Hirdetés

2019. április 20., szombat

(#1) Csapoati

Csapoati
(PH! nagyúr)

A "COD4" az gondolom a Black Ops 4-et szeretné jelölni, ugye?

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#2) PR0JECTNR56 válasza Csapoati (#1) üzenetére

PR0JECTNR56
(PH! addikt)

"+ Ajándék CoD: Black Ops 4 játék" - Oázisos link alapján bizonyosan.

(#3) JoeYi

JoeYi
(őstag)

24km/h-val kb az emberek 1% tud futni, szóval valóban igencsak tempós futásnak számít :D Többség még tekerni se tud ennyivel. Rolleren elég para. Ajánlhatnátok sisakokat is akkor már...

(#4) Csapoati válasza JoeYi (#3) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

24 km/h nem olyan sok embernél pillanatnyi sebességnek, Bolt pl 44-et is tudott.

PR0JECTNR56: A linkre nem kattintottam, a szövegben COD4 volt, azért kérdeztem.

(#5) Televan

Televan
(PH! kedvence)

MSI GTX 1660 Ti Gaming X 112.000 Ft -os ára mellett elég nagy baromnak kell lenni ahhoz,hogy valaki a 105.000 Ft -os MSI GTX 1660 Ti kártyát válassza. :)

May 27

(#6) zooliii

zooliii
(újonc)

Hát nem tudom, de 2 ventis, 3 év garis RTX 2060-at már vehetek 115 ezerért, ahhoz képest nem túl jó opció a 112 ezres 1660Ti.
2070-ből is inkább a Giga Windforce-ot választanám 15k-val olcsóbban.
A rollerek érdekesek.

(#7) Chaser válasza Televan (#5) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Gaming x ti 105-ert is van...mashol:)

Szerk:
Csapoati
Pillanatnyinak nem sok, csak folyamatosan emberek kozt sokra megy a pillanatnyi ertek hasonlitasaval

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#8) ttamas válasza zooliii (#6) üzenetére

ttamas
(kvázi-tag)

mindent így gondolok én is :)

(#9) ANOka

ANOka
(senior tag)

Roller! :U
Legközelebb akciós mosogatógépet és hajszárítót is ajánlhatnátok! :W

(#10) nyunyu

nyunyu
(PH! félisten)

Ez az 500W-os (=0.66LE) roller ez jogilag milyen kategória?

Nehogy úgy járj vele, mint az egyszeri falusi bácsika a hírekből, aki elektromos bicajjal próbált hazamenni a kocsmából, aztán a helyi yard fél év jogsielkobzással büntette ittas vezetésért.
Végül a bíróságon magyarázták el neki, hogy a segédmotoros kerékpár kategória 300W-nál kezdődik. (jogsi+sisak+0% alkohol...)

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) Angel1981

Angel1981
(PH! nagyúr)

"ehhez képest az új GTX-ek egész elfogadható árcédulát kaptak"

Hogy mi van? :U

(#12) Alchemist válasza Csapoati (#4) üzenetére

Alchemist
(PH! addikt)

Pár km után Bolt-nak se fog menni a 24 km/ó-val. :)
Persze bringával azért lehet ennél jóval gyorsabban is menni.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#13) Pityesz4734 válasza Alchemist (#12) üzenetére

Pityesz4734
(tag)

Ezek a kis kerekű rollerek pont nem alkalmasak városi "futkorászásra"
a kitűnő minőségű aszfalt és járda kombó miatt. :D

(#14) Csapoati válasza ANOka (#9) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Elektromos roller, okosfunkciókkal. Mi a baj vele?

Chaser: Tudom én is, de ettől még lehet futótempónak nevezni. :)

(#15) Chaser válasza Csapoati (#14) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

ha a kedves szerző legalább negyed óráig tudja produkálni, akkor mindenféleképp :K ;]

(#16) nyunyu válasza Csapoati (#14) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Nem ez a Xiaomi roller szerepelt ~1 hónapja a hírekben, hogy milyen könnyen hekkelhető?

De.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#17) BiP válasza Csapoati (#4) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

(#3) JoeYi: Jaja, azért egy kiskerekű 1lábas valamin 24-25-tel száguldani tényleg komoly, szerintem is indokolt a sisak, ha valaki kihajtja.

(#4) Csapoati: De, azért nem kevés az. Ha Usain Bolt tudott 44-gyel menni, nem elvárható az átlagembertől, hogy akár a felével tudjon futni. Szerintem a nagy átlag örül, ha 10-15km/h-val tud futni, (4-6perc/km) egy edzettebb ember 20 fölé megy pár km-es távon.
Oké rövidsprintben, pár méteren elérhető a 24 pillanatnyi teljesítmény, de egy átlagfelnőttnek (pl. 30év felett) szerintem már ez sem menne.

Cod4: nekem is furcsa volt, mert a BlackOps4 az nem Cod4.

(#9) ANOka: Én is a fejemre csaptam, amikor megláttam, mondom mindjárt jönnek a kávéfőzők :)
Így, hogy elektromos, így szódával elmegy. De a drónok meg távirányítós autók után már nem csodálkozom semmin.

(#13) Pityesz4734: Meg a sok ember miatt. Szeretem, amikor a vasúti peronon a tömegben valaki elszáguld egy ilyennel 5centire a vállad mellett. Kicsit sem lesz tőle agresszív az ember.

[ Szerkesztve ]

(#18) Chaser válasza BiP (#17) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

napokban majdnem nekem jött valaki, nagy sebesség, nagy féktáv, pont nem városba való, maximum üres bicikliútra, aminek jó a minősége
mondjuk velem jól járnak, ha egyszer belém jön valami birka egy darabig biztos nem fogja elfelejteni

(#19) LionW válasza JoeYi (#3) üzenetére

LionW
(kvázi-tag)

Az egyik leghíresebb twitch streamer, Shroud is egy ilyesmi rollerrel balesetezett egy hete, csoda hogy túlélte.

(#20) Sinesol

Sinesol
(PH! addikt)

Nem tudom mennyire jo vétel az a custom 1660ti, total felesleges a drága verziokat venni, alig fogyaszt valamit, nem kell ra extra hűtés. Arrol nem is beszelve hogy mar kicsit többért 2060 is van.

[ Szerkesztve ]

(#21) pusszycat válasza Chaser (#18) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

miért?

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black - HUAWEI Honor Band 4 - Black

(#22) dagonya válasza ANOka (#9) üzenetére

dagonya
(kvázi-tag)

nagyon hiányolok valami jó rgb gamer roller ajánlatot

(#23) Pityesz4734 válasza dagonya (#22) üzenetére

Pityesz4734
(tag)

Cipőben már létezik RGB verzió. ;) Ugribugri fényváltós ledsor a talpában.
Tele van vele az ázsiacenter, lehet vásárolni, kici occó, kínai. :DDD

(#24) átlagJózsi válasza dagonya (#22) üzenetére

átlagJózsi
(újonc)

"az extrák között pedig elektromos működésű első féket, LED-es első és hátsó világítást, valamint a legfontosabb adatokat megjelenítő kijelzőt találunk"

LED - pipa
mini map - pipa
gamerkedésre - alkalmas
grafika - nagyon jó felbontásban, annyi fps-el amennyit az agyad fel tud dolgozni
VR-élmény - pipa
global illumination - pipa
környezet - rombolható
sérülések - valódiak
extra - teljes kompatibilitás a felhasználóval: balesetnél valósághű fájdalomérzet a törött végtagban

mi kell még?

[ Szerkesztve ]

(#25) Astroboy válasza átlagJózsi (#24) üzenetére

Astroboy
(senior tag)

Hátsó fék? :F

nyunyu:Ez nem semmi...a stop még oké, bár az is lehet veszélyes ha rossz pillanatban történik, de a gyorsítás életveszélyes.

(#26) átlagJózsi válasza Astroboy (#25) üzenetére

átlagJózsi
(újonc)

Az tuningnak számít, de néhány oren-ért rakathatsz rá a legközelebbi műhelyben.
Van viszont szabadon bejárható hatalmas Open World, bátrabbaknak GTA vagy MostWanted stílusban.

Ennél gamerebb már nem is lehetne.

(#27) Akula

Akula
(senior tag)

tetszenek ezek a rollerek :R

élj a mának, YOLO!

(#28) Chaser válasza pusszycat (#21) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

mert úgy gyomron vágom, h érezni fogja a csiiiit' egy darabig, azért:) - csak azért nem pofán mert nem szeretnék esetleges 8 napon túli történetért idióta miatt illetékesekhez mászkálni -
nem baj ha valaki birka, csak engem kerüljön el
ha pl egy kis gyereknek megy neki az nem annyira vidám
szóval kedves rolleresek, okosanügyesen'

(#29) BerserkGuts

BerserkGuts
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Valakinek vmi tapasztalata az ilyen elektromos rollerel?

Milyen távot bírnak 70/kiló/fővel? +Milyen gyakran kell tölteni? és Mennyi idő mire feltöltődik?

(#30) Pityesz4734 válasza BerserkGuts (#29) üzenetére

Pityesz4734
(tag)

Nekem az a tapasztalatom, hogy motorkerékpárról szemlélve lassúak. :DDD

(#31) BerserkGuts válasza Pityesz4734 (#30) üzenetére

BerserkGuts
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

és balcsira menet lerobbanak :DDD

(#32) macilaci78 válasza pusszycat (#21) üzenetére

macilaci78
(Korrektor)

Én például 196 cm vagyok és másfél mázsa. Ezek a rollerek általában 100 kilóig bírják, tehát egy nálam lényegesen kisebb ember ütközhet velem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

(#33) JoeYi válasza LionW (#19) üzenetére

JoeYi
(őstag)

nekem meg 20 km/h-nál ragadt be a bringa kerék a villamossín mellé. A bringa azonnal megállt, én nem :) Kulcscsont és koponya torés. Túléltem, de nem ajánlom senkinek, szóval tapasztalatból mondom, hogy ilyen kis szarral minimum sisak, de még úgyse nyomja senki 20-al, mert ez még egy csatornafedélbe is megakadhat...

(#34) JoeYi válasza Csapoati (#4) üzenetére

JoeYi
(őstag)

ahaaaa..... :) 7 éve futok heti legalább egyszer 5km-ert, és mégis max 18km/h-val tudok sprintelni 200métert mondjuk :) Szóval továbbra is tartom, hogy az emberek 1%-a, amibe természetesen beletartoznak az élsportolók is :)

[ Szerkesztve ]

(#35) Synthwave

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Rövid rügyezés után virágba is borultam.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) Astroboy válasza Synthwave (#35) üzenetére

Astroboy
(senior tag)

Synth hoztál a szürkeségbe? :P

(#37) Synthwave válasza Astroboy (#36) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Hullámok hátán. :D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Pityesz4734 válasza JoeYi (#33) üzenetére

Pityesz4734
(tag)

A villamos sín mellé akármilyen kerék beszorulhat, olyan katasztrófális állapotban van egy-két helyen. :Y De kétkerekű járművel haladva én mindig nagy szögben megyek át rajta, úgy biztos nem szorul be semmi. ;)

(#39) Viszpi válasza BerserkGuts (#29) üzenetére

Viszpi
(újonc)

Én egy carbon scooter S3-asal tolom majd egy éve, ha jó idő van. Kb hasonló mint a Xiaomi. 28V 10,4 AH-s akksi. 2A-es töltője van. Ennek a kereke kisebb csak 6,5"-os, de szélesebb és tömör gumi. Azért vettem ezt mert van kolléga akinek Xiamoi van és mesélték, hogy hátsó defekt előfordul azzal. Én meg nem akarok soha úgy járni menetközben, hogy "otthagy az út szélén". Továbbá ez kicsit kisebb és könnyebb is, mert karbonszálas így csak 8-9kg, ami egy kézzel is kényelmesebb cipelés a Xiaomi 12-13kg-jához képest. Ezzel fel tudok szállni ha kell pl szakadó esőben buszra is nyugodtan. Bevihetem kocsmába stb...
Majdnem ugyanannyi idő alatt beérek melóba vele reggelente mintha metróznék, nyilván ott beleértve a metróhoz eljutást, és onnan a céghez, ami nekem kb 2x10 perc plusz. Azaz így is úgyis kb 35 perc - kb 6 km-es táv, viszont nyáron nagyon nem mindegy, hogy a 3-as metróban már reggel is vagy 30 fok van nagy tömegben, kb nulla oxigénnel. Ráadásul zajlik a felújítása és a pótlás az nagyon durva reggel és késő délután fő időben.
A töltője mint egy laptoptöltő csak kicsit nagyobb, ha teljesen lemerítem akkor kb 4 óra a töltés, de azt nem szoktam, mert kímélem az akkut azaz betartom a 80-30 szabályt, hogy több ezer ilyen negyed/féltöltést bírjon.
Lassan 1000km-nél járok vele már. Ez is 24km/h-val tud menni, ami gyalogosok között járdán sok, ott mindig lassabban, óvatosaban megyek. Az útvanalamban az a szerencse, hogy van egy közel 1km-es tök egyenes szakaszom 4m széles járdával, házak és bekötő utak nélkül, így ott végig maxon megyek :) Úgy vettem le hogy ez egy átlagos biciklus tempó, néha én előzök meg egy bringást, néha ők előznek engem. Ami nagyon veszélyes az házak kapualja, nem néznek az ember arra amerre mennek, telefon a kézben stb... Elém is léptek már ki nem egyszer, de még nem ütköztem soha mert nagyon figyelek és lassabban megyek ilyen helyeken ill sok emberek mellett.
Ami szuper, hogy sokszor pláne este gyorsabb vagyok a tömegközelkedésnél, pl deákról átértem a móriczra gyorsabban mint a 7 perccel később induló villamos... de ha már át kell szállni egy röidebb távhoz egy 20-25 perces útnál ami az átszállással néha +10 perc ha lekésed, akkor abszolút gyorsabb egy ilyen elektromos roller. Vagy ha van egyirányú úton zárt kerépkársáv ott is jól lehet menni és ott nincs gyalogos se :). Bár utóbbinak még utána kell nézni, hogy jogilag minek minősül ez, lehet-e... mondjuk sima rollerrel és görkorival is mennek az emberek ilyen helyen bőven...

[ Szerkesztve ]

(#40) JoeYi válasza Pityesz4734 (#38) üzenetére

JoeYi
(őstag)

mint mindenki. Aztán egyszer nem figyel az ember... :)

(#41) pusszycat válasza JoeYi (#33) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Régebben sokat jártam futni,és mindig azt hiszem,h még mindig abban a kondiban vagyok mint anno. Ebben az évben első alkalommal mentem futni de már versenyeztem a többi futóval,persze 190-et verte a pulzusom. :DDD Ezt onnan tudom,h vittem a honor band 4-et. Szóval ne,első alkalommal ne... :)
Amúgy 12 km/h a kocogó tempóm.

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) HUAWEI P Smart - Black - HUAWEI Honor Band 4 - Black

(#42) JoeYi válasza pusszycat (#41) üzenetére

JoeYi
(őstag)

ez ismerős. Nekem mindig 185 fölött van futás közben, pedig 22 alatti a BMI-m és megy az 5 perc/1km. Kivizsgáltattam, de azt mondták ilyen vagyok és kész. A megoldás az lett, hogy nem mérek szívritmust :D

[ Szerkesztve ]

(#43) fRooStzzZ válasza nyunyu (#10) üzenetére

fRooStzzZ
(senior tag)

Igen, ismerek olyat akit 18 hónapra eltiltottak a vezetéstől (B/C) egy elektronyos bicaj miatt.
A bíróságon sem tudták hova tenni ezt az egész dolgot, de mivel nem az első eset volt ittas vezetés miatt így maradt az ítélet.
Azért ez vicc tényleg, hogy bicaj vagy roller, és ugrik a jogsid ha nem figyelsz oda. :W

(#44) pcsullog válasza JoeYi (#33) üzenetére

pcsullog
(tag)

Velem is hasonlo. 30 km/h villamossin elso kerek, majd repultem elore. Csodaval hataros modon csak a ball konykokom ugrott ki, semmi mas nem lett. Pedig see sisak, see semmi. A fejem 5 centire all meg a beton jarda szegely szeletol. Azt hiszem mazlim volt.

(#45) JoeYi válasza pcsullog (#44) üzenetére

JoeYi
(őstag)

nekem is végülis, nem lettem cserepes növény :)

(#46) pcsullog válasza JoeYi (#45) üzenetére

pcsullog
(tag)

Az a lenyeg!

(#47) Balika911 válasza JoeYi (#42) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Mennyi a maximum pulzusod, illetve mennyi ideig bírod tartani a 185-öt? Ha pl. 10-20 perc után már nagyon lihegsz és netán lassulsz is, akkor nem ilyen vagy, hanem magadhoz képest gyorsan futsz. :)

(Én speciel 19 percig tudtam 181-es átlagpulzuson menni egy versenyen anno, kb. 3:50-es tempóban. De azt hittem, beledöglök. Nekem vagy 192 vagy 194 volt a maximum, saját mérés szerint. Már nem emlékszem pontosan.)

A pulzusmérésnek épp az lenne a lényege, hogy mutassa, mikor érdemes visszavenni, vagy éppen gyorsítani.

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó (két pár)

(#48) pusszycat válasza Balika911 (#47) üzenetére

pusszycat
(PH! kedvence)

Maximális pulzus = 205 mínusz az életkor fele; plusz 5 ha nő; plusz 5 ha elit atléta. Tehát a 36 éves férfi

sportoló max pulzusa a fenti képlet szerint: Max pulzus = 205-18+0+0=187.

Pl. 220 az nem maximális pulzus,hanem szívroham.

A 200-at nem ajánlatos meghaladni,semmilyen körülmények között.

(#49) Balika911 válasza pusszycat (#48) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

A maximális pulzust meg kell mér(et)ni. A különböző képletek vagy pontosak, vagy nem, hiba ezekre hagyatkozni.

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó (két pár)

(#50) JoeYi válasza Balika911 (#47) üzenetére

JoeYi
(őstag)

most 34 vok, 28 évesen mértem utoljára sport közben, akkor még mellkasi mérővel. 205-206 körül volt a max, de akkor inkább leálltam. Most sztem egy olyantól eldőlnék, mint egy zsák búza :) Voltam terheléses szívvizsgálaton anno, azt mondták ilyen vagyok és kész :)

Egy biztos, a nyugdíjas kor miatt nem félek :) Egy átlagembernek napi kb 6 milliót ver a szíve, nekem kb 7.5M-et. Ha csak nem különösen erős a szívem, akkor előbb elfog kopni a kelleténél...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.