Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • asdf_

    veterán

    válasz Chaser #17 üzenetére

    Tény, ez azok ellen, akik ott tartanak, hogy a pénztárgépe beütnek 2490 Ft-ot a C áfagyűjtőbe és ennyi az egész, ott nehéz/lehetetlen ráhúzni, hogy nem 3490 helyett adja most 2490-ért, mint ahogy kiírta, hanem az már januárban is 2490 volt, és a 3490 csak egy kamu, áthúzott ár.
    Ugyanakkor nem gondolnám, hogy ezek a kis noname, minimális forgalmú, és/vagy az online pénztárgép bevetetésekor sivalkodó jajjúristen, miből fogom a 130 ezres pénztárgépet kitermelni boltok lennének a célközönsége ennek a jogszabálynak és tőlük kéne megmenteni a plebst. Sokkal inkább a reklámjaival és termékeivel -hogy hivatalnokul fogalmazzak- a fogyasztók széles körét elérő nagy cégek, amelyek most már nem tehetik meg, hogy egy full alap 43"-os TV-t feláraznak 189 000 Ft-ra pár napra, hogy utána akciósan 145 000-ért kínálja 189 000 helyett (valós példa kb. valós árakkal, valaki egy adott tv-t akart volna megvenni kifejezetten egy adott boltban, mert talán oda volt utalványa, és kérdezte a szaktopicban, hogy oké, oké, de ez miért ennyi, mondtuk neki hogy várjon pár napot ha belefér és jé, pár nap múlva "akciós" volt (értsd.: normál áron ment).

    Szintén amúgy, én nem értem az embereket (akik miatt vélhetően ezt a szabályozást meg kellett hozni). Otthon van internet, a telefonján szinte mindenkinek van internet, ezen kívül mindenkinek van egy saját elgondolása egy dologról, hogy az adott termék, szolgáltatás mennyit ér. Bármiről 2 perc alatt kideríthető, hogy jó deal-e, és mellette persze ott van, hogy a kiírt összeget úgy gondolom megéri-e nekem az adott termék/szolgáltatás avagy sem. Ha úgy döntöttem, érzésre, hogy az nekem megéri és megveszem, bármi utánanézés nélkül, akkor ne utólag legyen már keserű az élet, akinek nagy volt a pöcse a boltban, annak legyen nagy otthon is. Nem kisebbítve persze azt a dolgot, hogy úgy általánosságban azért egyáltalán nem gond, hogy most lett ez a szabály, mert a kamuárak kamuárak voltak az áthúzott szekcióban, tehát egy tényleges, valós átveréstől próbálják menteni a népet, a kérdés inkább az bennem, hogy ebből mennyi volt a ténylegesen átvert, és mennyi volt az, aki úgy vásárolt, hogy tudta jól, hogy az áthúzott ár kamu.

Új hozzászólás Aktív témák