Hirdetés

2017. szeptember 24., vasárnap

(#1) BoB

BoB
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Váó

És mindez mennyibe fájt neked? :D

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom. I march for Macragge, and I know no fear!

(#2) Krugszvele válasza BoB (#1) üzenetére

Krugszvele
(fanatikus tag)

Lehet, hogy egy évig dolgozott érte, viszont egy életre szóló élményt szerzett.

Bár ahogy elnézem a magyar átlagot, inkább két-három életre való élményt! Maxi titszelet!

(#3) Kalandor válasza BoB (#1) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Még várok visszatérítést, remélhetőleg 6700 dollár környéke (repjegy, szállás, felszerelés, autóbérlés, benzin, étel, de az ajándékok meg a benzinkutas csoki nincs benne). Felesleges átváltani, mert ez a pénz ott semmi 2.5 hónapra, egy amerikai se akarta elhinni. Autó nélkül nem érdemes Amerikába menni márpedig a pénz nagy része az autóbérlés + benzin.

(#4) kmisi99 válasza Kalandor (#3) üzenetére

kmisi99
(PH! addikt)

Mondd, hogy lesz valami jó részletes fotókban gazdag beszámoló róla? Elképesztő jó kalandnak tűnik.

Dell Precision M4600

(#5) svensson

svensson
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Amcsikaland? :D

MSI GTX 980 Gaming 4G 1+ év garival és MSI GTX 1060 Gaming X 3G 2+ év garival eladó: https://hardverapro.hu/tag/svensson

(#6) pet007

pet007
(fanatikus tag)

Ha nem sert meg senkit (teged se), leirnad, hogy megis mennyibe fajt igy az egesz 2,5 honap(kb)? Aztan remelem lesz reszletes beszamolo is!! :R

(#7) Speeedfire válasza Kalandor (#3) üzenetére

Speeedfire
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Annyiért már lehet vehettél volna kint valami lelakott kocsit is, majd a végén beadtad volna egy kereskedésbe. :DDD Mondjuk nem tudom, hogy hogy van a jogszabály kint.
A beszámolókat várjuk.

[ Szerkesztve ]

Weblapom http://tothszabi.info || Linkkatalógusom http://weblapkeszites.ro

(#8) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Üdv itthon!

Ahogy olvasgattam, az autóbérlés volt a történet neuralgikus pontja. Biztosan komolyan rászerveztél, de hogy' csúszhatott meg így a dolog?

Jó, hogy egyben vagy.

http://kulter.hu/2017/08/bartok-fiaval-keszult-dokumentumfilm/

(#9) 7

7
(PH! addikt)

Welcome back :)

(#10) Kalandor válasza pet007 (#6) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

[link]

Speeedfire: ezt a kört több személlyel végigjátszottuk elméletben, és nem éri meg csak akkor, ha van egy tuti templomba járós autó ismerőstől, féláron. Ha a piacról veszel egyet, sok idő elintézni, dobálgatod az 50-100 dollárokat olajcserére, gumira, klímára, átíratásra és ekkor még azt feltételezed, hogy szerelni nem kell, az autó végigmegy. 6-8.000 alatt nem kapsz olyat, ami végigmegy ott, ahol én végigmentem és bírja is ezt a hosszú távot. Amerika nem Magyarország, ahol gyakorlatilag bárhova el tudsz menni kövesúton, még ha szar úton is, na, kint én ahova mentem, a természeti szépségekhez, oda gyakran 50 km-en át ment a földút és imádkoztál, hogy 50 km után ne legyen megint egy tábla, hogy köszi, hogy eddig eljöttél, innentől csak valódi 4x4-el lehet továbbmenni, mással ne próbálkozz, mobilhálózat nincs (vagy egy másik tábla, hogy fordulj vissza, az út lezárva) És akkor ez a megvett autó még egy régi autó, minimum dupla annyit fogyaszt, nekem 915 dollár lett a benzin, az minimum 2000 lenne. És felelősségbiztosításod sincs, 500 dollár minimum. Ha ezt összeadod, ugyanott vagy és azt feltételezed, hogy az autó hibátlan.

Eastman: számítógépes hiba, 70 nap helyett 58 + 12 napra béreltem, 58 nap után vissza Washingtonba és beválthattam volna a második vouchert). Ezt persze a közvetítő nem így tudta, hanem úgy, hogy renew kell csak a szerződésre bármelyik telephelyen. A bérlő cég szerint meg nem.

[ Szerkesztve ]

(#11) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Az igen.

Képek, videók készültek?

A név kitalált a valósággal való egyezés csak a véletlen műve! OnePlus3 / 3T tokok eladók! goo.gl/gWTbBM H - is for the Hell I unleash A - arise the Apocalypse T - I am your Terror E - destroy the Enemy

(#12) [Prolixus]

[Prolixus]
(PH! addikt)

Nem semmi...hosszabban is írhatnál a kalandról, engem érdekelne a sztori részletesebben. :)

//steamcommunity.com/id/prolixus/ - I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#13) BoB válasza Kalandor (#10) üzenetére

BoB
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Milyen autót béreltél? (márka, típus)

Krugszvele: aki egy év alatt félre tud rakni 2 millió forintot (tehát havonta 160 ezret), annak nem átlagos magyar fizetése van :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom. I march for Macragge, and I know no fear!

(#14) Kalandor válasza BoB (#13) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Vadonatúj Nissan Rouge AWD.

(#15) takacsbotond válasza BoB (#13) üzenetére

takacsbotond
(őstag)

Vagy csak többet dolgoz az átlagosnál... :U

[ Szerkesztve ]

Ki mint web, úgy adat.

(#16) dangerzone

dangerzone
(PH! addikt)

Ha jól értem, akkor nem hotelekben aludtál. Couch surfing, vagy hogyan intézted a szállásokat?

Amúgy grat a túrához. Én is egy hasonlót szeretnék megvalósítani 5 éven belül. :)

tinyurl.hu/DvAE/

(#17) petipetya

petipetya
(PH! nagyúr)

Biztosan nagyon hiányzott közben a fórum intellektuális légköre. :) Gratula az úthoz.

http://mowned.com/petipetya

(#18) Kalandor válasza dangerzone (#16) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Legtöbbször sátraztam és egy szervezet tagjainál aludtam. De volt hostel, motel, airbnb, ingyen kemping, autóban alvás, minden.

A legolcsóbb motelek 55-60$ / éjszakától vannak, de néha 80$ volt a minimum, kis költségvetésnél ez nem járható út, én a sok ingyen szállással együtt is 1050 dollárt költöttem szállásra. A couchsurfing nekem nem jött be, 20 kérésből egyszer sem jött össze, meg amúgy is, ha valami közbejön neki, akkor szívásban vagy, én erre nem építenék.

A sátrazás a legjobb, nem kell alkalmazkodni senkihez sem, olcsó, néha ingyenes és flexibilis.

[ Szerkesztve ]

(#19) Petyyyyy

Petyyyyy
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ez egy elég brutál coming soon. Remélem akadnak majd unatkozó óráid, hogy megnyisd a journey-t bővebben is. :)

Szemed az úton, pedál a padlón

(#20) 426os

426os
(őstag)

+1 az úti beszámolóra (főleg képekkel). Nagyon szívesen olvasnám. :K

Mindent. Azonnal. De inkább tegnapra. Pénz nem számít, csak olcsó legyen!

(#21) dangerzone válasza Kalandor (#18) üzenetére

dangerzone
(PH! addikt)

Sátrazni bárhol lehet legálisan, vagy mindenképpen kijelölt kemping kell?

Anno nekem azt mondták, hogy kocsiban aludni "illegális" az USÁ-ban, megbüntethet a rendőr. Vagy ez államonként eltérő?

tinyurl.hu/DvAE/

(#22) Krugszvele válasza BoB (#13) üzenetére

Krugszvele
(fanatikus tag)

Az is lehet, hogy tíz évig gyűjtögetett és akkor kijött havi 8 000 forintból :))

(#23) kemotox válasza BoB (#13) üzenetére

kemotox
(őstag)
LOGOUT blog

Köhöm PH! Prémium köhöm ;]

(#24) flymi

flymi
(őstag)
LOGOUT blog

Ha nyernék a lottón én is elmennék egy-két ilyen túrára. De akkor már nem egy Nissannal. :D
Mindig is lenyűgöztek az ilyen autós túrák, akár egyedül, akár csoportosan. Amerika más világ, de egy ilyet az öreg kontinensen is meg lehet ejteni. Across Europe, ez is jól hangzik.
Igazi Top Gear feeling lehetett csak kísérő karaván nélkül.
Várjuk a részletes beszámolót! Óriási élmény lehetett! :R

Talpig úriember, feljebb egy centivel sem! ** "Boldog ember aki jámbor, amíg be nem verjük a pofáját!" (T.B.A.) ** "Egy Seduxen-en élő csiga vagyok." (L.B.) ** "Uraim, irány a varrógép!" (H.W.)

(#25) Kalandor válasza dangerzone (#21) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nem lehet bárhol sátrazni, a hoboskodásra pedig kifejezetten ugrik a vidéki rendőrség (Kaliforniában meg se próbáld), de vannak megoldások:
- ha biciklivel vagy és úgy sátrazol, azt sok helyen elnézik, de azért ne az út mellett állj le
- a BLM földeken vannak kijelölt ingyenes kempingek, ezeknek van egy netes listája is, de nem jó, így jobb ha a legközelebbi national park rangert megkeresed, ők tudják, hogy hol vannak és azt is hogy melyik a legjobb és hogy medve, skorpió, villámcsapás-veszély, stb. van-e a környéken. A rangerekkel úgy beszélj mintha istenek lennének, mert kb. azok is.
- vannak ingyenes nemzeti parki kempingek (pl. a navajo national monumentnél)
- ritkán de vannak ingyenes kisvárosi kempingek, az önkormányzat ezzel akar embereket csalogatni oda
- autópálya pihenőkben alhatsz az autóban, ha mégis megkérdi a rendőr, annyit mondj, hogy épp vezettél, álmos voltál, nem akartál balesetezni, fő a biztonság (viszont nagyon kevés az ilyen pihenő, néha 100 mérföldenként van egy)
- a kaszinók (nem Vegasban meg puccos helyeken) parkolóiban ahol hotel is van, elnézik, ha ott alszol, de csak este és ha nagy a forgalom.
- mehetsz farmstayezni (egy nap munka, egy nap szabad, de adnak szobát és ételt is minden napra)
- a freecampsites.net-en vannak ingyenes kempingek, de nagyon vegyes a felhozatal, én kizárólag arra nem alapoznék mert párszor félrevezetett

Vannak egyéb megoldások is, de azzal "érdemled ki" a használatukat, ha magadtól jössz rá.

[ Szerkesztve ]

(#26) dangerzone válasza Kalandor (#25) üzenetére

dangerzone
(PH! addikt)

Köszi a részletes választ! :R

Van még tervben valami hasonló körút a jövőben? :)

tinyurl.hu/DvAE/

(#27) Bodrik

Bodrik
(TOPIKGAZDA)
LOGOUT blog

Üdv itthon!

"Vannak egyéb megoldások is, de azzal "érdemled ki" a használatukat, ha magadtól jössz rá."

Ettől lesz izgalmas és a Te saját kalandod. Kalandor, azt hiszem anno tökéletes volt a névválasztásod, melyet az elmúlt 2,5 hónap teljes mértékben igazolt! :)

Vagyok aki vagyok...

(#28) proci985

proci985
(MODERÁTOR)

milyen ujbol otthon es milyen megint a sajat agyadban aludni?

[ Szerkesztve ]

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#29) takacsbotond válasza proci985 (#28) üzenetére

takacsbotond
(őstag)

Én mindig a saját agyamban alszom, furcsa lenne máséban. Milyen az az ujjbolt?! ;] (bocsáss meg, magas labda volt)

Ki mint web, úgy adat.

(#30) asci

asci
(kvázi-tag)

Méltó vagy nick nevedhez, emelem virtuális kalapom :R

(#31) akom

akom
(senior tag)

http://hardverapro.hu/tag/akom#aprohirdetesei

(#32) Kalandor válasza proci985 (#28) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Amikor hazaértem, kulturális sokkba kerültem, ami azért érdekes, mert amikor kiutaztam, nem volt semmi kulturális sokk, ott voltam és kész. De hazaérve az első pár órában egy folyamatos távolodás, szinte távcsövön keresztül, távolról nézés, kívülről nézés lett rajtam úrrá, ami során lökéshullámokban jöttem az egyes elemek: ahogy a reptéren csomagfelvételhez mondjuk rámpa helyett keskeny lépcsőn kellett lemenni 2 csomaggal, ahogy a Nissan Rouge kakasüllője után be vagy lehuppantam az Octavia hátsó ülésébe, ahogy a taxis kérdés nélkül panaszkodott a saját nyomorúságos életéről, ahogy megszólalt egy moslékszájú politikus a rádióban, ahogy jöttek a szimpatikus óriásplakátok, úgy lassan erősödött ez a sípolás a fülemben, lassan siklott le puha ernyőjébe kapaszkodva a tantusz, hogy ennek a pár hónapnak vége. Nem rég nem látott vendégként, ismerős hangulatként jött vissza minden, hanem, új, nyers, zavaró szarságként. Ismerős, de most zavaró.

Soha nem akarnék Amerikában letelepedni, számomra kedves, szép, érdekes, természetileg gyönyörű, utazásilag fantasztikus, de életvitelszerűen élhetetlen ország. Magyarország évtizedeken át megismert és megszokott baromságai az első napon pár órán keresztül mégis olyan iszonyatosan furcsák voltak. És nem csak a baromságok, hanem a jó dolgok is: a normális csaptelep, a kilincs (KILINCS!!), mind kedves, játékos, furcsa dolog volt. Pár óráig. Estére már visszarázódtam, és nem kellett gondolkodni, hogy a kanál melyik fiókban van, és izommemória is előjött, hogy hány Newton erővel kell húzni a zuhanyfüggönyt ahhoz, hogy a rúd toldásán már szépen átsikoljon a függönykarika, de még ne szakítsam le az egészet rudastul a falról.

A kérdésre konkrétan válaszolva: semmilyen extra érzés nem volt a saját ágy iránt. Ez egy ágy, kényelmes ágy, jó ágy, de nem szólalt meg az angyalok kara miközben rávetettem magam.

dangerzone. ha az utazás ingyen lenne, engem többet nem látnátok. Szívesen visszamennék még egy körre Amerikába, mivel sok dolgot nem tudtam megnézni, és van amit újra, mert nem lehet betelni vele. Ami reálisabb, az jövőre egy skandináv út autóval: Szlovákia, Lengyelország, Baltikum, Finnország, Norvégis, Svédország, vissza. De szívesen lenyomnék egy Ukrajna, Oroszország, Kazahsztán, Mongónia, Kína és vissza utat is.

A többieknek: köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#33) Apollyon válasza Kalandor (#32) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

"Soha nem akarnék Amerikában letelepedni, számomra kedves, szép, érdekes, természetileg gyönyörű, utazásilag fantasztikus, de életvitelszerűen élhetetlen ország."

Ezt a feltevésedet az utána írtakkal nem magyaráztad meg. Igen, a kilincs valóban érdekes kint, meg nyilván van itthon még egyéb jópár dolog is ami miatt itt jobb Magyarisztán*, de ha a big picture-t nézzük szerintem nem sokan haboznának hogy kiutazzanak-e örökre vagy sem.

*még...

%-kal (százalékkal), 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MB-tal, GHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel, Skylake-kel, Intellel, 6700-zal, 6700K-val, GTX1070-nel, GTX1080-nal

(#34) .Szaki. válasza Kalandor (#32) üzenetére

.Szaki.
(őstag)

Szia!

Nagyon nagy tisztelet ezért az útért, én is bízom benne, hogy erről az utazásról egy részletesebb beszámolót is olvashatok majd. Épp nemrég volt Magyarósi Csabáék amerikai turnéja, igaz ott nem AWD Nissannal, hanem egy RWD Camaroval utaztak, de értelemszerűen nem is ezekre a helyekre látogattak el, ahova Te, de nagyon jó vlog sorozat volt. :)

Én mindig el szerettem volna jutni Amerikába, de azt tényleg csak úgy érdemes, hogy egy turné alatt nagyon-nagyon sok mindent bejárni, ez pedig egyfelől nagyon sok pénz, másfelől pedig én sajnos az oda-vissza úttól tartok a legjobban. (Repülés)

[ Szerkesztve ]

Semmi sincs ingyen. A dobogóra az jut fel, aki megküzd érte. || Think Different

(#35) bLaCkDoGoNe

bLaCkDoGoNe
(PH! kedvence)

Welcome back! :R

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#36) doeeg válasza Apollyon (#33) üzenetére

doeeg
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

"szerintem nem sokan haboznának hogy kiutazzanak-e örökre vagy sem." Én Kalandorral értek egyet, ebben azért vastagon benne van a "mint a filmeken" életérzés, itthonról sokaknak persze hogy az American dream a vágya.

Nekem két hetet volt szerencsém Kaliforniában tölteni szakma és szabadidő keverékeként, szuper volt, imádtam minden percét, de (ennyi alapján) nem tudnám ott elképzelni az életem (illetve el tudnám, de az az elképzelés meg nem túl reális :DDD). Persze soha nem mondom, hogy soha.

Bocs az offért.

A poszthoz: eszméletlen élmény lehetett :R És azért az igaz, hogy ezt egyszer mindenkinek látnia/tapasztalnia kell, nekem is tervben van majd pár éven belül egy hasonló, csak családdal.

Eladó Ibanez RX170D | "Ha nem hiszünk magunktól, hiszünk majd parancsra..." Dalriada

(#37) BoB válasza doeeg (#36) üzenetére

BoB
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Én is eltöltöttem 3 hónapot kint, de én vissza is mennék lakni, ha egyszerűen kivitelezhető lenne :D

(#38) [Prolixus] válasza Kalandor (#32) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

"de életvitelszerűen élhetetlen ország"

Nyilván mindenhol vannak rossz meg jó dolgok (ami egy része nyilván szubjektív, értelmezésfüggő, hogy mennyire rossz vagy jó, vagy hogy egyáltalán melyik kategória), a kérdés mindig az, hogy mi marad a mérlegelés után, mennyire pozitív az összkép. Ezek szerint kell lennie jópár olyan dolognak is, ami taszít, amik miatt nem viselnéd ez az országot minden pozitívuma ellenére. Ezek kapcsán én is szívesen olvasnék valami kiegészítést...miért élhetetlen ország számodra (szerinted)?

//steamcommunity.com/id/prolixus/ - I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#39) Kalandor válasza Apollyon (#33) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Ezt a feltevésedet az utána írtakkal nem magyaráztad meg.
A kilincs meg a csap nem arra vonatkozik, de nem akarok flametopikot csinálni, nem szeretnék erre válaszolni.

(#40) proci985 válasza Kalandor (#32) üzenetére

proci985
(MODERÁTOR)

Sajat agy alatt a hazaeresre is gondoltam, szoval jol ertetted es teljesen jol megvalaszoltad amire kivancsi voltam :R

The first rule of tautology club is the first rule of tautology club. // Social justice in lagom amount.

(#41) Kalandor válasza .Szaki. (#34) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Épp nemrég volt Magyarósi Csabáék amerikai turnéja, igaz ott nem AWD Nissannal, hanem egy RWD Camaroval utaztak, de értelemszerűen nem is ezekre a helyekre látogattak el, ahova Te, de nagyon jó vlog sorozat volt. :)
Nem adom el a lelkem, hogy kegyelem-Camaroval gyártsam a kontentet.
Ott zsizsegtek sokan a felgóprózott Charger kabrióban kaliforniai tengerparton fenntartva a forgalmat fel-alá a naplementében rendkívül eredetien a California love-ot bömböltetve miközben a jobbegyen ülő egy szelfibottal rúdtáncolva kereste a feelinget mint valami antennával.

Bennem több száz helyszín érzése itt van, elő tudom hívni, de nem azért, mert hússzor a levegőbe ugráltam egy másokat sárgító fotó kedvéért.

Én lehetőség szerint ezért nem megyek a turista csorda csapásirányán, mert nem turista vagyok, hanem utazó.

(#42) .LnB

.LnB
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Hű voltál a felhasználónevedhez. De ez a "teaser" kevés, ez a sztori egy 4-6 oldalas cikkért kiállt! :D

Sok mindent kérdeznék, személyes is lenne, szóval inkább várom a teljes cikket, hátha leírsz benne mindent.

Sidney Crosby #87 // Pittsburgh Penguins // https://www.youtube.com/watch?v=19IA0VQ0y3I

(#43) pet007

pet007
(fanatikus tag)

Azt hiszem meg senki nem tette fel a legfontosabb kerdest: nok milyenek, merre a legszebbek? ;]

(#44) Jhonny06 válasza pet007 (#43) üzenetére

Jhonny06
(PH! addikt)
LOGOUT blog

itthon..

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2x0fV6k

(#45) BoB válasza pet007 (#43) üzenetére

BoB
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Dagadtak. ;]

[ Szerkesztve ]

(#46) dangerzone válasza pet007 (#43) üzenetére

dangerzone
(PH! addikt)

Szép nők mindenhol vannak. De a szép nők száma egy adott ország női populációjához képest szerintem Kelet-Közép és Kelet-Európában a legnagyobb.

tinyurl.hu/DvAE/

(#47) dangerzone válasza dangerzone (#46) üzenetére

dangerzone
(PH! addikt)

De nyilván a nagyvárosokban azért több van. :) A Keleti parton több az európai vonású nő, keleten már sok az ázsiai. Legalábbis ahogy én láttam anno. :)

tinyurl.hu/DvAE/

(#48) Kalandor válasza pet007 (#43) üzenetére

Kalandor
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Santa Monica beach.

(#49) bLaCkDoGoNe válasza BoB (#45) üzenetére

bLaCkDoGoNe
(PH! kedvence)

Kaliforniában meg Floridában valószínűleg azért kapkodnád a fejed itt-ott. :K

"The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] http://www.flickr.com/photos/blackdogone [+] 

(#50) Apollyon válasza Kalandor (#39) üzenetére

Apollyon
(Korrektor)

Értem, köszi azért.
Más: azt a "hülye amerikaiak" sztereotípiát meg tudod cáfolni? Sokszor elhangzik ez a fórumon, hogy az usákiai emberek nagy része oktondi, én ezzel nem értek egyet :)

%-kal (százalékkal), 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MB-tal, GHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel, Skylake-kel, Intellel, 6700-zal, 6700K-val, GTX1070-nel, GTX1080-nal

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.