Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szatilla

    csendes tag

    válasz Elpresidente #49 üzenetére

    Egy passzív gép néhány sorban, és gondolatok hozzá. Mivel a körülmények miatt le szerettem volna halkítani a gépem, több lépcsőben nekiálltam a megvalósításnak. Természetesen egyszerre is meg lehet csinálni, ha az anyagiak rendelkezésre állnak hozzá. Először egy olyan procit kellett keresnem, ami nem fogyaszt sokat, feltételezhetően megfelel neki egy nagyobb hűtő, ventillátor nélkül. Én egy Pentium Dual Core E6300 2,80GHz-es mellett döntöttem, de természetesen bármilyen más hasonló melegedésű megfelelt volna. Ez egyébként 65W-os. A processzorhűtőknél egy CM Hyper Z600 mellett tettem le a voksom. Hozzá jött egy alaplap, ami passzív, ez ma már nem nehéz, a legtöbb az. Nekem egy Asrock P5B pro került a gépembe. Egy 2 GB-os, és egy 1 GB-os Kingmax Ram, egy még játékra is megfelelő videokártya, ami még létezik passzív hűtéssel. Itt amire gondoltam az egy 9600GT, ill. egy RadeOn 4670-es volt. Mivel a 9600-ról azt olvastam, és hallottam, hogy igencsak melegszik, a 4670 pedig ezen a téren jobban teljesített emellett döntöttem. Konkrétan Sapphire PCIe HD4670 512MB DDR3 Ultimate-et vettem. A ház valóban fontosnak tűnt, most egy Cooler Master ( CMSTACKER )toronyban helyeztem el az alkatrészeket. A táp alul helyezhető el,, így passzívként nem fűti agyon magát felfelé száll a meleg, és létrehoz egy áramlást a gépen belül. A házhoz adott ventillátorokat nem kötöttem be, a jobb szellőzés érdekében ki is vettem hátulról, és így ott nagyobb felületen nyitott. A tápegységet még régebben vettem meg, FSP ZEN 400W Fanless Active PFC a pontos típus. Itt jelentkezett egy olyan probléma, amire nem gondoltam. A táp egyik alaplapi csatlakozója (a kicsi), mivel lent volt a táp, nem ért el a rendeltetési helyéig, rövid volt. Itt 2 megoldás jöhetett szóba: Az egyszerűbb az, ha meghosszabbítom azt a néhány kábelt, egyszerű drótdarab betoldással. De akkor el kellett volna vágnom a tápnak ezt a vezetékét. Ez is megfelelt volna, de én egy másik bonyolultabb mellett döntöttem. Egy elhalálozott alapról kiforrasztottam a csatlakozót, és ennek felhasználásával, egy rossz tápból kivágott csatlakozóval gyakorlatilag egy hosszabbítót készítettem. Hurrá, így már elér ahova kell! A vinyó most egy Seagate SATA2 1,5TB 32MB Barracuda LP, aminek a hangját ha letöltök lehet hallani. A teljes zajmentességhez egy SSD-vinyó lesz a következő lépés, ahogy írtam, a mostani, pedig bekerül egy rack-be, hogy a nagy tárhely is meglegyen, de éjszakára kiiktathassam. Tavaly október óta üzemel ez az összeállítás. Ritkán játszom, de a MOHA Airborne-t, és a Modern Warfare 2-t végigvittem vele. Mostanában csak net, film, dvd-írás, tehát egyszerűbb dolgok kerülnek előtérbe. Nem fagy, korrektül, megbízhatóan működik. Tudom, hogy sokaknak ez a gép nem felelne meg, de szerintem egy jó alternatíva lehet annak, aki nemcsak játékra összpontosít, de arról sem szeretne azért lemondani.

  • szatilla

    csendes tag

    válasz Elpresidente #49 üzenetére

    Az egérnél nálunk a görgő volt az ami hangos volt. Egy EX-110-es Logitech bill. egér szettem volt. Az egér hangja egy idő után már engem is zavart. Szétszedtem, és a rugót innen kivéve ez a probléma megoldódott. Ha nem érzel magadban ehhez nagy kedvet, akkor egyszerűbb megoldásként vegyél egy olyan egeret, amelyiknél az egér görgője hangtalanul is tud működni. Most a laptopnál ilyet használok, Logitech VX Nano Cordl. Laser, de sok másik is van már ehhez hasonló, bár nem olcsók. A kattintásra még nem tudok megoldást, de lehet hogy valaki tud itt ilyen téren is halk egeret.

  • Elpresidente

    tag

    válasz szatilla #53 üzenetére

    Köszi a leírást! Ahogy elnézem, jelentős összeget kellene ráborítanom, ezért inkább elviselem a jelenlegi állapotot. Ha sikerül szereznem egy halk (nem feltétlenül passzív) tápot, már az sokat dobna a helyzetem, mivel a mostani elég hangos.

    Xbox gamertag: goserHU

  • pincehely

    addikt

    válasz D1Rect #51 üzenetére

    Hej jó!Látom Beta tester vagy StaCraft 2-ben.
    Vélemény?

    http://kefetemap.deviantart.com/

Új hozzászólás Aktív témák