Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flow

    senior tag

    válasz pitman #38 üzenetére

    1.Ha reálisak vagyunk, nem csak egy termék előállítási kltsg-ét nézzük. Annak a vállalatnak profitot kell termelnie, szállítania kell, fejlesztenie, háttérirodát működtetnie, reklámoznia zervízhálózatot működtetnie...
    2. A profi vázakba olyan érzékelő kerül általában, ami még nem tucatgyártású, ergó drága. A többi alkatrészre is garanciát adnak, ezért azok sem lehetnek gagyi anyagokból.
    3. Kevés darabszámú termék (értsd: nem "népgépek"), ezért a gyártósorok átállítása, egyedi(bb) alkatrészek tervezése és legyártása egységárra lebontva jóval többe kerül.
    4. Marketingstratégia. Ha 400 000 lenne egy d3, ki venni d300-at? (még akkor is, ha nem tudnák kihasználni a felét sem annak, amit tud)

    Objektíveknél hasonló: én nem tudom, mennyi fejlesztés, kísérletezés, stb van mondjuk egy 70-200 f4 mögött, de szerintem elég sok. Durva optikaüvegárak vannak ám... gyártási költségek, stb. Mondjuk csinálnak egy 300 f2.8 vr-t. Alig fognak belőle eladni (mondjuk egy 18-70-hez képest), viszont sokkal drágább az előállítása, gyártása, tervezése, stb... Ezért kicsit exponenciálisnak tűnhet a görbe.

    Amúgy egyet értek. Le a magas árakkal! :DD

    Rationally I have no hope, irrationally I believe in miracles.

Új hozzászólás Aktív témák