Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Cifu #24 üzenetére

    oké, akkor saját tapasztalat, majd a tapasztalat alapján szabvány olvasgatás eredményei:

    - az aqc107-es chipből készült ethernet kártyákhoz nincs működő linux driver. ettől kezdve számomra felejtős. az asus weboldaláról letölthető driver kapásból teljesen rossz, az opensource elérhető driver meg terhelés alatt nem bírta.
    - a 10 gigás etherneten a jel-zaj viszony javítása érdekében megemelték a jelszintet. ehhez az sfp+ modulnak több áramot kellene felvennie, mint amit az sfp+ szabvány előír. két látszatmegoldási lehetőség:
    1. nem szabványos sfp+ port, amit a mikrotik csinált, de ennek az az eredménye, hogy melegszenek a modulok, mint állat. én vettem vagy 6 ilyen rezes sfp+ modult, betoltam a switchbe, de kivettem, mert tűzveszélyesnek ítéltem meg.
    2. távolságkorlátozás, mivel rövidebb távon kisebb az ellenállása a kábelnek, ezért (ahogy itt írtátok) leharmadolják az áthidalható távolságot.

    szerintem egyik sem tisztességes megoldás, csak a második nem balesetveszélyes.
    a jelenlegi feltételrendszerben az a jó megoldás, ha optikát húz az ember 10 gigához. előregyártott kész kábelekkel szerelve már nem elviselhetetlen az ára.

    illetve 1-2 méteres távolságra vannak ezek a közvetlen dac kábelek, az is jó lehet, de az nem ethernet.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák