Hirdetés

2018. szeptember 19., szerda

(#1) krx21

krx21
(PH! nagyúr)

Hát passz. Igen ritkaság lehet tényleg. Valami régi PC. :K

(#2) Atilla001

Atilla001
(fanatikus tag)

nagyon hasonlít az Amiga 500 dimenzióira..

Védd a természetet!

(#3) DAni198

DAni198
(lelkes újonc)

Ehh a vak is látja:
Ez egy PC: Acorn BBC A3000

[ Szerkesztve ]

NEC MultiSpeed HD laptop, V30-as proci (turbo286 klón), 640k(-nak elég nek kell lennie), 20MB vinyó, CGA video, 640x200 LCD :)

(#4) bajuszatti

bajuszatti
(tag)

Acorn Archimedes A3000 típus.

bajuszati

(#5) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)

Elvileg egy Acorn BBC Micro Model B

Inkább egy Acorn Archimedes A3000

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#6) Atilla001

Atilla001
(fanatikus tag)

mondom én :C

Védd a természetet!

(#7) noPublicFG

noPublicFG
(senior tag)

Nem tudom mi ez, de biztos gémer, mert mechanikus a billentyűzet. :DD ;]

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) ClydeMasterHard

ClydeMasterHard
(újonc)

Tipp:

Acorn A3000 ?
A piros funkcióbillentyűk árulkodtak.

Ez a gép egyszerűen gyönyörű!!

[ Szerkesztve ]

(#9) simonzé

simonzé
(PH! addikt)

A vak is látja, hogy ez a Nasa napelemes fogpiszkálóhegyezőjének harmadik prototípusa.

Ja, spoiler

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#10) _DiEGO_

_DiEGO_
(őstag)

Első ránézésre egy AMIGA 500 -nek néztem , de abba asszem nem volt HDD . Amiga 1200 ? de ezeknek külső tápjuk volt ...
Valami IBM termék lesz ez . De beépített sztereó hangszórók :(( csak egy játékgép lehet .
Megvan :P

Mindenki attól különleges, hogy különböző! Szerencsére nem vagyunk egyformák , mások az ízléseink és az értékrendünk.

(#11) CirrMee válasza Atilla001 (#2) üzenetére

CirrMee
(őstag)

nagyon hasonlít az Amiga 500 dimenzióira..

Ja, csak az Amiga (már amihez hasonlítani kellene: A500 / A500+/ A1200)
-jóval szellősebb gépházon belül,
-nem színezték pirosra az F billentyűket, amiből amúgy is 2x5db van csak,
-Insert/PgDown szekcióban is csak 2 key van átlagban,
-plusz a két Amiga key, ami itt nincs meg,
-tápegység nem került beépítésre (kivéve "dobozos gépek"),
-billentyűzet szekcióból hiányzik a 2/3db jellegzetes LED [Power/filter - FDD (A1200 - HDD)].
Az A1200 bár rendelkezett merevlemez vezérlővel házon belül, de az meg érezhetően kisebb méretű gép volt. Van még sok apróság (pl igénytelen port kivezetések az Amigához képest), de nekifutásból ennyi is bőven elég szerintem ahhoz, hogy ne hasonlítson rá... :)

Visszamennyé', b*sszki! :)

(#12) Pöttön válasza simonzé (#9) üzenetére

Pöttön
(őstag)

Ahh pedig azt hittem, hogy a Ps5 fejlesztői változata.... :))

A sport a legjobb kikapcsolódás... "Főnök, ki az a Korporations?" SCII-Dio 3 BATTLETAG: Horiboy#2965

(#13) ceia

ceia
(őstag)

Első gondolatom az volt, hogy egy Amiga, a formája, és a jól ismert minőségi billentyűzete miatt. Nem nagyon látni más billentyűzeteken, hogy a caps lock LED-je magába a billentyűbe lenne beépítve. Pedig milyen jó megoldás! A gép felépítése is egy A1200-ra hasonlít. De nincsenek Amiga funkcióbillenytűk, sem Help billenytű! Viszont a kurzorok felett a hagyományos PC-s billenytűk vannak és van num lock és scroll lock billentyű is, amikbe szintén be van építve a LED. Jobban szemügyre véve, látszik kétoldalt egy-egy kis hangszóró, egy Intel chip, és ami a lényeg, egy nyomtatott áramköri lapon látható a 4/1 meg A3000 ram upgrade felirat, Atomwide LTD 1990, és megbújva egy kis ACOR felirat, amit én ACORN-nak gondoltam, inkább mint ACORP-nak :D Vagyis ez egy Acorn A3000 számítógép, és innen már könnyen kiderült az is, hogy egy Archimedes a kicsike. Nagyon szép gép, de sajnos nem nagyon tudok semmit róla. Viszont most már utánanézek, érdekel, minek volt ilyen jó billentyűzete, Amiga szerű formája, HDD lehetősége, és beépített hangszórói?!

it's more fun to compute

(#14) Bandit79

Bandit79
(kvázi-tag)

Jó hogy leírta mindenki egymás után... :C
Amúgy semmi értelme a játéknak,mert már lassan egy 5 éves is megtalál mindent a google képkeresővel..

[ Szerkesztve ]

(#15) oriic válasza Bandit79 (#14) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Keress rá képkeresővel. :)

Live-Die-Respawn

(#16) osztraksajt válasza ceia (#13) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

Nekem több ilyen billentyűzetem is volt még régen ahol magába a gombba volt integrálva a visszjelző led, bár valóban nem túl gyakori, PC-n mindig is a külön hármas blokk volt a jellemző.

(#17) Atilla001 válasza CirrMee (#11) üzenetére

Atilla001
(fanatikus tag)

rápillantottam és DIMENZIÓIBAN arra hasonlított. láttam rajta mindent amit leírtál. Hogy mi is van a képen, már nem izgatott..
különben: The new design was closely comparable to the casings used by the popular Amiga 500 and Atari ST computers; the A3000's most natural competitors in the marketplace.
:R

Védd a természetet!

(#18) kpbendeguz

kpbendeguz
(senior tag)

Ebben a gépben talán az a legizgalmasabb, hogy az első ARM cpu-s gép volt a világon, ráadásul 32 bites. Teljesítményben simán lenyomta az akkoriban top kategóriának számító Motorola 68000-ra épülő gépeket.
A gépen futó RiscOS működik raspberry pi-n is, mert a mostani ARM-ok még mindig kompatibilisek vele.
Vicces lehet az akkori fejlesztőknek belegondolni, hogy magát a gépet jóformán csak a brit oktatásban használták, egyéb piaci részesedése még statisztikai hibaszázalékot sem érte el, mára meg több eszköz működik arm-al, mint bármilyen más cpu-val.

(#19) Acélfarkas válasza Bandit79 (#14) üzenetére

Acélfarkas
(fanatikus tag)

Nem kell képkereső, Ceia fórumtárs leírta lényeget. Csak alaposan meg kell nézni a képet felnagyítva. Ott van minden lényeges adat.

Az ilyen képrejtvényeket amúgy is érdemes a nagyított kép alapos megnézésével kezdeni. Sok minden kiderül/het belőlük.

[ Szerkesztve ]

"Nem kérdőjeleztem meg, hogy hülyeséget mondasz!"

(#20) nyunyu válasza noPublicFG (#7) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Sajnos nem mechanikus.
billzet

Pedig erősen gondolkoztam rajta, hogy ez valami pad printed Tai Hao kupakszett akar-e lenni valami Alps esetleg Cherry MXes billzeten, de nem.
Azok amúgy is OEM profilúak lennének, ez meg valamivel alacsonyabb.

Másik tipp meg az SP DCS lett volna, az asszem pont ilyen alacsony.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) Qkackca

Qkackca
(fanatikus tag)

Hát ez egyértelmű:

kvantumszámítógép ;]

Tipp: valami korai 286? vagy Apple 3 ( a múltkor a kettes volt :)) )

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#22) Meridian válasza Qkackca (#21) üzenetére

Meridian
(fanatikus tag)

Minden számítógép kvantum számítógép, mivel a tranzisztort kvantummechanikai ismeretek nélkül nem tudták volna feltalálni (szimpla elektronikai ismeretek csak az elektroncső kitalálásához volt elég!)....

http://www.taxierden.hu

(#23) Sub-ZeRo válasza noPublicFG (#7) üzenetére

Sub-ZeRo
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

De nem RGB-s... :(

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."| Track IR 5.| Honor 8

(#24) D4v3 válasza Bandit79 (#14) üzenetére

D4v3
(őstag)

Mondjuk jó nagy gyökérnek kell lenni ahhoz, hogy egy nyeremény nélküli játékban valaki beírja a megoldást a google segítségével.

(#25) Qkackca válasza Meridian (#22) üzenetére

Qkackca
(fanatikus tag)

Igazából a Quantum vinyótól dobbant meg a szívem :B , az adta az ötletet

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | Ballistix@aszekrénytetején

(#26) ArmanD.

ArmanD.
(őstag)

Acorn archimedes a3000

(#27) Auratech

Auratech
(PH! addikt)

Majdnem Atari :) de mégse.. Azé cép.

Auratech Field Recording

(#28) YADA

YADA
(lelkes újonc)

ra van irva az alaplapra: Acorn A3000

[ Szerkesztve ]

(#29) zooliii

zooliii
(újonc)

Ahogy olvasom, ez a masina velem pont egyidős. Ennyire öreg vagyok már, basszus...

(#30) Lacok válasza Sub-ZeRo (#23) üzenetére

Lacok
(őstag)

Akkor még nem volt divat. :P

(#31) _DiEGO_

_DiEGO_
(őstag)

:C :))

Mindenki attól különleges, hogy különböző! Szerencsére nem vagyunk egyformák , mások az ízléseink és az értékrendünk.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.