H​ir​de​t​és

2018. május 23., szerda

(#1) enginev3.0

enginev3.0
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Ha nem adják, majd megveszem hardverapron :D

Logitech <3 ll Én nem szeretem az almát és ennek nagyon örülök, mert ha szeretném, akkor megenném, pedig utálom ll Samsung Galaxy S8 Black 64Gb

(#2) .mf

.mf
(PH! kedvence)

14 TB / 8 tányér = legrosszabb esetben is 1.75 TB tányéronként. Ki tudnának adni egy sima nem-héliumos meghajtót 5 TB-tal 3 tányérral, ami régen középkategória volt, erre most olyan ára van (45k), hogy besírsz... (Miközben a 4 TB-osokban is 3 tányér van, és olyat már 28-32k-ért kapsz...)

A fotózás, videózás zabálja a tárhelyet, de amilyen magasan ragadtak az árak az Özönvíz óta, és amennyire lelassult az árak csökkenése az azelőtti időkhöz képest, egyszerűen dühítő. Ft/TB-ban 2011-ben is annyi volt egy akkoriban nagyobbnak számító lemez, mint most a >=4 TB-osok közül a legjobb ajánlat (akkor 14k volt 2 TB, most 28k a legolcsóbb 4 TB), pedig eltelt 7 év...

(#3) Bici válasza .mf (#2) üzenetére

Bici
(PH! félisten)

Az SSD-knek is koszonheto szerintem, hogy csokken a fejlodes es az arak csokkenese.

Keresek Athlon X4 5370 procit és/vagy ITX-es FM2(+) lapot.

(#4) Kopi31415 válasza .mf (#2) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Közben volt infláció.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#5) devast válasza Kopi31415 (#4) üzenetére

devast
(PH! addikt)

Az lehet... de a technológiai fejlődés sokkal nagyobb volt mint az az évi pár százalékos infláció... Egyszerűen megállt a fejlődés. És breaking news: aki szerint drága a hdd az inkább most vegyen, mert ennél már csak drágább lesz...

(#6) yarsley válasza devast (#5) üzenetére

yarsley
(fanatikus tag)

A nagy adatkozpontok tovabbra is zabaljak a winyokat... Van valami cikk ezzel az aremelkedessel kapcsolatban, vagy csak sajat megerzes?

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#7) junior11 válasza yarsley (#6) üzenetére

junior11
(PH! addikt)

Erre én is kíváncsi vagyok, hogy miért is lesznek drágábbak...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#8) TeeJay válasza .mf (#2) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

igazad van
nyomatja itt mindenki a 7-8-9tányétos héliumos HDD-t mert azon lehet nagyot kaszálni
miközben simán tudnának 2-3 max 4tányéros meghajtót is csinálni ugyanezen tányérokkal
csak arra tojnak mert nem lehet akkora árréssel küldeni

sőt nekem 1tányéros is elég lenne :R :K

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#9) ivarg válasza devast (#5) üzenetére

ivarg
(tag)

Az árak majd akkor kezdenek lemenni, ha a RAM-ok árai alább szálnak és az SSD-k áresése kötelezően szükségszerűvé teszi az árcsökkentést, addig szerényen kasszíroznak kartellben... én is ezt tenném jönnek még nehezebb idők is.

Minden eladott termékemre min 12 nap garanciát vállalok. A szállítás költségét többnyire ajánlott küldeményként bekalkulálom az árba, ezt akkor tudod igénybe venni ha előre utalod az árát annak amit megszeretnél vásárolni. Igen minden működik hibátlanul, máskülönben nem lenne garancia.

(#10) pusszycat

pusszycat
(PH! kedvence)

Mindig ez a tötymörgés,laptopba akarok venni 4 TB ami be is fér 9mm. Egy gyártó sem mozgatja magát. Jó hogy 7mm be van 2 TB. :(((

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#11) total90 válasza pusszycat (#10) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Gondolom nagyon kicsi a réteg, akinek erre van szüksége.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#12) pepeno1 válasza pusszycat (#10) üzenetére

pepeno1
(lelkes újonc)

Laptopba SSD való. ;)

Azért mert a kacsa nem tud úszni, még nem a víz a hülye.

(#13) pusszycat válasza pepeno1 (#12) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Mellé... :)

total90

Van külső 4 TB HDD is de unom folyton csatlakoztatni.

[ Szerkesztve ]

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. HyperX Fury SSD 240 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black -

(#14) tibaimp

tibaimp
(senior tag)

Az miért kell, hogy mind a két féle csatival jönnie, tehát 6 Gbps-os SATA és 12 Gbps SAS csatoló is van, mikor még a SATA sebességét sem éri el, minek a SAS csati?

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) .mf válasza tibaimp (#14) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Öööööööö fészpalm?
Vagy SATA, vagy SAS csatlakozóval lesz rendelhető. Hiába nem éri el a SAS-3 (12 Gbps) max sávszélességét, attól még a SAS rengeteg olyan funkciót kínál, amit a SATA nem, és szerveres környezetben szükséges (pl. az SCSI-ből sokkal robusztusabb error recoveryt és error correctiont örökölt, mint amit a SATA tud).

(#16) .mf válasza Kopi31415 (#4) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Nézd meg, hogy előtte milyen ütemben csökkentek az árak...

TeeJay: vannak olyanok is, de nagyon keményen szegmentálják a piacot. Ahogy fent is írtam, 4 TB-os lemezek 28 ill. 34k-tól kaphatóak (5400 ill. 7200 RPM) - amikben 3 tányér van. Anandon azt írják, hogy ebben a 14 TB-osban 1.75 TB-os tányérok vannak. 3 ilyen, vagy akár csak 1.67 TB-os tányérból ki lehet hozni egy 5 TB-os lemezt. Ehhez képest mennyi a legolcsóbb 5 TB-os? 45k, +25% kapacitásért +50% ár, miközben nekik max 1 extra fej a költségük...

Legalább végre haladunk itthon is lefelé az árakkal: amikor tavaly nyáron vettem új lemezt, akkor még a 3 TB-osok voltak messze az ár/érték bajnokok 8k/TB-tal; most már majdnem 6k/TB-ra mérséklődtek a 3 TB-osok, és a 4 TB-osok is csak 7k/TB-ra csökkentek (egy éve még 40k, azaz 10k/TB áron mérték őket)...

(#17) total90 válasza pusszycat (#13) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Azt vágom, arra értettem, hogy belső lapos hdd-re ekkora tárhellyel szerintem nem nagy az igény.

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#18) Prof

Prof
(PH! addikt)

De jo lenne ha legalabb link szinten szerepelne a cikkben mi az a SMR, PMR es TBMR, hogy a foldi halando nem HDD buzik is ertsenek valamit belole. :o

Ps> Az Ipon-on sikerult kiirniuk a cikkben :DD

[ Szerkesztve ]

"Yesterday is gone, tommorrow is not yet come. We have only today. Let us begin"

(#19) Kopi31415 válasza .mf (#16) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Láttad, akkoriban milyen volt a technikai fejlödés? Most milyen?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#20) Duree

Duree
(PH! kedvence)

Jó , hogy nem írták le az árát mert szerintem leültem volna. Igaz nem egyéni felhasználóknak készítették ott pedig annyira nem árérzékenyek.

Notebook javítás alaplapszinten is.Smd alkatrészek cseréje Ersa BGA állomással BGA ick ,foglalat és csatlakozók cseréje.

(#21) tibaimp válasza .mf (#15) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Értem, és köszi az infót :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#22) pusszycat válasza total90 (#17) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Annak akinek van desktop gépe mellette vagy ott figyel egy nas,de nekem csak ez adatot meg.

(#23) Tidus válasza pusszycat (#13) üzenetére

Tidus
(PH! addikt)

Állíts be mellé egy NAS-t. Azt bárhol eléred, még mobilon is
Saját tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

HEDT i9, maximum edition...

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.