H​i​rd​et​é​s

2018. május 24., csütörtök

(#1) rii

rii
(PH! nagyúr)

hát úgy érzem, az egyszerű ember elköszönhet a letisztult cuccoktól .... vagy nézelődhet magasabb árkategóriába ...

nem mindenki gémer, de vagy ez vagy semmi ... aki nem gémer, az lenyeli ezt a sok felesleges sallangot, aki meg gémer, annek meg még tetszik is ....

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#2) gianni85 válasza rii (#1) üzenetére

gianni85
(PH! kedvence)

Ne csináld már, brit tudósok bebizonyították már, hogy a világító pcie foglalat növeli a belehelyezett vga-k teljesítményét :C

(#3) twollah1976 válasza rii (#1) üzenetére

twollah1976
(őstag)

Hát valahogy úgy ahogy írtad.

Az még a jobbik eset ha a sok csillámpóni effektet a BIOS-ból ki lehet kapcsolni.

Kiváncsi vagyok, hogy mikor fog lecsengeni ez a LED-es őrület.

A név kitalált a valósággal való egyezés csak a véletlen műve! OnePlus3 / 3T tokok eladók! goo.gl/gWTbBM H - is for the Hell I unleash A - arise the Apocalypse T - I am your Terror E - destroy the Enemy

(#4) Trevize1987 válasza gianni85 (#2) üzenetére

Trevize1987
(senior tag)

Az attól függ milyen színt kapcsolsz rá... zöld - energiatakarékos, piros - teljesítménycentrikus :D

Nagyon úgy néz ki, hogy minden itt a PH-n árult "gééémer" 486-oson fut a Battlefield 3 ultra beállítások mellett. Senkinek nem akarom elrontani az üzletét, de azért húzzatok már egy határt komolyan.

(#5) scdlsc

scdlsc
(kvázi-tag)

"A következő a sorban az Ultra Gaming, amely már komolyabb visszalépést jelent..."
:DDD

(#6) Exowienqt válasza scdlsc (#5) üzenetére

Exowienqt
(újonc)

Igen igen, parasztvakítás egész nap, minden nap :W :W

Aki másba beleesik, magának ás vermet.

(#7) S_x96x_S válasza rii (#1) üzenetére

S_x96x_S
(tag)

>nem mindenki gémer, de vagy ez vagy semmi ...
>aki nem gémer, az lenyeli ezt a sok felesleges sallangot, aki meg gémer, annek meg még tetszik is ....

Ez a "Consumer Enthusiast" szegmens. :)

Neked gondolom csak egy sima "Mainstream" "Value" vagy "Business Essential" kellene.

Várni kell 2018-ig és lesz olyan is. Ha nem tudsz várni, akkor meg kell fizetni a prémium árat a sallangokért és az ujdonságokért.

(#8) Blindmouse válasza rii (#1) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

Épp most jött meg az Aorus 1080-am. Ledek vannak rajta, meg sárkányok (talán) meg logók. Beteszem a gépházba, legközelebb az éves takarításkor látom megint.
Egy RGB LED olyan 5 cent alatt van, és teljesen ingyen ki lehet kapcsolni.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#9) daa-raa válasza Trevize1987 (#4) üzenetére

daa-raa
(Jómunkásember)

Kék meg hűvösebb.

Vannak olyan fallal körülvett városok, melyeket nem szabad megostromolnod. - Szun-ce

(#10) seniman

seniman
(PH! addikt)

Aki mATX méretben gondolkodik,az szokás szerint mehet a sóhivatalba. :W

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#11) S_x96x_S válasza seniman (#10) üzenetére

S_x96x_S
(tag)

>Aki mATX méretben gondolkodik,az szokás szerint mehet a sóhivatalba.

Az ASRock -nak lesz.
"The typical lineup from ASRock includes Taichi, Extreme4 and Killer SLI/ac. The more budget-oriented Pro4 comes in ATX and MicroATX form factor. The last motherboard is the first Mini-ITX Z370 motherboard".
https://videocardz.com/72416/exclusive-asrock-z370-motherboards

(#12) BiP

BiP
(PH! nagyúr)

Az egészben inkább az az érdekes, (ami épp kimaradt a hírből), hogy a slide-on miért írtak Quad channelt. [link]
Elírás vagy tényleg lesz rá opció, esetleg az integrált vidkártya tudná hasznosítani ?

(#13) Lacok válasza Trevize1987 (#4) üzenetére

Lacok
(őstag)

Ha pedig egyik sem világít akkor besz@rt a lap. ;]

(#14) seniman válasza S_x96x_S (#11) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Nem igazán gerjedek az Asrock-ra. :N Sokan vannak ezzel így. :K

(#15) Walter_White válasza BiP (#12) üzenetére

Walter_White
(senior tag)

fals infonak gondolom, 4 csatornához szerintem legalább 8 slot kellene, illetve mainstreambe talán akkor jöhet 4 csatorna, ha a HEDT-ben elérhető lesz a 8.

[ Szerkesztve ]

(#16) BiP válasza Walter_White (#15) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Szerintem is inkább csak elírás, csak jó lenne valami hivatalos megerősítés.

(#17) rii válasza Blindmouse (#8) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

én szeretem ezeket a cuccokat '94 óta vannak gépeim rossz látni merre megy el az ipar .... nekem is muszáj volt gémer MB gémer VGA ... de a gémer VGA-n már nem csak én nem tudom, hogy hogy lehet kikapcsolni a LED-et .... ami "szépen" trillázik végig a teljes RGB tartományon ... hozzátenném, nem csak win.t használok, hanem osx, linux ...

arról nem is beszélve, hogy a sok izléstelen "design" cuccot nem lehet "kikapcsolni" .... amik max egy tizenéves lelkivilágát tudják magával ragadni ....

"A valóságot figyelmen kívül hagyhatjuk, de nem hagyhatjuk figyelmen kívül a valóság figyelmen kívül hagyásának következményeit." - (Ayn Rand)

(#18) komi77 válasza rii (#17) üzenetére

komi77
(fanatikus tag)

Sajnos nem mostanában fog elmúlni a led-es história. Csak pár kép arról, hogy a led már mindenhová beette magát - néha ízlésesen, máskor meg nem. Viszont a jó hír, hogy kikapcsolható. :C
Bocs a márka jelzést nem tudtam eltüntetni, nem is ez a lényeg, más márkáknál is van ilyen.

Azért ezekre nem mondanám, hogy ízléstelen. Viszont a trend ma a led.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#19) rii válasza komi77 (#18) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

ja'hát persze .... csak az a baj, hogy ma már mindent olyan feature-kkel akarnak eladni, amihez az adott cikknek köze sincs ...

szép kis hálószobai feeling ... gondolom parkolóban d.gáshoz pon'jó lesz ....

(#20) komi77 válasza rii (#19) üzenetére

komi77
(fanatikus tag)

Nem tudom milyen célra szánja a gyártó de mindegy is. A villogós sarkú cipőktől az rgb led alaplapokig mindenre ráteszik ezeket. Ez van. Én már túltettem ezen magam, lekapcs és kész. Feleslegesen tennénk fel a kérdést, hogy miért kell ez. Mert valakinek bejön másnak nem, oszt ennyi. A lényeg, hogy jól menjen az alaplap :K A többit meg kikapcsoljuk.

[ Szerkesztve ]

Szegény ember kézzel nőz.

(#21) Blindmouse válasza rii (#17) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

Mindent LED-et ki lehet kapcsolni.

Amúgy oldallap felrak, és nem lát többet.

(#22) seniman válasza Blindmouse (#21) üzenetére

seniman
(PH! addikt)

Csak ilyenkor feleslegesen fizetsz felárat valamiért,amit nem is használsz,nem érdekel,nem is látod.Értem,hogy 50cent egy darab led,de hidd el van felára a lapoknál a karácsonyfa effektnek.

(#23) Blindmouse válasza seniman (#22) üzenetére

Blindmouse
(senior tag)

5 cent, nem 50. Az összes amit ráraknak nincs 300 Ft. Az ára meg egy lapnak a marketingnél dől el, meg ott, hogy mennyivel árazza le az amazon.

(#24) REIT

REIT
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Nem szoktam a külcsint dicsérni ilyen cuccoknál, de ez most tényleg kellemes lett a szemnek :DDD

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#25) eldiablo válasza Walter_White (#15) üzenetére

eldiablo
(PH! addikt)

Quad channelhez legalább négy slot fog kelleni, és mivel a dualt a tri követte, logikusabb a penta majd a hexa channel. :DDD Na, persze ez vicc, jöhet bármi.

Inkább gondolnám árulkodónak a foglalat elhelyezést. Quad channelnél körbe rakják a foglalatot, nem pedig az egyik oldalra tolják ki a ram slotokat.

[ Szerkesztve ]

http://hwbot.org/user/northsys/ //

(#26) nubreed

nubreed
(PH! addikt)

És akkor a Gigabyte ezekhez az alaplapokhoz is fog olyan BIOS-t UEFI -t csinálni, ami leégeti a cpu-t, mint ahogy azt tette bizonyos AM4-es lapoknál? :U

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#27) REIT válasza nubreed (#26) üzenetére

REIT
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Külön kérésre, neked igen! :K

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye. | Ha AI lennék lakható bolygót keresnék az evakuáció reményében - magamnak. | Pénz nem vész el, csak átalakul.

(#28) nubreed válasza REIT (#27) üzenetére

nubreed
(PH! addikt)

Hát gondolkozom a kávétó platformon, még kivárok, pl kíváncsi vagyok a tesztekre, azt ugye már tudjuk, hogy a plusz 2 magért mennyivel többet kér az Intel. Kíváncsi leszek, hogy megéri e, ha nem, akkor AM4 lesz. De bármelyik platform is lesz a végén az új gépem alapja, az 100%, hogy nem Gigabyte alaplap lesz benne. Szóval tőlem, nyugodtan heggeszthetnek továbbra is szar UEFI -ket.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#29) rii válasza Blindmouse (#21) üzenetére

rii
(PH! nagyúr)

de nem csak a led-ekről van szó

hanem a teljesen felesleges "design" szarokról is ....

meg a led se annyi, hogy 5 cent
annak is van áramfelvétele
be kell vezetékezni
kell hozzá plusz elektronika
bios (uefi)-ben is kelezlni kell tudni

ez mind-mind plusz mérnőki, programozói munkaórák, nem úgy van h rácsűrnek 4-5-6-x led-et és kész.

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.