Hir​d​et​és​

2017. december 13., szerda

(#1) Yutani

Yutani
(PH! nagyúr)

További új utasítás a V_XAD_U32, amellyel az SHA256-os hash algoritmusokat lehet gyorsítani.

Na, akkor tényleg itt a best miner vga so far.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel!

(#2) kretenallat válasza Yutani (#1) üzenetére

kretenallat
(senior tag)

hádejólesz, hogy még ezt is el fogják kapkodni a minerek és soha az életben nem lesz versenyképes áron az adott teljesítményszinten amd/freesync vga...

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#3) Kisgépkezelő válasza Yutani (#1) üzenetére

Kisgépkezelő
(tag)

Akkor remélem mind ezt veszi, a többiből meg végre jut nekem is normális áron. :)

(#4) bobalazs

bobalazs
(PH! addikt)

Ahhoz képest hogy Abu írta ezt a cikket, elég rövid lett.
Az elemzésbe nagyon bele szokott mélyedni.
Abu, még nem olvastad a dokumentációt?

(#5) Franklin válasza Kisgépkezelő (#3) üzenetére

Franklin
(őstag)

Ha tényleg jó lesz miningra, akkor reméljük sokan le fogják cserélni a gépparkot és dúskálni fogunk a még másfél év garival rendelkező olcsó 570/580-ak között :)

(#6) dergander

dergander
(PH! addikt)

Nem akarok vészmadár lenni,de megint papíron nagyon jók az adatok...de vajon PC játékok alatt hogy teljesít?

Mert oké hogy ilyen-olyan lebegőpontosság meg 64kB , csak épp játékok alatt nem a legjobb. Ahhoz hogy az Nvidiát kicsit megszorongassa, ahhoz több kell mint papírforma.

(#7) Joz76 válasza kretenallat (#2) üzenetére

Joz76
(tag)

Hát ja, nekünk vásárlóknak szar lesz, mert választhatsz az nvidia és az nvidia között, ami így nyilván nem fog árversenybe keveredni az nvidiával, viszont jó lesz az AMD-nek, mert gyakorlatilag magas áron azonnal az összes GPU-ját el tudja adni. Aztán hosszabb távon a sok lóvéval talán a jobb konkurrenciát tud állítani az nvidiának, úgyhogy végeredményben nekünk is jobb lesz.

(#8) zzola válasza dergander (#6) üzenetére

zzola
(PH! félisten)

+1!

Mikor kerülnek ezek a VGA-k a boltok polcaira?

(#9) Hopkins95 válasza kretenallat (#2) üzenetére

Hopkins95
(fanatikus tag)

Neem!!! :O

Már nézegetem, hogy hol lehet előrendelni, de semelyik oldal sem listázza egyelőre. Az alzán 1-2 napja fent volt(persze aranyáron), de azóta levették. Ráadásul itt azt írják, hogy Európában 100 Euróval drágábban nyithat, ami nekem már túl sok lenne érte. :(((

Az lesz a vége, hogy Nvidiát fogok venni én is, akármennyire is kivártam erre az új AMD kártyára...

[ Szerkesztve ]

T610 > K600i > Sony Ericsson Xperia mini pro > Nexus 5x

(#10) snowball válasza dergander (#6) üzenetére

snowball
(tag)

Az a baj, elég ha a bányászok veszik. A gyártókat nem a játékosok érdeklik, hanem hogy valaki vegye a kártyát.

(#11) Blazs120gl válasza kretenallat (#2) üzenetére

Blazs120gl
(tag)

Ha megfutja a 100 MH/s-t, akkor még jelenlegi ETH árfolyamon (300) is legkésőbb 3-4 hónap alatt meg kell térülnie, különben eladósak a kártyák. Kéthavonta tripa nehézség most alulról nyaljuk az 1700-at, év végére 5000 fölé megy.
GN vidijében hallottam, hogy a Radeon Pack-os kártyákra külön fenntartják a készlet egy részét, tehát az árat ez felülről korlátozni fogja (akkor is ha a bányászok venni kezdik ezeket is). Ha az év végéig marad új készlet, az lenyomja a használt darabok árát -> növeli a bányászok kockázatát.

Az AMD saját maga alatt vágta a fát, amikor elfogadta a bányászok pénzét... :(

(#12) Blazs120gl válasza Franklin (#5) üzenetére

Blazs120gl
(tag)

Csak legyen cseredarab amit tudnak/hajlandóak ajánlani helyette.

(#13) dergander válasza snowball (#10) üzenetére

dergander
(PH! addikt)

Pontosan, szerintem őket nem fogja meghatni hogy játékra nem jó...Ha kelendő a kártya akkor már a negyedéves bevétele magas. A Polaris miatt is kiváncsi leszek mennyi volt a bevétele az AMDnek. Biztos nem panaszkodnak mert volt bőven nyereségük. Pláne hogy 150e forint felett voltak az 580as kártyáik...és ez csak 1 ország.

(#14) kretenallat válasza Blazs120gl (#11) üzenetére

kretenallat
(senior tag)

aha, hát majd meglátjuk, hogy mi hogyan alakul, hazudnék, ha azt mondanám, hogy maradéktalanul megértettem, amit most leírtál :S

Joz76: ha idővel eljutnak oda, hogy van elég pénz fejleszteni és van elég kapacitás gyártani, az persze mindenkinek jó lesz, de mikorra? Egyelőre első körben a fogyasztáson nem ártana javítani, de rengeteget, az árakat meg sajnos nem az AMD szabja meg, hanem a piac, így belátható időn belül nem hiszem, hogy számomra kedvező helyzet alakulna ki, alacsony zaj mellett elfogadható 1440p/144hz-hez való teljesítmény fresync-kel és nvidiával versenyképes áron. Azt hiszem, hogy egy jó darabig maradni fog a 470, amit azért vettem, hogy kihúzza a vegáig... dotázni, cs-zni elég ez, a witcher3at meg majd tolom pár év múlva :D

[ Szerkesztve ]

(#15) Skyline15 válasza dergander (#13) üzenetére

Skyline15
(lelkes újonc)

Hát, AMD nem hiszem, hogy annyit pakolt volna rá, inkább a hazai kereskedések.
Legmagasabb nagyker ára is 105.000Ft volt az RX580-aknak, ami kiskerbe 6%-os nyereséggel nézve is 142.000Ft körül kellett volna hogy kint legyen a boltokba, viszont 1-2 bolt "nagyobb haszonkulccsal" dolgozott.. Gondolok itt Aqua, ipon, egyéb helyekre ahol 170-180-ért is próbálták eladni a kártyákat...

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#16) solfilo válasza Skyline15 (#15) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Szerintem sem az AMD pakolta rá a felárat, MSRP nem változott tudtommal. Gondolom a nagykerek és a kiskerek is rátették a maguk kis hasznát. :)

solfilo

(#17) Skyline15 válasza solfilo (#16) üzenetére

Skyline15
(lelkes újonc)

Még megvan az első RX570 rendelés számlája, 45.400Ft nagyker áron... Erről az összegről ment fel ~75.000Ft-ra a nagyker ár, amire még ugye áfa is rájött...

[ Szerkesztve ]

"- Nagyapa, Te hős voltál a háborúban?. - Nem de örülök hogy hősökkel szolgálhattam."

(#18) szabi80sz válasza Skyline15 (#15) üzenetére

szabi80sz
(lelkes újonc)

(Bocs: új üzenetget akartam írni és nem választ!)

[ Szerkesztve ]

(#19) solfilo válasza Skyline15 (#17) üzenetére

solfilo
(PH! kedvence)

Igen, erről beszéltem, a nagyker se hülye, addig emeli a kártya árát, amíg megveszik tőle a kiskerek. Akik szintén mindent el tudtak adni az elmúlt időszakban. :)

solfilo

(#20) szabi80sz

szabi80sz
(lelkes újonc)

"Kiadta a Vega architektúra dokumentációját az AMD"

Ha már a kártyát nem tudják kiadni, akkor legalább kiadtak valamit, ami VEGA. :P

(#21) Z10N válasza dergander (#13) üzenetére

Z10N
(PH! addikt)

Csak az a gond, hogy a tularazasbol szarmazo bevetel nem az AMD-hez vandorol. Azt latjak, hogy a keszletek elfogytak, de a reszesedesuket nem tudjak majd novelni, ugyanis a banyaszkartyak a felmeresekben nem szerepelnek. Egy oriasi loop-ot kreal ez a banyasz mizeria. Ez ellen a driverben limitalni vagy tiltani kellene dolgokat. Ezzel az lesz a gond, hogy a vega ujitasai nem lesznek kihasznalva es a piac megint lassan mozdul.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#22) mpioca válasza Blazs120gl (#11) üzenetére

mpioca
(kvázi-tag)

Az a 100 MHs jó lesz inkább 50-nek.

(#23) Pinky Demon válasza Joz76 (#7) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

Az AMD-nek ettol semmivel se lesz jobb, nem o nyereszkedik a banyaszokon, hanem az AIB gyartok es a kereskedok. Az AMD-nek ez meg hatrany is, mert a Vega egy eleve draga es nehezen gyarthato chip, a banaszokra meg nem lehet felkeszulni, hogy mondjuk 1 millioval nagyobb rendelest adjon le a GF-nek es a Hynixnak, igy is az a baj, hogy launchra alig tudott Vegabol osszekaparni egy rendesebb keszletet.

[ Szerkesztve ]

(#24) Raymond válasza solfilo (#16) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

+(#15) Skyline15

Lehet hivatalosan nem valtozott, de azert ez a fust sincs teljesen lang nelkul:

AMD Radeon RX Vega 64, where’s MSRP?

Es ez az utolso mondat se teljesen eszetlen teoria:

"However few shops will still offer Vega 64 at official suggested price, just so AMD can say it was sold for 499 USD."

Igen, ugyanugy ahogy az a mareknyi leszallitott Vega FE junius utoslo napjaiban hogy meglegyen a 2017H1 release.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#25) sad_Vamp

sad_Vamp
(őstag)

ezekből a vegákból ilyen 300€ körüli verzió nem is lesz???

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#26) imi123 válasza Z10N (#21) üzenetére

imi123
(senior tag)

Szóról szóra ezt akartam írni.
Ahová szánták az újításokat oda nem jut kártya.
Ördögi kör. Ahhoz hogy kihasználják a fejlesztéseket nagyobb részesedés kell. Ahhoz hogy nagyobb részesedés legyen nem utol érni kellene az NV-t hanem megelőzni. Ahhoz meg kellene az újításokat kihasználni.
Kíváncsi vagyok mit lép most az NV. Nem lennék meglepve ha jönne egy ...Ti 1070 és 1080 közé belőve sebességben és árban. Természetesen Pascal alappal.
Akkor a VEGA 56-nak lenne minimális fejlesztéssel ellenfele, az 1080Ti meg köszöni szépen elvan a trónon.

Battlefield 4 FOREVER!!!_dragszter578

(#27) reds.hu

reds.hu
(újonc)

Mennyi egy ilyen kártya előàllìtàsi költsège? Ha felvàsàroljàk a vàjàrok, mièrt nem csinàlnak belőle többet, ha kereslet meg volna rà?
Vagy van valami szabàlyzat, hogy csak x mennyisègű kàrtyàt dobhatnak piacra?

(#28) imi123 válasza reds.hu (#27) üzenetére

imi123
(senior tag)

Szerintem RAM ellátás a szűk keresztmetszet.

Battlefield 4 FOREVER!!!_dragszter578

(#29) Raymond válasza imi123 (#26) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

"Kíváncsi vagyok mit lép most az NV."

Az eddigi eredmenyekbol es spec-ekbol itelve velemenyem szerin nem lep semmit mert minek?

(#25) sad_Vamp

Nem lesz olyan.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#30) Pinky Demon válasza reds.hu (#27) üzenetére

Pinky Demon
(PH! addikt)

HBM2 eleve hianycikk, igy nehezen es dragan gyarthato a Vega, masreszt a fabok sem ugy mukodnek, hogy kene meg 5 millio chip jovo hetre, be vannak az ok tablazva jo elore, jo dragan, foleg amikor csucstechnologian gyartatsz. Raadasul az AMD es a GF kozti szerzodes lenyegeben az AMD nem is gyartathat massal, vagyis ha megteszi, akkor marha sokat kell bunteteskent fizetni a GF-nek.

(#31) Yany válasza Yutani (#1) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

Ne vegyél rá mérget. Másik topicban már volt róla szó, hogy Claymore (az egyik bányaszoftver fejlesztője) amint megközelítette (a fogyasztásához mérten egyébként nem túl acélos) 40MH/s-es Ether bányásztenpót, elkezdett throttlingolni szerencsétlen, mert annyira befűtött az neki. Szóval ha elméletben képes is a nagy tempóra, a gyakorlatban (egy pletykán kívül) még semmi sem utalt rá, hogy tényleg gyors lesz.

[ Szerkesztve ]

Ethereum Mining: https://jukesays.wordpress.com/                                                    Asus ZenBook UX410UA teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#32) sad_Vamp válasza Raymond (#29) üzenetére

sad_Vamp
(őstag)

A francba.... pedig a kompatibilitás miatt az kéne.... de én 500€-t egy kártyáért zicher hogy nem adok. :(((

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#33) Yutani válasza Yany (#31) üzenetére

Yutani
(PH! nagyúr)

Ha tényleg csak 40MH/s, akkor nem éri meg bányászni vele, tekintve a fogyasztást és árat.

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel!

(#34) LLam válasza Yutani (#1) üzenetére

LLam
(senior tag)

SHA256-os algon a Bitcoin megy, amire ASICok vannak mar, ethash algo az ethereum alapja. Ebbol nekem az jon le, hogy ez kb. mindegy miner szempontbol. Yany meg mar leirta, hogy melegszik a nyomorult banya kozben durvan.

Stay hungry!

(#35) Blazs120gl válasza mpioca (#22) üzenetére

Blazs120gl
(tag)

"Az a 100 MHs jó lesz inkább 50-nek."

Úgy legyen! :R (worst-case számítás volt részemről)

Különben az AMD élve elássa magát a bányában... :(

[ Szerkesztve ]

(#36) Lacccca87 válasza Pinky Demon (#30) üzenetére

Lacccca87
(őstag)

Azt a szerződést már felmondát, ezért fizetett már tavaly és most is egy nagyobb öszeget a GF-nek. Már nem kizárólagosak, asszem a Samsungnál is gyártatnak mivel a gyártási technologiát IBM, GF, Samu fejlesztette.

(#37) fules:)) válasza sad_Vamp (#25) üzenetére

fules:))
(őstag)

Vega10-ből a legolcsóbb elvileg 400 USD lesz. Állítólag év vége felé jön majd a Vega11 a Polaris10/20 leváltója várhatóan 300 USD alatt. Majd valamikor még jön egy Vega12 még olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#38) Televan

Televan
(PH! kedvence)

De érdekes lett a világ! Nem a játék teljesítményéről beszélünk,hanem hogy mennyi a MH/s. :U :D

Egy boldog,GTX1080 -as kártyát használó,aki Custom Vega56 -ot szeretett volna vásárolni!!!

(#39) kretenallat válasza Televan (#38) üzenetére

kretenallat
(senior tag)

Talán azért, mert az MH hatásai elég messzire érezhetőek, mondjuk annyira, hogy meg vannak szivatva a gémerek... :( a hócipőm tele van a bányászattal, nem is érdekelne, de kicseszik velem.

(#40) Milka 78 válasza Televan (#38) üzenetére

Milka 78
(PH! kedvence)

Valami pozitívról csak kell beszélni nem :P

[ Szerkesztve ]

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#41) Yany válasza Televan (#38) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

Végülis szerintem jóval nagyobb jelentőséggel bír, mintha CineBench pontszámokról vitáznánk, meg luxmark és hasonlovak. A konzumereket, vagyis minket közvetlenebbül érintenek a bányász-teljesítmények. Amíg pedig nincsenek hivatalos game benchek, ezzel tudunk főzni. :)

Ethereum Mining: https://jukesays.wordpress.com/                                                    Asus ZenBook UX410UA teszt: https://youtu.be/xUXRAVZlGto

(#42) Televan válasza kretenallat (#39) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Nekem sem tetszik,de túl liberális vagyok hogy hangoztassam. ;)

(#40) Milka 78 Te váltasz 980Ti -ről Vega -ra ?!? ;] :))

Én egy Vega56 -ot bevállalnék,csak legyen normális custom hűtéssel.Ár az majd kiderül.És akkor a Navi -ig ellenék vele. :B

(#41) Yany Bennem vagy egy félelemmel teli várakozás.Félek ,nehogy tényleg jó legyen és a játékosoknak csak a vizes, drágább Vega64 maradjon.Mert akkor el kell engednem a Vega -ről szőtt álmaimat. :K

[ Szerkesztve ]

Egy boldog,GTX1080 -as kártyát használó,aki Custom Vega56 -ot szeretett volna vásárolni!!!

(#43) Blazs120gl válasza kretenallat (#39) üzenetére

Blazs120gl
(tag)

Az a szomorú, hogy lesz elég vállalkozó szellem, aki szerencsét próbál a Vega-kkal is, mindegy mit mond a kalkulátor (amiknek a többségén a nehézség ill. az árfolyam nem is szerepel mint állítható input, így rizikó-menedzsmentre nem alkamas).

(#44) Yany válasza Televan (#42) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

Valahol megértelek, de egy picit hadd nyugtassalak meg a témában. Sosem érte meg azonnal megvenni az AMD kártyáit, mert a potenciált hónapokkal később hozzák ki magukból. Azonban mindannyian azzal járunk jól, ha überbrutál lesz a Vega bányászatban (is), mert az sok pénzt fog jelenteni az AMD-nek (mégha Abu vitatja is a piac jelentőségét az AMD számára) és a kezdeti kereslet egy jó irányadó lehet a későbbi gyártói kapacitások belövéséhez. Vagyis ha az azonnali vásárlókat ez meg is szívatja rövid távon, hosszú távon mindenki jól jár, mert csúnyán elterítik a piacot a Vegák és a piaci részesedés sok gémer piaci résztvevőt is meggyőz, hogy jobban koncentráljanak rá. Az AMD meg ostoba lenne nem elegendő termékkel felfuttatni a brandet. Arról nem beszélve, hogy a mérnökcsapat megítélését is igen kellemesen fogja érinteni egy akármiben is (legyen az bánya, prof. gfx, gaming, stb) rendkívül erős termék. De még mindig csak pletykált(!) erőről beszélünk. Várjuk ki.

(#45) Blazs120gl válasza Yany (#44) üzenetére

Blazs120gl
(tag)

Attól, hogy kevés ember tucatjával veszi majd a kártyákat, ezekre nem lesz később kártyánként 1db gémer kereslet. Nem csak az számít, hogy hány GPU-t adott el az AMD (alkatrész áron, mert a kártyák nagyobb része úgyis kártyagyártóktól fog jönni), hanem, hogy hány embernek. És hogy ennek hatására még mit tudott (volna) eladni.

Aki azt látja, hogy a bányászoknak gyárt az AMD kártyát az előbb utóbb megunja a süket dumát és elmegy a zöldekhez kártyát venni. Véleményt mond az AMD üzeltpolitikájáról a tárcájával.

Ami a mérnökcsapat megítélését illeti, a piros hívők szerint jók a kártyák, a zöld hívők szerint meg gyengék. Egy NV-s csak szánakozva röhög azon, hogy az AMD élve eltemette magát és bohócot csinált a törzs vevőköréből, egy 500 dolláros bányász kártyával, amit mellesleg VGA-ként is lehet használni.

Ha AMD-éknek tényleg fontosak a gmerek, szétosztották a kontingensüket két részre. A második kontingenst ráérnek 3 hónap múlva kiszállítani.

Aki most akar, vagy sikerül neki venni, vagy nem. Ha nem, úgyis jó eséllyel elmegy az NV-hez, ha újat akar. Azok is jó kártyák, mindegy, hogy felvert áron veszek AMD-t, vagy csak úgy alapból drágán NV-t.

3 hónap múlva már mindeki látni fogja, hogy van-e esélye a megtérülésre (szvsz nem, a Te véleményedet tiszteletben tartva). Akkor már csak a gémerek fognak venni, ha felmentek az árak, az eladó bányászdarabok leviszik.

[ Szerkesztve ]

(#46) Yany válasza Blazs120gl (#45) üzenetére

Yany
(PH! addikt)

Habár írtam, nem hangsúlyoztam ki eléggé egyértelműen (pedig a mondandóm lényege csak akkor igaz) , de az AMDnek elegendő GPU-t kell letenni az asztalra. Ennyi. Vigyék a bányászok és vigyék a gémerek. Aztán, amikor a bányászok megunják, még le is verik az árát egy egyébként nagyszerűnek igérkező kártyának, ami nyilvánvalóan a konkurens termékeket is letöri. Ez az egy fontos: "nyomtassanak" elég chipet. De a kivárás amúgy is célszerű, nem szabad rohanni a Vegákért, mert még bénára is sikerülhetett (gamer szemszögből).

[ Szerkesztve ]

(#47) Blazs120gl válasza Yany (#46) üzenetére

Blazs120gl
(tag)

"De a kivárás amúgy is célszerű, nem szabad rohanni a Vegákért, mert még bénára is sikerülhetett (gamer szemszögből)."

Ez megint a játékelméleti daráló része a dolognak, ami miatt úgyis lesznek pánikvásárlók, nem beszélve a kereskedőkről...

(#48) actival63

actival63
(fanatikus tag)

Gibbo elárulta, hogy lesz elég kártya az indulásra. Nem ezen fog múlni a vega sikere.

Phenom II X4 B97, 3200 MHz. ATI Radeon HD 4200

(#49) .LnB

.LnB
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

Akkor ez most az AMD-sek bibliája ugye?

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=k3N-MVgeb0g

(#50) sh4d0w válasza Blazs120gl (#45) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Mindegyik kártya a gyártóktól fog jönni, az AMD csak tervezi és legyártatja a GPU-t, interposert, memóriát. Csak és kizárólag a gyártókon múlik, hogy csinálnak-e külön bányászkártyát kimenet nélkül, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.