Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • valakky

    aktív tag

    most akkor tudjátok az árakat, csak nem akarjátok vagy nincs felhatalmazásotok elmondani? mert klasszikusan nem áll módjában kábé ezeket jelenti hasonló szövegkörnyezetben.
    nem mintha érdekelne az ár, csak tippem szerint nem ez van, hanem a keresztben lenyelt szinonima szótár mellé érdemes lenne elfogyasztani mondjuk egy értelmező kéziszótárt is. aztán desszertnek valami stilisztikával foglalkozó tankönyvet.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz valakky #1 üzenetére

    Egy kis ajánlott irodalom a témában.

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

  • valakky

    aktív tag

    válasz Synthwave #2 üzenetére

    figyi, van egy kis belső baráti levlistánk, jobbára néhai pályatársak-fősulis barátok, többekből korrektorok, sorozatszerkesztők, fordítók, tanárok lettek... én nem maradtam ezen a vonalon, kb. 15 éve nem is foglalkozom vele.
    néha elküldöm egy-egy idegesítően túlírt cikkedet, amolyan mémnek. nem írogatom be, hogy miket szoktak reagálni, mert bár vicces, de itt gyanítom, "személyeskedő" lenne.
    de már láttalak felbukkanni a napirajzos fészbuk csopiban is, mint intő példa.
    szóval szerintem érdemes lenne elküldened egy átlagosan túlírt bármilyen cikkedet egy szakembernek, csak úgy próbából. aztán lehet azért lenne meglepi.
    anno az első cikkemet, vagy 20 éve, ami megjelent, a szerkesztő nagyon szerette. ettől függetlenül elég rendesen húzott bele itt-ott, meg küldött egy szép hibajegyzéket. azzal a megjegyzéssel, hogy elsőre nem is rossz, nagyon meg van velem elégedve. bár tény, az egy művészeti/irodalmi jellegű történet volt, ez meg itt a reklámújság blikk vonal. de ezt is lehet(ne) azért szebben csinálni.
    bár nekem végül oly mindegy, csak fel szokott sírni bennem néha valami, hogy itt vajon a művelt vetélkedik, vagy a vetetlen műveletlenkedik.

    [ Szerkesztve ]

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz valakky #3 üzenetére

    "de már láttalak felbukkanni a napirajzos fészbuk csopiban is, mint intő példa."

    Fogalmam sincs, hogy mi az, de érdekelne a kommentekben felbukkanó magyartalanságok és helyesírási hibák listája. ;]

    A (félig) viccet félretéve tudom, hogy vannak, akik megszakértenek mindent is (bár oda már ne jussunk el, hogy az ő munkájukat is értékelje valaki, ugye), ez a sok szabadidő átka, de nem hiszem, hogy érvágós történet volna az, hogy három sorból tudni lehet, hogy ki írta a cikket, tekintve, hogy soha nem volt célom a konformizmus vagy az Élet és Irodalomban való publikálás. Amit olvasol, az már az erősen határok közé szorított verzió. Ha meg te is írsz/írtál, akkor pontosan tudod, hogy ha van sapka, ha nincs...

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák