Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Neszójábe #23 üzenetére

    "Nem fekete képeket szúrnak közben, hanem ugyan azt a képet még kétszer-négyszer."
    Ezt gondod már át, hogy miért és hogyan van értelme...

    Ha kiteszel egy képet ami kint marad fixen, nem halványul el, stb... pl. LCD esetén. Akkor mi értelme van kirakni még egyszer? Elárulom: Semmi.

    Ott használják ezt a technikát ahol a váltás nem g2g, hanem van fekete kép is közben. Pl. vetítőgépeknél ahol a képváltás egy fekete kép beszúrását is jelentette (máshogy nem tudtál képkockát váltani egyszerűen) tipikusan ilyen. A fekete váltás pedig 24Hz-es vibrálást okozott, ami szar. Ezért kellett az, hogy 3-4x "váltanak" képet ugyanarra a képkockára, de ez a fekete képet/váltást is tartalmazza.

    A többire:
    - 48Hz-es mozi egy darab van összesen kb. Nagyon lassan érkeznek, ha érkeznek egyáltalán...
    - A TV adások 50Hz-esek: így van, ezért írtam, hogy valószínűleg csak a HDMI bemeneten nem tud 30Hz feletti jelet fogadni, míg a tunerről érkező jelet ő maga simán deinterlace-eli és 50Hz-en kiteszi neked.
    - Ha 30Hz-en frissíted az LCD-det akkor valóban vibrálni fog, de nem erről beszéltem, hanem a forrásról és a meghajtásról.

    Tessék már ezt szétválasztani. Most is totálisan szét van választva... az, hogy az LCD panelen egy képpont hányszor tud frissülni másodpercenként az a paneltől és az elektronikától függ. De elsősorban a paneltől, az a fizikai határ. Ha nem tud kellően gyors lenni akkor nincs nagy freki.

    És egy teljesen más kérdés a bemeneti jel frekije... a HDMI miatt korlátozott az _összes_ 4k TV 30Hz-re, nem csak ez. Szerintem itt is erről van szó és a panel vígan 50/60Hz-es frissítést tud.

    Ne érts félre: én 100Hz-es TV-t nézek, nem zavar a szappanoppera hatás sem. A gyors/folyamatos mozgást szeretem és utálom a 24p-t. Alig várom a 48/60fps tartalmakat. Már többször leírtam máshol, hogy meggyőződésem: a 4k-nak sincs semmi értelme amíg 24p-vel dolgoznak.
    De épp emiatt mondom azt is, hogy amíg ilyen kis fps források vannak ill. csak bemeneten korlátozott egy ilyen TV addig felesleges a fikázása, mivel kb. mindenki ugyanúgy és ugyanezt nézi a mostani csillió Hz-es, de kikapcsolt interpolációs TV-jén is.

Új hozzászólás Aktív témák