Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SaGa59

    őstag

    válasz SaGa59 #52 üzenetére

    Már lejárt a szerkesztési idő, bocs, de most nézem ezt az oldalt és látom, hogy valaki valamit nagyon elkavart. A felső sorban a 2. és 3. kép sorrendjét felcserélték.
    Ismétlem, a helyes sorrend: fémszűrő, papírszűrő (ha akarsz), kávé, műanyagszűrő.

    Ezeken a képeken nagyjából olyan a színe a szilikonguminak, mint valójában.
    Előre ki ne szúrd a fedelet, azért van a tű a masinában, majd átböki magának. A többi stimmel.

    Legkönnyebben úgy tudod megállapítani, hogy túltöltötted-e kávéval, hogy amikor feltöltöd és lezárod a fedelét, megnyomkodod a közepét. Ha kicsit be tud rugózni, akkor jó, ha keményen ellenáll, túltömted és a műanyag szűrő szilárdan felfekszik a kávén. Ilyenkor már gondjai vannak a víz átpréselésével. Akkor a legjobb, ha a műanyag szűrő meg a kávé között van úgy egy milliméter hézag úgy, hogy a kávét lenyomkodtad. Én csináltam egy megfelelő méretű "tunkolót" (nem tudom, mi a szakszó rá, a baristák használják), úgy egy milliméterrel kisebb az átmérője, mint a műanyag szűrőnek, így lenyomja a "perem" alá a kávét, a szűrő meg felül a peremre, így mindenhová jut víz és az egész mennyiséget forrázom, nem csak egy kisebb részt..

    Bonyolultabb leírni, mint megcsinálni, majd rájössz.

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák