Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TOM-202

    senior tag

    Az én meglátásom az hogy ezúttal is egy update-elt HD7970-t fogunk kapni minimális sebességugrással mint ahogy annio már megtörtént a HD5870->HD6870 esetén. De inkább ne legyen igazam és ütős HD8970-t tegyen le az AMD az asztalra. :)

    Az igazsághoz hozzátartozik hogy egészen mostanáig tökéletesen elvoltam egy HD5870CF konfiggal egy húzott X4 társaságában, így most inkább kivárok és az éppen döglődő ("zöldpixelező") ref. HD5870CF-em helyére elővigyázatosságból most csak egy HD7770 CF-t teszek. (Sapphire Vaporx)
    Majd az árcimkétől függően HD8870-;HD8950-ből vagy az "egychipes" csúcsmodellből választok majd egy párost ha majd lehet itthon is kapni. Feltéve hogy egyáltalán lesz olyan (pl. Crysis 4) vagy akármi más ami igényel ekkora teljesítményt. :D

  • TOM-202

    senior tag

    válasz Manbal #36 üzenetére

    Az 50-60% +teljesítmény egy HD7970-hez képest ilyen paraméterekkel az én meglátásom szerint esélytelen. Talán egy laza 20%, és az is erőből, később az optimalizált driverek segítségével kicsit több is lehet, de csalódáskeltő lenne ennél többre számítani. (Esetleg majd a HD9k-nál.)

    Szerintem a jelenlegi szilícium alapú technológiával nem lehet már akkora ugrásokat végrehajtani mint anno 10-15 éve amikor generációnként még szinte duplázódtak a teljesítmlnyszintek azonos kategóriákon belül. Lassan elérik a technológia elméleti és gyakorlati határait is. Vagy a fogyasztás lenne iszonyatos (3 slotos hőkamrás hűtés alap) vagy az integrált tranzisztorok száma lenne akkora hatalmas ami ráadásul gazdaságtalanul gyártható (1000€ egy db VGA minimum). :U

Új hozzászólás Aktív témák