Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz smkb #36 üzenetére

    Azért van kijelentő mód, mert az Intel Pine Trail-M-hez nem lehet Iont társítani, és az Intel gyorsan kivonja a régi Atom procikat. Lehet, hogy én vagyok értetlen, de kíváncsi vagyok, hogy szerinted hogyan lehet egy lapkakészletet processzor nélkül eladni? :)

    Az NV ezért megy át az Ion 2-re, mely az ultravékony notikhoz készül, de ez benne van a hírben. Nyilván ez az utolsó olyan piac ahol, még lehet esélye egy harmadik félnek a saját chipsetével. A többi piac a licencek hiányában, és a GPU CPU-ba integrálásával lassan kiesik.
    Ez nem az NV ellen szól, de az Intel és az AMD ellen nem tehetnek semmit, platform nélkül lehetetlen versenyezni. Ezért fejlesztették a Tegra-t, hogy az eltartsa őket, és ezért lesz a Fermi HPC-re gyúrva, mert a PC-s GPU piacot is felzabálják a platformmal rendelkező konkurensek. Talán nem meglepő, hogy jobbról-balról jönnek az x86-os NV processzor pletykák. Egyszerűen senki sem tudja elképzelni az NV PC-s jövőjét platform nélkül. :)

    Hát elég sokáig vártak az Ionos netbookokkal a gyártók. Sajnos az Intel jól keresztbe tett az NV-nek. Ezért is vizsgálja majd az USA versenyellenes bizottsága a chipset bizniszt, mert gyanús, hogy az Iont tisztességtelen módon kizárták a versenyből, egy jó időre. Én egyébként örülök annak, hogy van már Ionos netbook, hiszen kurva jó termék, de elég furcsa dolgok történtek ahhoz, hogy idáig eljussunk.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák