Hirdet​és

2017. november 24., péntek

(#1) Tigerclaw

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Vihar a biliben. Kb. ennyire jelentéktelen ez a "háború"

- Van egy technikai megoldás ami ideális lenne a HDR-re, de már a kutya sem veszi (ez a Blu-ray)

- Van egy másik technikai megoldás, a stream, de ott meg olyan alacsony a bitráta, ami a nem HDR tartalmakhoz sem elég, nemhogy a HDR-hez.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) alevan

alevan
(őstag)

Vagy csak simán a TV gyártók a HDR10+, mind a Dolby Vision támogatását megoldják. És idővel elválik, melyknek nagyobb a filmesek részéről a támogatás. De ez max egy álom...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#3) rii

rii
(PH! nagyúr)

nocsak ... megint formátumháború?

ésszel

(#4) berVi válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

berVi
(senior tag)

A HDR nem csak filmezeshez jo am...

(#5) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Pénzt remélnek a dologtól, de nagy bukta lesz belőle: ez már messze nem az SD->HD átmenet, ahol a jókora alapvető minőségnövekedést hozó HD alá gyúrták a kétféle kéklézeres lemezt. A HDR kb annyira mókusvakítás, mint a 3D, ha szétcincálják, annyi sem lesz az egészből, mint amennyire a 3D vitte pár éve.

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#6) Tigerclaw válasza alevan (#2) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Mikor bejött a HDR, az LG HDR tévéi kapásból támogattak két fajta formátumot. Úgy emlékszem, hogy a Dolby megoldásának magasabbak voltak a követelményei, szóval ha azt célozták meg, a másik már adta magát. Viszont azóta talán jött egy harmadik HDR szabvány is, nem?

Olyat kellene választaniuk amelyiknek nincs licence díja.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) Fandango válasza t72killer (#5) üzenetére

Fandango
(PH! kedvence)

A HDR-nek jóval több értelmét látom mint a 3D-nek. Jó dolog lenne, de hogy ebből is hülyeség kerekedik az már tényleg a jó dolgunkba nem tudunk mit csinálni tipikus példája.

Eladó: Seiko SNK805 automata karóra

(#8) Nemir Ombe válasza t72killer (#5) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

Inkább spórolnak .... hosszútávon olcsóbb egy "saját formátumot" csinálni (ctrl+c -> ctrl+v meg 1-2 modosítás pár sorban és kész), mint legyártott darabonként (pl. a Dolby-nak) fizetni a liszenszdíja(ka)t .... ez is csak üzlet és nem az a cél, hogy a "júzerek a legjobbat kapják" .... :D ;)

[ Szerkesztve ]

Egy pár Canton Vento 810 állványos doboz saját gyári állványával vagy anélkül félár alatt vihető .... ha jót akarsz, akkor keress! ;) .... a részleteket keresed a PH aprón vagy a www.aprodextra.hu -n.

(#9) tuki2200 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére

tuki2200
(fanatikus tag)

A HDR10 open source, amugy szerintem azt kellene valasztani ami jobb.. de a HDR10 olcsobb es maris szelesebb a tamogatottsaga mivel 'majd minden "sima" HDR TV-vel kompatibilis(hiaba van dolby vision netflixen es amazonon)

HDR10
10 bit
1.07 billion colors

DOLBY VISION
12 bit
68.7 billion colors

[ Szerkesztve ]

PS4-PSN ID.: Ati_2200

(#10) matej013

matej013
(lelkes újonc)
LOGOUT blog (1)

A háború végkifejlete egyszerű: amelyik mellé a Disney áll, az fog nyerni. :DDD

A sörben kevés a vitamin. Ezért kell sokat inni belőle.

(#11) Segal

Segal
(őstag)

Számomra azért ez már kicsit undorító hogy mennyi bőrt próbálnak lehúzni erről a 4K-ról. Míg FullHD-nál volt a sima aztán meg a 3D-s addig itt volt a sima, aztán a HDR, most a HDR+ aztán jövőre jön majd a HFR aztán tutira összerakják az egészet ami van és jön majd 3D-s 4K tv természetesen HFR és HDR+ támogatással.

www.nokiaprogramok.hu

(#12) t72killer válasza Segal (#11) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Pontosan, komoly összeget mernék rá tenni, hogy 5éven belül ujra visszahozzák a 3D-t, amire most fújolnak sokan... Ha más nem, a terjedő VR-mozi miatt.

(#13) Ijk

Ijk
(PH! nagyúr)

Formátumháború már van csak éppen HDR film nincs.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#14) jerry311

jerry311
(PH! nagyúr)

De megint? De miért? :W :W :W
Eljátszották a DVD-vel, a hangokkal, a csatlakozókkal...

https://www.facebook.com/RailwayRelay/

(#15) tuki2200 válasza Segal (#11) üzenetére

tuki2200
(fanatikus tag)

Igazabol ez tenyleg egy élmény javitó technologia amihez nem kell semmi külső vacak (3D) az egy mas kerdes hogy a valoban lcd-t hasznalo (qled,suled,suhd stb vacak) tv-t miert ezzel akarjak eladni, az LG oled TV-i egyebkent ismerik es kezelik mind a 2 formatumot

(#16) Kékes525 válasza alevan (#2) üzenetére

Kékes525
(PH! nagyúr)

Ha mindkettő szabvány támogatása benne lesz az új TV-be, akkor az megdrágíthatja őket.

A topik műfaja nem teszi lehetővé az alapos, részletes, mindenre kiterjedő hozzászólásokat, így hozzászólásom tartalmazhat félreérthető részeket is.

(#17) Nemir Ombe válasza tuki2200 (#15) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

"LG oled TV-i egyebkent ismerik es kezelik mind a 2 formatumot"

Az de jó is lenne .... de sajnos nem igy van.... ;)

[ Szerkesztve ]

Egy pár Canton Vento 810 állványos doboz saját gyári állványával vagy anélkül félár alatt vihető .... ha jót akarsz, akkor keress! ;) .... a részleteket keresed a PH aprón vagy a www.aprodextra.hu -n.

(#18) t72killer válasza jerry311 (#14) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Nyilván pénzt remélnek a dologtól.

(#19) stutga válasza matej013 (#10) üzenetére

stutga
(tag)

Nem. Az a BangBros.

Mint mezei programozó csak 16 színt tudok megkulonboztetni.
Advanced userek állitólag tudnak 10 milliót.

Szóval szerintem ez a 10mrd vs 68mrd majdnem mindegy is (persze csak akkor ha a RGB0xFF0000 benne van mindkettoben)

Szemem viszont ketto van. Ugyhogy a 3D johet.

(#20) Raymond válasza t72killer (#18) üzenetére

Raymond
(PH! nagyúr)

Epphogy sporolni akarnak. A Dolby-ert fizetni kell (marmint a logo-ert) ezert meg nem :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#21) tuki2200 válasza Nemir Ombe (#17) üzenetére

tuki2200
(fanatikus tag)

All LG Super UHD TVs feature HDR Super, which includes premium Dolby Vision™ in addition to industry-standard HDR10 together in one TV. And 2016 OLED 4K TVs offer the same combination of HDR support, plus perfect black and cinematic color.  (Lg.com)

[ Szerkesztve ]

(#22) Nemir Ombe válasza tuki2200 (#21) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

Kérlek nézd meg mi van a topikhoz tartozó cikk címében .... igaz, hogy "apróság", de azért elég sokat számít .... :D ;)

(#23) Márton válasza stutga (#19) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

kollega! :C

Hasznos mint ramdrive-ra a defrag!

(#24) index31 válasza Márton (#23) üzenetére

index31
(tag)

Egyértelműen a HDR10+ a jövő. Nyílt, jogdíjmentes és futótűzként fog terjedni. Miért is kéne fizetni a Dolby/LG párosnak amikor a HDR10 + is ugyanolyan. Szerintem a nyílt szabvány miatt az összes nagy Tv-gyártó átáll majd a HDR10+ mellé, kivéve az LG-t mert ő valószínüleg leszerződött a Dolby-val és hadd fizessen a nép ha őket válassza.

(#25) Nemir Ombe válasza index31 (#24) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

Azt (ha jól emlékszem) sehol nem írták, hogy a HDR 10+ ingyenes lenne/lesz, csak aki azt használja nem a DV-ért fizet a Dolby-nak .... ;)

.... de szerintem ugyis az dönti el a "kérdést", hogy melyikből lesz több/jobb tartalom ....

[ Szerkesztve ]

(#26) index31 válasza Nemir Ombe (#25) üzenetére

index31
(tag)

Rosszul emlékszel :)

“ A Samsung úgy véli az iparágnak nyílt, jogdíjmentes HDR szabványokat kéne használnia. Ilyen a nyílt HDR10, illetve annak kiterjesztése, a HDR10+, ami „kiaknázza a dinamikus metaadatokat, hogy jobb kontrasztot és színeket produkáljon televíziók egy szélesebb skáláján”.

[link]

(#27) t72killer válasza Raymond (#20) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Így van, azt a pénzt remélik maguknak, amit megspórolnak;)

(#28) Nemir Ombe válasza index31 (#26) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

Azért csak várjuk ki a végét .... ;)

(#29) Lacok válasza Ijk (#13) üzenetére

Lacok
(őstag)

A filmkészítők kivárnak.

(#30) Mik76

Mik76
(lelkes újonc)

Azt nem ertem hogy egy HDR szabvanyt miert kell egy ilyen ordenare photoshop giccs szarral reklamozni?
Mivel teljesen egyertelmu hogy az eloter kozep es hatter (Hold) ugy lettek egymasra masolgatva itt sehol nem latom az ertelmet.
Biztos velem van a baj..

http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

(#31) Tigerclaw válasza index31 (#24) üzenetére

Tigerclaw
(PH! kedvence)

Az LG már tavaly is két féle szabványt támogatott: [link]
Szóval ők sincsenek bedrótozva a Dolby-hoz. Nem tudom mennyibe kerül a licence darabonként, de a HDR tévék jellemzően nem olcsóak, szóval lehet hogy belefér támogatni mindkettőt, mindhármat.

A linken láthatóak, hogy a forrás oldalon a filmstúdiók melyiket támogatják. Elvileg egy friss szeptemberi cikkben szerepel ez a kimutatás: [link]

(#32) Duracellm... válasza tuki2200 (#9) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Szerintem mindegy hogy hány millió színt támogat a formátum , mivel a hardver minősége fogja meghatározni az élményt.

Analóg forrásról, 3x8bit-el hajtott, napfény mellett életképes 1800mcd/m2 TN-LCD, 800x600 8,4"-os panelen néztem pár YT-s (HD) koncertfelvételt.
Olyan élethű dinamikát, tónusokat adott vissza, mintha én tartottam volna a kamerát. Ez egy 5-600 usd-s mutatvány, ilyen buta felbontással és színmélységgel, szar TN panellel.

Szerintem ezen szabványok valódi képességeit büdös életben nem fogja hűen visszaadni kommersz berendezés, teljesen mindegy melyiket választják most.

[ Szerkesztve ]

Pacalos-Rizsa szemetesben.

(#33) farkas1 válasza Nemir Ombe (#17) üzenetére

farkas1
(kvázi-tag)

Már a tavalyi LG UHD tévék tudták a Dolby Visiont is. Csak a Samsung maradt le ebben jelentősen.

Más...
Azért vettem idén tavalyi LG modellt, mert benne van a DV és még tudja a 3D-t is.
3D nélkül nem is vettem volna, mert minek? Szerintem még mindig több értelme van mint a HDR-nek.
Ettől lesz nagyobb élmény a film. Moziban sem szüntették be a 3D-t, nem is fogják.
UHD tévén meg jobb minőség a 3D mint fullhd-n, mert felskálázza a filmet és nem látszanak a vízszintes csíkok. Pont az UHD-n lenne értelme a 3D-nek továbbra is.

[ Szerkesztve ]

(#34) Nemir Ombe válasza farkas1 (#33) üzenetére

Nemir Ombe
(PH! addikt)

Nem a DV-re céloztam, hanem a HDR 10+ -ra .... a "sima" HDR 10 ugye meg mindenbe be kerül mert az a szabvány (ingyenes) "sztenderdje" .... Samuék meg itt is (mint sok más helyen is) szembemennek a meglévő dolgokkal, hogy spóroljanak/nekik fizessenek és ne ők .... de előbb-utóbb ugyis meglátjuk mi lesz ebből .... ;)

(#35) Márton válasza farkas1 (#33) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

melyiket vetted? nekem is gyorsan kéne, mert sajna lassan kikopnak a 3d passzív 4ktv-k, pont most, amikor végre nem csökken már az egy szemre jutó minőség 3dbluray esetén.

(#36) Jim Tonic válasza Tigerclaw (#1) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)

Pont ugyanez jutott eszembe.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive. - Keresek Alphacool 360/30-as radiátort.

(#37) farkas1 válasza Márton (#35) üzenetére

farkas1
(kvázi-tag)

55uh950v még emagban volt akcióban nyáron, utolsó darab. Persze lehet még másik utolsó darab :)
Ennek állítólag valós 10 bit panelja van, 8xxx verzióhoz képest, azért választottam.
Tényleg hülyeség, hogy kikoptatták a 3D-t, biztos spóroltak kb. 10$-t az áramkörön...

[ Szerkesztve ]

(#38) Márton válasza farkas1 (#37) üzenetére

Márton
(PH! kedvence)

Mondjuk van akit zavarhat az FPR réteg, aláírom.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.