Hirdetés

2019. március 20., szerda

(#1) janeszgol

janeszgol
(PH! kedvence)

Izgalmasan hangzik!

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#2) Viktor0610

Viktor0610
(Jómunkásember)

Le vannak maradva!
A hollywoodi filmekben már ezer éve így megy!

;]

Aláírás (nem kötelező megadni) - "Egy csúcsteló és a Zs kategóriás gyártótól származó rizskályhád között van még néhány átmenet." :-DDD

(#3) Béééla

Béééla
(őstag)

Na, a kriptók a bankok hímtagjára léptek? Lehet ezt gyorsan is csinálni?

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#4) lev258 válasza Béééla (#3) üzenetére

lev258
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Már korábban el lett döntve, de adtak időt a technikai felkészülésre.
Viktor0610: Áh, ott már a múltba is lehet utalni. Vagy az még nem volt? ;]

[ Szerkesztve ]

Ubuntu MATE 18.04, 2. szezonos amatőr chili termesztő

(#5) hunluki válasza Viktor0610 (#2) üzenetére

hunluki
(fanatikus tag)

Sőt, ha félúton megállítják az utalást (amit természetesen százalékban mutat a kijelzőn) akkor csak a fele pénz megy át!!!44!!nééégy!44 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6) n00n

n00n
(őstag)

Üdvözlendő újítások. Az hogy 5 mp-n belül ott van a számlán a pénz, az nagyon jó lesz, bár ennek szerintem már eddig is így kellett volna működnie. Nem is az egy óra volt a sok, amíg munkaidőben odaért a pénz, hanem, hogy munkaidőn túl és hétvégén semmi nem ment. Az email címre utalás pl tök jó ötlet. Nem kell megjegyezni a bankszámlaszámomat ezentúl. :)

(#7) zsoltti válasza Viktor0610 (#2) üzenetére

zsoltti
(senior tag)

Nem csak ott, itt UK-na is azonnal atmegy a penz. Ja meg teljesen ingyenes: az alap szamlavezetes ,visa vagy mastercard, a pezfelvetel legtobb automataba, es az utalasok is ingyen vannak.

Asus Passziv Zenbook ultrabook elado!!! + Gamer Gep bontas

(#8) -Skylake- válasza zsoltti (#7) üzenetére

-Skylake-
(őstag)

Az egy fejlett orszag, ne keverd ossze magyarorszaggal.

"Nem nézem le a funkcionális analfabétákat. Ezt kikérem magamnak." Abu85

(#9) janeszgol válasza zsoltti (#7) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Ne hasonlítgasd a romlott nyugathoz. Itt szrni se lehet ingyen, mert megtehetjük.

ja nem, csak balfékek vagyunk

[ Szerkesztve ]

(#10) Saccco válasza Viktor0610 (#2) üzenetére

Saccco
(PH! nagyúr)

Jajajajajaja, nem is egyszerre érkezik, hanem rászámol.

█ Eladó BMG extruder 2db █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#11) BiP válasza Viktor0610 (#2) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

No meg nem holni 10milliós aprópénzeket, hanem többszázmillió dollárokat. Kicsit magasabbra van állítva a tranzakciós limit :)

ON: Én is leginkább a munkaidőn kívüli dolgoknak örülök a legjobban. Sosem szerettem, ha péntek délután akartam utalni, akkor 2,5napig nem történt semmi.

(#12) Fred23

Fred23
(PH! kedvence)

Végre! :C

(#13) -=MrLF=-

-=MrLF=-
(senior tag)

Jó jó, de jobb lenne ha ebben is felzárkóznánk: "teljesen ingyenes: az alap számlavezetés, visa vagy mastercard, a pénzfelvétel legtöbb automatába, és az utalások is ingyen vannak." ;]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland

(#14) UnA válasza -Skylake- (#8) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Az angol nem egy "szokásos" bankrendszer, nem érdemes összemosni a többi európaival, ahol a legtöbb helyen nincs sem ingyenes számlavezetés, sem ingyenes készpénzfelvétel.

(#15) bollokcs80

bollokcs80
(Korrektor)

Ez mind szép és jó, de mennyibe fog ez nekünk kerülni? Mert hogy az ehhez szükséges fejlesztések árát végül rajtunk verik le, az is tuti. :U

(#16) haxiboy válasza -=MrLF=- (#13) üzenetére

haxiboy
(PH! kedvence)

Amíg legombolhat rólunk bármelyik bank néhány pezót minden mozdulatunkért, és mi csak nézzük és bólogatunk hogy jaj de jó ez nekünk mert cserébe csak 3 órát állok sorba amikor ügyet kell intézni a bankban nem 5-öt mert így kiemelt ügyfélként kezelnek.
Csak a kiemelt szó jelentése az hogy : a számládról kiemelgetnek összegeket

Nem elég hogy a saját pénzünket adjuk kölcsön a bankoknak - amik bármikor becsődölhetnek és vihetik a megtakarításaink - de még fizetünk is érte. :C

Egyébként próbáljátok ki :

Bementek a bankba, mint meglévő ügyfél, kértek sorszámot xy ügyintézésre (pl legutóbb én telefonszámot váltottam), de rögtön nyomtam egy új számla nyitását is, kísérleti alapon.

Ha kivárom a sorom az eredeti sorban még most is ott lennék, új számlát bezzeg 5 perc alatt nyitnának :DDD

Csatlakozz az EVE Online közösséghez : http://bit.ly/JoinEVEOnline

(#17) Cifu

Cifu
(PH! nagyúr)

A dolog érdekessége tényleg az, hogy ez akár a bankkártyát is kiválthatja, hiszen a bankszámlához e-mailt vagy telefonszámot is hozzá lehet rendelni. Tehát mehet majd az, ami kínában is működik, hogy fogod a telefonod és egy QR kódot leolvasva (az adott vállalkozó / bolt / kutyafüle e-mail címe) elutalod neki az összeget, ő meg 5 másodpercen belül megkapja...

A csapatmunka nagyon fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!

(#18) BiP válasza Cifu (#17) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Gondolom valami hasonlónak szeretnének megágyazni ezzel.

(#19) Mateosz

Mateosz
(fanatikus tag)

Szerintem is szuper lesz!
De közben azon aggódok, hogy egy csomó email cím, telefonszám kint van a neten -> nekik bárki küldhet fizetési meghagyást? Ebből mennyi trollkodás, átverés, csalás lesz? Hogy lehet ennek elejét venni? Megelőzhető ez?

*** Be prepared! ***

(#20) janeszgol válasza Mateosz (#19) üzenetére

janeszgol
(PH! kedvence)

Nem találomra lévő emailre lehet utalni gondolom, hanem amit előtte regisztrálsz.

(#21) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Eddig sem ertettem, hogy miert kellett orakat varni az utalasokra, a masik meg, hogy egyaltalan miert nem lehetett utalni hetvegen? Marika neni potyogte be a szamokat eddig vagy mi? 😂

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#22) Cifu válasza Mateosz (#19) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Ez csak egy új kihívás az IT biztonság terén.

Ha te fizetési kérelmet küldesz mondjuk nekem, én meg élből jóváhagyom ellenőrzés nélkül, akkor az az én bűnöm.

Másfelől tudomásom szerint senkit sem köteleznek arra, hogy hozzákössék az bankszámlaszámukhoz az e-mailjüket. Ez egy lehetőség. Aki nem akarja (mert nem bízik benne például), az egyszerűen nem köti össze a bankszámlaszámát az e-mail címével, és kész...

(#23) Fred23 válasza hemaka (#21) üzenetére

Fred23
(PH! kedvence)

(#24) BiP válasza Mateosz (#19) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Ezen agyaltam én is.
Mert Manyi néni kap egy emailt, ő meg leokézza, aztán hello, ugrik a nyugdíj.

(#25) Gerasz válasza BiP (#24) üzenetére

Gerasz
(fanatikus tag)

Akkor Manyi nénit ideje gondnokság alá helyezni. A készpénzt is elkérhetik tőle az utcán.

(#26) sub71

sub71
(tag)

Dániában már 5 éve van az okos mobilokhoz bankoktól független mobllbank applikáció, amivel bárkinek, aki szerepel a névjegyek közt és szintén le van töltve ez az app, egyből tudsz utalni. Vagy pl ott a Revolut! bármilyen valutában, majdnem középárfolyamon váltva tudsz azonnal utalni szintén a telefonos névjegyeidet használva. hétvégén extra felár van, erre kell csak figyelni.

[ Szerkesztve ]

(#27) Ringman

Ringman
(PH! kedvence)

T-systems fogja fejleszteni?

multifunkciós agárstadion épül

(#28) buherton válasza bollokcs80 (#15) üzenetére

buherton
(őstag)

Ezzel az erővel, akkor ne legyen sehol fejlesztés hiszen, mindig az ügyfelek avagy az állampolgárok fizetik ki.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#29) buherton válasza zsoltti (#7) üzenetére

buherton
(őstag)

Idehaza is a tranzakciós illetéket leszámítva - mert azt macerás elkerülni - az általad említett dolgok ingyenesek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, eben - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#30) buherton

buherton
(őstag)

Ez egy olyan lépés lesz, amivel a bankkártyáktól búcsút inthetnénk. Sőt, ez egy olyan irányt vehetne, hogy a kp teljesen megszűnhetne. Mindehol. Hasonlóan, mint Kínában.

(#31) hemaka válasza Ringman (#27) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

Hope not😂

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#32) BiP válasza buherton (#30) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Engem a bankkártya kevésbé zavar, inkább a készpénz kikopását várom.
De ahhoz ingyenesnek vagy nagyon olcsónak kell lennie. Mert a jelenlegi drága bankszámlaműveletek (hála a tranzakciós adónak) eléggé viaszavetette a kpmentesítési folyamatokat.

(#33) Silenc3Hun válasza Ringman (#27) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Persze! És a BKK rendszer alapjain fogják felépíteni (természetesen meghagyva a user oldali validációt, mert bízunk egymásban... :W )

"There's a reason that we came across in this world..."

(#34) Ringman válasza Silenc3Hun (#33) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

végül is a Scheidt & Bachmann is ráér, nem kell tovább fejleszteni a bkk-s jegyrendszert ;]

(#35) otapi válasza BiP (#32) üzenetére

otapi
(kvázi-tag)

Amíg a készpénz anonim, viszont a bankszámlaműveletek meg visszakövethőek, addig nem hiszek abban hogy jelentősen visszaszorulna a kp... A kisboltok sem csak azért nem kártyáznak, mert az járulékos, hanem mert akkor blokkot kéne adniuk.

(#36) guess.who

guess.who
(senior tag)

Norman barátunk ennek a fejlesztésnek nagyon fog örülni, mert a bankszámlaszámát sem kell immár megadnia és dől a lé... ;]

(#37) UnA válasza Ringman (#27) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Nem, a bankok már dolgoznak a saját fejlesztéseken.

(persze tudom, hogy csak egy kis trollkodás volt, de nekem nem gond...)

(#38) Cifu válasza BiP (#32) üzenetére

Cifu
(PH! nagyúr)

Nagyon elcsodálkoznék, hogy ha kikopna kis hazánkban a kp.
A 27%-os ÁFA mellett nagyjából minden kis és közepes kereskedelmi és szolgáltató cég opcionálisan fenntartja a lehetőséget, hogy feketén, Áfa nélkül árulja a portékáját / szolgáltatását. Csak ugye akkor kp.-ban kell fizetni.
Arról már nem is szólva, hogy ugyanez megy fizetések terén...

(#39) csiribá válasza sub71 (#26) üzenetére

csiribá
(tag)

A Revolut-nak hamarosan lesz Forint számlája is, már várom és akkor búcsut intek a mostani bankszámlámnak.

(#40) sub71 válasza csiribá (#39) üzenetére

sub71
(tag)

Nekem úgy rémlik, amikor legutoljára utaltam rá pénzt magyar bankból, mintha Forintban jelent meg a számlámon. Nem lehet, hogy már működik a dolog?

vagy nem így értetted?

[ Szerkesztve ]

(#41) Ringman válasza UnA (#37) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

vsz magán a GIRO rendszerén is fejleszteni kell, az meg mnb tulajdon

(#42) cain69 válasza Ringman (#27) üzenetére

cain69
(PH! kedvence)

nem. a nets a beszállító. persze mindegyik bank a saját kliensének fejlesztőjét saját hatáskörben választja ki.

@Ringman: mire gondolsz? nincs a gironak olyan rendszere, ami erre képes lenne. itt nem arról van szó, hogy betoljuk a speedet a hörcsögöknek, és levesszük a rekonsziliációs ciklusok hosszát 2 óráról 5 másodpercre. vagy hardverre? ennek a kiszolgálásához szükséges hardverkapacitás sem lóg felesben az mnb-nél vagy a gironál kihasználatlanul. ez egy új rendszer. persze felhasznál bizonyos már meglévő kiszolgáló rendszereket (pl. VIBERből nem lesz új, bár lenne értelme), de nem az ig1et, vagy az ig2-t turbózzák fel, azok megmaradnak ez mellett.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#43) Ringman válasza cain69 (#42) üzenetére

Ringman
(PH! kedvence)

Csak arra hogy nem csak banki fejlesztés lesz, hanem allami/MNB-s is.

(#44) Tamás88

Tamás88
(őstag)
LOGOUT blog

Kivéve, ha a Kincstárnál van a számla, ugyanis továbbra is 1 nap telik bele, míg átmegy, még a fizetés is, hiszen a saját törvényeit nem kell betartania. :(

(#45) nullpoint válasza guess.who (#36) üzenetére

nullpoint
(senior tag)

Pont akartam írni hogy Norman örül, mert azonnal mehet levenni a málnát ahogy a veréb utalt.

(#46) Zolik

Zolik
(senior tag)

Elég nagy pofátlanság volt eddig is, hogy a két utalás eltelt idő között kb nem tudtad hogy hol van a pénzed. Főleg, ha pl banki zárás után utaltál. Addig a bank szépen levonta a számládról a pénzt és használta. Régen amikor másnapi teljesítés volt ugye mindenki el tudja képzelni, hogy napi szinten hány száz millió Ft-ot forgatott a bank míg az utalás át ért egyik helyről a másikra.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#47) hackeeeee válasza Zolik (#46) üzenetére

hackeeeee
(Jómunkásember)

Őőő..

Ha nincs banki nap, vagy zárva van a bank, akkor nem vonja le az összeget, csak nyitáskor. Legalábbis az OTP-nél biztosan így van, lakossági számlánál legalábbis.

Véleményem szubjektív...

(#48) Robert_F válasza Béééla (#3) üzenetére

Robert_F
(kvázi-tag)

He-he... Pontosan erröl van szó és örülök hogy más is így látja.

... minden reggel jusson eszedbe: ... ma van hátralévö életed elsö napja ... anonymous

(#49) cain69 válasza Zolik (#46) üzenetére

cain69
(PH! kedvence)

kb. semennyit. az a pénz nem hagyta el a számládat, amíg ki nem nyitott a viber. a bank zárolhatta, mert csak így lehetett biztos benne, hogy végre tudja hajtani a megbízást, amit adtál neki.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#50) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

tényleg frankó lesz már ha működni fog
neten ha vásárolok és utalok akkor akár sokkal gyorsabb is lehet a szállítás mert amint küldik a számlát már küldhetik is a fizetési kérvényt én meg rányomok meg is kapják és adhatják fel
eddig meg megrendetem valamit küldtek számlát utaltam ha mázli volt 1óra után megkapták de mármindjárt zárnak és hopp majd másnap feladják és buktam egy napot

2-3-4napos hétvége, karácsony és év vége környéke meg aztán pláne szopóroller volt mikor 4napig nuku banki utalás :U

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.