Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    Az optikai lemez mint tároló eszköz szerintem egyáltalán nem halott. Ha jó minőségű lemezre ír az ember az negyed évszázadig biztosan olvasható marad. Én tele vagyok írott dvd lemezekkel még az offline világból az ezredfordulóról amelyek ma 2021-ben is tökéletesen olvashatóak pedig többségük Arita, Omega meg hasonló filléres noname vackok. Csak be lettek dobva egy kiürült százas henger tartóba és ott karistolják egymást két évtizede. Ja és ezalatt néhányszor a haveri kört is körbejárták a lemezek mégis olvashatóak és nem csak a TDK meg a Verbatim de a dzsunka fos is.
    Ha valaki másra bízod a bizalmas adataid tárolását (felhő) nem tudhatod ki turkál bennük vagy másolja le azokat. Egy ssd hdd vagy pendrive esetén előfordulhat adatvesztés szerencsétlen esetben bukod ami rajta van. Én kb 100GB családi videót buktam el egy évtizede vinyóhiba miatt. Csak pár darab néhány másodperces rövid videót és ~50 fotót sikerült visszahozni minden más örökre elveszett. Ott megtanultam egy életre, hogy a fontos dolgokat minimum két de inkább három példányban lemezre írni + adatmentésre használt tartalék vinyón is letárolni egy példányban. Én a mai napig mentegetek optikai lemezre, fogok is amíg csak elérhető lesz a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák