Hi​rd​e​t​és

2017. december 17., vasárnap

(#1) weiss

weiss
(őstag)

A mozilla meg szépen cseszi szét a használhatóságot az addonok kinyírásával. Great job.

https://hardverapro.hu/apro/elado_arctic_cooling_accelero_s1_rev_2_1 - I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) Sinisi

Sinisi
(őstag)

Ez a Vivaldi mennyire jófajta böngésző? gyorsaság lenne a szempont, mozilla/chrome nálam hajlamos a lassulásra, jelenleg az még az opera ami elviselhető, de egy időnkénti oprendszer (win) újrapattintására még így sokat tud segíteni...

(#3) sati válasza Sinisi (#2) üzenetére

sati
(őstag)

Egész ígéretes project, egy próbát szerintem megér.

(#4) Kopi31415 válasza Sinisi (#2) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Teljesen jó, csak pont annyit zabál mint a Chrome. Vagy az Opera.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#5) Sinisi

Sinisi
(őstag)

Igen, ha sok lap van megnyitva (márpedig nálam ez a trend :-) ) akkor valóban megkéri a pillanatnyi betevőjét (chrome/firefox és azért az opera sem olyan nagyvonalú e téren). Trükköznék, hogy mint az excelben külön munkaterületenkén használnám őket (ezzel oszlatva meg a sok megnyitott oldalt), deh a fene se tudja már egy idő után követni... nekem legalább is nem sikerül.

(#6) Kopi31415 válasza Sinisi (#5) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Mivel ugyanazon az alapon fut, mint az Opera, így azonosan fog zabálni is. És ha jól tudom ez a Chromemal is közös alap.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#7) ledgeri válasza Kopi31415 (#6) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

Mind chromium, és így pl feledatkezelőben jól el tud bújni, mint összességében legnagyobb memória fogyasztó, mert "számold össze az 5-50 szálat..."...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#8) Sinisi

Sinisi
(őstag)

Akkor ennyi... várok még a megoldásra... :-)

(#9) atike

atike
(PH! nagyúr)

Komoly ez az új funkció (mármint az első :) ), és az is, hogy videó jön az új funkciókról...

"Nem harcolhatunk valami ellen. Annak semmi értelme. Valamiért kell harcolni."

(#10) janos666 válasza ledgeri (#7) üzenetére

janos666
(PH! nagyúr)

"számold össze az 5-50 szálat..." -> Nézd meg a teljes memóriafoglalást, zárd be, vond ki az új számot az előzőből (így a privát és megosztott memória is jól lesz beleszámolva).
Ezzel pedig nem az elbújás a cél, hanem így volt egyszerű kihasználni több CPU magot, bár nyilván jobb lenne, ha egyetlen weblapot is multi-thread módban töltene (ami azt hiszem még nem megy neki, de a Firefox-nak már igen, viszont az csak nemrég és néhány szálra, míg a Chroma már régóta tudja a saját többszálúságát sok-sok szálra). + gondolom vannak más ennek előnyei (pl. nehezebben száll el az egész, ha lefagy egy tab egy hibás weblaptól, talán megoldható [lenne ha nincs is] lenne jobb biztonság [hogy pl. egy tab-ban futó "kém" nehezebben lássa a többi tab-ot, stb])

(#11) bkercso válasza Sinisi (#5) üzenetére

bkercso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Nem értem, azt miért nem lehet a beállítások közé betenni, hogy sok lap megnyitása esetén az éppen nem nézett lap inaktív legyen, ne frissítsen és ne is futtasson scripteket... Általában cikkeket szoktam megnyitni, ahol a reklámok terhelik le a procit.

Audio termékek (és Tápszűrő adapterhez): http://hardverapro.hu/tag/mkercso

(#12) ledgeri válasza janos666 (#10) üzenetére

ledgeri
(PH! kedvence)

Szóval ahhoz, hogy megtudjam mennyit fogyaszt egy progi zárjam be... Ok ésszerű, ja, hogy valamiért kell, hogy fusson, akkor számológép elő, és vadásszam le... Ez aztán a felhasználói élmény...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#13) Dave™ válasza bkercso (#11) üzenetére

Dave™
(PH! nagyúr)

Pont így működik alapból, be sem kell kapcsolni. A reklámokra meg tudod mi a megoldás.

(#14) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Én egy ideje Vivaldizok, mert az FF folyamatosan fagyott, az Opera döglődött, Chrome meg valamiért nem / tudom a Vivaldi Chromium motoron nyugszik /

. . .

(#15) bkercso válasza Dave™ (#13) üzenetére

bkercso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Akkor miért akadozik látványosan a böngészőm, amikor nyitva van 15 ablak? Amikor meg bezárom őket, helyreáll.

(#16) YASKATIR

YASKATIR
(tag)
LOGOUT blog (1)

A vivaldi milyen flash-t hasznal? Kulon kell telepiteni vagy beepitett mint a Chrome-ban?

(#17) Cifu válasza Sinisi (#5) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Alapvetően az a baj, hogy a sok lap megnyitása után átláthatatlanok a fülek. Én ugye egy 100+ lapos Mozilla-t használok otthon Tab Mix Plus addonal, ami tök jól működik (akár 4-5 sorba is ki lehet rakni a füleket), de egyszerűen nincs más opció, ami ezt tudná.
Talán az Opera tudta egykor dettó azt, hogy több sorba rakta ki a füleket, de ma már nem sikerül ilyen opciót előcsalni belőle.

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#18) Cifu válasza YASKATIR (#16) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Telepíteni kell. Lásd instrukciók.

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#19) Kopi31415 válasza Cifu (#17) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Régi Opera csoportosítani tudta a füleket. Ma már nem tud ilyet. :(

(#20) UnA válasza Sinisi (#5) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ebben az esetben a Great Suspender a te barátod. :)

(#21) Badman 4ever válasza Kopi31415 (#19) üzenetére

Badman 4ever
(őstag)

Viszont a Vivaldi ezt épp tudja alapból. :)

Meg a legtöbb funkció a "régi" Presto motoros Operából szépen lassan át fog jönni a Vivaldiba (ami nem csoda, ugyanaz a Jon S. von Tetzchner az "atyjuk"). Ennek a verziónak a bejegyzésében is írták, hogy a Sync-en és a beépített levelezőn még dolgoznak (ez utóbbiról több helyen írták fórumban, hogy RSS-t és társait is fog tudni, álá Presto Opera) a nagyobb funkciók közül, csak még várni kell rá. :)

(#22) Popes válasza Kopi31415 (#19) üzenetére

Popes
(őstag)

Vivaldiban tudod csoportosítani.

(megelőztek :D )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#23) Busterftw válasza weiss (#1) üzenetére

Busterftw
(fanatikus tag)

Ez igy nem pontos, hiszen lesznek addonok, csak modern kontosben.
Volt valahol valami statisztika, hogy kb 18k addonbol nagyjabol 3k webextension kesz jelenleg.

Nos kis bongeszes utan, a legtobb mar tobb eve nem frissult, vagy elhagyott addon.
Szoval nem is baj ez. Ki lesznek szorva a nem tamogadott addonok.

LG G2/G4 32GB

(#24) Sinisi válasza UnA (#20) üzenetére

Sinisi
(őstag)

Rápróbálok! :R :R :R

(#25) Sinisi válasza Sinisi (#24) üzenetére

Sinisi
(őstag)

Hát ez igencsak jól működő kiterjesztés!!! :-) Köszönet érte!

(#26) UnA válasza Sinisi (#25) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Mi is használtuk olyan gépen, ahol kevés volt a memória, azért ajánlottam. ;)

(#27) cami][us

cami][us
(senior tag)

Ma exif, holnap rss szupport. A chrome meg egy helyben topog.

I'm ayy lmaoing at your life

(#28) Dave™ válasza bkercso (#15) üzenetére

Dave™
(PH! nagyúr)

Nem tudom mit csinálsz és hogy, de az inaktív tabok ki vannak halványítva. Próbáld ki hogy bezárod és újra megnyitod a böngészőt, akkor csak a legutóbbi tab lesz aktív. Automatikusan bizonyos idő elteltével inaktivál ha jól rémlik.

(#29) kymera válasza sati (#3) üzenetére

kymera
(senior tag)

Én már használom pár hete és eddig csak pozitív irányba csalódtam.

478,754,775,939,AM2 - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#30) bkercso válasza Dave™ (#28) üzenetére

bkercso
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Sima Firefoxot használok. Nem tudom, mennyi az inaktiválási idő, de jó lene, ha ilyen perc körüli lenne vagy alatta. Netán állítható. Szerintem, ha van is, sokkal hosszabb...
De most feltettem a javasolt fülkezelő addont, majd meglátjuk. :)

(#31) beef válasza bkercso (#30) üzenetére

beef
(fanatikus tag)

Firefoxra ott a Tab Suspender, pl: időzítés állítható, rögzített tabokat ne piszkálja, ha input mezőben vagy, stb...

(#32) Latza

Latza
(fanatikus tag)

Eddig egész jó volt, most az új frissítéssel már időnként csinál olyat, hogy kb. egy percre lefagynak a tabok több nyitásakor. Pedig pont amiatt váltottam a Chrome-ról, mert az produkált korábban hasonló jelenséget.

Mindenütt jó, de mindig elzavarnak.

(#33) sheratan

sheratan
(Jómunkásember)

Évek óta már átszoktam a Vivaldira, a legszebben kinéző és legjobban használható böngésző számomra :K

Egyedül most egy dolog zavar, hogy ha akarok menteni bármilyen fájlt (Save as... paranccsal), akkor bármi lenne a kiterjesztése, alapértelmezetten .bin-be akarja menteni, és minden egyes alkalommal át kell állítani :F

https://www.instagram.com/kornenator/

(#34) Dave™ válasza sheratan (#33) üzenetére

Dave™
(PH! nagyúr)

Szerintem ezt csak linux alatt csinálja, de örülök, hogy nem csak nálam. Az őrületbe kerget néha :D

(#35) sheratan válasza Dave™ (#34) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Igen, sejtettem, hogy csak Linux alatt :D Mert miért is lenne máshol baja, ha nem itt. Virtualbox is pár frissítéssel ezelőtt elkezdett bugosodni. Persze megy, ahogy ez is, csak ilyen apróságokkal idegesít :)

(#36) Duliee válasza sheratan (#33) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

Mondjuk az évek óta az erős, 2 éves múlt januárban / 2015. január 27 /

[ Szerkesztve ]

. . .

(#37) fornettisuti

fornettisuti
(PH! addikt)

"A Vivaldi nem érhető el mobil eszközökön"

Bukta

Samsung S7 - LG Gpad 8.3

(#38) GeorgeV

GeorgeV
(tag)

Egy adott oldal formátumát hogyan lehet állítani? (Betű, sorköz,...)
A reklámban jól mutat, de nem találom ezt a funkciót.

(#39) Popes válasza GeorgeV (#38) üzenetére

Popes
(őstag)

Nem tudom pontosan mire gondolsz, de a címsor elején a lakatra klikkelve a webhely beállításoknál nézz szét esetleg.

Vagy itt a sima beállításokban.(ha az olvasó nézetre gondolsz)

Deus ex machina

(#40) sheratan válasza Duliee (#36) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Több mint egy éve, tehát évek óta :)
De annyiban igazad van, hogy régebbinek tűnt, azt hittem már legalább 3-4 éves böngésző.

(#41) Duliee válasza sheratan (#40) üzenetére

Duliee
(Jómunkásember)

A jót könnyű megszokni ez tény.

Én is elégedett vagyok, habár a memóriát ez is eszi. Majd beallitok pár dolgot meg

. . .

(#42) sheratan válasza Duliee (#41) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Minden eszi a memóriát, ez manapság ilyen... Ráadásul a webkit-es böngészők között még nagy különbség sem lesz memóriafogyasztásban.

Én azért szeretem például, mert a Chrome szerintem marha ronda, és ezen a skinek sem segítenek, annyira szörnyűeket tudnak összehozni az embere :U Vivaldi külsőleg szép, funkciókban elég jó, bővíthetősében gyakorlatilag Chrome, csak sajna nins mobilos szinkronizáció.

(#43) GeorgeV válasza Popes (#39) üzenetére

GeorgeV
(tag)

Köszönöm!

(#44) colomb2 válasza sheratan (#42) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

Igazan kivehetnek azt a 6 pixel magas semmire nem jo placeholdert a tabok felett (pink szinu resz).

Vigyázat, csalok!

(#45) sheratan válasza colomb2 (#44) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

"Remove tab spacing in maximized windows"

(#46) mepet

mepet
(őstag)

Kipróbáltam. Ez szerintem csak egy Chrome klón. Sokkal lassabb, mint a Brave, és ha nem szereted a Chrome megjelenését, ezt is utálni fogod.

(#47) colomb2 válasza sheratan (#45) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

Ezzel annyi a gond hogy nalam nincs maximalizalva (legalbbis ugy nincs hogy a vivaldi azt erzekelje).

Vigyázat, csalok!

(#48) sheratan válasza colomb2 (#47) üzenetére

sheratan
(Jómunkásember)

Ha nincs maximalizálva, akkor kell valami, aminél megfoghatod az ablakot, ha mozgatni akarod. Amúgy meg... maximalizáld... :D

(#49) Popes válasza mepet (#46) üzenetére

Popes
(őstag)

Ez is egy vélemény. :)
Igaz én nem értek egyet vele.(de kinek a pap..... )

Deus ex machina

(#50) colomb2 válasza sheratan (#48) üzenetére

colomb2
(PH! addikt)

Tilling WM-et hasznalok, nincs szuksegem ilyesmire. Mondhatjuk azt is hogy nincs benne olyan fogalom mint a maximize.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.