Hirdetés

2018. október 17., szerda

(#1) Hieronymus

Hieronymus
(senior tag)
LOGOUT blog

Igen, ez még ma is felvállalható gép. Home Office kategóriában tökéletes választás, az árát figyelembe véve.

___ Ha értelmetlen hozzászólásommal találkozol, az nem a véletlen műve. A fantasztikus tag, címre hajtok! Muszáj hozzászólnom.___

(#2) Silenc3Hun

Silenc3Hun
(senior tag)

Ugyanígy voltam én is, 2010 óta csak laptopot használok, játszani pedig van Xboxom. Az egyetemre azonban a laptop már kevés lett, bevinni még mindig jó, de egy akár VS-t elindítani már kínkeserves volt rajta. Én is vettem egy ilyen használt brand gépet, egy Optiplex 7010 MT-t. (I5-3470@8GB). Ment bele egy SSD, és mivel rendes mt és a táp is sima szabvány ATX, így akár ki tudom benne cserélni a tápot is, akkor meg lehet bele tenni bármilyen GPU-t. Nagyon elégedett vagyok vele, villámgyors, a laptophoz képest hatalmas ugrás teljesítményben.

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#3) Syl

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog (1)

iMac Pro Kalandor Edition :C

Words cannot express how much i don't care

(#4) Luck Dragon

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Hasznos cikk, hasonlóban gondolkodók már rég.
:)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Xiaomi Redmi Note 4 & Redmi 4X & MI A1 B20. Logout összehasonlítás.

(#5) gygabor88

gygabor88
(tag)

Régóta gondolkodok azon, hogy mi legyen, ha a 7 éves thinkpad t520 notim egyik napról a másikra megáll. Nagy valószínűséggel én is desktopra fogok visszamenni. Amire utazás közben a notebookot használtam, arra 90%-ban tökéletes egy okostelefon is.

(#6) Kalandor válasza Syl (#3) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Egyébként fel lehetne a gépet erősíteni a monitorra, csak, nem lenne értelme, így magasítóként is használható.

(#7) sonar

sonar
(PH! addikt)
LOGOUT blog

@Kalandor - jé balkezes.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember….Your life – Your choices!

(#8) Kalandor válasza sonar (#7) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Minden 10. ember balkezes.

(#9) alcsa válasza Kalandor (#8) üzenetére

alcsa
(senior tag)

Nálunk az irodában 5 emberből 3 balkezes engem is beleszámítva, de csak én használom jobb kézzel az egeret.

[ Szerkesztve ]

(#10) Cucuska2

Cucuska2
(őstag)

Nincsen így túl magasan a monitor?

Amúgy szép, édasanyámékat is már régóta győzködöm, hogy az összes ócska, zsanértörős notebookot dobjuk már ki, és otthonra ilyeneket használjunk.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#11) Kalandor válasza Cucuska2 (#10) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nincs, a monitorok ideális magassága magasabb mint ahogy általában vannak

(#12) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Jó ideje az asztali gépet már csak játékra használtam, meg nas-nak. Noti meg netezni a lakásban bárhol. Mobil nekem erre kicsi.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) emvy válasza Cucuska2 (#10) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

A monitor felso szelenek kell a szemed magassagaban lenni, elvileg.

while (!sleep) sheep++;

(#14) dugo_ válasza alcsa (#9) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Akkor valószínűleg nem vagy balkezes. Keresztezett dominancia inkább.
https://en.wikipedia.org/wiki/Cross-dominance

(#15) sss

sss
(őstag)

Ez az alaplap egy mezei itx, vagy valami speciálisabb cucc?

(#16) dugo_ válasza sss (#15) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Teljesen szabványon kívüli. A HP sajátja ehhez a géphez/szériához:
[link]

(#17) alcsa válasza dugo_ (#14) üzenetére

alcsa
(senior tag)

Szerintem csak így szoktam meg. Bármi más dolgot kell csináljak, a bal kezemet használom. Kézfogást is nehezen szoktam meg, hogy a jobbat nyújtsam először.

(#18) sss válasza dugo_ (#16) üzenetére

sss
(őstag)

És vajon mennyire esélyes ilyet külön szerezni, ha gond lenne vele?

(#19) Silenc3Hun válasza sss (#18) üzenetére

Silenc3Hun
(senior tag)

Egyenlő kb a nullával. Ilyenkor inkább venni kell egy 1155(?)-os sima lapot, aztán abba belepakolni mindent.

Xiaomi Redmi Note 4 | Xbox ONE | Xbox 360E | Lenovo ThinkPad X230

(#20) Cucuska2 válasza Kalandor (#11) üzenetére

Cucuska2
(őstag)

Igen, nekem is a szememmel egy magasságban van a teteje, csak ránézésre a tiednél egy picivel kisebb az enyém, ugyanúgy Dell, és neked a kábelvezető-lukból kevesebb látszódik, mint nekem.

Nyílik-a nyílik a csillagkapu, Teal'c-Teal'c-Teal'c. Hajlik-a hajlik a féregjárat féregjárat, Teal'c Teal'c Teal'c. A babámba bemászott a Goa'uld, azóta már leigázta a falut, bár lehoztam nekik a csillagkaput, de Teal'c Teal'c Teal'c.

(#21) total90

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Én is most 7 év után laptopról, egybegépről asztalira váltottam. Nekem a nyers erő kellett, most megvan és ezt esszerű keretek között nem kaptam volna meg kompaktabb formába.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#22) Zicokuka

Zicokuka
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Jól bírják ezek a brand gépek azért.Több az esélye hogy elfogy az ereje mintsem megmurdáljon.Persze ha pl,az alaplap meghal az általában szívás,mivel egyediek,de gyakran még a táp is.

(#23) Kalandor válasza Silenc3Hun (#19) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

(#24) adapter07 válasza emvy (#13) üzenetére

adapter07
(lelkes újonc)

Egy kicsit alacsonyabban. A nyaki csigolyák így nem kapnak felesleges terhelést a fej hátrafeszítése miatt.
A szakemberek szerint.

(#25) Luck Dragon válasza Kalandor (#23) üzenetére

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Megkérdezhetem hogy a HP EliteDesk G1 (800) nem nézted?
Mert ha jól látom egy liga árban.

Ez volt a kiszemelt?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line. Xiaomi Redmi Note 4 & Redmi 4X & MI A1 B20. Logout összehasonlítás.

(#26) Kalandor válasza Luck Dragon (#25) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nem, az egy nagyméretű gép.

(#27) Luck Dragon válasza Kalandor (#26) üzenetére

Luck Dragon
(PH! kedvence)

Így már értem. :)
Ahogyan fentebb írtam SSF-ben gondolkodom egy picivel nagyobb mint az általad választott.
És ez benne van a listában , és gondoltam hátha nézegetted.

(#28) sutszi válasza dugo_ (#14) üzenetére

sutszi
(PH! addikt)

Nem mondom, hogy nincs ilyen...de már ezt is így eltúlozni. Balkezes vagyok, de éppen nem volt balkezes olló ezért a jobb kezem használtam akkor nem vagyok balkezes? Lehetne még sorolni. Ne már...
Egyébként jobb kézzel egerezek én is. De pöcök egeret pl vegyesen használom... Azért aki idősebb, még emlékszik rá, hogy régen nem igazán tolerálták ezt az adottságot. Így a balkezesnek sokszor alkalmazkodni kellett... Igazából az számít bal kezességnek, hogy eredendően valaki mit használ(na) nem pedig az, hogyan tanult meg kompromisszumot kötni.

Én is nemrég helyzetem üzembe egy Dell brand gépet. Igaz, full méret és házi szerver lett belőle, de nagyon elégedett vagyok vele... Ez pedig valami elképesztően helytakarékos.

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#29) dugo_ válasza sutszi (#28) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Töltsd ki a táblázatot: https://hu.wikipedia.org/wiki/Balkezess%C3%A9g
Nekem LQ-ra 5,6 jött ki, amivel eléggé fej-fej mellett van a kézhasználatom a -100...+100 közötti skálát tekintve.

Jobb kézzel nem tudok írni*, de egyébként szinte minden mást megcsinálok vele. Viszont azt tudom, hogy a lakatos nagyapámat a szívbaj kerülgette, amikor babaként a bal kezem lett a domináns, azon aggódott, hogy így nem fogok tudni dolgozni a műhelyben.
Suli műhelygyakon volt már, hogy rám rikkantottak, amikor meglátták a kalapácsot a bal kezemben... De csak mert épp arra állt kézre, szoktam cserélgetni a szerszámokat.

Gyorsteszt
Létezik egy egyszerű mód arra, hogy kiderítsük kinek melyik keze a domináns. Figyeljük meg, ha az illető spontán módon integet (például figyelemfelhívás vagy üdvözlés céljából), melyik kezét használja. Amikor kezünket karba fonjuk, a domináns kerül felülre.

Ez viszont megint egy ellentmondás, mert jobbal integetek, ballal kulcsolok felülre.

*Tudni tudok, csak utána nem lehet elolvasni...

(#30) sutszi válasza dugo_ (#29) üzenetére

sutszi
(PH! addikt)

-95. :DDD

"Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#31) colomb2 válasza dugo_ (#29) üzenetére

colomb2
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

tablatazat alapjan 100% balkez, de pl egeret jobb kezzel hasznalok. Utos jatekoknal is termeszetesen bal kezemet hasznalom (amugy nekem is furcsa egy balkezes ellenfel), meg amugy kb mindenre. :DDD

"Amikor kezünket karba fonjuk, a domináns kerül felülre." nekem mind a ketto szokott felul lenni, amelyik eppen jon. Integetes is ilyen, nincs meghatarozott kez, helyzettol fugg.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#32) UnA válasza dugo_ (#29) üzenetére

UnA
(Korrektor)

"... jobbal integetek, ballal kulcsolok felülre."

Szerintem is ez a természetes.

[ Szerkesztve ]

(#33) gold007

gold007
(tag)

A balkézhez nem tudok hozzászólni, viszont én is pont most vettem ilyen gépet :)

Mondjuk nem ma kezdtem, elsőként a 8000 USDT volt C2D E8400-al, abban még nem volt MXM sem. De kívülről az is pont ugyanígy nézett ki. Persze ezt gyorsan kinőttem.
Aztán lecseréltem egy 8200-ra, főképp az MXM miatt, de persze az i5 is hatalmas gyorsulást hozott a core2-höz képest. Ez a Radeon 7650A sajnos az egyetlen opció hozzá, ahogy keresgéltem. Bár ma még úgy ahogy elég(Crossout és cod MW3 megy rajta relatíve élvezhetően), de azért lassan már kevés lesz, egy mai játékot már biztosan nem vinne el lowon sem.
És aztán most vettem pár hete a 8300-ast, ami a cikkben is szerepel. Hogy minek, igazából nem tudom, valószínűleg csak a vásárlási mániámat akartam kielégíteni :D A legfontosabb újítás talán az usb 3.0 és a msata slot a mpcie mellett. A vga-t átraktam bele és a 8giga ram is maradt. Érezhetően nem lett gyorsabb, viszont sokkal bővíthetőbb, illetve a teljesítmény bőven elég a mindennapokra. Egy ssdvel hasít, és még 10 chrome lap sem akasztja meg, úgy hogy a háttérben fut a Crossout! :Y

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#34) Kalandor válasza gold007 (#33) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Én is MSATA SSD-t akartam venni bele, de nagyon drága volt, nem is nagyon lehetett kapni, úgyhogy hagytam a fenébe. MXM VGA-t még keresek bele, de nem sürgős.

(#35) gold007 válasza Kalandor (#34) üzenetére

gold007
(tag)

Még pár héttel ezelőtt pont belefutottam egy MXM 7650A-ba itt a hardveraprón, de sajnos már nem találom. Mondjuk hűtőborda nélküli volt, úgy meg sokat nem ér mert elég spéci méretű borda kell rá...

Viszont arra figyelj, hogy ha vga van benne, akkor minimum 180W táp kell neki! Azalatt el se hajlandó indulni csak villog-csipog hogy "nem jó ez így főnök". Köszönhetően a center pines hp tápnak, szépen induláskor megbeszélik hogy hány wattos táp van rádugva, szóval nem lehet átverni.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#36) Kalandor válasza gold007 (#35) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Aha, 135W-os tápom van :(

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.