Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Noukoum

    veterán

    válasz FattyDove #60 üzenetére

    De, minden olyan értelmiségi aki jártas a témában és nincs haszna a rendszerből az ellenzi az atomerőművet. Lejárt a kora, többet már Európában nem éri meg felhúzni semmilyen szempontból. Akik az elmúlt 15 évben elkezdték már régen megbánták.

    e-newsee: De ott van Norvégia, ott rákattantak a villanyautóra. Semmi baj nincs vele. Érthetetlen a félelmed.
    Az olaj nem járja a végét!!! Csak “felszíni” olaj egyre kevesebb van, aminek következtében egyre drágább a kitermelés.

    Adamsky rengeteg blődséget ír a témáról, mert nem igazán jártas benne. Német energiarendszer teljesen rendben van. Az hogy a politikai riválisok, vagy az orbán rendszer mindent elkövet hogy lehúzza ezen ki lepődik meg?
    Elmondom neked bármilyen meglepő. Európa energiatermelése mindenkitől függ. A franciák importálnak a németektől, a németek importálnak a franciáktól. Ez csak valami narancs képzet hogy mindenben függetlenedni kell másoktól (közben egyre szorosabbak a kapcsolatok orosszal kínával khmmmm)
    Meg lehet nyugodni, németek nem maradnak áram nélkül. Az ilyeneken én csak nevetni tudok, miközben itthon diktatúra épül addig a magyar emberek a német energiatermelést kritizálják 0 tudással. :)

    Mondom én leszek az első aki kritizálja a magyar elektromos hálózatot és töltőhálózatot. Eddig nagyon rendben vagyunk. Látni kell hogy itthon az átállás sokkal lassabb lesz mint nyugaton vagy mint a norvégoknál. Ez ilyen balkáni dolog.

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

  • Noukoum

    veterán

    válasz FattyDove #63 üzenetére

    ;)

    Az atomenergia nem egy olcsó energia (ellentétben azzal amit a politika kíván állítani róla). Ugyan CO2-ben tényleg nagyon kedvező, ugyanakkor az élővilágra gyakorolt hatása nagyon jelentős. A radioaktív hulladék tárolása továbbra sem megoldott, Dunáról nem is beszélve. Olyanba bele se menjünk hogy bármi történjen és itt nem csak balesetre kell gondolni hanem pl. klímaváltozásból történő környezeti változásra akkor az egész országnak lőttek. Mindemellett egy centralizált energiatermelést hoz magával, tehát ha valamelyik reaktor (neadjisten az egész erőmű) leáll akkor áram nélkül maradunk és ki vagyunk szolgáltatva teljes mértékben a szomszédainktól származó importra. Vagy növelni lehet a szénerőmű termelését, csak ugye az import már ma is olcsóbb..

    Tehát a mai (2022) racionális álláspont az hogy egy ilyen mértékű beruházás (mely természetesen az egész országot eladósítja) egy elavult technológiába egyszerűen nem éri meg. Mire elkezd termelni az új erőmű, garantáltan olcsóbb lesz importálni külföldről villamos energiát. Csak hogy lásd mennyire “olcsó” az atom.
    Persze felmerül a kérdés hogy ha nem atom akkor mi, valami kell. Így van. Folyamatosan megújulóra való átállás. Ez a legolcsóbb, legkörnyezetbarátabb (élővilág!), decentralizált megoldás. Mivel nem egy nagy beruházás ezért nem kell egy ilyen mértékű hitellel terhelni az országot. Mire eljutunk odáig hogy paks 1-et leállítjuk, lesz elérhető mennyiségű energiatároló melynek köszönhetően eltudjuk tárolni a megújuló energiát, és bármilyen hihetetlen de télen sem fogunk áram nélkül maradni. Ja és az európai import bármikor a rendelkezésünkre áll, ahogy biztonsági okokból itt lesz a szén és gázerőmű is melynek a termelését bármikor megnövelhetjük. Csak ugye ehhez kell egy ország melyben a lakosok gondolkodnak, gondolkodhatnak. Az meg semmilyen vezető elitnek nem érdeke.

    Meg a legvidámabb barakk 2-höz dukál egy atomerőmű is. Ez van, megszívtuk.

    Szívesen adok a cuccból! Tudománynak hívják!

    [ Szerkesztve ]

    „Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Új hozzászólás Aktív témák