- Gaming notebook topik
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- HDD probléma (nem adatmentés)
- Vezetékes FEJhallgatók
- Melyik hordozható audiolejátszót (DAP, MP3, stb.) vegyem?
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Autós kamerák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
-
hunbi
tag
-
Rickazoid
addikt
Ez csak önreklámnak. Egyébként az ilyenfajta megjelenítés használható lehet a mérnökök, a művészek, az animációkészítők, a filmkészítők, az orvosok, az orvostanhallgatók, stb. számára. Vagyis sok szakterületen szimulációkhoz. A hétköznapi életben semmi értelme, csak egy újabb látványosság, valós érték nélkül.
Az igazi 3D-s kivetítés a térbe közegtől függetlenül a cél persze (remélhetőleg, és ha létezik egyáltalán kutatócsoport, ami foglalkozik a témával), bár sok tekintetben az is csak látványosság lenne a hétköznapi ember számára, de annál már azért lehetne értelmesebb dolgokat is kezdeni vele, nem csak szórakozást. Az elsődleges célja persze úgyis az lenne, ma már az informatikát egyszerűen összemossák a nagy cégek a szórakoztatóelektronikával, hogy a hétköznapi ember számára ne is legyen több a számítógép, mint szórakoztató eszköz.
A 3D-s kivetítés felhasználási ötleteihez javasolt a Star Trek holofedélzetének tanulmányozása, igaz az nem csak kivetítés, hanem eneriga-anyag konverzió, ott egy projektor juttatja az energiát megfelelő helyre, ahol anyaggá alakul, de amint megszűnik a kisugárzás, megszűnik az anyag is. Ez mondjuk még elég messze van, bár tudjuk, hogy lehetséges, csak azt nem, hogy hogyan és még megbecsülni sem, hogy mikorra válik egyáltalán az ezzel való gyakorlati kísérletezés lehetségessé. -
essexboy
MODERÁTOR
Érdekes, de vajon mire használható?

-
Action Hank
csendes tag
Csak én nem tudom mire is jók a hologramok?

-
hunbi
tag
Pedig a Youtube videóból kiderül hogy miért villog! Mert ha simán egy statikus tárgyat helyezel a tükörbe, akkor az mozdulatlan. Ha csak egy olyan LCD lapot tennél bele, ami nem mozog, akkor az mindössze egy betekintési szögből adna megfelelő térhatást. Ha bármerre elmozdulnál, akkor elromlana a perspektíva - és a térhatás is. Ezért az egész cuccban az LCD kijelző függőlegesen áll, és nagyon nagy sebességgel pörög. Nézd meg megint a második videót!
Ahogy ez a keret forog, 192 irány felé az abba az irányba stimmelő verzióját vetítik az objektumnak. Emiatt lesz igazán térhatású: bármelyik irányba körbejársz, mindig a megfelelő nézet villan fel neked a kis forgó kapun. Elég gyorsan foroghat a cucc, mert 15fps-el tud animációt megjeleníteni, azaz 192*15=2880 rpm-el foroghatna a keret, és a benne levő kijelzőnek is 2880Hz-es frissítést kellene tudnia. Szerintem azért villog ennyire, mert a kijelző nyilván nem tud ekkora frissítést, és valószínűleg mind az animációt, mind a nézet vetítéseket "interlace-elik". Azaz kb mint az interlaced TV adásnál, először csak minden párosadik szöget vetít, majd következő körbeforgásnál minden páratlanadik szöget. Ezzel már megfelezhető az rpm vagy a frissítés. De valszeg ezt sokkal nagyobb bontásban kell csinálni, mert 1440 Hz még mindig túl sok, feltehetőleg 4-szeresen vagy még többszörösen interlace-elnek mind a forgatásban mind a felvillantásban. Ezért a villogás.
Nekem ez a megoldás még mindig jobban tetszik, mert ugyan villog, de nem kell hozzá szemüveg, és valódibb a hologram hatás, mint másfajta illúzió keltő technológiáknál.Minden adott kamerairányba csak 15 ször villan másodpercenként. Viszont 192 különböző kameraszöget kell kiszolgálni ugyanennyi idő alatt ezért még csak hosszan sem villanhat mint az lcd-k. A kamera meg vagy a felvillanást rögzítette az 1/30 vagy milyen záridő alatt vagy a "lukat".
Nekem a földgömbös variáció tetszett. De ebből most megtudtam, hogyha lenne egy áttetsző vetítővásznam amit megdöntenék 45 fokban és másodpercenként többször körbeforgatnék és erre alulról a megfelelő időzítéssel megfelelő képeket vetítenék, úgy teljesen élethű 3d nek tűnő képet kaphatnék... Elég egyszerű, leszámítva az elég gyors képfrissítésű vetítőt... meg a légellenállást LOL
Ha egy kicsit növelni tudnak a méreteken (arasznyi méretű megjelenített kép) akkor már hasznos lehet a 3d iparban. Mármint ha lenne a használt szoftverekhez mod hozzá...
De fincsi. Kettőt kérek!

-
tocsa
senior tag
Pedig a Youtube videóból kiderül hogy miért villog! Mert ha simán egy statikus tárgyat helyezel a tükörbe, akkor az mozdulatlan. Ha csak egy olyan LCD lapot tennél bele, ami nem mozog, akkor az mindössze egy betekintési szögből adna megfelelő térhatást. Ha bármerre elmozdulnál, akkor elromlana a perspektíva - és a térhatás is. Ezért az egész cuccban az LCD kijelző függőlegesen áll, és nagyon nagy sebességgel pörög. Nézd meg megint a második videót!
Ahogy ez a keret forog, 192 irány felé az abba az irányba stimmelő verzióját vetítik az objektumnak. Emiatt lesz igazán térhatású: bármelyik irányba körbejársz, mindig a megfelelő nézet villan fel neked a kis forgó kapun. Elég gyorsan foroghat a cucc, mert 15fps-el tud animációt megjeleníteni, azaz 192*15=2880 rpm-el foroghatna a keret, és a benne levő kijelzőnek is 2880Hz-es frissítést kellene tudnia. Szerintem azért villog ennyire, mert a kijelző nyilván nem tud ekkora frissítést, és valószínűleg mind az animációt, mind a nézet vetítéseket "interlace-elik". Azaz kb mint az interlaced TV adásnál, először csak minden párosadik szöget vetít, majd következő körbeforgásnál minden páratlanadik szöget. Ezzel már megfelezhető az rpm vagy a frissítés. De valszeg ezt sokkal nagyobb bontásban kell csinálni, mert 1440 Hz még mindig túl sok, feltehetőleg 4-szeresen vagy még többszörösen interlace-elnek mind a forgatásban mind a felvillantásban. Ezért a villogás.
Nekem ez a megoldás még mindig jobban tetszik, mert ugyan villog, de nem kell hozzá szemüveg, és valódibb a hologram hatás, mint másfajta illúzió keltő technológiáknál. -
azbest
félisten
-
Rickazoid
addikt
Technikailag tényleg nem hologram, de az eredeti hologram a definíciója és a működése szerint is optikai csalódás csupán. A térbe projektorral kivetített képet hívják még hologramnak, de gyakorlatilag az sem az eredeti hologram, ez az elnevezése az ilyen képeknek a sci-fi-k világából származik és ahogy sok mindent, ezt is átvette a köznyelv, sőt lehet a tudományos világ is.
-
#21346560
törölt tag
Ez nem hologram, hanem optikai "csalás"

-
dajkopali
addikt
nem vagyok ugyan szakértője a témának, de nagy valószínűséggel a felvétel miatt, ahogy a tévéképernyőkről készült felvételeken is előjön a frissítés
de majd jön egy szaki, és megmondja
-
FlekkeN
aktív tag
Nem rossz, viszonylag magas betekintési szög kombinálva az érintésvezérlet látszatával, de az ilyen optikai csalódásokon alapuló dolgokat sosem értettem igazán. Pláne hogy kereskedelmi forgalomba is kerültek a bár más technológiával készült, mégis elődnek is tekinthető 3D-snek csúfult sztereoszkóp kijelzők. Mi értelme - leszámítva sokféle szakmai modellezést, ahol már az ilyesmik is segítenek?
Kíváncsi lennék vajon dolgozik-e ma valaki aktívan a tényleges 3D-s kivetítésen a térbe, függetlenül az azt kitöltő közegtől.Azt nem értem miért villog. Azért, mert 15 FPS és minden frissítés között nincs kép? Esetleg a felvételt készítő kamera miatt?
Emiatt a villogás miatt a fejfájósok és epilepsziások megint kimaradhatnak a buliból? -
Rickazoid
addikt
Nem rossz, viszonylag magas betekintési szög kombinálva az érintésvezérlet látszatával, de az ilyen optikai csalódásokon alapuló dolgokat sosem értettem igazán. Pláne hogy kereskedelmi forgalomba is kerültek a bár más technológiával készült, mégis elődnek is tekinthető 3D-snek csúfult sztereoszkóp kijelzők. Mi értelme - leszámítva sokféle szakmai modellezést, ahol már az ilyesmik is segítenek?
Kíváncsi lennék vajon dolgozik-e ma valaki aktívan a tényleges 3D-s kivetítésen a térbe, függetlenül az azt kitöltő közegtől.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Linux kezdőknek
- Gaming notebook topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- Androidos tablet topic
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Samsung Galaxy S24 / 8/128GB / Kártyafüggetlen /12Hó Garancia / Akku: 100%
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L14 G2i - i5-11G I 16GB I 256SSD I 14" FHD I Cam I W11 I Gari!
- 1 év garancia, Hp 640 G8 i5-1135G7 számlával
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 14 M1 Pro (2021) 16GB/500GB szép állapot 90% akku 265 ciklus
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest








