM-é nem hozzáférhető. Ennek a hivatalos unlockja lehetne egy lépés a támogatottság felé, ha akarnák. Ebben nem vagyok jártas de ha jól tudom, az NVIDIA VBIOS nem is hozzáférhető mert titkosítva van.

  • PuMbA

    titán

    "A bitcoinbányászat tiltása egész Kínára kiterjed, és Szecsuan tartományból már vannak is olyan adatok, amelyek igazolják az áramfogyasztás visszaesését. A tiltás június 20-án éjfélkor lépett életbe, és ennek következtében a helyi hálózat energiaigénye 8 gigawattal csökkent. A G7 számításai szerint ez körülbelül négyszerese a paksi atomerőmű csúcsteljesítményének."

    Nem semmi...

  • tomcat78

    őstag

    válasz fatpingvin #71 üzenetére

    Cégként gondolkozom. Hidd el, van dolgom a bankkal. A bányászásról alkotott véleményem messze nem a technológia sajátosságai miatt van. Simán csak pont az, amit írtam a pénz hajhászásáról. Gyakorlatilag szinte mindenki szarik a remélt hasznon túl a háttérre. Azon megint lehetne elmélkedni, hogy ér e ennyi energia befektetést, ahogyan most működik. Hisz a hatékonyságot azért lehetne cél hardwerekkel is biztosítani, arányaiban gazdaságosabban. Ok, akkor nem lehetne feltétlen behúzni mindenkit.
    Legyen fizetőszköz.... Hááááááát..... Rendszeresen elhangzik érvként a coinok mellett nagyon sok azok közül, amiket Te is felsorolsz. Arra viszont senki nem tudott még választ adni, hogy mitől lehetne ez stabil fizetőeszköz. Abban a pillanatban, ahogy le merem írni, hogy szabályozásra minimum szükség volna hozzá valamilyen szinten, azt kapom, hogy akkor elveszti az értelmét. És ugye sok embernek ez a bizonyos "értelme" a mostani rendszernek, pl az adók kerülése, vagy bizonyos mértékű kijátszása. Lásd, tudsz úgy tranzakciókat végre hajtani, hogy nem kapsz a seggedbe is egy szondát. És azért ez szerintem elég siralmas hozzáállás. A bankrendszer megbízhatatlansága, avagy szabályozottsága azért védi valahol pl az ügyfél megtakarításait is, ha épp úgy alakul. Ilyen megközelítésben talán a mindenki számára elfogadható rendszer talán valahol a kettő között fél úton lenne. De az már ugye szabályozást jelent, ami meg jujj, ördögtől való...
    A manipulálhatóság pedig szerintem megállja a helyét. Lásd mit tudott okozni Musk egyetlen Tweetje. Így az emlegetett fluktuáció igaz, de csak annyiban, hogy mesterségesen generálható hullámokról beszélhetünk sok esetben. Ami meg ugye valahol manipulálhatóságot jelent.... Az, hogy ez máshol is jelen van, nem jelenti azt, hogy gazdaságilag elfogadható lenne, amennyiben valóban szeretne a társadalom adott része fizetőeszközként tekinteni rá.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • anulu

    félisten

    válasz alton1978 #36 üzenetére

    a stílus maga az ember, ennek megfelelően válaszolok.

    alapvetően nem a blokklánccal, mint technológiával van bajom, továbbra sem. hanem a mögé rendelet coinnal/coinokkal, illetve azzal, hogy ez befektetési céllal használható úgy, hogy az ég egy adta világon semmilyen termék/termelés nincs mögötte. 1-2 tweet és megy össze-vissza az árfolyam, mint a hullámvasút. ezzel a résszel úgyanúgy nem értettem egyet, amikor $200 volt a BTC meg amikor $60k+.

    a másik, ami miatt viszont kifejezetten örülök az esésnek az az, hogy a "bányászok" jelentős többsége hónapokkal ezelőtt is azt mondta, hogy "azé a VGA és a HDD, aki megveszi!". igen? akkor vedd meg jó drágán és bukd el az egészet! élni és élni hagyni. na ez az, ami a bányászok részéről nagyon nem ment, és nálam véglegesen kinyitotta a bicskát a zsebemben velük szemben.

    üdvözlettel,
    - Tamás

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • Soulles

    tag

    válasz anulu #77 üzenetére

    Kedves anulu,

    sok dologról hasonlóan vélekedek én is. Ezt nem felrovásként mondom mert semmi közöm hozzá, de megkérdezhetem, hogy ezt az első hozzászólásodban miért nem fejtetted ki? Talán nem lett volna flame.

    "hogy az ég egy adta világon semmilyen termék/termelés nincs mögötte" erről tarthatnál előadást a Wall Streeten (is) :))

  • anulu

    félisten

    válasz Soulles #78 üzenetére

    nagyon sokszor, nagyon sok helyen kifejtettem már előzőleg. lehet nem lett volna flame, de nem is annak szántam.

    ha és amennyiben elmondanád, hogy mi az, ami értéket képvisel ebben a kérdésben, annak komolyan örülnék. utána olvastam, kérdeztem már sok helyen, viszont úgy, hogy az elfogadható legyen, még senki nem tudta elmondani. az, hogy olyan ügyleteket hitelesítesz, amiknek a nagy része a) spekuláció, b) szimplán törvénytelen, az a szememben - elnézést, de - nem érték.

    "Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

  • #16939776

    törölt tag

    válasz anulu #79 üzenetére

    Ez csak egy eszköz a pénzszerzésre. Valószínű Te vagy túl maradi, ha azt hiszed hogy a cél elérése után, a befektető szemében csökkenteni fogja annak az értékét, vagy felhasználhatóságát az, hogy nem teljesen etikus, vagy morálisan elfogatható úton "keletkezett" a pénze, ami már ott van a számláján.

    Ez a rendszer csak egyfajta katalizátorként működik, ami növeli a forgalomban lévő pénz mennyiségét és a befektetési kedvet. Mivel nincs kitől megkérdezni hogy mit támogatok a tevékenységemmel, befektetésemmel, így azokat is sikerül vele bevonni, vagy kevésbé görcsössé tenni, akik eddig kizárólag etikus, morálisan helyes tevékenységekhez engedték volna ki a pénzüket a kezükből.

    Szóval abba az ellentmondásba amibe Te beleakadsz az egyre kevesebb embernek okoz lelkifurdalást, vagy fogalmazódik meg az, hogy ezért neki bármilyen felelőségre vonásra lehet számítani. Na ezért gondolom maradinak a gondolkodásod.

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #80 üzenetére

    Az utolsó mondatodhoz, csak egy kérdés: A szarunk mindenre csak dőljön a lé a megfelelő, modern gondolkodás?
    Miért maradi valaki akinek akár erkölcsi, etikai vagy bármilyen aggájai vannak a témában? Amúgy ez sokminden másra is igaz. Csak azért kéne valakinek megváltoztatnia a saját normáit, mert ez most társadalmilag elfogadott trend?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tomcat78 #81 üzenetére

    Amíg távolságból nézem a problémát addig működnek ezek az elvek, de azért harcolni majd úgy célszerű elmenni, hogy fel legyek készülve arra az eshetőségre is - tehát ne ott élesben kelljen rádöbbenni arra - hogy ezeknek az elveknek amivel otthonról elindulok, gyakorlatban esetleg még sincs akkora ereje, hogy az megállítsa a felénk kilőtt golyót.

    Így már értelmezhető amit írtam?!

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #82 üzenetére

    Értelmezni eddig is tudtam. De azt hiszem ilyen tekintetben az egyén szubjektív értékrendjét meg vagy elítélni nem feltétlen a jó út. Értem amit megfogalmazol. De egyénenként változó a reakció. Felkészülni? Persze, mindenre fel kell. Pl, hogy hogyan változtassam meg a kilőtt golyó útját, hogy maradhassak, aki voltam. Trendinek lenni erősen kompromisszumos.... Szerintem. Nem vita indítónak szántam, csak számomra alapvető emberi értékeket kérdőjeleztél meg a hozzászólásodban, azokat bizonyos tekintetben maradinak titulálva. És nem akarok álszentnek tűnni: én is hajtom a pénzt. De nem minden áron. Lehet azt elvek mentén is. Max nem kokainozok kurvák seggéről egy yachton az Adrián....

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tomcat78 #83 üzenetére

    Lehet hogy túl provokatív, hideg és nyers voltam.
    Sajnos azt látom, hogy akik tisztességesen becsületesen végzik a dolgukat, azok valaminek (egészségük, családjuk) kárára teszik ezt.
    Mire oda jutnának hogy a munka gyümölcsét élvezhetnék addigra idő előtt meghalnak, boldogtalanok lesznek (azzá teszik magukat) vagy szeretteik szenvedik meg, hogy nem tudnak visszaváltozni családtaggá.
    Van egy pár példa erre a családban, sőt a legjobb barátom is effelé tart.
    Pedig ők nem akartak(akarnak) semmi rosszat, csak tisztességes munkát végeznek, és elvárják a; hogy mások ne akadályozzák őket ebben inkorrektséggel, b; mások is legyenek ebben egy kicsit partnerek, le lehessen adni úgy egy rész-feladatot, hogy az el van végezve.

    Ebben semmi olyan nincs ami az elvekkel ne vágna egybe, vagy bárki ne bologatna rá, hogy ez lenne a minimum elvárás. Csak a gyakorlatban meg az átlag nem tartja magát még azon a szinten sem, amit kényelmesen bármikor meg tudnának ugrani. Csak ehhez, mondjuk napi 2x fél órára, koncentrált állapotba kellene tudnia hozni magát.

    Ezek után nekem belefér az, hogy olyan embereket sértegessek akik foggal körömmel kiállnak az elveik mellett, csak amikor "lőnek" akkor pánikba esik majd teljesen lefagy, jobbik esetben van benne annyi, hogy legalább saját seggét képes menti és minden(ki) mást leszar. Rosszabb esetben még a seggét is meg kell menteni, aztán úgy elmagyarázni hogy hol rontotta el, anélkül hogy megbántódna. :U

    [ Szerkesztve ]

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #84 üzenetére

    Alapvetően igazad van. Én is ezt látom. Nekem is évekbe telt megtalálni egyfajta kényes egyensúlyt. Én azt teszem és vallom, hogy nem kell védekezni.... Ha meg mégis kéne, jobb megelőzni. Olyan tekintetben talán bizonyos fokig szerencsés (?) helyzetben vagyok, hogy pl főnököm nincs. Megrendelőim vannak és válogathatok is. Így tudok hű maradni az elveimhez. Valószínűleg soha nem leszek gazdag. Viszont van sok fontosabb dolog az életemben a pénznél. Persze, nem jut időm mindenre. De azok az emberek, akik nekem fontosak számíthatnak rám. És ez kölcsönös. Amíg csak a pénz számított az életemben, ez nem így volt.
    Ahogy én látom a hiba ott van sok embernél, hogy a pénz lett az értékmérő. A pénzed mennyisége határozná meg, hogy ki vagy? Öltözködés? Autó? Ékszerek? Egy képmutató, felszínes társadalomban lehet. Épp csak én nem szeretnék beállni ebbe a sorba. Lehet én is maradi vagyok, eszerint a szemlélet szerint. De mégis többre tartanak mondjuk egy neves kávézóban, ha szaros göncben ugrok be egy kávéra is, mint jött-ment látszat ember társaim jórészét. Tudod miért?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tomcat78 #85 üzenetére

    Mert az ilyen a kávét élvezni megy be, és mondjuk őszintén megköszöni annak aki kiszolgálta?

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #86 üzenetére

    Valami ilyesmi.... Én nem veszek, hanem kérek. És igen, megköszönöm. És a vétel és a kérés között azt hiszem érezhető a különbség. Persze, én is kifizetem, a félre értések elkerülése végett :DDD
    Fontosnak tartom jelezni a másik félnek, hogy értékelem a munkáját. És itt nem feltétlen a jatt intézményére gondolok. Hanem viselkedésre.

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

  • ricsi99

    addikt

    válasz Balage700 #9 üzenetére

    Fideli...sdfsefw no nézd már végég ment a maccka a billentyűzeten :K

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Új hozzászólás Aktív témák