Hirdetés
- A spanyolviaszt nem, csak a görgőt találná fel újra az Airra Labs egere
- Képen feszít az Amazon szörnyen gyors Gravitonja
- 240 Hz-et ígérő, ultraszéles okosmonitor jött az LG gondozásában
- Egy kis ráncfelvarrást kaptak a Gigabyte AERO X16 sorozatú noteszgépei
- Kiegészítette a korábbi Arc meghajtóját az Intel
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Senki sem beszél róla, de újra elérhető két 30-as sorozatú GeForce
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Fujifilm X
- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Vezetékes FEJhallgatók
- Még két évnyi memóriaparát jósol az AMD globális alelnöke
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Projektor topic
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
7
addikt
Én egy kicsit más aspektusból közelítem meg a témát: kifejezetten kellemes az, amit a cikk végén írnak, miszerint ebből születhetne egy olyan megoldás is, amelyben az internetszolgáltató felkínál választható filtercsomagokat (pornó, szerencsejáték etc).
Sok ember van, aki már függővé vált, és nem tudja megállni az ilyen oldalak látogatását, de ha egyszer eljut oda ő, vagy valaki a vele egy háztartásban élők közül, hogy igényeljen egy vagy több ilyen csomagot, az segíthet a problémán.
A másik, hogy így a szülőknek is kevésbé kéne esetleg aggódniuk, hogy a gyermekük pornóoldalakba futna, hiszen vélhetően a szolgáltató oldali szűrők egyrészt teljesebbek, másrészt nehezebben kijátszhatók (legalábbis ha olyan családot veszünk, ahol nincs szakértő, aki még annál is jobban meg tudja oldani, de azért merem feltételezni, hogy a szakértős család ritkább). -
Paarthurnax
senior tag
Akkor mint itt élő szólnék a témához. S. Conroy egy igazi barom. Az eddigi munkássága mint politikus legalábbis ezt az érzést váltja ki az emberekből. Mindig valami idejét múlt dolgon töri a fejét és pazarolja az adófizetők pénzét. Ez az ember inkább a kínai vezetésbe illene bele.
Ki és hogyan fogja eldönteni, hogy milyen lapok vannak blokkolva, hiszen már most, előzetes tesztek szerint is rengeteg félresikerült találat van, valamint honnan tudom, hogy nem fognak majd blokkolni olyan oldalakat, amik csupán kellemetlenek a kormányra nézve? A másik meg, kb fél óra utána olvasást igényel az, hogy rájöjjön valaki, hogyan kell kijátszani.Ez az egész egy ugyan akkora baromság, mint az hogy itt Ausztráliában nincsen 18-as korhatár játékoknak, csak 15 és e miatt vannak játékok amiket nem engednek forgalomba. Legújabb pl. a jövőre megjelenő Aliens vs Predator, azért mert túl brutális.
Szerintük ez védi a fiatalok. Az már nem jut el az öreg, vén hülye agyukig, hogy a játékosok átlag életkora 27 év, valamint EBay-ről Hong Kong-ból tömegével rendelik az ilyen blokkolt játékokat, vagy az Amazonról.
ahh...ezen a két témán mindig felhúzom magam
-
Hunpriest
senior tag
Az ilyen híreknél mindig olyan érzésem van, mintha visszafelé fejlődnénk az előre haladás helyett. Volt sötét középkor, lesz sötét újkor is?

Egy ilyen cenzúránál meg mindig vannak viszontagságok, nem hiszem hogy itt másképp lenne. Emberek üzemeltetik ezt is.
-
Rickazoid
addikt
Ennél értelmesebb lenne, ha egy ilyen filtert (ha már mindenképp így akarnak hozzányúlni) arra használnának, hogy megpróbálják visszakövetni a forrásig a tartalmat. Nyilván kevés lenne a találat, egy idő után egy se, de több értelme és haszna lenne, mint a tiltásnak, ha lecsukhatnak így valakit miatta, az nagyobb visszatartó erő, mint csupán annyi, hogy nehezebb hozzájutni. Egyébként még egy ilyen filter is visszaélés forrása lehetne, szerintem a felhasználó és az internet között semmi keresnivalója filtereknek (kivéve persze pl.: iskolai, könyvtári proxykat, stb.)
-
moma
őstag
heh, pedig jó párszor szerepel a szövegben. ennyit az előzetes elvárások erejéről

amúgy szerintem az egyik sikamlósabb pont pl a bűncselekmények elkövetéséhez instrukciókat adó oldalak fekete listára pakolásának lehetősége. itt simán lehet egy lejtő amin aztán nehéz lesz megállni, ha elkezdik tényleg ezt rendszeresen csinálni. vagy pl a kábitószer használathoz utasítások: az elemi fontosságú, hogy legyenek jó minőségű leírások a neten. e nélkül sokkal kiszolgáltatottabb lenne az ember, ha valami új dolgot ki akar próbálni.
-
Neil Watts
veterán
-
bambano
titán
-
moma
őstag
van egy olyan érzésem, hogy szép lassan bővülni fog az a tartalom, amit egy jó osztrák számára jobb nem látni és ezért a kedves ura gondoskodik róla, hogy véletlen se botolhasson bele.
-
BiP
nagyúr
Ha nem változtatod meg az emberek szemléletét (hogy a gyerekpornó mennyire káros), akkor nem az fog lejönni neki, hogy ne akarjon már pedofil lenni, hanem az, hogy adódott egy technológiai probléma, amit meg kell kerülni.
Ha valós célt akart volna elérni a képviselő, akkor nevelésbe, felvilágosításba fekteti a pénzt, nem filter listákba meg szerverekbe.
Jogos, szemléletváltás nélkül nem ér sokat az egész, de ez is egy megközelítési módja. Ő ezt választotta. Lehet, hogy azért, mert mondjuk a tanácsadóinak ez a szakterülete, nem tudom.
Mondjuk azt én sem szeretem, amikor jön a politikus, aztán dobálóznak mindennel, a megvalósítást/hatást meg már nem követik.Szóval szerintem ez a korlátozás dolog csak akkor életképes, ha nagyon pöpecül megcsinálják, akkor viszont hasznos is lehet. Jelenlegi formájában demagóg, és túlságosan is bele lehet kötni.
-
bambano
titán
Ennyire már nem mélyedtem bele.
Amúgy szerintem ennek nem az az üzenete (az én ideális elképzeléseim szerint), hogy hülye az átlag (amúgy az), és le legyen fogva a keze, hanem elvileg az, hogy ezáltal visszaszorítsák az ilyen cselekmények elkövetését. (ergo ha kevesebben tudnak hozzájutni a gyerekpornóhoz, _TALÁN_ kevesebbet fognak elkövetni üzleti célból, ill. ha nehezebb bombagyártós oldalra jutni, kevesebben fognak csinálni is. Persze aki nagyon akarja, megkerüli, de legalább ne legyen tálcán kínálva a lehetőség).Van egy réteg, akit amúgysem érint, van egy réteg, akit ez pont vissza fog tartani (miattuk érdemes tárgyalásra a téma) és van egy réteg, aki amúgyis eléri a célját. Elsőnek és utolsónak mindegy.
Hozzáteszem: mindez csak akkor, ha megfelelően használják/nák ezt az egészet. Ha nem jól csinálják, semmi értelme.
Gyerekbiztos kupakkal én is így vagyok

Ha nem változtatod meg az emberek szemléletét (hogy a gyerekpornó mennyire káros), akkor nem az fog lejönni neki, hogy ne akarjon már pedofil lenni, hanem az, hogy adódott egy technológiai probléma, amit meg kell kerülni.
Ha valós célt akart volna elérni a képviselő, akkor nevelésbe, felvilágosításba fekteti a pénzt, nem filter listákba meg szerverekbe.
-
BiP
nagyúr
Ez a politikus azt mondja, hogy az átlag ausztrál állampolgár túl hülye ahhoz, hogy megítélje: mi helyes és mi nem. Politikust választani van joga? Weblapot nincs?
Az ilyen politikus az idióta és lenézi a saját szavazóit. És akkor most eltekintettünk attól a ténytől, hogy az ilyen szűréseket mindig hamarabb kijátszák azok, akiket érdekel a dolog, mint ahogy azt elképzelték. V.Ö: a gyerekbiztos gyógyszer kupakját csak a gyerek tudja levenni...
Ennyire már nem mélyedtem bele.
Amúgy szerintem ennek nem az az üzenete (az én ideális elképzeléseim szerint), hogy hülye az átlag (amúgy az), és le legyen fogva a keze, hanem elvileg az, hogy ezáltal visszaszorítsák az ilyen cselekmények elkövetését. (ergo ha kevesebben tudnak hozzájutni a gyerekpornóhoz, _TALÁN_ kevesebbet fognak elkövetni üzleti célból, ill. ha nehezebb bombagyártós oldalra jutni, kevesebben fognak csinálni is. Persze aki nagyon akarja, megkerüli, de legalább ne legyen tálcán kínálva a lehetőség).Van egy réteg, akit amúgysem érint, van egy réteg, akit ez pont vissza fog tartani (miattuk érdemes tárgyalásra a téma) és van egy réteg, aki amúgyis eléri a célját. Elsőnek és utolsónak mindegy.
Hozzáteszem: mindez csak akkor, ha megfelelően használják/nák ezt az egészet. Ha nem jól csinálják, semmi értelme.
Gyerekbiztos kupakkal én is így vagyok

-
kételkedem
addikt
Ez a politikus azt mondja, hogy az átlag ausztrál állampolgár túl hülye ahhoz, hogy megítélje: mi helyes és mi nem. Politikust választani van joga? Weblapot nincs?
Az ilyen politikus az idióta és lenézi a saját szavazóit. És akkor most eltekintettünk attól a ténytől, hogy az ilyen szűréseket mindig hamarabb kijátszák azok, akiket érdekel a dolog, mint ahogy azt elképzelték. V.Ö: a gyerekbiztos gyógyszer kupakját csak a gyerek tudja levenni...
A világ minden táján csak választáskor vagy nagykorú, aki választhat. Választások után a politikusnak kell fognia a kezedet, nehogy valami butaságot csinálj! Majd a politikus megmondja, mi a helyes és mi nem. Szánalmas!
-
bambano
titán
Persze, ez igaz. Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy vannak olyan témák, amikért nem kár, ha a süllyesztőbe kerülnek, mert mind jogi, mind morális tekintetben elítélendő. (gyermekpornó, gyilkosságra buzdítás.)
És lehet, hogy a tenger nem nyílik meg előtte, de azért ne írjuk már le, ha esetleg harcol ezek ellen. (amúgy én is rühellem a politikusokat)
Azt persze én sem nézném jó szemmel, ha a szabadságomat akarná korlátozni vagy ezt a célt a saját hasznára akarná fordítani. Hidd el, nekem is vannak félelmeim, hogy ezt nem úgy használnák, ahogy kellene, de beszélni mindenképp érdemes róla.Ez a politikus azt mondja, hogy az átlag ausztrál állampolgár túl hülye ahhoz, hogy megítélje: mi helyes és mi nem. Politikust választani van joga? Weblapot nincs?
Az ilyen politikus az idióta és lenézi a saját szavazóit. És akkor most eltekintettünk attól a ténytől, hogy az ilyen szűréseket mindig hamarabb kijátszák azok, akiket érdekel a dolog, mint ahogy azt elképzelték. V.Ö: a gyerekbiztos gyógyszer kupakját csak a gyerek tudja levenni...
-
Fáraó
őstag
Nekem a Szabad Európa Rádió mo-i esete jutott eszembe: folyamatos és kilátástalan vadászat lesz a kiszemelt honlapokra.
Egyébként pedig: Ausztrál besúgók, egyesüljetek! & Kérjetek segítséget Kínától!
-
BiP
nagyúr
Persze, ez igaz. Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy vannak olyan témák, amikért nem kár, ha a süllyesztőbe kerülnek, mert mind jogi, mind morális tekintetben elítélendő. (gyermekpornó, gyilkosságra buzdítás.)
És lehet, hogy a tenger nem nyílik meg előtte, de azért ne írjuk már le, ha esetleg harcol ezek ellen. (amúgy én is rühellem a politikusokat)
Azt persze én sem nézném jó szemmel, ha a szabadságomat akarná korlátozni vagy ezt a célt a saját hasznára akarná fordítani. Hidd el, nekem is vannak félelmeim, hogy ezt nem úgy használnák, ahogy kellene, de beszélni mindenképp érdemes róla. -
Metalfan
senior tag
Van egy érzésem, hogy Ausztráliában a következő választásokat az ellenzék fogja megnyerni elég markáns fölénnyel

-
soundsonic
aktív tag
Én teljesen a cenzúra ellen vagyok. Ne szablyák meg mikor mit böngészek, vagy töltök le az interneten. Persze nyilvánvaló a pedofil stb oldalakat tilthatják, de sajna azokat úgysem fogják tudni mivel többnyire rejtettek. A jogsértő tartalmakat csak kis mértékben fogják tudni visszatartani, mindig születni fognak újabb trükkök ellene. Ha ez Mo.-n történne lehet felmondanám a szerződésem. A szolgáltató korlátozza a sebességet, az állam megmondaná mit böngészhetek, ez elvenné az internet szabadságát. Persze nincs belelátásunk abba, hogy mennyire korlátozza az internet által nyújtott szabadságot, de gondolom annyira amennyire csak tudja..
-
bambano
titán
Szerintem önmagában nem baj az, ha a törvénytelen (pl. a felsorolt kategóriájú) oldalak szűrésre kerülnek. A hátulütője az, ha véletlenül/szándékosan olyan oldalak is bekerülnek a kalapba, amik indokolatlanok lennének, mert az már a személyi szabadságot korlátozzák (pl. ha a kormány a saját céljaira használja vagy olyan mértékű szűrést kapnak, mint pl. Kínában,)
Mert sokszor eléggé a szélirány függvénye, hogy mit tekintenek törvénytelennek az adott korban/évben, mi fér még bele.
De a gyerekpornósok, bombagyárosok szerintem nyugodtan mehetnek a kukába.Szerintem meg baj, ha egy képviselő azt hiszi, az országban mindenki hülye és neki kötelessége megmutatni az igaz utat.
Jogilag a képviselő az képviselő, nem messiás, a tenger nem nyílik meg előtte, stb. -
Szőröstalpú
tag
Uhh, először Ausztriát olvastam

Az egész tiltás rengeteg sebből vérzik, de a ami miatt meg fog bukni az szerintem az, hogy nem fogják tudni rendesen beállítani a tiltott/engedélyezett oldalakat: ha nagyon megengedő lesz, akkor semmi értelme, ha viszont csak néhány olyan oldalt is tiltanak, amit nem kellene, arra egyből le fog csapni a sajtó meg az ellenzők. -
Rickazoid
addikt
Amint ez életbe lép, nem csak, hogy vissza fognak élni vele, hanem az érintettek (és akik tudják hol kell keresni ezt) egyből titkosítanak, akkor a filtereknek már a titkosítást is fel kéne törnie (ez sok esetben nem is lehetséges), azonban ott nem lehet tudni előre, hogy az micsoda, tehát törvényes és teljesen magánjellegű adatok is feltörésre kerülhetnek (ami remélhetőleg törvény és/vagy alkotmány sértés); ha ezt meglépik, abból gondjaik lehetnek, ha egyszer kiderül.
-
BiP
nagyúr
Szerintem önmagában nem baj az, ha a törvénytelen (pl. a felsorolt kategóriájú) oldalak szűrésre kerülnek. A hátulütője az, ha véletlenül/szándékosan olyan oldalak is bekerülnek a kalapba, amik indokolatlanok lennének, mert az már a személyi szabadságot korlátozzák (pl. ha a kormány a saját céljaira használja vagy olyan mértékű szűrést kapnak, mint pl. Kínában,)
Mert sokszor eléggé a szélirány függvénye, hogy mit tekintenek törvénytelennek az adott korban/évben, mi fér még bele.
De a gyerekpornósok, bombagyárosok szerintem nyugodtan mehetnek a kukába. -
kraftxld
félisten
-
bambano
titán
Nagy öröm, hogy máshol is vannak degenerált idióták...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Telefon felváráslás!! iPhone 15/iPhone 15 Plus/iPhone 15 Pro/iPhone 15 Pro Max
- Új Gree inverteres 6kW ablak kíma GJC09AF-E6RNB3A
- Honor X6 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- BESZÁMÍTÁS! 32GB Corsair Vengeance RGB 7000Mhz DDR5 XMP memória garanciával hibátlan működéssel
- Svájci jellegű bicska eladó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Szerintük ez védi a fiatalok. Az már nem jut el az öreg, vén hülye agyukig, hogy a játékosok átlag életkora 27 év, valamint EBay-ről Hong Kong-ból tömegével rendelik az ilyen blokkolt játékokat, vagy az Amazonról.






