Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nwis86

    aktív tag

    válasz ROBOTER #39 üzenetére

    "Szerintem a boot folyamat által igényelt idő nagyobb része (SSD mellett) a hardverek inicializálása, akár az OS, akár a BIOS által. Ezért nincs lényeges különbség a csillió MB/-s SSD-k esetén a bootban. Van egy rakás timeout a folyamatban, amit végig kell várni."

    Ezt én is pont így gondolom, saját tapasztalat alapján. Én anno vettem egy sata 120GB Kingston v300 -at, amit lecseréltem sata Samsung 850 evo 250GB-ra amit pedig NVMe Samsung 960 EVO 250GB-ra... (3200/1500 MB/s) és érzésre semmivel se lett gyorsabb, ha kimérném talán 1 másodperc... de nem csak a boot hanem semmi se gyorsabb a legelső sata ssd-hez képest, de ha megnézek bármilyen tesztet akármelyik nagy oldalon, vagy simán csak youtubon is van 1 tonna összehasonlító teszt, mindenhol ugyanezt lehet látni, legjobb esetben is 1 sima sata ssd és nvme közt van max 1.5 másodperc játékok alatt, bootnál esetleg 2 ha friss a rendszer... de bizonyos játékoknál 1 másodperc alatt van a különbség... szóval totál nem értem azokat akik itt olyan nagyon érzik a különbséget, mikor még a legnagyobb teszt oldalak se tudtak eget verő különbségeket kihozni.
    Abban az esetben lehet gyorsabb a boot ha nincs sok minden telepítve amik automatikusan indulnának, pl különféle launcherek, vírusirtók, diagnosztikai programok stb stb és kevesebb hardver van a gépbe, ott van pl szüleim gépe, tök egyszerű gépet raktam nekik össze, alig van benne valami, minden integrált, az én régi Kingston v300as ssd-m van benne és ez a gép tényleg érezhetően gyorsabban bekapcsol mint az enyém a nvme 960evoval :) csak hát fele annyi hardver inicializálás és semmi betöltődő progi...

    Na közben gyors megnéztem a Testing Games nagy nevű oldalt, NVMe 970 EVO 500 GB és sata 860 Evo 500GB közt 0,2 másodpercet mért boot időben! (ez szó szerint semmi) Játék betöltésnél a legtöbb esetben kb 0,5 másodperc a különbség, de 1-2 játéknál 2másodperc is :C

    Találtam 1 másik tesztet youtubon ahol windozt telepítenek, azt mérik, aztán az első betöltést, itt nvme 970 EVO 250GB, és sata Kingston SA 400 250Gb közt 2,6másodpercet mértek 6 és 8,6másodpercet első boot+win betöltésre mikor még full szűz a rendszer... telepítésnél amúgy volt 23 másodperc különbség

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák