Hirdetés

2019. augusztus 21., szerda

(#1) jedis

jedis
(senior tag)

Én drukkolok nekik . :K Kedvenc márkám volt régen . :D Sajnálnám őket, ha ők is eltünnének a sűlyesztőben , mint más nevesebb márkák. :O

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#2) vond

vond
(MODERÁTOR)

Hajrá! Csak már látnám őket a boltokban. :) Remélem, csinálni fognak 55" alatti, olcsóbb OLED-eket is. Elég nagy piaca lenne szerintem. Mondjuk én inkább egy sallangmentes, szintén olcsó 55-ösre pályázok. Jöhetne mondjuk jövő karácsonyra 250-ért. ;]

vond.hu //// design • grafika • fotó • videó • web

(#3) bteebi

bteebi
(addikt)

Na ez már valami! :K :C Ez egyébként vajon "rendes" RGB OLED lenne? Nem hinném, hogy az LG-től licenszel(het)nék a WOLED-et. Érdekes lesz... Mondjuk ha RGB OLED lenne, akkor a kék szubpixel élettartama továbbra is problémás lehetne, illetve mivel el lehetne azt sütniük, hogy ez már "valódi OLED" az LG-ével ellentétben, ezért az árát is rendesen megkérnék. A Sharp TV-k amúgy se az olcsóságukról híresek (mondjuk cserébe nem is rosszak). Nem hinném, hogy az LG-től olcsóbban adnák majd a TV-iket, bár ennek ellenére lehet, hogy lenne némi árcsökkentés az LG-nél.

Feleslegesen persze ne legyünk hurráoptimisták. A 2018 áprilisában kezdődő működés valószínűleg még csak a tesztüzemet jelenti, abból gyártás minden bizonnyal csak hónapokkal később lenne. A kihozatal pedig valószínűleg nem lesz túl jó, a kapacitás meg eleve kérdéses. Ráadásul a teljes kapacitásnak csak egy töredéke lesz TV méretű panel... A közepes méret viszont egy érdekes kérdés - csak nem laptop kijelzőket és monitorokat takar? :)

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#4) weiss

weiss
(őstag)
LOGOUT blog

Vajon ez LG licenc alapján lenne, vagy van valami saját technológiájuk?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#5) jerry311 válasza bteebi (#3) üzenetére

jerry311
(veterán)

Áprilisi gyártásból illene, hogy jusson a karácsonyi vásárokra, különben rögtön bukta az első nagyobb bevételi lehetőség.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#6) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Hajrá, mert egy panelgyártó nem csinál nyarat...

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#7) .mf válasza jedis (#1) üzenetére

.mf
(veterán)

Már eltűntek a süllyesztőben. Egy éve a Hon Hai vásárolta fel őket. A helyzet azért nem annyira rossz, mint mondjuk a törökök által felvásárolt Grundiggal, mert Hon Hai a Foxconn.

Érdekes ez a váltás, egy éve arról volt szó, hogy a Sharp mint márkanév eltűnik, és helyette csak beszállítóként üzemel tovább, mobil és tv piacra gyárt kijelzőket.

(#8) Pumma válasza bteebi (#3) üzenetére

Pumma
(veterán)

Teljesen mindegy hogy milyen technológia, ha gyártják, és a piacra dobják, annak tartósnak kell lenni.

Ha kérdésed van írj privit!

(#9) PrinceHerceg válasza Pumma (#8) üzenetére

PrinceHerceg
(őstag)

Csak törjék le mihamarabb az LG féle egyeduralmat... ;)

♪ ♫ X-Fi + D.A.C ♪ < d[(^ ˛ *)]b > ♪ Xtreme Fidelity ♫ ♪

(#10) Pumma válasza PrinceHerceg (#9) üzenetére

Pumma
(veterán)

Nem számít a mi szemszögünkből, hogy ki uralja a piacot, vagy neked igen? Képzeld el, hogy olcsóbban adják a tévéket, de csak fele mennyiségben, az is elég nekünk. Pl. Ha 200k-ért adnának egy 50" OLED-et...

Ha kérdésed van írj privit!

(#11) troviko

troviko
(senior tag)

Jöjjenek csak, jöjjenek csak, minél többen gyártanak, annál jobb lesz a minőség, és alacsonyabb az ár.
:C :C
A piacra meg ráfér egy -50%...

[ Szerkesztve ]

Sony Fan, Samsung hater -> Samsung fan, Sony hater - Nem én változtam, a piac... - Most S7E, és rühellem...

(#12) flexxx2

flexxx2
(senior tag)

Én nem reménykedek, ha lesz is TV panel, kevés lesz és max 55", annál meg nagyobb kellene :)

(#13) Partz

Partz
(senior tag)

Kis kiegészítés a hírhez. 2018-tól a kis-közép méretű panelek gyártását tervezik. Nagy paneles gyártást 2021-re teszik.

[ Szerkesztve ]

(#14) dh66e

dh66e
(veterán)

Remélhetőleg lesz belőlle valami ami tényleg lendít a piacon meg a Sharp is talpra áll teljesen.
(#7) .mf
Azzal a süllyesztővel várjunk még...... :U

[ Szerkesztve ]

(#15) Joshi válasza Partz (#13) üzenetére

Joshi
(félisten)

Szerintem WOLED-et fognak gyártani, szóval az LG-nek perkálni kell a licensz díjért.

(#16) Partz válasza Joshi (#15) üzenetére

Partz
(senior tag)

Első körben valószínű, viszont mire a tv méretű paneleknél tartanak szerintem túllépnek ezen a woled technológián, jövőre tervezik tadf oled anyagok bevezetését panelgyártáshoz.

(#17) Joshi válasza Partz (#16) üzenetére

Joshi
(félisten)

Utánaolvastam a tadf oled anyagoknak, de nem hinném hogy ebből az elkövetkezendő 5 évben lesz bármilyen kézzelfogható versenyképességű hatása. Már csak azért se, mert az LG-nek se volt könnyű az OLED gyártás a kezdetekben. Még most is elég magas a selejtarányuk. Természetesen az nekünk végfelhasználóknak csak jó, hogy lesz konkurencia. Meglátjuk.

(#18) kromatika

kromatika
(veterán)

Sharp TV saját kijelzővel.UP nekik.

(#19) Polarstar

Polarstar
(nagyúr)

Nagyon nagy kedvenc cégem volt!
A legjobb TV- egy lapos katódos Sharp volt.
Szivesen látnék egy újat!

BlackBerry Key2, Telegram newschannel-> t.me/crossnordic ursa.major-et-tutanota.com BBMe: EF02F120

(#20) bteebi válasza Joshi (#17) üzenetére

bteebi
(addikt)

Nekem úgy dereng, hogy sokat javult a kihozatal az elmúlt pár évben (bár elég valószínű, hogy 77"-os méretben még mindig nem valami jó). Ráadásul egy ideje már talán "nyomtatják" a paneleket, ami elvileg jelentősen csökkentette a költségeiket.

#13: Azért ez nem hangzik túl jól... 2021 még elég sokára lesz, addig kb. bármi megtörténhet (és az ellentéte is).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Joshi válasza bteebi (#20) üzenetére

Joshi
(félisten)

Én viszont úgy tudom hogy az LG még nem kezdte meg a nyomtatott oled kijelzők gyártását, valami 2019-20 rémlik. De az se jelenti azt hogy olcsóbbak lesznek a tévék.

[ Szerkesztve ]

(#22) krx21 válasza Polarstar (#19) üzenetére

krx21
(veterán)

Ez a Sharp már teljesen más.... Az idő elteltével minden márka változik...

(#23) Lacok válasza t72killer (#6) üzenetére

Lacok
(őstag)

És konkurencia hiányában árat sem nagyon csökkent.

(#24) krx21 válasza Lacok (#23) üzenetére

krx21
(veterán)

A csúcs lcd-ken még mindig nagyobb a profit...

(#25) Partz válasza Joshi (#21) üzenetére

Partz
(senior tag)

Még az idén kezdik kísérleti jelleggel.

(#26) Joshi válasza Partz (#25) üzenetére

Joshi
(félisten)

Abból pont 2020-ra lesz kézzelfogható termék.

(#27) kk831228 válasza vond (#2) üzenetére

kk831228
(addikt)

55" alattit, minek...? 🤔 Wc-be...?? ;] .

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#28) Partz válasza Joshi (#17) üzenetére

Partz
(senior tag)

Nem tudom mit olvastál róla, de év végéig a Cynora elérhetővé akarja tenni a kék tadf-oled anyagokat. Jövőre már az Lg gondolkodik a bevezetésén, ez óriási előrelépés lenne a wrgb pixelstruktúra után. Fényerő többszörösére nőhetne, és egy Rec.2020 körüli színskálát tenne lehetővé teljes fényerőn, quantum-dot technológiával kombinálva. Amit szintén fejleszt az Lg, Nanosys-től a technológiához megvásárolható qd szűrők lesznek addigra.

Jövőre én nagy előrelépést várok oled és quantum-dot fronton egyaránt.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.