Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • droberto87

    csendes tag

    válasz tecsu #49 üzenetére

    Van egy réteg, aki erre használja a 3d nyomtatást. Azért használja ilyen célra, mert a projekt maga érdekes és korábban nem tudta volna legyártani magának. Erre szerintem tökéletes is. Nem tudod mással népszerűsíteni az otthoni 3d nyomtatást, mert nincs triviális alkalmazása. Csak arra jó, amit amúgy 50x annyiért tudtál volna megcsinálni.

    Csináltattam én már mindent. Modellautó alkatrészt, airsoft pisztoly alkatrészt, rögzítő patentet kocsihoz. Amit csak akarsz megcsinálhatsz. A 3d nyomtatás felhasználási területe kizárólag a felhasználó fantáziáján múlik, a befőttesgumi kilővő egy ember fantáziáját reprezentálja! Más kérdés, hogy az emberek 99%-ának nincs affinitása sem ezzel foglalkozni és nem is tudják elképzelni mire tudnák használni...

  • droberto87

    csendes tag

    válasz tecsu #52 üzenetére

    A 3D nyomtatás már nem csak ipari alkalmazás. Bemész egy auchanba és nevetségesen olcsón veszel egy 3d nyomtatót. Nem mindenkinek van erre igénye, nem is mindenki tudja használni és nem is mindeki tartja nevetségesen olcsónak. Na ezek az emberek nem vesznek ilyen nyomtatót, nem gyártanak vele terméket se hasznosítás se hobbicélból, és kár belekattintaniuk egy ilyen cikkbe azon keseregni, hogy nem jó semmire.

    Én nem voltam felháborodva semmin. Aki akar tájékozódhat, egyszerűen nem igaz, hogy csak ilyen cikkek vannak róla. Persze itt, ahol a főprofil mellett ez egy érdekes mellékvágány nem arról fognak cikket írni, hogy mennyivel csökkenti a mahle R&D költségeit az SLS, mert a kutyát sem érdekelné.

    Mit sulykolnak? :) Ezek hobbiprojektek, amelyeket emberek a szabadidejükben csináltak és megosztották a világgal. Az ezen az oldalon letesztelt csúcshardverek is irreálisak az átlagnak. És?

Új hozzászólás Aktív témák