Hirdetés

2018. október 20., szombat

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(PH! félisten)
LOGOUT blog (1)

Ha nem adják, majd megveszem hardverapron :D

És anyagilag úgy megvagyunk viselve, hogy még lábazatot se tuttunk csináni, mer nincs mibül ll Logitech <3 ll Xiaomi Mi 8

(#2) .mf

.mf
(PH! kedvence)

14 TB / 8 tányér = legrosszabb esetben is 1.75 TB tányéronként. Ki tudnának adni egy sima nem-héliumos meghajtót 5 TB-tal 3 tányérral, ami régen középkategória volt, erre most olyan ára van (45k), hogy besírsz... (Miközben a 4 TB-osokban is 3 tányér van, és olyat már 28-32k-ért kapsz...)

A fotózás, videózás zabálja a tárhelyet, de amilyen magasan ragadtak az árak az Özönvíz óta, és amennyire lelassult az árak csökkenése az azelőtti időkhöz képest, egyszerűen dühítő. Ft/TB-ban 2011-ben is annyi volt egy akkoriban nagyobbnak számító lemez, mint most a >=4 TB-osok közül a legjobb ajánlat (akkor 14k volt 2 TB, most 28k a legolcsóbb 4 TB), pedig eltelt 7 év...

(#3) Bici válasza .mf (#2) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Az SSD-knek is koszonheto szerintem, hogy csokken a fejlodes es az arak csokkenese.

(#4) Kopi31415 válasza .mf (#2) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Közben volt infláció.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#5) devast válasza Kopi31415 (#4) üzenetére

devast
(PH! addikt)

Az lehet... de a technológiai fejlődés sokkal nagyobb volt mint az az évi pár százalékos infláció... Egyszerűen megállt a fejlődés. És breaking news: aki szerint drága a hdd az inkább most vegyen, mert ennél már csak drágább lesz...

(#6) yarsley válasza devast (#5) üzenetére

yarsley
(fanatikus tag)

A nagy adatkozpontok tovabbra is zabaljak a winyokat... Van valami cikk ezzel az aremelkedessel kapcsolatban, vagy csak sajat megerzes?

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#7) junior11 válasza yarsley (#6) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Erre én is kíváncsi vagyok, hogy miért is lesznek drágábbak...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#8) TeeJay válasza .mf (#2) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

igazad van
nyomatja itt mindenki a 7-8-9tányétos héliumos HDD-t mert azon lehet nagyot kaszálni
miközben simán tudnának 2-3 max 4tányéros meghajtót is csinálni ugyanezen tányérokkal
csak arra tojnak mert nem lehet akkora árréssel küldeni

sőt nekem 1tányéros is elég lenne :R :K

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#9) ivarg válasza devast (#5) üzenetére

ivarg
(tag)

Az árak majd akkor kezdenek lemenni, ha a RAM-ok árai alább szálnak és az SSD-k áresése kötelezően szükségszerűvé teszi az árcsökkentést, addig szerényen kasszíroznak kartellben... én is ezt tenném jönnek még nehezebb idők is.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#10) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

Mindig ez a tötymörgés,laptopba akarok venni 4 TB ami be is fér 9mm. Egy gyártó sem mozgatja magát. Jó hogy 7mm be van 2 TB. :(((

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#11) total90 válasza pusszycat (#10) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Gondolom nagyon kicsi a réteg, akinek erre van szüksége.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#12) pepeno1 válasza pusszycat (#10) üzenetére

pepeno1
(lelkes újonc)

Laptopba SSD való. ;)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#13) pusszycat válasza pepeno1 (#12) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Mellé... :)

total90

Van külső 4 TB HDD is de unom folyton csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#14) tibaimp

tibaimp
(őstag)

Az miért kell, hogy mind a két féle csatival jönnie, tehát 6 Gbps-os SATA és 12 Gbps SAS csatoló is van, mikor még a SATA sebességét sem éri el, minek a SAS csati?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) .mf válasza tibaimp (#14) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Öööööööö fészpalm?
Vagy SATA, vagy SAS csatlakozóval lesz rendelhető. Hiába nem éri el a SAS-3 (12 Gbps) max sávszélességét, attól még a SAS rengeteg olyan funkciót kínál, amit a SATA nem, és szerveres környezetben szükséges (pl. az SCSI-ből sokkal robusztusabb error recoveryt és error correctiont örökölt, mint amit a SATA tud).

(#16) .mf válasza Kopi31415 (#4) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Nézd meg, hogy előtte milyen ütemben csökkentek az árak...

TeeJay: vannak olyanok is, de nagyon keményen szegmentálják a piacot. Ahogy fent is írtam, 4 TB-os lemezek 28 ill. 34k-tól kaphatóak (5400 ill. 7200 RPM) - amikben 3 tányér van. Anandon azt írják, hogy ebben a 14 TB-osban 1.75 TB-os tányérok vannak. 3 ilyen, vagy akár csak 1.67 TB-os tányérból ki lehet hozni egy 5 TB-os lemezt. Ehhez képest mennyi a legolcsóbb 5 TB-os? 45k, +25% kapacitásért +50% ár, miközben nekik max 1 extra fej a költségük...

Legalább végre haladunk itthon is lefelé az árakkal: amikor tavaly nyáron vettem új lemezt, akkor még a 3 TB-osok voltak messze az ár/érték bajnokok 8k/TB-tal; most már majdnem 6k/TB-ra mérséklődtek a 3 TB-osok, és a 4 TB-osok is csak 7k/TB-ra csökkentek (egy éve még 40k, azaz 10k/TB áron mérték őket)...

(#17) total90 válasza pusszycat (#13) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt vágom, arra értettem, hogy belső lapos hdd-re ekkora tárhellyel szerintem nem nagy az igény.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#18) Prof

Prof
(PH! addikt)

De jo lenne ha legalabb link szinten szerepelne a cikkben mi az a SMR, PMR es TBMR, hogy a foldi halando nem HDD buzik is ertsenek valamit belole. :o

Ps> Az Ipon-on sikerult kiirniuk a cikkben :DD

[ Szerkesztve ]

"Yesterday is gone, tommorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#19) Kopi31415 válasza .mf (#16) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Láttad, akkoriban milyen volt a technikai fejlödés? Most milyen?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#20) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Jó , hogy nem írták le az árát mert szerintem leültem volna. Igaz nem egyéni felhasználóknak készítették ott pedig annyira nem árérzékenyek.

Notebook javítás alaplap szinten, csatlakozók , chipset , smd csere. Kijelző és káva javítás, csere

(#21) tibaimp válasza .mf (#15) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Értem, és köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) pusszycat válasza total90 (#17) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Annak akinek van desktop gépe mellette vagy ott figyel egy nas,de nekem csak ez adatot meg.

(#23) Tidus válasza pusszycat (#13) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Állíts be mellé egy NAS-t. Azt bárhol eléred, még mobilon is
Saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

HEDT i9, maximum edition...

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.