Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .mf

    veterán

    válasz Ratman #9 üzenetére

    Oh, kérem. Akkor neked 10Mbps chip is jó lesz a 33.6k-s modemedhez. "S mit eszik?", kérdezik majd a turisták :U

    Én nagyon örültem, amikor egyik gépről a másikra kellett többszáz GB-nyit átmásolni, és a winyók voltak a szűk keresztmetszet, nem a 100Mbps valós kb 10MBps-a...
    Gigabit további előnye, hogy nem kell hozzá crosslink. Már notiknál is alapfelszereltség a GbE, azt azért nem tartom kizártnak, hogy egy átlagjános ne örülne annak, ha nem kell crosslinkkel bohóckodni, s sokkal gyorsabban másol át fájlokat notiról gépre.

    berci: ezt is írtam, ha annyira budget, akkor ki a célközönség? Ha minden fillér számít, akkor az nem az intel "latest and greatest" prociját veszi, hanem inkább az akciós, kifutó családot, nemde?
    Továbbá: egyáltalán nem spóroltak minden centen, mert, ha eddig még nem bökte ki a szemed: többségében szilárdelektrolitos kondik vannak azon a lapon is. Vannak régi szerverek, amik normál kondikkal 5-10 éve mennek 24/7, gond nélkül. Na ez a felesleges, nem a GbE. Ha ahelyett a 4 kondi helyett, ami nem a proci környékén van, tehát nincs kitéve akkora hőnek (igazából azok sincsenek), azok helyett normál kondi lenne, már meg is lenne az a tíz cent, ami a GbE chip felára...

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák