Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scholes9

    nagyúr

    válasz Locutus #14 üzenetére

    Hogyne :)

    Franklin: az a durva, h szinte majdnem mindenben található cukor valamilyen formában, brutálisan sok cukrot megeszik az, aki egy picit nem figyel oda és sajnos nagyon sokan tojnak rá. Nem véletlenül van ennyi cukorbeteg a világon, illetve nagyon sokan vannak, akik még nem tudják, de nemsokára azok lesznek :(

    [ Szerkesztve ]

    PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Locutus #9 üzenetére

    "Ez a Ketogén étrend érdekes téma, de félek tőle, hogy a negatív hatásai el vannak bagatelizálva jelen cikkben, és/vagy az orvosilag sem megfelelően alátámasztott dolog ez. Mert az hogy milyen látható hatása jelentkezik (fogyás), egy dolog, de mi van a nem látható folyamatokkal? A szervezet azért bonyolultabb ennél."
    A nem látható folyamatokat orvosilag jól ismertek. Alkalmazzák hosszú távon terápiás céllal (epilepsziásoknál tipikusan 2 év, utána megnézik mi történik ha visszaáll szénhidrátra), de 1 éves klinikai kutatás is létezett. Szóval nincsen itt semmilyen "rejtett" folyamat.

    "Az egyiket cukormentes, a másikat zsírmentes diétára fogva egy hónapig. Sajnos baromira nem találom mi volt ez, talán más sikerrel jár."
    Sajnos pontos adatok nélkül nehéz bármit mondani. Ketogén diétát is lehet rosszul csinálni, ha nem viszel be minden vitamint és ásványi anyagot amit kell, akkor hiánybetegségek alakulnak ki. De ezt el lehet érni bármilyen étrenddel is. De:

    FireKeeper
    "az ilyen extrém diétákra mindig kicsit ferde szemmel nézek"
    Én is. De ez csak addig extrém, amíg utána nem olvas az ember. Szénhidrátokban (és főleg cukorban) semmi olyan nincs, amire az embernek mindenképp szüksége lenne, vagy legalábbis ne tudná saját magának előállítani. Ellentétben ugye a fehérjével (lásd esszenciális aminosavak), amelyeket nem tud magának előállítani, viszont nélküle meg nem tud élni. Napi 25g szénhidrát ami mindenképp szükséges az emberi szervezetnek, de ezt meg saját magának is elő tudja állítani.

    nuke7:
    Fogyás céllal kezdtem utánaolvasni, de már nem csak amiatt csinálom. De igen, jelenleg a fogyás a fő szempont :) Hétvégén vagy jövő hétvégén lesznek fotók... bár szerintem senki se jár jól azzal ha az én félmeztelen képeimet nézegeti :D

    Falcon C.
    Örülök, hogy tetszett az írás :R Igen, igazából a ketoban az a jó, hogy természetes, ha az ember hallgat a szervezetére, akkor könnyen magától is ráállhat :) Ahogy a te példád is mutatja, szénhidrátdús étrenddel ellentétben itt sok esetben elég ha csak hallgat az éhségére az ember, és máris nem fogja túlenni magát, és le fog fogyni a neki megfelelő súlyra. Csak számolgatással biztosabbra lehet menni.

    Franklin
    "Annyi kiegészítést tennék még az étrendhez, hogy a felvágottakkal vigyázzunk, lehet bennük cukor, csak mondjuk dextróz, maltodextrin,szukralóz néven."
    Igen, ez nagyon jogos! Megdöbbentő, hogy mikben vannak "rejtett" szénhidrátok, gondolom veszek majd jó kis főtt / sült sonkát, de egy olyan márkát se találtam, amiben ne lett volna 4-5g szénhidrát 100g-ban :( Ettől persze még lehetne enni keto alatt, de én sonkákat tipikusan arra szoktam használni, hogy ha napközben kevés a fehérje, akkor vacsorára megtolni velük. Így nézve viszont az elég sok.

  • Locutus

    veterán

    válasz Locutus #9 üzenetére

    Na, találtam végre linket hozzá :)

    részletesebb, eredeti

    és a videó

    Dióhéjban tehát: 2 iker, az egyik a zsírról, a másik cukorról mond le egy hónapig. Bár más irányban, de mindkettőjükre negatív a végeredmény. A következtetés annyi, hogy sem a cukor, sem a zsír nem ellenség, csak akkor, ha egy ételben mindkettő benne van. Az ugyanis függőséget okoz, az agyra olyan hatással van mint a kokain. Ezért nem tudnak sokan pl a fagyival leállni :) Külön külön tehát lehet, és kell is enni szerintük mindent.

    [ Szerkesztve ]

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Locutus #46 üzenetére

    "De nem ez volt a legnagyobb gond. Alexander, aki a cukrot száműzte életéből, legyengült, és szellemi teljesítőképessége is súlyosan leromlott"
    Tipikusan elektrolit hiányra utalnak ezek a tünetek. Nem evett elég sót, emiatt kálium és a magnézium is kiürült a szervezetből, ezek nélkül meg az agy nem működik normálisan. Nátrium hiánya tipikusan tünete a gyengeség, fáradtság, tompaság.

    Plusz rákerestem angolul is a cikkre (a magyar elég hiányos, még csak az se derül ki, hogy mennyi ideig csinálták), ott pl. ezt írja: "I thought I'd got the better deal: I could eat meat, fish, eggs and cheese." Ennél ezerszer több dolgot lehet enni ketón :)
    Ráadásul 1 hónapig csinálták a diétát. A keto adaptáció kb. ennyi időt vesz igénybe, szervezettől függően még akár többet is. Szóval mire igazán jól műküdött volna a szervezete zsíron, arra leállt vele...

    Amúgy ezt a "zsírt és szénhidrátot együtt ne" dolgot a tibeti szerzetesek is mondják, ők meg azért alapvetően egészségesen étkeznek :)

    ViZion:
    Egyszer próbáld ki, hogy vacsorára valami zsírosabb dolgot eszel, viszont bármiféle szénhidrát (kenyér) nélkül. Szalonnás rántotta pl. Vagy sült kolbász. De legyen rendes adag :) Utána várj egy negyed órát, és figyeld meg, hogy meg akarnál enni-e egy nagy szelet kenyeret. Jó esély van rá, hogy nem :)

    [ Szerkesztve ]

  • ViZion

    félisten

    válasz Locutus #55 üzenetére

    effelől megnyugodhatsz. A nagy- és dédapáink ezt tolták... cukor nem volt/horror drága volt. Disznótor volt, töpörtyű meg szalonna, egy szelet kenyérrel... És dédapám cigizve, figyelve a folyadékbevitelre (2 l bor per nap, vagy több...) élt jó 90 évet. :D

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Locutus #53 üzenetére

    Ez egy showműsor volt a tömegeknek. Ott tuti nem fognak kihozni olyat, hogy állj át egy megszokott teljesen eltérő diétára.
    Ezer plusz egy esetet láttam amikor elektrolit hiány miatt volt valaki fáradt ketogén diétán. Egy olyan esetet se láttam, hogy fáradt volt ketogén diétán és elektrolit pótlás ne oldotta volna meg a problémát. Én inkább a konkrét tapasztalatoknak hiszek, mint egyetlen showműsornak.

    "Meg azért eddig nem annyira 1 hónapról volt szó a ketora ráállás idejeként, hanem 1-2 hétről. Most ne találjuk ki, hogy nekik 1 hónap sem volt elég akkor :)"
    Ez áll a cikkben: "Ez a kezdeti időszak egyéntől függően 2-4 hétig tart."

    ViZion
    "eszek rántottát, szalonnát, töpörtyűt. Főleg, ha otthon dolgozom, mert ettől nem éhezek meg. De kenyérrel csak, kenyér nélkül "visszajön" a zsíros, félig emésztett cucc... jah. :U"
    Ez tapasztalat, vagy csak gondolod? :) Ha tapasztalat, akkor annak egyszerűen az az oka, hogy túl sokat ettél (1000 kalóriánál több egy evésre nagyon sok, ha nem IF-en van az ember. Ezt meg zsírból könnyű összehozni, 3 sültkolbásszal már el lehet érni), nem az hogy nem ettél szénhidrátot. Sajnos ez nagyon rossz magyar berögződés, hogy a zsíros dolgokat le kell fojtani kenyérrel, és ha rosszul van a sok zsír + kenyér után, akkor azt gondolják, hogy nem ettek elég kenyeret... tapasztalatom az, hogy ha egyáltalán nem evett volna kenyeret, akkor lenne jól.

    Fred23
    "Nem tartok a cukorbetegségtől, mert kábé az év felében csinálok valamilyen szenvedős diétát, közben pedig egész évben mindig sportolok valamit."
    Ő is ezt gondolta: [link]

    "Nem tudom, mi járna kevesebb szenvedéssel: az átmeneti böjtölés, vagy a ketogén diéta?"
    Ketogén diéta átmeneti böjtöléssel :) Ketogén diétán nem vagy éhes, így az átmeneti böjtölés sokaknál természetes, nem pedig szenvedés.

    woodworm
    "Azért ha a szénhidrátnak 20g alatt kell maradnia és mellé a fehérjével sem mehetek sokkal a 100 fölé, akkor a hiányzó kalóriát zsírral pótoljam? Azért ennyi zsír fogyasztható formában való elfogyasztása elég körülményes lehet."
    Nézd meg amiket leírtam #35-ben napi kajákat. Szerintem nem mondanád azt, hogy úsznak a zsírban. Ugye azt ne felejtsd el, hogy 1g ch 4 kalória, 1g zsír viszont 9 kalória. Kevesebb, mint fele annyi zsírt kell enni, mint amennyi szémhidrátot ugyanahhoz a kalória értékhez.

    Polllen
    Nem pénzkérdés, csak szeretem az ízét :B Mondjuk olyan szempontból nem reprezentatív amit írtam, hogy 2 hónapja ketózunk, most először vettünk párizsit... de olyan szempontból meg mégis jó, mert el akarom kerülni annak a látszatát, hogy ketozáshoz extra és drága kajákat kell venni. Mert ettünk avokádót, füstölt lazacot meg fekete erdei sonkát is, de ha ilyeneket leír az ember, akkor rögtön jön hogy drága és nincs rá pénze és ő nem eszik ilyen extra dolgokat :) (mondjuk avokádót egyszerűen nem bírom megszeretni, pedig nagyon jó lenne ketora :( )

    FireKeeper
    Keto nélkül szívás az IF. Ha eszel szénhidrátot, felmegy a vércukrod, felmegy az inzulinod. Amikor ezek leesnek éhes leszel. Nyilván ha kihúzol pár órát (ha nem ettél túl sok szénhidrátot), akkor elmúlik az éhség, de itt nagyon könnyű kiesni belőle, plusz pszichológiailag sincs jó hatása az éhség érzetnek. Ha sok szénhidrátot ettél, akkor akár a következő kajálásig is kitarthat az éhség.

    batai15
    "ketogén diéta lényege a rettentően minimális ch bevitel.
    Minden mást lehet enni. szóval de lehet így is értelmezni hogy húst hússal."

    Nem, nem és nem :) Ketogén diétának a lényege a minimális szénhidrát, közepes fehérje és magas zsírfogyasztás. Igen, zsíros húsokat fogyasztva el lehet lenni akár csak húson is, de általánosságban nem állítanám, hpgy csak húsokon el lehet lenni, mert húsról az emberek többségének a csirkemell jut eszébe. Ha abból fedezed a kalóriádat, akkor annak nagyon csúnya vége lesz.
    Másik oldalról ketozni lehet vegetáriánusként is, ott aztán végképp borul a "húst hússal".

    "Igaz ez nem ketogén, nem terheli meg a szervezetet ."
    Jól végzett ketogén (szóval a nem húst hússal :) ) se terheli meg a szervezetet.

    Amúgy majd válaszolok azoknak is akiknek még nem, csak kevés az idő és sok a gépelnivaló :D

    [ Szerkesztve ]

  • Woodslave

    nagyúr

    válasz Locutus #119 üzenetére

    bár nem ez a topic alaptémája de ebben igazad van szerintem is. Nem csak a ketogén hanem minden diétával kapcsolatban

    "akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

  • Franklin

    addikt

    válasz Locutus #119 üzenetére

    "Valaki fentebb még azt is leirta, hogy a rákos sejtek elhalnak tőle... miért pont csak azok, miért nem mind?" - azért, mert a rákos sejtek nem tudják a ketontesteket használni, viszont a glükózon élnek. Ha nem adsz nekik glükózt (vagyis szénhidrátot), akkor nem tudnak szaporodni, elpusztulnak.

    "Kicsit talán fontosabb az egészségünk annál, minthogy ész nélkül belevágjunk egy extrém diétába, aminek során ha majd valami súlyos betegség alakul ki" - ez már rengeteg embernél kialakult a nyugati táplálkozás miatt, szerintem ez az igazán extrém diéta, nem a ketó.

    "Van aki már édesítőszeren nőtt fel, mégis cukorbeteg." - a kettes típusú cukobetegség nagyrészt a finomított szénhidrátok túlzott fogyasztásától alakul ki. Nem csak a cukor ilyen, hanem a gabonalisztből készült ételek (kenyér, pékáruk, tészták), valamint a krumpli, rizs, kukorica is.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Locutus #119 üzenetére

    Azért mert a kísérletet azért csinálták, hogy abból egy doku filmet csináljanak. Ott meg nem a hitelesség a legfontosabb, hanem az eladhatóság. BBC nem fog bevállalni egy olyan filmet amitől egy csomó ember átáll ch mentes étrendre, majd mivel rosszul csinálják, megbetegszenek tőle és beperlik a BBC-t. Sokkal kényelmesebb nekik olyan filmet gyártani, amivel igazából semmit se mondanak.

    "Sok helyen olyat is olvasni, hogy a ketogén étrend alatt lett cukorbeteg"
    Ilyenről nem tudok, tudsz ilyet linkelni? Terheléses vércukorteszt hamis eredményt mutat ketogén étrenden, ez tény, de ettől még nem lesz cukorbeteg az illető.

    "Vagy a fáradékonyság, koncentrációs zavar, ami nyilvánvalóan nem a sóhiány, vagy az elektrolit hiány, ezek is csak félremagyarázások."
    De, tényleg elektrolithiány :) Miből gondolod, hogy nem az?

    "Valaki fentebb még azt is leirta, hogy a rákos sejtek elhalnak tőle..."
    Ez tényleg nem igaz, senki se tudta egyértelműen kimutatni, hogy keto segítene a rákon.

    "Az se igazán segít a hitelességen, ha valaki ilyen közhelyeket puffogtat, hogy mit esznek az eszkimók meg az őseink, meg a majmok.... és?"
    Én csak történeti bevezetésnek használtam. Amúgy halál mindegy hogy mit esznek / ettek :)

    "Talán a több tapasztalat segítene, hogy jobban bízzak az egészben, vagy az orvosilag alátámasztott (és nem csak annak tűnő) magyarázatok a folyamatokra."
    Van a cikkben is link: [link]. Plusz google jóbarát. De csapj fel orvosi tankönyvet, abban is benne lesznek a ketózis alatt zajló folyamatok.

    Woodslave
    Én nem vettem észre, barátnőm se mondta (de nyilván ez nem jelenti azt, hogy ne lenne).

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Locutus #128 üzenetére

    Lásd amit írtam :) Plusz volt olyan fellángolás is, hogy candidát is gyógyítja a keto, de aztán rájöttek, hogy a gombák is tök jól el vannak ketonokon.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Locutus #119 üzenetére

    Nekem is extrémnek tűnik, hogy, persze baromira leegyszerűsítve, glükózt helyettesítünk acetonnal, még sincs ezzel semmi gond állítólag, még hosszútávon sem. Minden egyoldalú diétát veszélyesnek érzek, amelyik alapvető étrendi alapanyagot (szénhidrát, zsír, esszenciális aminosav) drasztikus mértékben megvon a szervezettől.

    Én is viszonylag ráálltam egy kalóriaszámolgatás-mentes lowcarb étrendre, de rendszeresen mozgok, és továbbra is kerülök minden kizárólagos étrendet (zéró CH, zéró zsír, zéró ez-az). És heti minimum egyszer magasról teszek a diétára.

    x gon' give it to ya

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Locutus #135 üzenetére

    Én történetesen a rizsről nem tudtam lemondani, cserébe ritkán eszek tésztát, kenyeret. Péksüteményt csak lightosan, egy-két kifli vagy zsömle formájában.

    x gon' give it to ya

  • emvy

    nagyúr

    válasz Locutus #229 üzenetére

    Gondolom, de minimalis. Ha mondjuk egy szelet kenyerben van 1-2 gramm, az azert tok oke. (Meg en nem ketozom, inkabb csak keves szenhidratot eszem, 50-80 grammot naponta, kabe.)

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • emvy

    nagyúr

    válasz Locutus #231 üzenetére

    De fel kilo kenyerben mondjuk van 10 gramm sutopor (hasrautesre), abban tehat van 2.5 gramm CH.

    while (!sleep) sheep++;

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Locutus #231 üzenetére

    Csakhogy a sütőporból minimális mennyiség kell.
    Amúgy a sütőpor helyettesíthető szódabikarbóna felhasználásával. Ekkor minimalizálódik a szénhidrát hozzáadás.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Locutus #318 üzenetére

    Ezek a grammok RDI alapján vannak, figyelembe véve a ketogén étrend diuretikus hatását.

Új hozzászólás Aktív témák