Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulWCZar

    senior tag

    válasz Jim Tonic #48 üzenetére

    Szerintem ezt nem kell offban irnunk, hiszen itt az x86 maszik armos vizekre.

    Mint irtam, az Apple mar ketszer atrakta a teljes, fullos desktop oprendszeret egy masik platformra, idovel felegetve a hidakat, lasd legutobb: Apple's transition to Intel processors.

    Volt egy jo sztori arrol, hogy egy mernok kvazi titokban csinalta ezt, Jobs nem is tudott rola, aztan fel nap alatt rahuztak neki egy Vaio-ra az OSX-et (2002-ben?), amit a Sony fejesenek bemutatott vigyorogva.

    Az hogy kavedaralon is fut "Windows", vagy hogy volt Windows Server Itaniumra is, az csak fragmentalasa a termeknek, es persze tudjuk hogy nem ugyanarrol van szo. Meg ha van is .net, meg esetleg herelt API.

    A hidak felegetesevel, az elso csak x86-os OS X-szel a fejlesztoknek vegso soron nem novekedtek a koltsegei: Power ment, x86 jott. Kozben meg volt Rosetta. Es persze upgradelt Xcode.

    Ilyet nem csinalt a Microsoft meg soha. Az iparag pedig meglepodott azon, hogy mennyire gordulekeny volt az OS X valtas.

    Meg valami, ugy latom senkit nem erdekelt az AMDs ultrabook cikk amit linkeltem: az Applenek nem tetszett az intel chipek video teljesitmenye, nem veletlenul kacsintgattak az AMD fele, de vegul gyozott a Sandy Bridge (joggal).

    Ettol fuggetlenul nem lehet ketseges, hogy az Apple valtana AMD-re ha kell. Jelenleg, es a Retina kijelzokkel foleg VGA limitalt lesz a 17W-os szegmens, a CPU teljesitmeny mar boven eleg.

    Valamint azt sem ketlem, hogy parhuzamosan csinaljak az armos OS X-et egy ideje. Nem csak mert jol jott 4-5 evig titokban x86-ra is forditani az OS X-et, hanem mert az iOS alapbol OS X-es belekkel dolgozik, immar 5-6 eve.

Új hozzászólás Aktív témák